Bu iş parti meselesi değil...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Her şey Allahın elindedir şüphesiz.Hayatımızı din ile kurtarırız çünkü başka kapımız yok ama dini yaşatmak içinde dini doğru bir şekilde kullandırtmamız lazım ilk sözünüze katılmıyorum.Nasıl ki zamanında camiler ahır olarak depo olarak kullanılıp müslüman ülkede islamı yaşanmıyorsa orada islamı yeniden inşa etmek büyük bir görevdir
--- Gönderi Güncellendi ---

Einsteinin dünyanın en zeki adamı olduda noldu kardeş? Zeka bir nimettir ama hakikati göremedikten sonra mezara girsen kendine faydan mı oluyor ?
Görüyorum merak etme işine gelmiyor sadece.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Siyonizm mason ve İngiltere fransa deyince zaten entellektüel birikiminiz ve IQ seviyeniz belli oluyor.
Arkadaşlara tavsiyem boş verin uğraşmayın, tarihten bilimden sanattan felsefeden bihaber olan adamla bir şey konuşulmaz. Boşa çenenizi yormayın, bir musibet bin nasihattan iyidir, bırakın bu ülke kötü günler görsün, ses çıkarmayın şimdi ki yarın anlasınlar hatalarını çünkü başka türlü olmayacak. Akışına bırakın...

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Bu kadar yalanci,utanmaz,hayasiz bir topluluk gormedim ve okumadim tarihte,oyle bir hincla referandumu bekliyorumki,vuracagim EVET tum islam ve türk dusmanlarina kapak olacak.

Bu ne kin, bu ne nefret.
Evet diyerek Allah'ın dini olan İslamı kurtarmış mı olacaksın ?
Peki Abdullah Öcalan da Evet diyecek, öyleyse o da mı İslamı savunmuş ve Türk düşmanlarına tokat atmış olacak ?
Başkalarını yalancı, utanmazlık ve hayasızlıkla suçlar iken kendin ahmaklığın, inadın ve kibrin zirvesindesin.
Siyasi bir referandumu sırf kazanabilmek için İslamın buyruğuymuş gibi göstermeniz büyük günahtır.
Senin gibiler adam olsa en azından son cümle olarak sonuç ne çıkarsa çıksın Allah ülkemize ve milletimize hayırlı eylesin der. (kusura bakma hayır kelimesine eş anlamı başka bir kelime bulamadım bu cümle için)
Emeviler de bu konuda aşırıya kaçtıkça kaçmışlar, kendi kararlarını Allah'ın kararlarıymış gibi tanıtmışlar, en sonunda bazı kullara Allah'ın dünyadaki gölgesidir diyerek bariz bir küfür içerisine girmişlerdi ve sonuçta helak oldular.
Allah milletimize zeval vermesin.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Siyonizm mason ve İngiltere fransa deyince zaten entellektüel birikiminiz ve IQ seviyeniz belli oluyor.
Arkadaşlara tavsiyem boş verin uğraşmayın, tarihten bilimden sanattan felsefeden bihaber olan adamla bir şey konuşulmaz. Boşa çenenizi yormayın, bir musibet bin nasihattan iyidir, bırakın bu ülke kötü günler görsün, ses çıkarmayın şimdi ki yarın anlasınlar hatalarını çünkü başka türlü olmayacak. Akışına bırakın...
O zaman olan masum insanlara olmaz mı?
--- Gönderi Güncellendi ---
Allah milletimize zeval vermesin.
Amin.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bu iş kötüye gidiyor. Bu ülke...

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Evet verip İslam'ı kurtaracaklar, inşa edeceklermiş. Hangi İslam'ı inşa ettiğinize dikkat edin. Işid de İslam'ı yaşıyor.
Bir de evet dediğiniz adamlar hırsızlıkla, devletin parasını çalmakla, ülkeyi parsel parsel satmakla anılıyorlar ve yargıdan kaçıyorlar. İslam nerede kaldı?

