Bu iş parti meselesi değil...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Süleyman Alkan

Profesör
Cezalı
Katılım
13 Nisan 2016
Mesajlar
2,449
Reaksiyon puanı
719
Puanları
113
Yaş
37
050220171351220157804_2.jpg


"SAĞCISI, SOLCUSU, ATATÜRKÇÜSÜ, MİLLİYETÇİSİ, ÜLKÜCÜSÜ, MÜTEDEYYİNİ, DİNDAR VATANDAŞI HEPİMİZİN SORUMLULUĞU VAR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa Değişiklik Kanunu'na ilişkin açıklamalarda bulunarak, "Demokrasi oylanacak. Olayı A partisi, B partisi meselesi sakın kimse getirmesin. Bu iş parti meselesi değil. Birlikte yaşama meselesi. Vatan, bayrak, demokrasi meselesi. Bu işin sağı solu yok. Sağcısı, solcusu, Atatürkçüsü, milliyetçisi, ülkücüsü, mütedeyyini, dindar vatandaşı hepimizin sorumluluğu var" dedi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Yenimahalle İlçesi'ndeki Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen il ve ilçe başkanları ortak toplantısına katıldı. Toplantının açılışında hitap eden Kılıçdaroğlu, 'cumhurbaşkanlığı sistemi'ni içeren Anayasa Değişiklik Kanunu'na yönelik eleştirilerde bulundu.

Anayasa değişikliği için yapılacak referandumda, demokrasinin oylanacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Önümüzde bir referandum var. Bu referandum, bir siyasi partinin seçimi değildir. Siyasi partiler seçime girmiyor. Heyecanınızı anlıyorum; ama heyecanı akılla kontrol edeceğiz. Ne söylediğimizi, nasıl söylediğimizi çok iyi kontrol edeceğiz. Demokrasi oylanacak. Hepimizin sorumluluğu var. Sadece CHP'lilerin değil, bütün siyasi partilerin sorumluluğu var. Çünkü hepimiz bu topraklarda yaşıyoruz. Birlikte yaşamak istiyoruz. Düşüncelerimiz, görüşlerimiz, partilerimiz, inançlarımız, kimliklerimiz, yaşam tarzlarımız farklı olabilir; ama bir memlekette huzur içinde, kardeşçe yaşamak istiyoruz. O nedenle bu referandumun çok ama çok önemli bir değeri vardır. O nedenle heyecanımızı akılla dengeleyeceğiz. Nerede, ne konuştuğumuzu, nasıl konuştuğumuzu çok iyi bileceğiz" diye konuştu.

"CUMHURBAŞKANININ TARAFSIZLIĞI, DEVLETİN SİGORTASIDIR"

Cumhurbaşkanının, devletin garantisi olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Neden böyle bir değişikliğe ihtiyaç duyuldu, bunu sokaktaki vatandaşımıza çok iyi anlatmak zorundayız. Bilgiyle, birikimle anlatmak zorundayız. Sen eve diyorsun, ben hayır diyorum; diye bir kavga asla olmamalı. Her insanın görüşüne değer vermeliyiz. O nedenle sorumluluğumuz fazladır. Birlikte düşünerek, söz söyleyeceğiz. Gideceksiniz, ev ziyaretleri yapacaksınız. Köylere gideceksiniz. Mahallelerde muhtarlarla görüşeceksiniz. Onlara soracağınız ilk soru, şu olmalı. Cumhurbaşkanı, Türkiye'de taraflı mı olmalı, tarafsız mı olmalı? Emin olun, bu ülkenin halkının yüzde 99'u cumhurbaşkanı tarafsız olmalı, diyecektir. Çünkü cumhurbaşkanının tarafsızlığı, devletin sigortasıdır. Garantisidir. Bu değişiklik, bu sigortayı tümüyle devre dışı bırakıyor. Sigortasız bir devlet olmaz" dedi.

