TTNET'ten 12 Mb İnternet Almaya Başladım (Yeni 16 Mb'e Kadar ADSL2+ Tarifesi)

Bu konuyu okuyanlar

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
nerde oturduğunu il ve semt olarak belirtirmisin acaba ? Bölgeseler bişeydir belkide bizim geçememiz :/

İstanbul - Küçükçekmece Merkeze yakın bir yerde oturuyorum. PTT ile aramda 1 KM bile yoktur. Ama aldığım hız ise:

bobina

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbul - Küçükçekmece Merkeze yakın bir yerde oturuyorum. PTT ile aramda 1 KM bile yoktur. Ama aldığım hız ise:

idman kullanarak kaç mb indiriyo saniyede:D bende hız testinde 5mbit gösteriyo yurt dışı .youtube 720p videolar hiç takılmıyor.idman ile saniyede 1.5mb indiriyorum
bu testler yanıltıcı :D

warhead

Doçent
Reaksiyon puanı
9
@dream team
ee benim 8mbps'lik tarife bile bunlardan hızlı :D 950kb/sn gördüm torrentde hem öyle anlık da değildi.Ayrıca asıl sorun hız değilde 50 Gb kota olayı mesela ttnet benim hızı hiç kesmiyor devamlı 8 :D 16 ya geçersem 14-15 mbps alırım santraller iyi burda.ama 50 gb olayını uygulayacaklarmı işte ?? :D

NikeSteeL

Dekan
Reaksiyon puanı
131
Bu Konuyu Okudum

Ve Okumaz Olaydım O Dakkadan Bu Yana İnternetim Yok

Online İşlemler Kısmından Hızımı Artırmak için Gerekli Yönergeleri İzledim Ve "Onay" Tuşuna Basar Basmaz İnternetim Kesilde Ve Bir Daha da Gelmedi TTNET müşteri Hizmetleri Görüşmekten Akraba Olduk

Diyorum ki 8 Mb 'e Kadarken Hattım Destekliyordu Hız Artırımından Sonra Böyle Oldu . Karşıdaki Hödüğün Bir Tanesi Kadın

Ayda Sadece 1 Kere Tarife Değişikli Yapabiliyoruz Diyor . Diyorum ki Eski Tarifeme Geri Çekin Hattım Düzelecek Hiç Uğraşmanıza Gerek bile Yok . Yok Öyle bişey yapamıyoruz Diyor ( o Sırada Bildiğim Tüm Küfürleri Ediyorum Tabi )

Yani Anlıcanız Eğer Altyapınız Desteklemiyorsa Kesinlikle Hız Artırımı Yapmayın Benim Gibi Uğraşırsınız Böyle Şimdi Açmışlar İnternetimi Ama 2048 Kbs 'i Sabitlemişler . 8 Mbs Destekleyen hattı Ezbere Sabitlemişler Şimdi Tekrar Arıcam !

Kara Düzen İşliyor Böyle Bir Şirket Bunlar . Ama Ağzımın Payını aldım Taahüt Sürem Bitsin TTNET le Bir Daha İşim Olmaz !

qKTe

Profesör
Reaksiyon puanı
32
online işlem merkezinden 16mbite geçipte , işleminiz gerçekleştirildi yazısından sonra , modemine res gelmeyip , hala 16mbite geçmeyi bekleyen benim gibi arkadaşlar var mı ?

halen beklemedeyim hocam..

komoL

Asistan
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar 16mbit paketine geçtim adsl2+ nedir modemden ayar yapmak gerekiyor mu?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27

gebzespor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hattın adsl2+ yi desstekliyor ama kaç mb alırsın, o santrale bağlı. ben 12 mb alıyorum 16 mb alıyorum diyenler var. belli olmuyor. :)

http://img362.yukle.tc/image.php?id=8811Adsiz.jpg
benim ki 16 mb desteklemi kac alabilirim bide türk telekom telefon hatlarını ipt ettirip int baglana bilirmisiz varmı böyle bişi konusuluyor pazartesi bas vurup telefonu kapatırcaz diyenler var

buda yenisi ark gecdikden sonraki
http://img363.yukle.tc/image.php?id=5116dada.jpg
ne yapmam lazım 16 mb gecmis bulunuyorum forum ark destekler demişdi:S?

