TTNET'ten 12 Mb İnternet Almaya Başladım (Yeni 16 Mb'e Kadar ADSL2+ Tarifesi)

YellowRed

Rektör
mrb arkadaşlar. herkese iyi seneler tekrar. bugüne kadar ttnet 8 mb'e kadar Netlimitsiz tarifedeydim. bu tarifede 8 mb hızı tam olarak (8187/799 kbps) alabiliyordum. netlimitsiz yeni tarife fiyatı 54,90 oldu bugün itibariyle. ben de 5 tl daha vereyim 59 tlye 16 mb'e kadar olan 50 gb adil kullanım kotalı tarirfeye geçim dedim. az önce online işlem merkezinden tarife değişikliğimi yaptım. ve "anında" hızım 12 mb'e çıktı.

hızım "anında" 12 mb oldu kısmına dikkati çekmem istiyorum. tarife değişikliğini onaylama tuşuna basar basmaz internetim kesildi, sonra geri geldi ve hızım 12 mb olmuştu. sanırım, bu demek oluyorki, bulunduğum bölgede santral dijitale geçmiş. yani 50 gb kotayı aştığım anda da hızımın 1 mb'e düşmesi büyük olasılık. 8 mb'e kadar olan tarifede 15 gb kotayı aşmama rağmen hızım hiç düşmemişti.

hayırlısı bakalım. kullanıp görücez. deneyimlerimi yine forumda sizlerle paylaşırım. :)

muratflash

Rektör
Ben o tarifeye geçemedim... Kullanıcının kampanyası tanımlanamadı diyor onayladıktan sonra taahhüd verip ilk 6 ay indirimli kullandığımız kampanya internetle tanış ilk 6 ay indirimli öde kampanyasını tanımlayamamış... Bu durumda ne yapcaz???...

---------- Post added at 05:15 ---------- Previous post was at 05:13 ----------

Ayrıca upload hızın biraz düşük değilmi???....

YellowRed

Rektör
Ben o tarifeye geçemedim... Kullanıcının kampanyası tanımlanamadı diyor onayladıktan sonra taahhüd verip ilk 6 ay indirimli kullandığımız kampanya internetle tanış ilk 6 ay indirimli öde kampanyasını tanımlayamamış... Bu durumda ne yapcaz???...

---------- Post added at 05:15 ---------- Previous post was at 05:13 ----------

Ayrıca upload hızın biraz düşük değilmi???....
bilmiyorum. müşteri hizmetlerini bir arayıp sor istersen. ben direk online işlem sayfasından, sol üstteki menüden Abonelik İşlemleri > Tarife/Paket Değişikliği sayfasına girdim. alttaki tercih kutusundan ADSL2+... 59 TL yazanı seçip onayladım. bende sorun çıkmadı. :)

hız testi sonuçları aslında beni çok etkilemiyor. çok değişik sonuçlar çıkabiliyor çünkü. hiç unutmam, hızım 1 mbps iken hız testinde download hızım 2 mb çıkmıştı. :D benim için önemli olan teorikte de olsa 12 mb hızı görebiliyor olmak. :)
gözümle görsem inanmam ttnet te 12 mb he
ben de inanmazdım ama isteyince oluyormuş demekki. foruma üye olduğum günden beri ilk kez ttnet ile ilgili olumlu birşeyler yazmak nasip oldu. :D

muratflash

Rektör
Sen tam olarak nerdesin?... Bulunduğun bölge neresi???

Bende geçebilseydim aynı hızı alabileceğime inanıyorum....

Altair

Doçent
Dostum seninde durumun benimle aynı olabilir.Hat modulasyonu eğer G.DMT ise senin arayıp seni adsl2+ portuna vermelerini söylemen lazım.Çünkü benimde şu an alabileceğim hız maksimum 12 mbit ama adsl modu g.dmt görünüyor.12 mbit G.DMT nin yani ADSL1 in ulaşacağı son hızdır.TTnet i arayıp bunu söylemen lazım.Santral beni adsl2+ portuna geçirse 24 mbit e kadar rahat alacam.

Modeminden bi ekran görüntüsü koyabilir misin

Genero

Profesör
ya ben ttnetide aradım online işlemden de denedim hata veriyor geçemiyorum =( sistemde sorun varmış galiba 32 mb te almasam aynı hat üzerinden veriyorlar değil mi

OnLT

Dekan
Onursal Üye
Hız yükselip düşürmek anlık iş zaten klavyeden basıyor 4-5 rakama anında oluveriyor. :) Yaklaşık 6 kere falan hız yükseltmesi yaptım 2 gün içersinde oradan biliyorum. :)