"ÇİFT BAŞLILIK ÇIKACAK, KAŞ YAPARAKEN GÖZ ÇIKARILIYOR"

Anayasa değişikliğiyle cumhurbaşkanının partisiyle ilişiğinin kesilmeyecek olmasına tepki gösteren CHP lideri Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Cumhurbaşkanı 80 milyonu temsil eder. Bu düzen bozulacak. Cumhurbaşkanı, her vatandaşına eşit yaklaşmak zorundadır. Tarafsızlık ilkesi, bu açıdan çok önemlidir. Cumhuru, bayrağı temsil etmesi açısından çok önemlidir. Hiçbir siyasi partinin genel başkanı, bayrağı temsil edemez. Cumhurbaşkanı, aynı zamanda bir partinin genel başkanı olmaz, yanlıştır. Bunu vatandaşlarımıza kavga etmeden anlatacaksınız. Cumhurbaşkanı, aynı zamanda bir partinin genel başkanı olduğunda, cumhurbaşkanını illerde kim temsil edecek? Sayın Binali Yıldırım'ı illerde, AK Parti'nin il başkanı temsil eder. Peki cumhurbaşkanı, bir partinin genel başkanı olduğunda cumhurbaşkanını kim temsil edecek. Vali mi temsil edecek, o partinin il başkanı mı temsil edecek. Diyorlar ya 'Çift başlılık olmaz'. Buyurun size çift başlılık, daha işin başında, daha illerde başladı. Bırakın merkezi, daha illerde çift başlılık çıkacak. Kaş yaparken, göz çıkarılıyor"

"SİYASİ PARTİNİN GENEL BAŞKANI, HAKİM TAYİN ETTİKTEN SONRA BU DÜZEN DİKİŞ TUTMAZ"

Partisiyle ilişiği kesilmeyen bir cumhurbaşkanının tarafsızlığını kaybedeceğini dile getiren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Cumhurbaşkanı, bir partinin genel başkanı olacak. Tarafsızlığını kaybedecek. Bir partinin genel başkanı olarak AYM'nin 15 üyesinin, 12'sini doğrudan kendisi atayacak. Böyle bir yetki, herhangi bir partinin genel başkanına verilse, 'Sen HSYK'ya, AYM'ye, Yargıtay'a hakim atayacaksın'. Bir muhalefet partisine verildiğini düşünün. İktidar partisi kıyameti koparmaz mı? Yargının bağımsız, tarafsız olması lazım. Bir siyasi partinin genel başkanı, hakim tayin ettikten sonra bu düzen olmaz. Bu düzen dikiş tutmaz, yanlış olur. Hakimin tarafsızlığına gölge düşmüş olur. Oradan adalet beklenir mi?"

KILIÇDAROĞLU'NDAN İL BAŞKANLARINA: 'YÜRÜYÜŞLER YAPACAĞIZ', BURADAN BİR ŞEY ÇIKMAZ ARKADAŞLAR

Referandum kampanyası üzerinden partisinin il ve ilçe başkanlarına seslenen Kılıçdaroğlu, "Bu mesele, bir parti meselesi değildir. Bu mesele bir adalet, demokrasi meselesidir. Böyle yaklaşacaksınız. Böyle anlatacaksınız. 'Yürüyüşler yapacağız'. Buradan bir şey çıkmaz arkadaşlar. Ev ev gezeceksiniz. Kadınlar, gençler, sizler gezeceksiniz. Muhtarlara, kanaat önderlerine anlatacaksınız. Dolayısıyla hepimizin sorumluluğu var. Bu düzenlemeyle camiye de kışlaya da adliyeye de siyaseti sokuyorsunuz. Yazık, günahtır bu memlekete. Adaletsiz bir devlet olabilir mi?" diye konuştu.