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
siz sol kafalar bir seye hayir diyorsa kesin evet denir(,bknz:yakin turkiye tarihi) hic kasmayin ,rahatlayin,kendinizi birakin,biz Turk islam ülkücüleri olarak hep bu ulkenin iyiligi icin calisiriz,ve siz sol kafalar referandumdan sonra bu ulkenin gundeminden sonsuza kadar cikacaksiniz,azinliklarin degil biz cogunlugun dedigi olacak,cunku biz asılız,bu milletin ta kendisiyiz

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Biz laik bir devletiz LAİK! Ne dini ne İslamı yaa? Nereden biliyorsunuz benim onun bunun ATEİST HRİSTİYAN OLMADIĞINI. LAİK YAW LAİK DİNİ KULLANIYORLAR AÇIN GÖZLERİNİZİ BAKIN ŞU DÜNYAYA. KENDİNİZE GELİN.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bu nasıl bir düşünce? O zaman birileri de evet dediği için biz de mi evet diyelim. Olmaz öyle şey. Araştırmadan olmaz.
Bırak ya uğraşmaya değmez. Onların REİS leri var. Dinleri var. Oturup ALLAH'A (CC) dua ederek Süper güç olacaklar bırak.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bu iş kötüye gidiyor. Bu ülke...

Ülke dört bir yandan her türlü dış güçler tarafından saldırı altındayken ve hala yılmıyor suriyede mazluma bile ışık olurken bu cümleyi kullanmak çok anlamsız çook

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba arkadaslar,

Yazmayayim yazmayayim diyorum ama, böyle konulari görünce yazmadan da edemiyorum.

Saygi ve sevgi cercevesinde tartismak serbest deyip elli türlü hakaret ve alay iceren yorumlar yazilmis. Buna ne yazik ki sevgili moderatör arkadaslar da dahil olmus.

Eger imam osurursa cemaat sey yaparmis diye bir söz vardir. Bu da o hesap.

Sizin yaptiginiz ayip arkadaslar. Üyelerin birbirine düsecegini bile bile siyaseti serbest kilmaniz hataydi zaten. Görüyorum ki yine birilerini ucurmussunuz. Hakli veya haksiz orasini bilemem tabii ki. Bu isin bu noktaya varacagi gün gibi belliydi.

Görünen köy kilavuz istemez. Siyaset denen sey iki ucu ...lu degnek gibidir, neresinden tutarsaniz tutun elinize illa bir pislik bulasir.

Böyle konular acilacaksa en azindan süper moderatörlerin konuyu sürekli denetmelemesi lazim. Saldim cayira mevlam kayira olacaksa kapatin konuyu gitsin, kimsenin huzurunu kacirmayin. Ya da yorumlara onay sistemi getirelim.

Ne zaman saygi ve sevgi cercevesinde siyaset yapildi da simdi böyle bir beklentiye giriyoruz? Yazilan iki yoruma tahammül edemezken...

Ayrica belirtmek isterim ki, forum kurallarinda hala siyaset yapmanin yasak oldugu yaziyor. Bunu da duruma göre düzenlerseniz iyi olur.

@Bloother mesajı raporlayıp rapora şu alttaki mesajı yazdı diye ban yedi. Sonra da yönetim hoşgörülüyüz diyor.

Sence raporlama sekmesine bunu yazıp bana yemek doğal mi :)

"sana bu mesajı yakıştıramadım, seni daha olgun biri zannederdim, konuya yazmayacağım, buradan okursun sevgili MOD.. :) "

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Siyaset yasağı kalkarsa kavgadan geçilmez buralar dediğimizde modlar biz takip edicez demişlerdi şuna bak mesaj silmeyi geçtik adamı banlıyorlar ya...

Öncelikle burdaki herkes şunu anlamalı hepiniz boşa kürek çekiyorsunuz çünki kimsenin siyasi görüşü fikri düşüncesi kolay kolay değişmiyor(değişse bile siz değiştiremezisniz) çünki sizin yaptığınız siyaset deyil...

