Bu iş parti meselesi değil...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Sayın Erbakan hocayı yiyenler ile benim bahsettiğim kitle aynı mı ?
Sap ile samanı ayırt etmeyi öğrenin.
İyi yönlerini örnek alın demenin neresi kabahat ?
Hala herkese laf atma derdindesiniz, zaten ahir zaman alametlerinden biridir her neslin kendinden önceki nesli lanetlemesi.
Ancak bu bile yeterli gelmemekte ki şu anki kararların bir kısmı geçmişteki yanlışlıklara dayanarak inat halinde alınmakta.
Çıtayı yükseltmeyi iyi bilirsiniz vesselam.
Erbakan hoca gerçekten çok bilgili biriydi kendşsş türkiyenin ilk motorunu üretmiştir

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Erbakan hocamıza elbette lafımız yok.
Ancak Erbakan ve Turgut Özal'ın isimlerinin kalkan olarak kullanılmasından rahatsızlık duyuyorum.
Çünkü Erbakan hocanın isminden faydalanmaya çalışanlar bilsinler ki sizin Erbakan hocanın yoluyla alakanız yok.
O yüzden bu videoyu buraya eklemek zorundayım.
Gördüğünüz gibi sözleri gayet açık ve ağır.
Misal Turgut Özal ismi de kalkan olarak kullanılmakta, o da yaşasaydı belki benzer sözler diyecekti.
Eski liderlere duyulan saygıya lafım yok elbette.
Ancak geçmişteki liderlerin bir kısmı haksızca kötüleniyor, bir kısmı da kalkan olarak kullanılıyor yani ikisi de yanlış.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Erbakan hoca ilk zamanlarda öğrencisiyle biraz gerginlik yaşadı ama sonrasında sürekli birliktelerdi. Tayyip Erdoğan Erbakan hocadan farklı bi siyaset izledi. Erbakan hocanın yaptığı gibi bi siyaset izleseeydi ilk fırsatta akp yi kapatırlardı zaten kapatmaya da yeltendiler ama başarılı olamadılar. İşte Erdoğan ın Erbakan hocadan farkı ortaya çıktı.

Yani sizin dediğiniz gibi ne Erbakan hoca ne de Özal Erdoğan dan farklı değildir. Tabi karşıt görüşlü olanlar ne düşünürse düşünsün umrumuzda değiller.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Ülkemizde siyaset eskiden her türlü olumsuz koşullara rağmen oturulup birlikte konuşulabilirdi, bela okunması gereken varsa siyaseti bu hale getirenlerdir.
Tabi eski liderlere sallamak, önüne gelene sallamak kolay.
Ona salla, buna salla, sen onlar kadar olabildin mi diye sormak lazım ama bu kibir varken kime ne sorulursa sorulsun fayda etmez.
Kendinden önceki çoğu lidere sallayarak iş yapılacağına, kendinden önceki liderlerin iyi yönleri örnek alınarak iş yapılsaydı şüphesiz bu millete daha hayırlı olunurdu.

Allah rahmet eylesin Erbakan büyük adamdı çok zeki insandı memlekete çok faydası oldu. mekanı cennet olsun

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Zaten Erbakan hoca videoda da kişisel olarak hepsini severim ve hepsi ile arkadaşım diyor, son anlarına kadar bu durum devam etmiştir.
Yani bu görüşleri son anına kadar korumuştur.
Erbakan hocanın ismini her fırsatta ananlar zahmet edip videosunu sonuna kadar izleselerdi anlarlardı.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Erbakan hoca çok zekiydi Recep Tayyip Erdoğanında adamıydı zamanında ne olduysa hep İlerisini düşünerek bilerek yapmıştır erbakan

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Neyse tamam boşa kürek çekiyoruz. Hayır diyenler desin evet diyen insanları da rahat bırakın. Herkesin görüşü kendine. İyi geceler.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Neyse tamam boşa kürek çekiyoruz. Hayır diyenler desin evet diyen insanları da rahat bırakın. Herkesin görüşü kendine. İyi geceler.