"CUMHURİYETİN KURULUŞUNDAKİ MANTIĞIN GERİSİNE DÜŞÜYORUZ"

Konuşmasında, 1924 Anayasası'nın Meclis'teki görüşmelerine atıfta bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu, "1924 Anayasası, TBMM'de görüşülürken, o taslakta bir hüküm vardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Meclis'i feshetme yetkisi vardır. Büyük bir oy çoğunluğuyla cumhurbaşkanının Meclis'i fesih yetkisi kabul edilmiyor. 1924, geldik 2017'ye. Başa döndük. Makarayı tersine çevirdik. Niye feshediyoruz Meclis'i? Milletin oyuna ve iradesine neden saygı duymuyoruz? Cumhuriyetin kuruluşundaki mantığın gerisine düşüyoruz" açıklamasında bulundu.

"CHP BAYRAKLARI TAŞINMAYACAK, MESELE CHP MESELESİ DEĞİL"

Meselenin parti meselesi değil, demokrasi ve vatan meselesi olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti, bir maceraya teslim edilemez. Bu olay, bir CHP olayı değildir. Bir MHP olayı değildir. Bir AKP olayı değildir. Bir HDP olayı değildir. Bu olay, bir Türkiye meselesidir. Biz niye diyoruz, 'Gezerken, konuşurken, CHP bayrakları taşınmayacak'. Mesele CHP meselesi değil ki. Seçim yapmıyoruz ki. Mesele vatan, demokrasi, bayrak meselesi" dedi.

"SEÇİMLE GELMEMİŞ BİRİSİ KOSKOCA TÜRKİYE CUMHURİYETİ'Nİ YÖNETECEK"

CHP lideri Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Türkiye Cumhuriyeti'ni seçimle gelenler yönetti. İtirazımız oldu mu? Hayır. Bu modelde, seçimle gelmeyen Türkiye'yi yönetebilecek. Bütün bu yetkilere sahip olacak. Diyelim ki cumhurbaşkanı, yurt dışına gitti. Yetkiyi kime verecek? Başkan yardımcısına. Başkan yardımcısı milli iradeyi temsil ediyor mu? Hayır. Seçimle mi geldi? Hayır. Çünkü milletvekili olmayacak. Peki seçimle gelmeyen birisinin, seçimle gelen parlamentonun yetkilerinin üstünde bir yetki kullanması, hangi demokraside vardır? Seçimle gelmemiş birisi kalkacak, koskoca Türkiye Cumhuriyeti'ni yönetecek"

"SURİYE ANAYASASININ AŞAĞI YUKARI AYNISI"

Hükümetin anayasa değişikliğine ilişkin 'Rejim değişikliği değil' açıklamasını eleştiren Kılıçdaroğlu, "Bu bir rejim değişikliği. Diyorlar 'Bu rejim değişikliği değil. Biz rejimi 1920'lerde kurduk. Cumhuriyeti ilan ettik, cumhuriyet değişmiyor'. Bu kanun kabul edilirse cumhuriyet değişiyor. İran, Suriye, Libya, Mısır cumhuriyet mi? Cumhuriyet. Onların cumhuriyeti bizim cumhuriyete benziyor mu? Benzemiyor. Yeni değişiklikle gelen anayasa, Suriye anayasasının aşağı yukarı aynısı. Biz düne kadar demiyor muyduk Suriye'de demokrasi yok. Şimdi kendi ülkemizde de demokrasiyi bitireceğiz. Güçlü parlamenter sistemden, güçlü tek adam rejimine geçiyor. Halkın seçtiği 550 kişinin ortak iradesini alıyoruz. Bir tek kişiye bütün yetkileri veriyoruz. Bu, tek adam rejimine geçmek demektir. Bir kişiye göre, bir ülkenin rejimi belirlenmez. Bir kişiye göre, bir ülkede rejim oluşmaz. Ortak akıl, birlikte, aklımızı kullanarak, demokrasi içinde çözerek, elin oğlu temsili demokrasiden katılımcı demokrasiye geçiyor" diye konuştu.