Bana cewap vericek kimse yokmu?

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
http://img362.yukle.tc/image.php?id=8811Adsiz.jpg
benim ki 16 mb desteklemi kac alabilirim bide türk telekom telefon hatlarını ipt ettirip int baglana bilirmisiz varmı böyle bişi konusuluyor pazartesi bas vurup telefonu kapatırcaz diyenler var

buda yenisi ark gecdikden sonraki
http://img363.yukle.tc/image.php?id=5116dada.jpg
ne yapmam lazım 16 mb gecmis bulunuyorum forum ark destekler demişdi:S?

Bana cewap vericek kimse yokmu?
bir problem olmalı. tarife değiştikten sonra hızın 2 mbps'e inmiş. bir arıza kaydı bırak istersen.

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlaar hattımın adsl2+ destekli olup olmadıgını nasıl ögrenirım...

xewy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende 8 lik paket var şuan 2mbps hız var
16ya geçicem kesin 4 yapacaklar :D

serkanbb06

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
bi kac gündür benimde basımda bu sorun var fakat artık an itibariyle kurtulmus bulunmaktayım.yasadıklarımsa sunlar

cumartesi gecesi 8mbtten 16mb tarifesine gecişimi yaptım fakat öglen 12 ye 1 e kadar hızım 8mb olarak devam etti sonra birden 12mb oldugunu farkettim ve ttneti aradım arıza kaydı olusturdum ve beklemeye basladım ama bir gün gecti bir değişiklik olmadı.bu sabah saat 11 de baglı oldugum türk telekom santralini aradım ve durumu anlattım onlarda tamam dediler ve ugrasmaya basladılar saat 11de internet bağlantım kesildi yapacağız dediler ugrasıyorz genel bir sorun var bu 16mb'ler için dediler.tamam dedim saat 8 9 oldu hala bir değişiklik yok.ben böyle durumlarda artık ttnet müsteri hizmetlerini aramıyorum direk santralle baglantı kurup sorunumu hallediyorum ve aradım santrali acan abi ( abi diyorum artık baya samimi olduk :) ) işte derdimi anlattım internet baglantısı yok adsl ısıgı yanıp sönmekte ve benim hızım 12 görünüyordu ben 16 istiyorum diye bir sorunum oldugunu söyledi oda tamam dedi ilgileceğini söyledi ve 5 10 dakika sonra arayacagım dedi.arayınca anlattıgı sey senin modemine 16 mb veremiyoruz kablolar bunu kaldırmıyor büyük ihtimal dedi yada dedi portlarını değiştirmemiz gerekiyor bzim burdan dedi ve birkac ceşit port oldugundan bahsetti hangisinden en iyi sinyal alınırsa ona bağladıklarını söyledi hatları.dedim bende benim evim size 100 metre mesafede ben bu hizmeti nasıl alamam.cevabıysa gayet normaldi 20 senelik kabloları kullanıyoruz 0.3cmlik yaglı kablolardan internete bağlanıyorsunuz fiberoptiğe geciş yapmıyorlar yapsalar bizde rahatlayacağız dedi calısan bana.sonrasında kablo destekleimyor dedi ve yarın gelip binadaki telefon kutusundan hız ölcümü yapacgız dedi tamam dedim ve aradan bir saat gecti aradı santralden abi senin hattın için en iyi portu buldum dedi ve modeme atanan hız 12mbtten 15999a cıktı yani 16mb'e.burda birazda akıllı davranıp müsteri hizmetleriyle ugrasmaktan cok sabah cıkıp santrale giderseniz daha verimli işlemler yaptırırsınız yüzyüze şimdi adamın ben cep telefonunuda aldım her hangi bir sorunda onu arayacagım yeterli iki tarafta anlayıslı davransın sorun elbette cözülüyor.Birde sunu söyledi calısan abi siz 16mblik tarifye gecmişseniz modeminiz bunu 16mb görmek zorunda yani 16mb vermek zorundayız size sartları sağlıyorsunuz cünkü eger 16 mb değilde 12 13 mb falan verirsek ilerde denetlemelerde bizim basımız yanar dedi.buda aklınızda bulunsun.

