Bu iş parti meselesi değil...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
şeriat yuce dinimiz Islamdir,arastir ve oyle konus
Şeriat yönetim biçimidir. İslami kanunlarla yönetimir. ülkemiz İslam'a yönetilmiyor (!)
--- Gönderi Güncellendi ---
Kimisi Atatürke laf söyler kimisi dine ilk olarak çözülmesi gereken şey bu..

Siz böyle yaptığınız için sağ kesim sol kesimden nefret ediyorndol kesim sağdan nefret ediyor sonuç ortada
Peki hocam. Dikkat ederim bundan sonra.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
@Bloother mesajı raporlayıp rapora şu alttaki mesajı yazdı diye ban yedi. Sonra da yönetim hoşgörülüyüz diyor.

Sence raporlama sekmesine bunu yazıp bana yemek doğal mi :)

"sana bu mesajı yakıştıramadım, seni daha olgun biri zannederdim, konuya yazmayacağım, buradan okursun sevgili MOD.. :) "

Degil tabii ki. Yorumlara bakacak olursak haksiz da sayilmaz. Bloother kizmasin ama, ben demistim kendisine siyasi konulara bulasma diye. Biliyorum cünkü ne türlü sonuclar dogacagini.

Akliniz varsa bu tür konulara fazla bulasmayin. Olan yine size olur benden söylemesi. Bunun örnegini forum daha önce defalarca gördü.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Degil tabii ki. Yorumlara bakacak olursak haksiz da sayilmaz. Bloother kizmasin ama, ben demistim kendisine siyasi konulara bulasma diye. Biliyorum cünkü ne türlü sonuclar dogacagini.

Akliniz varsa bu tür konulara fazla bulasmayin. Olan yine size olur benden söylemesi. Bunun örnegini forum daha önce defalarca gördü.
Hakaret olmadığı sürece ben buradayım. Hakaret edilirse giderim. Hakaretten kastım çok ağır şeylerde olabilir hafifte.

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Şeriat yönetim biçimidir. İslami kanunlarla yönetimir. ülkemiz İslam'a yönetilmiyor (!)
e napalim yani yonetilmiyor diye laikmi olalim,dini hayatimiza karistirmiyalimmi,yasamayalimmi,rn iyi yaptiginiz sey kelime oyunu,kimse sizin gibi olmak zorunda degil,biz cogunluk boyle istiyor ve referandumda cogunlugun dedigi olacak,siz asil neye karsisiniz soyleyeyimmi,eskisi gibi turkce ezan dayatamayacaksiniz,basortusune el uzatamayacaksiniz,istemediginiz basbakanlara darbe yapip asamayacaksiniz,namaz kilanlara öcü gibi bakamayacaksiniz,asil mesele bu,veeee referandumdan sonra koalisyonun kucuk ortagi olabilme sansiniz bile kalmayacak,ama biz sizede saygi duyacagiz,sizin hayatiniza karidmayacagiz,isteyen ateist isteyen bilmem ne olacak,ve teminatinizda biz olacagiz,tipki atam fatih sultan mehmet gibi..

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
@scorpion sen gene fazla uzaklaşma buralardan, özletme kendini daha fazla.
Hatta yap bi abilik diğer çocuklar da dönsünler.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Ben EVET diyeceğim arkadaş. Yeryüzünde yaşayan hiç bir canlı da özellikle bu chp zihniyetliler beni bu kararımdan asla vazgeçiremezler. Olay budur boşuna yırtınıyorsunuz yanii. Evet: %60 Hayır: %40.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
e napalim yani yonetilmiyor diye laikmi olalim,dini hayatimiza karistirmiyalimmi,yasamayalimmi,rn iyi yaptiginiz sey kelime oyunu,kimse sizin gibi olmak zorunda degil,biz cogunluk boyle istiyor ve referandumda cogunlugun dedigi olacak,siz asil neye karsisiniz soyleyeyimmi,eskisi gibi turkce ezan dayatamayacaksiniz,basortusune el uzatamayacaksiniz,istemediginiz basbakanlara darbe yapip asamayacaksiniz,namaz kilanlara öcü gibi bakamayacaksiniz,asil mesele bu,veeee referandumdan sonra koalisyonun kucuk ortagi olabilme sansiniz bile kalmayacak,ama biz sizede saygi duyacagiz,sizin hayatiniza karidmayacagiz,isteyen ateist isteyen bilmem ne olacak,ve teminatinizda biz olacagiz,tipki atam fatih sultan mehmet gibi..
Ben Müslümanım. sana hayatİnan dini karıştırma demedim dememde. Ayrıca ne başörtüsü ne namazı ben dedimmi böyle şeyler? Bana ne senin başörtünden namazından. Beni başka kişiliklere karıştırma.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Madem Laik bir ülke olduğumuz soyluyorsunuz (eskiden öyleydi şimdi değil) peki bu kadar abarttığınız Laik ülkede nasıl dindar .oldunuz acaba ?