BU İŞ PARTİ MESELESİ DEĞİL, BİRLİKTE YAŞAMA MESELESİ"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz demokratik parlamenter sistemden tek adam rejimine geçiyoruz. Aklımızı peynir ekmekle yemek gibi bir şey bu. Devletler macera olsun diye yönetilmez. Neden başkanlık sistemi, neden tek adam rejimi, bu anayasa değişikliği bu memleketin hangi sorununu çözecek? Bu soruları soracaksınız ve cevabını vatandaştan bekleyeceksiniz. Bir vicdan muhasebesi yapması lazım vatandaşın. Olayı A partisi, B partisi meselesi sakın kimse getirmesin. Bu iş parti meselesi değil. Birlikte yaşama meselesi. Vatan, bayrak, demokrasi meselesi bu mesele. Anayasalar birer toplumsal uzlaşma belgesidir. Anayasa değişiklerinin yeteri kadar tartışılması lazım. Getirilen değişiklikler Türkiye'nin hayrına değil. O nedenle hayırlı, güzel bir sonuç bekliyorsak hayırlı bir iş yapmamız lazım. Bu işin sağı solu yok. Sağcısı, solcusu, Atatürkçüsü, milliyetçisi, ülkücüsü, mütedeyyini, dindar vatandaşı hepimizin sorumluluğu var. Biz özgürlüklerin, düşüncelerin sınırlandırılmasını istemiyoruz. Ortak aklın egemen kılınmasını, demokrasinin güçlenmesini istiyoruz"

DHA
 

Bloother

Rektör
Katılım
29 Ekim 2013
Mesajlar
10,949
Reaksiyon puanı
2,289
Puanları
113
Yaş
34
Hâlâ utanmadan sözlerine yalan katıyor.. Bu adam da olmasa verdiğim karardan şüphe duyacağım ama sağolsun, sayesinde verdiğim karardan yeniden emin oldum..
 

metlik

Öğrenci
Katılım
28 Mayıs 2016
Mesajlar
17
Reaksiyon puanı
8
Puanları
3
Yaş
93
Hâlâ utanmadan sözlerine yalan katıyor.. Bu adam da olmasa verdiğim karardan şüphe duyacağım ama sağolsun, sayesinde verdiğim karardan yeniden emin oldum..
İnan bilmediğimden soruyorum. Ne yalanı bu allah aşkına söylede bilelim.
 

utkuversus

Rektör
Emektar
Katılım
12 Temmuz 2015
Mesajlar
17,607
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
13,081
Puanları
113
Yaş
19
Hâlâ utanmadan sözlerine yalan katıyor.. Bu adam da olmasa verdiğim karardan şüphe duyacağım ama sağolsun, sayesinde verdiğim karardan yeniden emin oldum..
Yalan ha? Nasıl bu kadar kör oldunuz ya nasıl..
 

utkuversus

Rektör
Emektar
Katılım
12 Temmuz 2015
Mesajlar
17,607
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
13,081
Puanları
113
Yaş
19
Buradaki tek sorun yalanlar değil.
 

--ProofStriker

Profesör
Katılım
27 Eylül 2016
Mesajlar
1,632
Reaksiyon puanı
756
Puanları
113
Buradaki tek sorun yalanlar değil.
Doğru söylüyorsunuz. Hatta dedikleri de güzel ama pkk ya gittim diyen adamdan fazla bir şey beklememek gerek. Bunu da Bloother in işine gelsin diye söylemiyorum ama söylediği de doğru. Madem parti meselesi değil o zaman neden chp nin başında diye de sorarlar adama.
 