Estağfirullah, evet deseniz de hayır deseniz de size saygım var.
Konu konuyu açtığı için bu örnekleri verdim, laflarım şahsi olarak size değil geneldi.
Sonuç ne çıkarsa çıksın ülkemize hayırlı olsun demekten başka ne diyebiliriz.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
bugün sultanlık yarın halifelik için yatırım bunlar...

4 halifeden den sonra gelenler hariç YAVUZ SULTAN SELiM ile osmanlı imparatorluğunun bitim sürecine kadar hangi topraklarda osmanlıca vdayatıldı islamiyet dayatıldı da halifeliği küçümser aşağılar gibi konuşuyorsun.
Hiçbir osmanlı toprağında bugün türk gelenekleri yaşanmadı din dil ırk dokunulmadı ama osmanlıdan sonra asimile edilen bir sürü ülke var ve kınultukları dil ve dinleri ortada.
Bugün halifelikte gelse en azından içi boş cumhuriyet yalanıyla başlayıp yok demokrasi yok laiklik adı altında nsanların düşğncelerine üstü kapalı kelepçe vurmaktan iyidir.

Nereden başlayalım.
Hadi şuradan başlayalım, örnek verdiğiniz adamlar, sayın rahmetli Özal ve sayın rahmetli Erbakan, bugünkü verilen birçok karara karşı çıkacakları kesindi. Bu isimleri saygıyla anmanız elbette iyi bir durum lakin onları saygıyla anmanız, onların politikalarıyla zerre kadar örtüşmeyen kararların alındığı sonucunu değiştirmiyor.
Nitekim sayın Erbakan henüz yaşıyorken o dönemde birçok karardan rahatsız olduğunu defalarca dile getirmişti, bugün yaşasaydı başkanlık sistemine karşı en büyük muhalefeti belki de o yapardı.
İfadelerde masonluk, dış mihrak ve siyonizm geçmesi argümanları doğru yapmıyor. Bu kelimeleri futursuzca kullanan birçok insanın anlamlarından haberi bile yok.
Osmanlı devleti içerisindeki Enver isminde bir paşasına sahip çıkamaması sonucunda (ki bu paşa aynı zamanda yüzbine yakın askerin Sarıkamış'ta vefatından sorumludur, idam edilmesi gerekirdi) başka gemilere Osmanlı bayrağı takıp diğer milletin limanlarını bombalatması sonucu savaşa girmiştir, ondan sonra kendine hiç bakmadan, kendi hatalarını görmeden, kendi yanlışlarını analiz etmeden herşeyi dış mihraklara atmak kolay tabi.

Nihayetinde kararı millet verecek, lakin öyle hamleler yapılmakta ki milletin vereceği kararın tesiri azaltılmakta, varlık fonu bunlardan biri, hayır çıksa bile başkanlık modeli için hazırlanmış varlık fonu kalmaya devam edecek. Böyle bir hamle referandumdan çıkacak sonuç neticesinde yapılmalıydı.

Osmanlı İmparatorluğu bir enverden bir sarıkamıltan ibaret değildir.
Ayrıca düz bakıpta bişeyler okumadığını cümleleri süsleyerek gizkediğini sanıyorsan yanılıyorsun.
Git oku gerek osmanlıca gerekse latin harflerle yazılmış kaynaklı dosyaları kştapları anıları günlükleri ata diye yutturulmaya çalışılan zatın aslında neler neler yapıp (tabi hangi güçlerin desteğini aldığıda belli) aslında neyi amaçladığını
yetmediğinde ortada dönüp dolaşan o islama ve din olgusuna peygambere küfreden zatın belgeli kaynaklı (gerek sözlü gerek video) hala avukatlık edeceksen gel uygun bir ortamda benim bizzat ilk kaynaktan okuduklarımı ve gerekse internet ortamında kolayca ulaşabilicek videoları karşılıklı münazara edelim. Yok bişey okuduğunu bildiğini zannederek sadece zan'ınla yarışırsın ve ancak seni senin gibiler dinler.