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Merhaba arkadaslar,

Yazmayayim yazmayayim diyorum ama, böyle konulari görünce yazmadan da edemiyorum.

Saygi ve sevgi cercevesinde tartismak serbest deyip elli türlü hakaret ve alay iceren yorumlar yazilmis. Buna ne yazik ki sevgili moderatör arkadaslar da dahil olmus.

Eger imam osurursa cemaat sey yaparmis diye bir söz vardir. Bu da o hesap.

Sizin yaptiginiz ayip arkadaslar. Üyelerin birbirine düsecegini bile bile siyaseti serbest kilmaniz hataydi zaten. Görüyorum ki yine birilerini ucurmussunuz. Hakli veya haksiz orasini bilemem tabii ki. Bu isin bu noktaya varacagi gün gibi belliydi.

Görünen köy kilavuz istemez. Siyaset denen sey iki ucu ...lu degnek gibidir, neresinden tutarsaniz tutun elinize illa bir pislik bulasir.

Böyle konular acilacaksa en azindan süper moderatörlerin konuyu sürekli denetmelemesi lazim. Saldim cayira mevlam kayira olacaksa kapatin konuyu gitsin, kimsenin huzurunu kacirmayin. Ya da yorumlara onay sistemi getirelim.

Ne zaman saygi ve sevgi cercevesinde siyaset yapildi da simdi böyle bir beklentiye giriyoruz? Yazilan iki yoruma tahammül edemezken...

Ayrica belirtmek isterim ki, forum kurallarinda hala siyaset yapmanin yasak oldugu yaziyor. Bunu da duruma göre düzenlerseniz iyi olur.
Bu forum o kadar karmaşık ki çözmek zor oluyor.
Siyaset konusunda size katılıyorum. Sdn forum un para kaynağı siyaset şuan. Ancak kusura bakmayın burada bir gruplaşma var. Oyun oynanıyor resmen. Hemen forum üyeleri kendilerine göre ters bir durum görürse senin yaşın küçük sesini kes gibisinden vuruyorlar. Eski yazılara baktım da hiç birlik olma Yok burada. Daha önce bir üye muhabbetlere katıldığı için dışlandığını da gördüm bu forumda. Ve küfür yoktu sadece ufak bir hakaret olduğu için sınırsız çizilmiş. Ve kusura bakmayın kendinize yapılan şeyden hoşlanmıyorsanız siz de başkasına yapmayacaksınız. Allah böyle de veriyor işte size. En ufak sorunda forumda ayaklanıyorsunuz hatta foruma darbe de yapıldı bazı üyeler tarafından. Ben de anlamadan gittim tabii ama sonra olayları anlayınca geri döndüm Yeşil Okçu arkadaşa darbe yaptınız. Rica ediyorum herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herkes size ayak uydurmak zorunda değil.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806

Kardeş şşmdi bloother kardeşimiz ne olacak

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Ve kusura bakmayın kendinize yapılan şeyden hoşlanmıyorsanız siz de başkasına yapmayacaksınız. Allah böyle de veriyor işte size. En ufak sorunda forumda ayaklanıyorsunuz hatta foruma darbe de yapıldı bazı üyeler tarafından. Ben de anlamadan gittim tabii ama sonra olayları anlayınca geri döndüm Yeşil Okçu arkadaşa darbe yaptınız. Rica ediyorum herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herkes size ayak uydurmak zorunda değil.