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Katılım
16 Eylül 2016
Mesajlar
8,218
Reaksiyon puanı
2,989
Puanları
113
Yaş
19
Adam çok haklı. Yapılanlar rejim değişikliğine bir hazırlık.
 

remaz3442

Asistan
Katılım
26 Eylül 2013
Mesajlar
376
Reaksiyon puanı
48
Puanları
28
Önemli olan daha iyi mi olacak daa kötü mü olacak? Mesele rejim değişikliği değil, olmamalı. Sonuçta Atatürk'te bir rejim değişikiği yaptı.
Soru şu; bu rejim artık miladını doldurdu mu? Bizdeki başkanlık sistemi gelişen ülkelerdeki gibi olur mu?
 

utkuversus

Rektör
Emektar
Katılım
12 Temmuz 2015
Mesajlar
17,607
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
13,081
Puanları
113
Yaş
19
Önemli olan daha iyi mi olacak daa kötü mü olacak? Mesele rejim değişikliği değil, olmamalı. Sonuçta Atatürk'te bir rejim değişikiği yaptı.
Soru şu; bu rejim artık miladını doldurdu mu? Bizdeki başkanlık sistemi gelişen ülkelerdeki gibi olur mu?
Cumhuriyet kalmayacak. Padişah gibi...
 

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Katılım
16 Eylül 2016
Mesajlar
8,218
Reaksiyon puanı
2,989
Puanları
113
Yaş
19
Başkanlık ABD dışında hangi ülkede tuttu? Refah seviyeleri yüksek ülkelere baktığımız zaman hepsi parlementer sistem. Hem daha iyi olacaksa neden şimdi yapılmıyor ki? Devletin her gücü elinizde.
Çift başlılık olmazmış. Tek başlı olunca ne değişecek? Krallık gelecek doğru. Pekçok devlet kurumu bilmemne varlık fonuna devredildi. Neden? Padişahınız daha ne satacak?
Ülkede özelleştirmediği kurum kalmadı. Satmadığı, peşkeş çekmediği toprak kalmadı. Kendi ülkemde benden çok arap turist var. Pislik içinde şehri kirletiyorlar.
Ve aynı zamanda bi ara ben Rumum gürcüyüm diye dolaşanlar ne ara biz osmanlı torunuyuz oldu?
Bunları sormak lazım. Ben 14 yaşımda bunları düşünebiliyorsam yetişkinlerin hayli hayli düşünmesi lazım ama.... beyinlerini reislerine teslim etmişler.
 

--ProofStriker

Profesör
Katılım
27 Eylül 2016
Mesajlar
1,632
Reaksiyon puanı
756
Puanları
113
Başkanlık ABD dışında hangi ülkede tuttu? Refah seviyeleri yüksek ülkelere baktığımız zaman hepsi parlementer sistem. Hem daha iyi olacaksa neden şimdi yapılmıyor ki? Devletin her gücü elinizde.
Çift başlılık olmazmış. Tek başlı olunca ne değişecek? Krallık gelecek doğru. Pekçok devlet kurumu bilmemne varlık fonuna devredildi. Neden? Padişahınız daha ne satacak?
Ülkede özelleştirmediği kurum kalmadı. Satmadığı, peşkeş çekmediği toprak kalmadı. Kendi ülkemde benden çok arap turist var. Pislik içinde şehri kirletiyorlar.
Ve aynı zamanda bi ara ben Rumum gürcüyüm diye dolaşanlar ne ara biz osmanlı torunuyuz oldu?
Bunları sormak lazım. Ben 14 yaşımda bunları düşünebiliyorsam yetişkinlerin hayli hayli düşünmesi lazım ama.... beyinlerini reislerine teslim etmişler.
Beyinleri yıkanmış aklanmış paklanmış.
 

root61

Profesör
Katılım
22 Şubat 2016
Mesajlar
1,243
Reaksiyon puanı
458
Puanları
83
Oh moderatöre siyasi propaganda yapmak serbest.
 

utkuversus

Rektör
Emektar
Katılım
12 Temmuz 2015
Mesajlar
17,607
Çözümler
1
Reaksiyon puanı
13,081
Puanları
113
Yaş
19
Reis diyordu parmağımdaki yüzükten fazla servetim olursa bilin ki haram yemiştir. TRİLYONLARDA YÜZÜYOR! Oğluma helal lokma yedirmediğim halde diyor millet bağırıyor alkışlıyor. Dili süşmüş...
 