120s8pc.jpg

apoxlost

Asistan
Reaksiyon puanı
2
netlimitsiz 8 mbps baglantım var çogu zaman 1 mb yi bile göremiyorum.
şuanda download ;0.285 mbps, upload ; 0.117 mbps
varmı böyle bişey

global_deejay

Doçent
Reaksiyon puanı
35
bence digital falan alakası yok ben 8 mbite geçmek için aradım ttneti işlemimi hallettim geçtim bilgisayara IDM ye linkleri dizmiştim birde ne göreyim rapidler 920 ile çekiyor çok şaşırdım anında işlemim gerçekleşmiş ancak aylardır hızım inmedi ;)

pitbull_seyfi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Slm Rkadaşlar.bende 16mb limitsiz tarifeye geçmiş bulunmaktayım.8mb netlimitsiz kullanırken 4mb civarı bi hızım vardı.4 günlük bi net kesintisinden sonra bugün internetim geldi.ve hızım 2mb.sorun santraldemi benim modemde de varmı anlamadım.modemin ekran görüntüsü şöyleEkli dosyayı görüntüle 6284

Featuring

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 netlimitsiz tarifesindeyim çıkan sonuca bakın la :D

Lavinya*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dslyeni.jpg

Sonunda ben de 16Mbit oldum online sistem çalışıyor. Saniye sürmeden resetledi modem.

Bu değerlere nereden bakıyorsunuz ? Ben sadece bunları öğrenebildim:
noise margin upstream: 15 db
output power downstream: 17 db
attenuation upstream: 7 db
noise margin downstream: 21 db
output power upstream: 11 db
attenuation downstream: 6 db

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Bu Konuyu Okudum

Ve Okumaz Olaydım O Dakkadan Bu Yana İnternetim Yok

Online İşlemler Kısmından Hızımı Artırmak için Gerekli Yönergeleri İzledim Ve "Onay" Tuşuna Basar Basmaz İnternetim Kesilde Ve Bir Daha da Gelmedi TTNET müşteri Hizmetleri Görüşmekten Akraba Olduk

Diyorum ki 8 Mb 'e Kadarken Hattım Destekliyordu Hız Artırımından Sonra Böyle Oldu . Karşıdaki Hödüğün Bir Tanesi Kadın

Ayda Sadece 1 Kere Tarife Değişikli Yapabiliyoruz Diyor . Diyorum ki Eski Tarifeme Geri Çekin Hattım Düzelecek Hiç Uğraşmanıza Gerek bile Yok . Yok Öyle bişey yapamıyoruz Diyor ( o Sırada Bildiğim Tüm Küfürleri Ediyorum Tabi )

Yani Anlıcanız Eğer Altyapınız Desteklemiyorsa Kesinlikle Hız Artırımı Yapmayın Benim Gibi Uğraşırsınız Böyle Şimdi Açmışlar İnternetimi Ama 2048 Kbs 'i Sabitlemişler . 8 Mbs Destekleyen hattı Ezbere Sabitlemişler Şimdi Tekrar Arıcam !

Kara Düzen İşliyor Böyle Bir Şirket Bunlar . Ama Ağzımın Payını aldım Taahüt Sürem Bitsin TTNET le Bir Daha İşim Olmaz !

Arıza kaydı oluşturmalarını iste. Bulunduğun bölgedeki santralden aranırsın. Onlar daha bilgili.

dericia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki arkadaşlar bu aşamadan sonra 50gb ı aşanların hızı düştümü?
ben 150 gb oldu sorun yok şimdilik olanlar burada açıklarsa seviniriz.

Lavinya*

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yardımcı olucak biri var mı? hattımın 16mbiti kaldırıp kaldıramayacağını nerden öğrenebilirim?

burak30875

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar hattım 16 mbite kadar destekliyor şuanda 12 mbit kullanıyorum. snr sınır degerim 15.3
sinyal genlik zayıflaması 26. hızımı 14 mbite yükseltsem kopma olurmu cevabınızı beklıyorum....