Bu mesajinizdan gercekten bir anlam cikarabilmis degilim.

1) Kime ne yapmisim?
2) Ne ayaklanmasi, ne darbesi? isin arka tarafini bilmiyorsunuz cünkü.
3) Yesil Okcu'ya ne yapmisim onu da cözemedim.
4) Herkes bana ayak uydurmak zorunda diye bir tabir mi kullandim?

Aciklik getirirseniz sevinirim.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Bu forum o kadar karmaşık ki çözmek zor oluyor.
Siyaset konusunda size katılıyorum. Sdn forum un para kaynağı siyaset şuan. Ancak kusura bakmayın burada bir gruplaşma var. Oyun oynanıyor resmen. Hemen forum üyeleri kendilerine göre ters bir durum görürse senin yaşın küçük sesini kes gibisinden vuruyorlar. Eski yazılara baktım da hiç birlik olma Yok burada. Daha önce bir üye muhabbetlere katıldığı için dışlandığını da gördüm bu forumda. Ve küfür yoktu sadece ufak bir hakaret olduğu için sınırsız çizilmiş. Ve kusura bakmayın kendinize yapılan şeyden hoşlanmıyorsanız siz de başkasına yapmayacaksınız. Allah böyle de veriyor işte size. En ufak sorunda forumda ayaklanıyorsunuz hatta foruma darbe de yapıldı bazı üyeler tarafından. Ben de anlamadan gittim tabii ama sonra olayları anlayınca geri döndüm Yeşil Okçu arkadaşa darbe yaptınız. Rica ediyorum herkesi kendiniz gibi sanmayın. Herkes size ayak uydurmak zorunda değil.
Dostum mesajın haklı ya da haksız beni ilgilendirmiyor. Ben ismimin geçtiği tarafa cevap vereyim. Şu forumda bir kaç kişi hariç kimsenin kötülüğünü görmedim Allah'a çok şükür. Hele ki @scorpion hocamı sever sayarım. Bugüne kadar hiç bir kötülüğünü görmedim. Bana bir şey yaptıysa benim neden haberim yok ? Ben scorpion hocamı cidden sever sayarım . İster beni sevsin ister sevmesin. Ama bugüne kadar hiçbir kötülüğünü görmedim. Bana darbe yaptı demişsin lakin benim haberim yok :) Sana göre bana hangi konuda darbe yapıldı acaba cidden merak ettim . Söyle ben bir de o açıdan bakayım :)

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Bu mesajinizdan gercekten bir anlam cikarabilmis degilim.

1) Kime ne yapmisim?
2) Ne ayaklanmasi, ne darbesi? isin arka tarafini bilmiyorsunuz cünkü.
3) Yesil Okcu'ya ne yapmisim onu da cözemedim.
4) Herkes bana ayak uydurmak zorunda diye bir tabir mi kullandim?

Aciklik getirirseniz sevinirim.
Forumda işinize gelmeyen insanları yaş konusu açıp vurdunuz.
Merak etmeyin gayet de güzel biliniyor. Amaç forumu haklı olduğunuz yanları kullanarak bitirmek. Bu konuşarak da çözülebilirdi. Ben her zaman denedim tatlı dilin faydasını da gördüm.
Siz yapmadınız ama size uyan grup yaptı diyebilirim. Yeşil okçu sen de mi bu olanlara rağmen hala buradasın susuyorsun diye birisi bi laf atmıştı.
Her neyse benden uzak Allah'a emanet olun.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,140
Forumda işinize gelmeyen insanları yaş konusu açıp vurdunuz.
Merak etmeyin gayet de güzel biliniyor. Amaç forumu haklı olduğunuz yanları kullanarak bitirmek. Bu konuşarak da çözülebilirdi. Ben her zaman denedim tatlı dilin faydasını da gördüm.
Siz yapmadınız ama size uyan grup yaptı diyebilirim. Yeşil okçu sen de mi bu olanlara rağmen hala buradasın susuyorsun diye birisi bi laf atmıştı.
Her neyse benden uzak Allah'a emanet olun.
Bunu dikkate almayacağım. Kavga çıkarmaya çalışarak bişey elde edemesin. Arkadaşlarımda rica ediyorum aldırmasınlar.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Yas üzerinden kimseye satasmadim. Dikkat edersen burada cogul bir kelime kullanip beni zan altinda birakmaya calisiyorsun. Bana uyan grup yapti demissin de, benim talimatimla gerceklesen bir sey degil bu. Herkes kendi karari ile hareket etti.