Ben Kenobi

Dekan
Katılım
6 Kasım 2011
Mesajlar
7,333
Reaksiyon puanı
3,097
Puanları
113
Varlık fonu çok riskli bir girişim değil mi ?
Misal THY zarar ederse(ki şu anda çok büyük oranda zarar ediyor ama hala akıllanmadılar, her ay yeni bir Hollywood ünlüsüyle reklam yapmaktalar), oradaki tüm şirketler bu zarardan ciddi miktarda etkilenecek hatta biri iflas ederse diğer şirketler de belki iflas eşiğine gelecek.
Duyuni Umumiye benzetmesi sanırım doğru, eskiden Osmanlı dış borç alırken misal Mısır eyaletinin gelirlerini dayanak ve ipotek olarak gösterir idi şimdi ise bu şirketlerin gelirleri dayanak ve ipotek olacak.
Osmanlı hayali kurarken 40 kez uyardık, Fatih'in Osmanlısının hayalini kurun dedik, onlar hep II. Abdulhamit'in Osmanlı hayalini kurdu, Duyuni Umumiye'nin de II. Abdulhamit döneminde açılması bu bağlamda pek manidar.
 

Yeşil Okçu

Profesör
Katılım
9 Haziran 2016
Mesajlar
4,260
Reaksiyon puanı
1,755
Puanları
113
Burada anlatacak çok şey var lakin,forumda düzgün adam olduğu kadar düzgün olmayan da var.ç
 

_X_

Profesör
Katılım
22 Ağustos 2013
Mesajlar
3,015
Reaksiyon puanı
1,530
Puanları
113
Osmanlı İmparatorluğu nu kendi toprakları altında yaşayan azınlıkların başta ingiltere fransa ve diğer güç odaklarınca (Masonluk, Siyonizm) yıkıp adına cumhuriyet verdiği bir darbeyle son buldu.

Azınlıklarca yönetilip dini İslam olan halkımın gelenek göreneklerine aykırı (kılık kıyafet) Kurandan ve islamdan uzak tutmak için (Türkçe Ezan, Sahte Hocalar , Cami Satışları) Siyasi Alanda sürekli hortumlanan hiçbir gelişim göstermeyen hükümetler (Adı güya demokrasi olup Tek partili Parlementer Sistem ile sürekli ayakta kalmak için dayatılan despot kanunlar) akabinde koskoca imparatorluk ki (Osmanlı İmparatorluğu) Türkiye Cumhuriyeti Topraklarını kendi Ana yurdu olduğu halde Tüm milletin savaşmasına rağmen evvelinde olan padişahları (Ataları) unutturmak tek kişiye mal etmek yetmediği gibi adına kanunlar çıkartmak yaptığı onca kaosları (Osmanlıya ait tarihi belgeleri yakmak, Ayasofyayı müzeye çevirmek, Camileri satıp kiliselere dokunmamak) birçok alanda birçok ayrıntı sayılabilir bilen biliyor bilmeyense kaynaklarıyla okuyabilir. İşte bu azınlık halkların bu şekilde yönetimiyle yıllarca geri kalmaya mahkum edilmiş halkım Rahmetli Özal ile başlayan yine Rahmetli ERBAKAN hoca ile devam ve eden akabinde bayrağı Devralan Recep Tayyip ERDOĞAN ile geçmişten bugüne dış mihraklarca yönetilen ülkemiz artık azınlığın elinden alınmış olup bu toprakların asıl sahibine asıl atasını (Osmanlı Hanedanı) ve dinini unutmayan milletime tekrar geri verilmiştir.