@_X_

69f09fd664bd4c688e06af77f8c5c33b.png

Herhangi bir bilgi birikimi olmayan tipler işte böyle kendini reklam kuşağına alır durur.
Verecek cevabı olmayanlar ise şaklabanlıkla bir yerlere geldiğini söylenenleri susturduğunu zanneder dururlar.

Kendilerini islamın kurtarıcısı zannedenler bilsinler ki,
Din Allah'ındır.
İslam da Allah'ındır.
Herşeyin sahibi olan Allah, dinin de sahibidir.

Bize İslamiyeti, bu dini kurtarmamız için göndermedi.
Bize İslamiyeti, bu din ile kurtulmamız için gönderdi.
Nitekim Allah'ın sahibi olduğu hiçbirşeyin kurtarılmaya ihtiyacı yoktur.
İslam'ın da bu sebepten ötürü kurtulmaya ihtiyacı yoktur.
Kulların İslam ile kurtulmaya ihtiyacı vardır.
Kendinizi dinin kurtarıcısı görme kibrinden geri dönmeniz sizin hayrınızadır.

Herşey ALLAHındır Amenna Seddekna.
ALLAHın hiçbirşeye ihtiyacı yoktur Amenna Seddekna.
Lakin ALLAHın emir ve yasaklarını ve sünneti seniyye yi gerek tebliğ gerekse hayatımızda yaşatmak için uygulamamız gerek.
Nitekim biz kşmseyi dinin kurtarıcısı olarak görmüyoruz HAKK ile BATIL arasında
Kim HAKK ile birlikte ise tarafsa ve böylede hareket ediyorsa biz ordayız.

Camileri ahır olarak kullanıldığı sözünü birilerinin bizi asit kuyularına attılar sözü ile benzetirim.
Bu tür cümleler ideolojilerin kendilerine ait kitleyi koparmamak adına sıklıkla kullandığı manipülasyonlardır.
Peki günümüzde dehşet boyutlarına ulaşmış bir kavram olan manipülasyon nedir, çok fazla tanımı vardır.
Misal 10 tane gerçek cümle içerisine 1 adet gerçek olmayan cümle konulur, bu sayede gerçek olmayan cümle diğer gerçek cümlelere dayanılarak örtülmek istenir, bu bir manipülasyon örneğidir.
Misal bir olayın bir kısmını gerçek bir şekilde anlatıp ana damarı olan çok ufak bir kısmı, ince dokunuşlarla değiştirmek ve saptırmak istenir, bu da manipülasyon örneğidir.
Bu kelimenin İngilizce olmasına aldanmayın, işte Hristiyanların ve Yahudilerin kendi kutsal kitaplarını değiştirmesi bizzat bu kavrama girer.
Bu cümleleri söyleyen kişilere baktığınızda, tıpkı bizi asit kuyusuna attılar sözünü söyleyenler gibi ilk farkedeceğiniz özellikleri radikal olmalarıdır, yani Allah'ın bizlere söylediği şeykliyle aşırıya kaçanlardan olmalarıdır.

Şimdi burada oturup eski hükümetlerin yaptığı icraatler içerisinde doğrusunu ya da yanlışını tartışacak değilim.
Lakin iki yanlış bir doğru etmez.
Eskilerin yaptığı bir yanlış var ise şayet, bu yanlış başka bir yanlışın bahanesi asla olamaz.
Olayın özü budur.

Önceki mesajına yaptığım cevaba ek;
Benzetmelerinle gerçekleri değiştiremezsin
Okumamışlığınla bilmemişliğinle kendi dediğin manipüle cümlelerle yalanları savunamazsın
Sen Salt bir gazete okursun ben hepsini, sen çevrende söyleneni kafana doldurursun ben dünden bugğne ne yaşanmış belli gün ve parçalar halinde gider kaynağına kadar araştırır bakarım internet en son kaynağım olur.

Siz o zaman Evet oyunu ülkenin iyiliği için vermiyorsunuz anlamına gelir bu. Sizin ki inat oluyor. Laflarımıza da dikkat edelim.

İnat olarak bakarsan olaya hayır oylarıda inat tır.
KK nın açıklamaları ve yorumlamalarıyla aynı seçilde destekçi sözde aydınlarınca konuşulanlara bakıp savunursanız tüm hayır diyenlerde inadından söylüyor.
Tamamen halkın seçeceği bir ReisiCumhur adayını, çoğunlukçu anlayış ile demokrasi diye dillendirilen tanımlamayla halkın seçtiği vekillerce seçilen TBMM başkanı yine halkın çoğunluğuyla seçilen Tek başına iktidar partinin Başbakanı vs
Adı içerisinde HALK geçip halk ile bütün olmayı başaramamış halk ile alakası olmayan halkın sesine kulak vermeyen seçtiğine saygı duymayan bir başka parti dünya yeryüzünde yok.

Ne yani Cumhuriyet bir darbe mi? Güldürmeyin beni.
Gülebiliyorsan tabuların yıkılıyor demektir.
Cumhurlyet öncesi yönetim şekliyle bir imparatorluk 600 yıldan fazla ayakta kaldı
Bugünlerde parlementer sistem değişecek diye korkanlar ne gerek var neyinize yetmiyor diyenler o zaman durup cumhuriyet öncesi neyimize yetmiyorduda cumhuriyeti getirdik demeliler.
--- Gönderi Güncellendi ---
@_X_ Ne kadar da tarafsızsınız?

Rapor edebilirsiniz. Örneğin geçenlerde açtığım bir konu kilitlenmiş. Ben de kilitlenmemesi gerektiğini ve gerçeği anlatınca sağ olsun moderatör geri konu kilidini kaldırdı. Eğer yanlış bir şey olduğunu düşünüyorsanız mutlaka moderatöre durumu bildirin. Olmazsa diğer moderatörler sorunu bildirin.

Baktığı zaman görmek, yaşamak anlamak kadar.
ALLAH ın birliğine getirdiği emir ve yasaklardan korktuğu kadar.

Siyonizm mason ve İngiltere fransa deyince zaten entellektüel birikiminiz ve IQ seviyeniz belli oluyor.
Arkadaşlara tavsiyem boş verin uğraşmayın, tarihten bilimden sanattan felsefeden bihaber olan adamla bir şey konuşulmaz. Boşa çenenizi yormayın, bir musibet bin nasihattan iyidir, bırakın bu ülke kötü günler görsün, ses çıkarmayın şimdi ki yarın anlasınlar hatalarını çünkü başka türlü olmayacak. Akışına bırakın...

Boşvermişlşk boş kafanın harcıdır.
Gerçeği bilmekle dopruyu bilmek arasındaki koca çizgiyi bilmek kadar basittir.
Konulacağınız birşey varsa konulun ıspatlı olsun farazi olmasın yahut böylesi IQ yaftalamasıyla
Tarafınız olmadığım için hakaret etmenize gerek .
Yazdıklarınız ve yazamadıklarınıza bşnaen Ergen olduğunuzu düşünerek konulmayı noktalıyorum.

Evet verip İslam'ı kurtaracaklar, inşa edeceklermiş. Hangi İslam'ı inşa ettiğinize dikkat edin. Işid de İslam'ı yaşıyor.
Bir de evet dediğiniz adamlar hırsızlıkla, devletin parasını çalmakla, ülkeyi parsel parsel satmakla anılıyorlar ve yargıdan kaçıyorlar. İslam nerede kaldı?

İşid daeş vs ne yaptıklarını bilşyorsan gşt islaa danış bak bakalım hangisi islam
Parti veya kişilerce islam kurturalıyor diye bakıyorsan birileri seni fena kandırmış.

Biz laik bir devletiz LAİK! Ne dini ne İslamı yaa? Nereden biliyorsunuz benim onun bunun ATEİST HRİSTİYAN OLMADIĞINI. LAİK YAW LAİK DİNİ KULLANIYORLAR AÇIN GÖZLERİNİZİ BAKIN ŞU DÜNYAYA. KENDİNİZE GELİN.

