Kazıkçı TTNET

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=128838]Escaper[/MENTION] tabi ki belirtirim :) Valla zorla modem verdiler sorma :D zaten ilk baş direttim ama eleman efendim maalesef benim bu konuda yapacağım bir şey yok dedi :D

waLkE

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
Ben aradığımda da aşağıdaki fiyatları verdiler:

Limitsiz 8 Mbps internet + Standart Receiver + Maxi Paket = 59 TL
Limitsiz 8 Mbps internet + HD Receiver + Maxi Paket = 65 TL
Limitsiz 8 Mbps internet + HD Plus Receiver + Full Paket = 75 TL

Yani Kurulum ve Çanak zaten mecburen veriyorlar. Sana sanki ek olarak Wireless modemi 7 TL'ye vermişler gibi geldi. Ki ben sormadım bile wireless modem veriyormusunuz diye. Kafalarına göre fiyat mı veriyorlar herkese anlamadım.

--- Mesaj Güncellendi ---

Haklısın. Umarım bu konuyu takip eden herkes TTNET üyeliğini başka bir yere taşır. Mesela ben 2 bağlantımı ve kardeşlerimle arkadaşlarımla akrabalarımla beraber nerdeyse 10 tane TTNET bağlantısını başka bir firmaya taşıyacağım. Hepsini ikna ettim. ;-)

seni gerçekten tebrik ediyorum. hakkını arayan bilinçli kullanıcıya saygı duyuyorum.

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bugün oyun oynarken birisiyle konuştum 40mb internetim var dedi+ kablo tv 25 euro ödüyorum dedi limit felanda yokmuş. Ayrıca bu devirde 50gb kota kime yeticek günde 2-3 tane hd 10 dk lık video izlesen 20 güne dolar o kota...

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@Escaper tabi ki belirtirim :) Valla zorla modem verdiler sorma :D zaten ilk baş direttim ama eleman efendim maalesef benim bu konuda yapacağım bir şey yok dedi :D
Hakkaten saçmalık zorla modem verilmesi. TTNET bile zorla modem vermiyor isteğe bağlı :D

seni gerçekten tebrik ediyorum. hakkını arayan bilinçli kullanıcıya saygı duyuyorum.
Eyvallah dostum. Herkes zaten orda burda şikayet ettikten sonra aynı firmayla devam etse hiçbir firma kendine çeki düzen vermez. Türk olarak hakkımızı aramadığımız için Türkiye'deki firmalar bu şekilde şimarık.

Hafiye

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Bu memlekette ADİL internet yok kardeşim. O yüzden boşuna "şunamı geçsem? bu nasıl acaba? şu şirket kampanya mı yapmış?" gibi sorularla aklını boşuna yorma. Adaleti kendinden menkul yönetimlerin içten pazarlıklı dayatmalarına karşı yapılabilecek pek bir şey yok maalesef. Bugün milli egemenlik günümüz fakat kullandığımız internet bağlantısına dahi egemen değilken kalkınmadan, üretimden, teknolojiden dert yanıyoruz. Allah sonumuzu hayır etsin...

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
onu bunu bilmem bugün ayar ettiler,zaten bilgisayarım bozuldu zor yaptım,açıldı yalan dünyayı izleyemedim 10 dkda 3 saniyelik kısım doldu

sinirlendim aradım malum numarayı,kıronun teki çıktı,kahve muhabbeti eder gibi konuştu(sonradan tatlı dile geçti),açtı ağzını AKK yi geçmişsin kapadı AKK yi geçmişsin

1mbit hızla bi videoyu bu kadar yavaş nasıl izlerim dedim

o zaman bir problem olabilir dedi

problem bende mi dedim

hayır dedi,

yapalım dedim,

değerler normal dedi,

ama video izleyemiyorum dedim,

AKKyi geçmişsiniz dedi

bende dedim hayy AKKKKKKK AKKnin ,kapadım teli superonlineye şikayet formu doldurdum gelin bizim sokağa diye halen "answer loading :D" hep beraber dua edelim benim sokağıma gelmesi sizin sokağınıza da gelecek olması anlamı taşır.