İş bu milletin karşısında olan parti dernek stk adı ne olursa olsun ilte bu azınlık guruplarının cumhuriyet elden gidiyor dedikleri artık eski otoritelerini kullanamayacaklarının feryadı figanıdır. Çünkü asıl sahipler artık reisi cumhuru seçmekte.
Tuhaftırki Cumhur (Halk) un seçimine karşı olan bu odaklar neden halkın egemenliğini benimsemiyor neden demokrasiden söz edildiği halde halkın onları seçmeyeceğini bildiğinden dolayı bu kanuna karşı duruyor. Çünkü bu millet artık birlik beraberliği öğrendi dostu dülmanı tanıdı ve zorla dayatılan tek partili yönetim şeklince koltuklara oturan azınlıkların Reisi cumhurlarının ve dönem hükümet ve adkeri diktalarının yaptıklarını unutmadı unutmayacak ve unutturmayacak. Neticede o kanun halkın seçimiyle gelinen bir durum Erdoğan ölümsüz müş gibi korkmak ney. Çok daha iyisi varsa gerek vu chpli olur veya mhp li halk şstediğini seçer. Karşı olmak çelişkş ve şüpheyi açıkça ortaya çıkarıyor.

Bugün verilen Evet lerin madde madde nedenleri Cumhurşyet adlı darbeye giriş gelişme ve sonucuna kadar olan safhalarında milletimin Din, Dil, Irk,Örf, Adet vs ters yapılan ne kadar çirkşn ve aykırı durum var ise ilte o maddeler miktarınca Evet.

İş bu parti meselesi değil evet biliyoruz azınlığın elinden bayrağımızı aldık aldığımızı vermemek üzre perçinliyoruz bağırmanıza çağırmanıza gerek yok.


Not: moderatör bile olsanız insanların görüşleri sizinle uyuşmadığında yok fanboymuş yok ergenmiş yok şucuymuş bucuymuş gibi yaftalama yapabilme özgürlüğüne sahip değilsiniz.
İşiniz bu ortamda asayişi sağlamak aykırı durumların önğne geçmektir.
 

friendly

Rektör
Katılım
19 Mart 2009
Mesajlar
11,875
Reaksiyon puanı
655
Puanları
113
Hem siyaseti serbest bırakıyorsunuz, hem de millet yorum yapınca hoşunuza gitmeyenleri "fanboy" diye yaftalıyorsunuz. Mantığa bak anasını satim.

Işin daha da komik tarafı bunu yapan şahıs hem konuyu açan kişi, hem de mod.
 

Lazzz

Rektör
Katılım
15 Şubat 2014
Mesajlar
16,641
Reaksiyon puanı
3,243
Puanları
113
Hem siyaseti serbest bırakıyorsunuz, hem de millet yorum yapınca hoşunuza gitmeyenleri "fanboy" diye yaftalıyorsunuz. Mantığa bak anasını satim.

Işin daha da komik tarafı bunu yapan şahıs hem konuyu açan kişi, hem de mod.
İşlerine gitmeyen yorumları siliyorlar. Geçen gün işlerine gitmedi sildiler.
 

Lazzz

Rektör
Katılım
15 Şubat 2014
Mesajlar
16,641
Reaksiyon puanı
3,243
Puanları
113
Bloother kendi isteği ile mi ayrıldı yoksa ceza olarak mı banlandı merak ettlm.
Kendi isteği ile değil ama salak saçma şeyler yüzünden olduğunu söyleyeyim.

Bazı arkadaşlarımız yediremiyor bazı yazılara al sana ban diyorlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
Kısacası haksız yere ban attılar adama.
 

_X_

Profesör
Katılım
22 Ağustos 2013
Mesajlar
3,015
Reaksiyon puanı
1,530
Puanları
113
Arkadaşım üyelere karşı tavrını düzelt. Nasıl moderatölsün. Birde örnek olacaksınız...


Ben gerek yazdığım mesajla gereksede raporla sdn ekşiine sundum.
Lütfen herkes raporlasın ve mod a gereken yaptırım uygulansın.
Böyle keyfiyet olamaz sdn de.