Siyaset demek karşı görüşlü insanı yerin dibine geçirmek deyilildir ona kızmadan bağırmadan BANLAMADAN kanına girerek siyasi görüşünü değiştirmektir kavga ile hiçbir halt yapılamazsınız...

Babam sisyasi bir partinin alt yapısında büyüdü bende aynı şekilde büyüdüm siyaset denilen şey tamamen yalan dolan işi bunu unutmamalı ve kimse, kimseyi siyasi görüşüne göre sınıflandırmamalı..

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Bırak ya uğraşmaya değmez. Onların REİS leri var. Dinleri var. Oturup ALLAH'A (CC) dua ederek Süper güç olacaklar bırak.
Dindar deyilim ak partili hiç deyilim(bu kadar yanlıştan sonra olunmaz zaten) ancak din düşmanlığına girmiyor mu bu kadarı kardeşim

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
cok sukur ,bugun reisimiz var,dun ozal imiz vardi,daha once menderesimiz vardi,1000 yil once metehanimiz Alpaslanimiz vardi,ve bu millet herzaman her daim bir lider cikardi,yarinlarda yuzlerce fatihler yavuzlar yetisecek ve tekrar dunyaya nizam berecegiz, meydani kocyigitlere birakin ve izleyin,kostek olmayin yeter,bu ulke hepimize yeter,birlik olacaksak destek olun,olmayacaksaniz ayagimiza dolanmayin yeter,biz cihanla basederiz,cocuklariniz ve torunlariniz superguc bir ulkede yasayacak merak etmeyin,biz laik falanda degiliz,bir insan hem laik hem musluman olamaz,kendisi ile celisir,kur'an hayatimizi ona gore yadamak icin indirildi,ne demek ben seni hayatima karistirmiyorum demek,ne demek yonetime karistirmiyorum demek,ne haddimize,her animiza her saniyemize karistirmaliyiz Kur'an-i Kerim i

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Dindar deyilim ak partili hiç deyilim(bu kadar yanlıştan sonra olunmaz zaten) ancak din düşmanlığına girmiyor mu bu kadarı kardeşim
Mesajlarımı yanlış anladınız. Din düşmanlığı yapmak kesinlikle niyetinde değilim. İnsanı soğutuyorlar hocam.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
siz sol kafalar bir seye hayir diyorsa kesin evet denir(,bknz:yakin turkiye tarihi) hic kasmayin ,rahatlayin,kendinizi birakin,biz Turk islam ülkücüleri olarak hep bu ulkenin iyiligi icin calisiriz,ve siz sol kafalar referandumdan sonra bu ulkenin gundeminden sonsuza kadar cikacaksiniz,azinliklarin degil biz cogunlugun dedigi olacak,cunku biz asılız,bu milletin ta kendisiyiz
Böyle düşünen insanlarla gel iki çift muhabbet et.Ülkenin niye böyle gerilediği şimdi belli oluyor.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Siyasetin konuşulmamasını isteyenlerin hepsi siyasetin yalan dolan içerdiği fikrinde hemfikir olmuş.
Gelinen halin özeti budur.
Yalanı yapacaksanız yine yapın bari Allah'ın buyurduğu ve Peygamberimizin bize öğrettiği İslam'ı karıştırmayın.
Siyaset konuşulsun, konuşulmalı, Hz Muhammed susarak değil konuşarak ilerledi.
Ama günümüzde yapılan gibi siyaset adı altında yalan konuşarak değil, hakkı konuşarak.
Kafirin kelime anlamı, gerçeği örtendir.
Konuşulmazsa gerçek bir nevi örtülmüş olur.
Birilerinin hoşuna gitmiyor diye siyasetin yasaklanmasına karşıyım.

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Siyasetin konuşulmamasını isteyenlerin hepsi siyasetin yalan dolan içerdiği fikrinde hemfikir olmuş.
Gelinen halin özeti budur.
Yalanı yapacaksanız yine yapın bari Allah'ın buyurduğu ve Peygamberimizin bize öğrettiği İslam'ı karıştırmayın.
Siyaset konuşulsun, konuşulmalı, Hz Muhammed susarak değil konuşarak ilerledi.
Ama günümüzde yapılan gibi siyaset adı altında yalan konuşarak değil, hakkı konuşarak.
Kafirin kelime anlamı, gerçeği örtendir.
Konuşulmazsa gerçek bir nevi örtülmüş olur.
Birilerinin hoşuna gitmiyor diye siyasetin yasaklanmasına karşıyım.
siyaset evet yalan dolandir,ama dava haktir,bizim dava miz var,ve davamizda yalana dolana yer asla yoktur,davamiz Hak davasi buyuk turkiye davasidir,siyaset degildir

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
cok sukur ,bugun reisimiz var,dun ozal imiz vardi,daha once menderesimiz vardi,1000 yil once metehanimiz Alpaslanimiz vardi,ve bu millet herzaman her daim bir lider cikardi,yarinlarda yuzlerce fatihler yavuzlar yetisecek ve tekrar dunyaya nizam berecegiz, meydani kocyigitlere birakin ve izleyin,kostek olmayin yeter,bu ulke hepimize yeter,birlik olacaksak destek olun,olmayacaksaniz ayagimiza dolanmayin yeter,biz cihanla basederiz,cocuklariniz ve torunlariniz superguc bir ulkede yasayacak merak etmeyin,biz laik falanda degiliz,bir insan hem laik hem musluman olamaz,kendisi ile celisir,kur'an hayatimizi ona gore yadamak icin indirildi,ne demek ben seni hayatima karistirmiyorum demek,ne demek yonetime karistirmiyorum demek,ne haddimize,her animiza her saniyemize karistirmaliyiz Kur'an-i Kerim i
Mustada Kemal ATATÜRK. Müslüman birisi ve laikliği sonuna kadar destekleyen birisi. Araplar laik değilde ne işe yarıyorlar. Pislik içinde yaşıyorlar. Laiklik şeriata terstir. İslamiyete değildir. Karıştırmayalım. Gözünüz tamamen kör olmuş haberiniz yok.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Mesajlarımı yanlış anladınız. Din düşmanlığı yapmak kesinlikle niyetinde değilim. İnsanı soğutuyorlar hocam.
Sende haklısın herkes birbirini soğutuyor şurda ve bir kişi bile çıkıp dese ben a partiliydim şu arkadaş sayesinde b partili oldum dese siyaset ile ilgili tüm görüşlerim değişir.Ancak adamı ikna etsen bile bağırıp çağırdığından dolayı adam bunu onuruna yediremez ve aynı görüşüne devam eder

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
siyaset evet yalan dolandir,ama dava haktir,bizim dava miz var,ve davamizda yalana dolana yer asla yoktur,davamiz Hak davasi buyuk turkiye davasidir,siyaset degildir

Siyaset davaya ulaşmadaki yoldur.
Yol kirliyse davanın Allah'ın huzurunda değeri kalmaz, kişisel bir davaya dönüşür.
Allah'ın huzurunda değeri olmayan bir davada yapılan tüm çabalar ancak helak olur.
Helak olmamak için bu yolu temizlemek farzdır.

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Mustada Kemal ATATÜRK. Müslüman birisi ve laikliği sonuna kadar destekleyen birisi. Araplar laik değilde ne işe yarıyorlar. Pislik içinde yaşıyorlar. Laiklik şeriata terstir. İslamiyete değildir. Karıştırmayalım. Gözünüz tamamen kör olmuş haberiniz yok.
şeriat yuce dinimiz Islamdir,arastir ve oyle konus

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Kimisi Atatürke laf söyler kimisi dine ilk olarak çözülmesi gereken şey bu..

Siz böyle yaptığınız için sağ kesim sol kesimden nefret ediyorndol kesim sağdan nefret ediyor sonuç ortada

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...