Saygılarımla..

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
[MENTION=128838]Escaper[/MENTION]

Bakın size sürekli D-Smart'ı savunmak istemiyorum ama bir önceki mesajınızda yazdıklarınız hakkında bir iki şey söyleyim. İlki maxi pakette HD kanallar var doğrudur ama HD kanalları izleyemecek birçok insan var. Biliyorsunuz bunun için HDMI girişli ve destekleyen TV'lerden lazım. Ha o zaman neden maxi paket veriyorlar demişsiniz. Maxi pakette erotik kanallar ve 4 adet sinema kanalı hariç diğer tüm kanallar mevcut. Bunun bir alt paketinde maxi pakette yer almayan birçok kanal var. En basitinden futbol kanalları yok bir alt pakette. Üstelik maxi pakette futbol kanallarının sadece HD olanları değil, normal TV'de izlemek için de düşük kaliteli olanları da mevcut.

Ha eğer hala olsun yine de HD versinler diyorsanız daha söyleyecek bir şey yok. Açın normal uydu alıcılar ile HD alıcılar arasındaki fiyat farkına bakın. Bence 10 TL çok da fazla bir fiyat değil. Ki o da HD izlemek istiyorsanız.

Kurulum konusuna tekrar değinecek olursak kurulum için istenen ücret gayet normal. Nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum ama benim yaşadığım yerde tek çanak kurulumu için adamlar 70-100 TL arası fiyat çekiyorlar. Zaten sadece çanağı 50 TL'ye satıyorlar. Yine önceki mesajımda da yazdığım gibi kuruluma ihtiyacı olacak kişi sayısı zaten azdır. Kutuyu alıp kabloyu takıyorsunuz ve iş tamam.

Fiyat konusunda ise söyleyecek söz bulamıyorum. Ben de müşteri hizmetlerini aramıştım ve konuştuğum bayan gayet anlaşılır bir dille tarifelerinin nasıl olduğunu güzelce anlatmıştı. HD alıcı ile mevcut fiyatları 65 TL'dir. Herkese farklı fiyat çekseler buraya diğer yazanlar farklı fiyatlar söylerlerdi zaten. Zorla modem aldığını söyleyen arkadaş için ise söyleyecek sözüm yok. Ben bayanla konuşurken böyle bir şeyden bahsetmedi. Ayrıca istersem aboneliği sözlü olarak başlatabileceğimi bile söylemişti. Yani modem almadan 65 TL fiyat ile müşteri hizmetlerinden aboneliği başlatabiliyorsunuz. Bence o arkadaşa hizmeti satan arkadaş kurnazlık yapmış.

Hala 65 TL kötü bir fiyat diyorsanız o zaman bunu bir de 59 TL'ye TTNET kullanan ve zorla Tivibu abonesi yapılan kişilere soralım. İnanın sayıları az değil ve aynı ücrete Tivibu kullanıyorlar. Üstelik diğer tarafta kat kat daha güzel bir hizmet varken.

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=59351]bLaCkSouL[/MENTION], evet ben de aradım modem zorunluluğundan bahsetmediler. Çanak var kurulum da istemiyorum kendim yapacaksam abone olurum dedim tamam dediler. Yani 65 TL'ye modemsiz ek masrafsız abone oldum :)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
@bLaCkSouL, evet ben de aradım modem zorunluluğundan bahsetmediler. Çanak var kurulum da istemiyorum kendim yapacaksam abone olurum dedim tamam dediler. Yani 65 TL'ye modemsiz ek masrafsız abone oldum :)

Hayırlı olsun dostum. Hakkında çok fazla konuşulmasa da umarım sen de benim gibi D-Smart'tan memnun kalırsın. Özellikle HD kalitede maçlar çok zevkli oluyor. İyi günlerde kullanman dileğiyle. :)

therapper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer bir problem çıkmaz ise ben de pazartesi günü 59 TL olan D-Smart + internete geçeceğim.

Lanet olsun TTNET'e!.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
TTnet'den beklenecek bir hareket.

Bir ttnet değil hepsi öyle. Diğerleri daha yaygınlaşmadığından böyle bunlar. ttnet de uygulamıyordu ama bağlayınca milyonlarca kişiyi hemen uygulamaya soktu kotayı. Diğerleri de uygulayacak yine ve olan sana bana olacak. Bir gün arkadaşımda iken Süperonline yetkilisi geldi fiberoptik kullanıcısısınız dedi rutin kontrolümüzü yapıyoruz dedi. Konuşma devamında şu şekilde gerçekleşti. -Bağlantı telefonda veya internette probleminiz var mı? - Hayır, -Herhangi bir şikayetiiz var mı? - Hayır. -Peki efendim size iyi akşamlar diliyorum dedi ve gitti. Şahsen ağzım açık kaldı diyebilirim. yorumu size bırakıyorum.

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
Yağmurdan dolayı bugün kurulum yapamadılar :D neyse sağlık olsun yarın bakacağız :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
[MENTION=268864]nevrotikstar[/MENTION] çok acelem yok zaten ttnet faturayı kesmiş :D neyse kalan sağlar benimdir :D

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
yahu bu Türkiye'de bu ttnetten başka internet sağlayıcısı yokmu herkes şikayetçi nasıl is bu. maden beğenmiyorsunuz değiştirme imkanı yokmu bunu., yanlış anlamayın ben İsveç'te yasıyorum oradaki durumu sadece haberlerden ve buradan takip ediyorum , başka. seçenek yokmu

grezimonk

Profesör
Reaksiyon puanı
261
yahu bu Türkiye'de bu ttnetten başka internet sağlayıcısı yokmu herkes şikayetçi nasıl is bu. maden beğenmiyorsunuz değiştirme imkanı yokmu bunu., yanlış anlamayın ben İsveç'te yasıyorum oradaki durumu sadece haberlerden ve buradan takip ediyorum , başka. seçenek yokmu

var tabi 3G olarak TURKCELL ve avea var fiber optik internet olarak SUPERONLINE kablotv ile uydunet var...

Escaper

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayırlı olsun dostum. Hakkında çok fazla konuşulmasa da umarım sen de benim gibi D-Smart'tan memnun kalırsın. Özellikle HD kalitede maçlar çok zevkli oluyor. İyi günlerde kullanman dileğiyle. :)
Eyvallah dostum sağolasın ;-)

Arkadaşlar bu konuyu okuyan herkes TTNET denen kazıkçı firmadan başka bir yere geçse belki bu siteyi takip eden bir TTNET yetkilisi, ilkokul mezunu geri kafalı cahil teknoloji yoksunu kazıkçı TTNET yöneticilerini bu şikayetlerden haberdar eder.

Benim burda şikayetçi olduğum durum AKK olayı bile değil. Şikayetçi olduğum durum dalga geçer gibi 30 TL daha öderseniz kotanız 50 GB yerine 100 GB olur denmesi. Hadi 50 GB yerine gerçek anlamda sınırsız olacak deseler onu bile iyi niyetli bir teklif sanacam. Ki gerçi o teklifi bile kabul etmezdim o da ayrı mesele.

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Yok kardeşim yok. TTnet, ttnet olmadan önce PTT'ydi ve devletindi (belki bilirsin) ilk önce t'sini özelleştirdiler Türk Telekom oldu ve ardından da TTnet adıyla ilk özel-devlet melezi (Nam-ı Diğer: hybrid telecom)kurdular ve tabi bir süre sonra tekelcilik muhabbetleri falan çıktığından aynı zamanda da göstermelik rekabet olsun diye yasayı değiştirdiler ve özel şirketlerin de internet servis sağlayıcısı olma yolunu açtılar. Açtılar açmasına da hiç kimsenin kendi altyapısı yok tabi haliyle. E hybrid telecom durur mu çözüm var dedi ve kendi altyapısını bu şirketlere kiralamaya başladı. Yeni yeni kendi altyapısını oluşturan şirketler var ama Türkiye'nin %90'ınnı kapsamaları için daha 10 seneleri var. Örnek olarak Süperonline en hızlı olarak ağını genişletmekte ve o da sadece sitelere ve merkezi yerlere fiberoptik bağlantı götürmekte. Yani Türkiye'nin çoğu avcunu yalamakta. Şimdi durum böyle olunca ben yıllardır TTnet kullanıcısıyım, bir dönem önce çok araştırdım ve TTnetten kaçanlar resmen diğer şirketlerde tipiye yakalanıyorlar. Mantıken de düşündüğün zaman aynı omurgadan hizmet bekliyorsun ve teknik anlamda daha iyisini beklemen imkansız oluyor. E bari diyorsun TTnetin müşteri hizmetlerinin bilgisizliğinden kurtulayım diye geçsemmi acaba şu şirkete. Bakıyorsun ki oradakiler daha beter durumda. Ben de oturduğum muhite Superonline fiberoptik gelene kadar TTnet'te kalmaya karar verdim. Çoğu kişi kan ağlasa bile bağrına taş basıp TTnet'ten 3'ün 1'ini almaya devam ediyor. Genelde de o 1'i hemen ayın ilk birkaç gününde alıyoruz.

3'ün 1'i demişken isveçte havalar nasıl arkadaşım bi de hele bize bakalım? Sizin oralarda da adil kullanım kotası adı altında belli bir download sonrası (ki bizde bu 50gb) hızınız birden 8 katı düşürülüyo mu?

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
uydunet e basvurdum pazartesi gorüscez ve baglantim olacak 30 mayis son 50 tlik faturam 80 tl geldi ttnet haram zıkkım olsun..

ozersworld

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Şuanda AKN uygulamasına takılıpta hala 3,5 megabitle giren var mı nete?

Zhee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
An itibari ile hızım 0.96 Saolasın TTNET :mad:

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
1961705902.png

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Yok kardeşim yok. TTnet, ttnet olmadan önce PTT'ydi ve devletindi (belki bilirsin) ilk önce t'sini özelleştirdiler Türk Telekom oldu ve ardından da TTnet adıyla ilk özel-devlet melezi (Nam-ı Diğer: hybrid telecom)kurdular ve tabi bir süre sonra tekelcilik muhabbetleri falan çıktığından aynı zamanda da göstermelik rekabet olsun diye yasayı değiştirdiler ve özel şirketlerin de internet servis sağlayıcısı olma yolunu açtılar. Açtılar açmasına da hiç kimsenin kendi altyapısı yok tabi haliyle. E hybrid telecom durur mu çözüm var dedi ve kendi altyapısını bu şirketlere kiralamaya başladı. Yeni yeni kendi altyapısını oluşturan şirketler var ama Türkiye'nin %90'ınnı kapsamaları için daha 10 seneleri var. Örnek olarak Süperonline en hızlı olarak ağını genişletmekte ve o da sadece sitelere ve merkezi yerlere fiberoptik bağlantı götürmekte. Yani Türkiye'nin çoğu avcunu yalamakta. Şimdi durum böyle olunca ben yıllardır TTnet kullanıcısıyım, bir dönem önce çok araştırdım ve TTnetten kaçanlar resmen diğer şirketlerde tipiye yakalanıyorlar. Mantıken de düşündüğün zaman aynı omurgadan hizmet bekliyorsun ve teknik anlamda daha iyisini beklemen imkansız oluyor. E bari diyorsun TTnetin müşteri hizmetlerinin bilgisizliğinden kurtulayım diye geçsemmi acaba şu şirkete. Bakıyorsun ki oradakiler daha beter durumda. Ben de oturduğum muhite Superonline fiberoptik gelene kadar TTnet'te kalmaya karar verdim. Çoğu kişi kan ağlasa bile bağrına taş basıp TTnet'ten 3'ün 1'ini almaya devam ediyor. Genelde de o 1'i hemen ayın ilk birkaç gününde alıyoruz.

3'ün 1'i demişken isveçte havalar nasıl arkadaşım bi de hele bize bakalım? Sizin oralarda da adil kullanım kotası adı altında belli bir download sonrası (ki bizde bu 50gb) hızınız birden 8 katı düşürülüyo mu?

adli kullanım falan yok o nedir ya çok saçma birşey .
ben 50 gb kontratım var aylık 20 mbit hızında .
ben 50 gb hiç tüketmemedim ama tükenirsen mesaj alıyorsun ne yapmak istersin diye
bende diyorum 10 gb daha almak istiyorum diyorum aynı hızla ay sonuna kadar 10 gbi kullanıyorum 10 gb fiyatı 5 liraya falan geliyor.

buralarda hava yağışlı bugün 5 derece sıcaklık yaz geliyor yavaş yavaş . 1 ay sonra yaz .

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
adli kullanım falan yok o nedir ya çok saçma birşey .
ben 50 gb kontratım var aylık 20 mbit hızında .
ben 50 gb hiç tüketmemedim ama tükenirsen mesaj alıyorsun ne yapmak istersin diye
bende diyorum 10 gb daha almak istiyorum diyorum aynı hızla ay sonuna kadar 10 gbi kullanıyorum 10 gb fiyatı 5 liraya falan geliyor.

buralarda hava yağışlı bugün 5 derece sıcaklık yaz geliyor yavaş yavaş . 1 ay sonra yaz .

Şimdi işler değişti, bu kullanım önceden vardı bizde. Kontörlü internet falan derdik. Adsl gelince kalmadı bu tarifeler. Kullanıma göre ön ödemeli diye geçiyordu. Aynı cep telefonu mantığıyla işliyor. 50gb bitiremediğine göre pek internete girmiyorsun sen. Peki bizim gibi internetten film falan indiren kişiler ne tür tarifeler kullanıyor sizin oralardaki şartlar nedir? Sen ne kadar ödüyorsun onlar ne kadar ödüyor internete?

isveçli

Profesör
Reaksiyon puanı
9
adli değil adil. Yani adalet adilden geliyor. Yani sen 50gb sözleşme yapıyorsun ve 20mbit hızla kullanıyorsun. Birkaç saatte bitti bu kotan. Sonra ne oluyor?

Bize o taraftaki tarifeleri hızlarını, kotalarını limitsiz fiyatlarını, limitli fiyatlarını. Kullanım kurallarını falan anlatırsan fikir sahibi oluruz oralar hakkında. Şimdiye kadar avrupada bize benzer uygulama yok deniliyordu bize. TTnet de dünyanın her yerinde var bu adil kullanım noktası diyordu. Haliyle biz bize yutturmaya çalıştığını düşünüyorduk ama sen de benzer bir kullanımdan bahsediyorsun gibi geldi bana şimdi.

bize seçenek sunuyor adam aylık 25 gb 50gb 100gb 200 gb gibi,
ben 50gb aboneliğim var. 50 gb biterse bir ay dolmadan bize bilgi verip ne yapmak istersin diyorlar . benim 50 gb hiç bitmedi mesela bitsede zaten etrafta çok wifi var şifresiz istersem onlardan kullanirim.istersem 5 lira civari verip 10 gb veya daha fazla alıp kullanmaya devam ediyorum.

hız hep aynı kalıyor 20mbit s

hiç internet problemi yasamadım yani

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
az sonra gelecek kurulumu yapacaklar bakalım ne olacak bu arada modem bu kapanya da zorunluymuş 3 farklı müşteri temsilcisi ve yetkili servisle görüştükten sonra sonuç bu diğer kapanyalarda zorunluluk şartı yokmuş lakin :) bu arada son durum
65 TL Hd maxi paket + recever
2 TL kablosuz modem
2 TL aktivasyon toplamda 69 tl ödeyeceğim çanak binada varmış sadece kablo 20 m. yi geçerse sonrası için kablo parası verebilirmişim :) akşama görüntüyü felan gönderirim :D

ToniVico

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TTNet ile internette son sürat sörf keyfi yaşıyorum!