Kim olursa olsun herkes haddince hareket etmeli.
Siyasi görüşlerinizi sempatizanlığın ötesinde ve elinizdeki yetkiyle keyfi kullanamazsınız bu tavır ve davranışlarınızla topluluğa etiket yapıştırmaya (Sdn ekibini herkes sizin gibi düşünüyormuşcasına yorumlattırır algısı oluşur.)
 

Lazzz

Rektör
Katılım
15 Şubat 2014
Mesajlar
16,641
Reaksiyon puanı
3,243
Puanları
113
Bakın @Bloother niye bana yedi. Okuyun da haksızlıkları, yetkileri kendileri için nasıl kullanıyorlar görün.

Süleymanın fan boy mesajını raporladım, aynen şöyle yazdım:

"sana bu mesajı yakıştıramadım, seni daha olgun biri zannederdim, konuya yazmayacağım, buradan okursun sevgili MOD.. :) "


Ek: görsel
IMG_20170206_201114.jpg
 

friendly

Rektör
Katılım
19 Mart 2009
Mesajlar
11,875
Reaksiyon puanı
655
Puanları
113
Kendi isteği ile değil ama salak saçma şeyler yüzünden olduğunu söyleyeyim.

Bazı arkadaşlarımız yediremiyor bazı yazılara al sana ban diyorlar.
--- Gönderi Güncellendi ---
Kısacası haksız yere ban attılar adama.
Hangi gerekçeyle banlamışlar acaba? Konu siyaset olunca eleştirisel yaklaşım olması gayet doğal. Beğenmediğln fikire karşı argüman üretir, tartışır insan di mi?

@pesimist bey, hani hoşgörülü olunacaktı? Herkes fikrini yazacaktı. Forum olarak hepimiz chp'li olmak mı zorundayız? Ya da bu KK'nun zat'ı şahanesi eleştirilemez mi?
 
Son düzenleme:

Ben Kenobi

Dekan
Katılım
6 Kasım 2011
Mesajlar
7,333
Reaksiyon puanı
3,097
Puanları
113
Nereden başlayalım.
Hadi şuradan başlayalım, örnek verdiğiniz adamlar, sayın rahmetli Özal ve sayın rahmetli Erbakan, bugünkü verilen birçok karara karşı çıkacakları kesindi. Bu isimleri saygıyla anmanız elbette iyi bir durum lakin onları saygıyla anmanız, onların politikalarıyla zerre kadar örtüşmeyen kararların alındığı sonucunu değiştirmiyor.
Nitekim sayın Erbakan henüz yaşıyorken o dönemde birçok karardan rahatsız olduğunu defalarca dile getirmişti, bugün yaşasaydı başkanlık sistemine karşı en büyük muhalefeti belki de o yapardı.
İfadelerde masonluk, dış mihrak ve siyonizm geçmesi argümanları doğru yapmıyor. Bu kelimeleri futursuzca kullanan birçok insanın anlamlarından haberi bile yok.
Osmanlı devleti içerisindeki Enver isminde bir paşasına sahip çıkamaması sonucunda (ki bu paşa aynı zamanda yüzbine yakın askerin Sarıkamış'ta vefatından sorumludur, idam edilmesi gerekirdi) başka gemilere Osmanlı bayrağı takıp diğer milletin limanlarını bombalatması sonucu savaşa girmiştir, ondan sonra kendine hiç bakmadan, kendi hatalarını görmeden, kendi yanlışlarını analiz etmeden herşeyi dış mihraklara atmak kolay tabi.

Nihayetinde kararı millet verecek, lakin öyle hamleler yapılmakta ki milletin vereceği kararın tesiri azaltılmakta, varlık fonu bunlardan biri, hayır çıksa bile başkanlık modeli için hazırlanmış varlık fonu kalmaya devam edecek. Böyle bir hamle referandumdan çıkacak sonuç neticesinde yapılmalıydı.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst