Eminağaoğlu'nun cevapsız bıraktığı soru

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
81424.jpg
Eminağaoğlu'nun cevapsız bıraktığı soru

Eminağaoğlu, Osman Kaçmaz'ın, kendisi hakkındaki davaya bakması ile ilgili soruları cevaplamadı...Yazı Boyutu 10 12 14 16 Yargıçlar ve Savcılar Birliği (YARSAV) Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, yargının bugüne kadar görülmemiş bir şekilde baskı altında olduğunu savunarak, siyasi iradenin bu tutum ve davranışlarından vazgeçmesini istedi.

Eminağaoğlu, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın, kendisi hakkındaki davaya bakması ile ilgili soruları ise cevapsız bıraktı.

YARSAV başkanlık seçimleri, Barolar Birliği'nde yapılmaya başlandı.

Burada gazetecilerin sorularını cevaplayan Eminağaoğlu, 'dinlenmiyorum, teknik takibe tutulmuyorum' diyen kimsenin olmadığını, yasal güvencelerin dahi ortadan kalktığını ileri sürdü.

"Tüm bunların, yargı kararı ile yapıldığı, belirli kurumlar var." diyen Eminağaoğlu, "Türkiye'de bugüne kadar gizli tutulan, gizlenen, yargı kararları olmamıştır. Dinleme ve teknik takip kuralları gizlenmektedir. Gizlenenlere itiraz etme olanağı sağlanmamaktadır. " ifadesini kullandı.

Yargının, bugüne kadar uğramadığı boyutlarda saldırıya maruz kaldığını ileri süren Eminağaoğlu, şöyle devam etti: "YARSAV, yargı bağımsızlığı dışında hiçbir amacı olmayan, hukukun üstünlüğü dışında bir amacı olmayan, uluslararası arenada Türkiye'nin yargı bağımsızlığını savunan bir dernektir. YARSAV'a yönelik saldırılarla Türkiye'de karanlık bir tablo var. Siyasi irade bu tutum ve davranışlarından vazgeçmelidir. Baskı yaratmaktan vazgeçmelidir. Yargıyı rahat bırakmalıdır. Ancak Türkiye'de bugün baskı altında bir yargı vardır. Biz bunun mücadelesini vermekteyiz. "

"TİB Başkanı Fethi Şimşek'in açıklamaları sizi tatmin etti mi?" şeklindeki soruya Eminağaoğlu, "Adalet müfettişlerinin İstanbul Emniyeti'ne yazdığı, TİB'deki verilerin ayrı bir tarafa kaydedilmesi, daha sonra da TİB deki tüm kayıtların imha edilmesi yönünde bir yazı vardır. Bu sanırım Sayın TİB Başkanı'nın açıklamalarını yanıtlamaktadır. Bu konu Yargıtay santrali boyutuna çekilmektedir. Ancak burada işyerinin de teknik takipte olması durumu vardır. Bu yüksek yargının, Yargıtay'ın ortam dinlemesine tabi tutulduğu anlamındadır. Bu da çok vahim bir durumdur. " cevabını verdi.

Eminağaoğlu, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Osman Kaçmaz'ın, kendisi hakkındaki davaya bakması ile ilgili soruları ise cevapsız bıraktı.

Öte yandan, başkanlık seçimlerine Osman Kaçmaz da katıldı. Salonda kameraların ilgisinden rahatsız olan Kaçmaz, dışarı çıktı. Kameralar bir süre Kaçmaz'ı takip ettikten sonra, görevlilerin uyarısı üzerine çekim yaptıkları alana geri döndü. Kaçmaz'ın da bir süre sonra tekrar salona girdiği görüldü.

Seçimler sırasında Ankara Hakimi Mustafa Ateş ise Eminağaoğlu'nun tek aday olarak gösterilmesini, "Genel Kurula psikolojik baskı yapılıyor." diyerek eleştirdi.

http://www.samanyoluhaber.com/h_328505_eminagaoglunun-cevapsiz-biraktigi-soru.html

watchers

Doçent
Reaksiyon puanı
9
yeniden seçilemedi ama seçilmesi için yöentim kurulu istifa edicekmiş galiba yine birşeyler dönüyor

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Adamaaskere gitmemek için evrakta sahtekarlık yapmış.Sonrada YARSAV ın başına geçmiş.Canım Ülkemde tam anlamıyla komedi filmlerine taş çıkarak olaylar yaşanıyor.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
yargının içinde bunlar gibi kanunsuz insanlar oldukça düze çıkmamız çok zor...

Bu adamın telefon numaraları bütün ETö'cülerde var. hep irtibat içinde. Seni dinlemeyecek de devlet beni mi dinleyecek?

Sincan savcısı da tam evlere şenlik. ETÖ sanıklarından biri ile yaptığı görüşmede "dikkatli olun dinleniyorsunuz" diye uyarıyor. Bunlar dinlenmese darbeler nasıl önlenecek? Faili meçhuller nasıl sona erecek? Demokrasi ile gelmiş bir hükümeti silah zoruyla götürmek için şartları olgunlaştırmaya çalışıyorlar. Orduda son 20 yıldır darbe yapmadı ya, içinde çok meraklısı var. Milletin çoluk çocuğunun canını yakıp darbe yapmak için görülmemiş bir yüzsüzlük ile hareket ediyorlar. Bunlara destek çıkan medya ve muhalefet olmasa zor yaparlar ama malum. Bu yüzyılda bile böyle kafalar var. Gericinin önde gidenleri. Hala cunta ile yönetilmeye niyetliler. Siz gidin kaddafinin ülkesinde yaşayın. Burası size göre değil..

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
et kokarsa tuzlarsın
tuz kokarsa.........?

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
hiç boşuna uğraşmayın. Bu adamların tek suçu akp ye açıkça muhalefet etmeleri. Bundan dolayı yandaş medya bu kadar saldırıyor.

BuzzKnight

Doçent
Reaksiyon puanı
3
hiç boşuna uğraşmayın. Bu adamların tek suçu akp ye açıkça muhalefet etmeleri. Bundan dolayı yandaş medya bu kadar saldırıyor.
Legolas ben AKP veya herhangi bir partiye oyumu vermiş değilim ama bu herifin yediği naneler bini geçti millet yavrularını şehit verirken . Bu herif Sahte çürük belgesi ile Askerlikten yırtıp YARSAV ın başına geçiyor.