Bilmeden etmeden, cogul kelime kullanarak yorum yapma lütfen. Yesil Okcu ile herhangi bir tartismam olmadi. Ayrica farkli bir konuda olan seyi buraya tasimana gerek yok. Orada olan orada kalir, konu farkli bir konu.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Hala tartışılıyor bu form yardımlaşma formu kavganın olduğu yerde yardım olmaz

Aedon

Müdavim
Reaksiyon puanı
330
Şu referandum olsada kurtulsak artık. Sadece forumda değil heryerde insanlar böyle. Kimsenin karşı görüşe saygısı yok. Herkes birbirini aşşağılayıp ezme derdinde. Ben hayır diyicem diyen adama gavur, dinsiz damgası, evet diyen adama akılsız, cahil damgası vuran insanlar tanıyorum çevremde. Bu şekilde aşşağılayarak, saygısızlık ederek tartışma olmaz. Birbirinizin kalbini kırmadan tartışın. Olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum şu siyaset konularından. İnsanları böyle birbirine düşmüş görünce sinirlerim bozuluyor.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Kimisi Atatürke laf söyler kimisi dine ilk olarak çözülmesi gereken şey bu..

Siz böyle yaptığınız için sağ kesim sol kesimden nefret ediyorndol kesim sağdan nefret ediyor sonuç ortada
Tamda kastettiğim şey sonuç insanlar dinden ve Atatürkten soğuyor
Şu referandum olsada kurtulsak artık. Sadece forumda değil heryerde insanlar böyle. Kimsenin karşı görüşe saygısı yok. Herkes birbirini aşşağılayıp ezme derdinde. Ben hayır diyicem diyen adama gavur, dinsiz damgası, evet diyen adama akılsız, cahil damgası vuran insanlar tanıyorum çevremde. Bu şekilde aşşağılayarak, saygısızlık ederek tartışma olmaz. Birbirinizin kalbini kırmadan tartışın. Olabildiğince uzak durmaya çalışıyorum şu siyaset konularından. İnsanları böyle birbirine düşmüş görünce sinirlerim bozuluyor.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Ülkemizde siyaset eskiden her türlü olumsuz koşullara rağmen oturulup birlikte konuşulabilirdi, bela okunması gereken varsa siyaseti bu hale getirenlerdir.
Tabi eski liderlere sallamak, önüne gelene sallamak kolay.
Ona salla, buna salla, sen onlar kadar olabildin mi diye sormak lazım ama bu kibir varken kime ne sorulursa sorulsun fayda etmez.
Kendinden önceki çoğu lidere sallayarak iş yapılacağına, kendinden önceki liderlerin iyi yönleri örnek alınarak iş yapılsaydı şüphesiz bu millete daha hayırlı olunurdu.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@Ben Kenobi Madem o kadar kibarlardı da 28 şubat neden oldu?. Erbakan hocayı neden yediler kibarlıklarından mı?.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sayın Erbakan hocayı yiyenler ile benim bahsettiğim kitle aynı mı ?
Sap ile samanı ayırt etmeyi öğrenin.
İyi yönlerini örnek alın demenin neresi kabahat ?
Hala herkese laf atma derdindesiniz, zaten ahir zaman alametlerinden biridir her neslin kendinden önceki nesli lanetlemesi.
Ancak bu bile yeterli gelmemekte ki şu anki kararların bir kısmı geçmişteki yanlışlıklara dayanarak inat halinde alınmakta.
Çıtayı yükseltmeyi iyi bilirsiniz vesselam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...