Ne güzel özetlemişsin.
Bizde diyoruzki o laiklik dediğiniz safsataya göre kim ne yaşıyorsa yaşasın.
Bu topraklar atalarımızdan bize kaldı atalarımızın dini İslamdı ve bizde Elhamdulillah Müslümanız.
Bu topraklarda dünde gayri müslimler azınlıkta idi bugünde öyle nitekim dünde bugünde kimse onların dinine bugüne dek karışmadı yarında karışmayacak. Herkesin dini kendine.
Dediğim gibi azınlık olmayan bizler dinimiz soyumuz sopumuz atamız belli
Biz kimse karışmadık ama bi zahmet yönetim şeklimize o azınlık sesinizle karışmayın bulaşmayın.
Seviyorsanız secin sevmiyorsanız varın dininizi yine yaşayın işinizi yine idame ettirin.

Not : Kaynaklı bir bilginiz varsa paylaşın yahut yaftalama karalama dalga geçme taktiklerinizi kendinize saklayın çünkğ çoktan demode oldu.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
İslam'ı kuracağız diyen arkadaşlar, bakın arkadaşınız size ne yazmış. :)
İşid daeş vs ne yaptıklarını bilşyorsan gşt islaa danış bak bakalım hangisi islam
Parti veya kişilerce islam kurturalıyor diye bakıyorsan birileri seni fena kandırmış.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Sana ne anlatılır ki ?
Senin kaynakların sana, benim kaynaklarım bana.
Benim herşeyden önce ilk kaynağım Kuran-ı Kerimdir, senin kaynağın ne ise bunu ancak sen bilirsin.

Sen zaten adam olsan sonuç ne çıkarsa çıksın ülkemize hayırlı olsun gibi bir cümle söylerdin.
Karşındaki insana cevap vermek yerine kendini üstün görüp kibirlenmektesin.
Karşındaki insana cevap vermek yerine onu itibarsızlaştırma derdindesin.
Kimin hangi dertte olduğunu Allah bilir, merak etme.

Senin inandığın şeyler, içerisinde doğruluk payı olmakla birlikte Yahudi ve Hristiyanların inandıklarına benzemekte.
Onların inandıklarında da muhakkak ki doğruluk payı vardır.
Oradaki doğru kısımlara sarılıp yanlış kısımları kabul ettirmeye çalışmaktasın. Bu yapmakta olduğun oyun bilesin ki aklını kullanan hiçbir bir insana sökmez.
Nitekim aklını kullanmayan insanlara ve topluluklara pislik yağar buyurmuştur Allah.

Benzetmeler ile gerçeği değiştirme gayem yok.
Her bir benzetme sonrasında onun nedenini yazmışım, üstteki de dahil.
Bazen benzetmeler olmadan anlatmak çok güç olur.
Nitekim Kuran-ı Kerim'de cennet ve cehennem tasvirlerinde benzetmeler kullanılmıştır.

Merak etme, yazdığın her bir cümlenin hem açık anlamını hem de arkasındaki ikincil anlamları anlıyorum.
İnsanın ruhu belli zaman sonra bedenine haline yansır, bilir misin ?
Mafya babaları ve teröristlerin yüzlerine baktığında bu yüzden canavar gibi olduklarını görürsün, nitekim insanlıktan çıkmışlardır.
Sadece yüzleri değil, dillerine de yansır bu haliyatları.
Senin dilinden nefret, kin, kibir akmakta, işte bu muhakkak ki ruhunda uzun süre kalmış bu duyguların yansımasıdır.

Kendine ezberletilmiş cümleleri söylemektesin, söylediklerinin kendin dahi farkında değilsin.
Osmanlı'ya düz bakan varsa işte onların bayrak tutanı sizlersiniz.
Benim verdiğim tek bir kesit, elbette 6 asırı buraya gelip sığdıramayız.
Lakin bazen ufak bir kesit çok şeyi özetler, bilir misin.
Bilmen için düşünmen gerek, sizin gibi insanlar düşünme yetilelerini kendi hocalarına bağışlarlar, bu ne hayırsız bir bağıştır.
Misal bu hocalardan bir tanesi apaçık küfre girmiş bir şahıstır, kendisi İslam'da yeri olmayan ruh ile konuştuğunu iddia etmektedir, iddia ettiği ruh tabiki Mustafa Kemal Atatürk'ün ruhudur, bu tür ritüeller cahiliye dönemi kafirlerine aittir.

Evet cumhuriyet senin gibi insanlar için hayırsız, Anadolu insanları için hayırlı bir darbedir.
Allah bu halka zeval vermesin, sizi de iflah etsin.

Son düzenleme:

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
İslam'ı kuracağız diyen arkadaşlar, bakın arkadaşınız size ne yazmış. :)
Kuracağız ile kurtaracağız cümlesiyle bizi birbirimize kırdırtmak için pusuda beklemiş olmanı görmemek içşn kör olmak gerek.
İslamın kurtarılmaya şhtiyacı yok.
İslami kurallarla devlet kurulmasını isteyen arkadaşlarımızın bende destekçisiyim
Zira senin mesajına yazdıpımı oku ve şunu iyi bil kurtarılacak bişey yok
İslamın kurtarılmaya ihtiyacı yok böyle bir hadiseyi nerene kazıdıysan vay senin halşne yine söylüyorum feci kandırmışsın kendini. İlacı yok.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Son söz olarak Işid'i destekleme anlamı çıkan cümlelerden ötürü en iyi ihtimalle sempatizanı olabileceğin riskinden ötürü IP-adresinin güvenlik ekiplerine teslim edilmesini sağlayacağım, çünkü sabıkan vs araştırılmalı.

7.43

Müdavim
Reaksiyon puanı
332
Kuracağız ile kurtaracağız cümlesiyle bizi birbirimize kırdırtmak için pusuda beklemiş olmanı görmemek içşn kör olmak gerek.
İslamın kurtarılmaya şhtiyacı yok.
İslami kurallarla devlet kurulmasını isteyen arkadaşlarımızın bende destekçisiyim
Zira senin mesajına yazdıpımı oku ve şunu iyi bil kurtarılacak bişey yok
İslamın kurtarılmaya ihtiyacı yok böyle bir hadiseyi nerene kazıdıysan vay senin halşne yine söylüyorum feci kandırmışsın kendini. İlacı yok.
1. Doğru, yanlış sözcük kullanmışım.
2. Bana cevap yazmışsın sözde; fakat cümleyi bilerek yarım anlamışsın
3. Terbiyesizleşiyorsun
4. İslam'ı sizin elinizden kurtarmak şart

Son düzenleme:

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Sana ne anlatılır ki ?
Benim herşeyden önce ilk kaynağım Kuran-ı Kerimdir, senin kaynağın ne ise bunu ancak sen bilirsin.

Sen zaten adam olsan sonuç ne çıkarsa çıksın ülkemize hayırlı olsun gibi bir cümle söylerdin.

Senin inandığın şeyler, içerisinde doğruluk payı olmakla birlikte Yahudi ve Hristiyanların inandıklarına benzemekte.
Oradaki doğru kısımlara sarılıp yanlış kısımları kabul ettirmeye çalışmaktasın. Bu yapmakta olduğun oyun bilesin ki aklını kullanan hiçbir bir insana sökmez.
Nitekim aklını kullanmayan insanlara ve topluluklara pislik yağar buyurmuştur Allah.

Nitekim Kuran-ı Kerim'de cennet ve cehennem tasvirlerinde benzetmeler kullanılmıştır.

Merak etme, yazdığın her bir cümlenin hem açık anlamını hem de arkasındaki ikincil anlamları anlıyorum.
Mafya babaları ve teröristlerin yüzlerinde baktığında bu yüzden canavar gibi olduklarını görürsün, nitekim insanlıktan çıkmıştır.
Senin dilinden nefret, kin, kibir akmakta, işte bu muhakkak ki ruhunda uzun süre kalmış bu duyguların yansımasıdır.

Kendine ezberletilmiş cümleleri söylemektesin, söylediklerinin kendin dahi farkında değilsin.
Bilmen için düşünmen gerek, sizin gibi insanlar düşünme yetilelerini kendi hocalarına bağışlarlar, bu ne hayırsız bir bağıştır.
Misal bu hocalardan bir tanesi apaçık küfre girmiş bir şahıstır, kendisi İslam'da yeri olmayan bir ruh ile konuştuğunu iddia etmektedir, iddia ettiği ruh tabiki Mustafa Kemal Atatürk'ün ruhudur, bu tür ritüeller cahiliye dönemi kafirlerine aittir.

Evet cumhuriyet senin gibi insanlar için hayırsız, Anadolu insanları için hayırlı bir darbedir.

Adamlığımı ölçecek kıstas sen isen vay insanların haline ki görende insanlık ayar taşı ( altın için mihenk taşı) zannedecek ki aylak başı boş bir insanın uzun uğraşlarla yazabiliceği çarpıtma sözleriyle karşımda duruyorsun yine.

Kaldıki müslüman kisvesi altında yaptığın hristiyan ve yahudi benzetmesiyle ve kuranı kerim okumuş gibi yaparak okumadığın gün gibi aşikar olduğundan kendini tuzağa düşürdün günaydın.
Okumadığını yazdığın alakasız sözde ayet alıntısıyla gayet iyi ifşa etmiş oldun ki okumuş olsaydın veya kendşne dustur edinmiş olsaydın sana yaftalama yapmadıpım halde gayri müslim zümresinden yaftalama yapmazdın.

Birşeyin hayır mı şerr mi olduğunu ALLAH bilir ki ayeti kerime ile sabittir
"Sizin hayır zannettiğinizde şerr, şerr zannettiğinizde hayır vardır bilemezsiniz"
Hani okumuştunya sözde kuranı ve dustur almıştın güya. Adamlık ayar taşın yetmedi bide burdan yak.
Ezbere gelmiş şeylerden söz ettiğimi söylüyorsunya birşeyin dile getirilmiş olması şster ezber olsun veya olmasın gerçek ise değiştirelez ise üstüne üstlük savuşturmak için ezber diyerek cevaplanmış sayılmaz böyle bir düşüncedeysen kendine bir format at yoksa boşa elektrik yakıcaksın.

Bir örnekle bir bütünü anlatırsın ama o örnek genel bilgiyi kapsamıyorsa o örnek örnek olmak içşn değil çarpıtmak için yola çıkmış demektir.

Erbakan hocayı sevgini bilemem ama onun üzerinden anlamadıpın bir bütünlüğü yine benim dediğimin bütünlüğünü anlamayarak sözde cevaplamış olduğunu zannediyorsun. Erbakan hoca ile erdoğanın arasında geçen her kesit birer danışıklı dövüştür. Bu kadar.

O kadar başı boş dipsiz konuşmaların varki yazıp yazmama hususunda çok direndim kendime.
Şunu bil hakkımda yeter sonrasına haddini bil ve yaftalamak yerine delilli ıspatlı konuş.
Ayrımcı bir insanım;
Adam olanla olmayanı
Müslüman olanla olmayanı ayırır ona göre muamele eder ona göre konuşurum.
Adam olmadığına kanaat getirdiğimle bir daha tartışmam
Gayri müslime gelince dost edinmem düşmanlık etmem örfünü adetini kendime gelenek etmem
Kısaca sosyal yaşantıya karşılık gelen ne varsa ona göre muamele ederim.

Şu andan itibaren istediğin gibi yazabilir istediğin gibi safsatalar zinciriyle boğuşabilirsin
Zira yaftalamaların ve aslı astarı olmayan konuşma anlatma metodunla benden karşılık bulamazsın.

Son düzenleme:

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Artık dayanamıyorum. Eğitim böyle oldukça insanlar daha Anayasa değişlikliğinde Rte ne derse ona gidiyor. Tmm Rte zeki adam ülkeyi bir noktaya kadar getirdi ama bazıları zekalarını hala 2. Levele çıkartamadı. Yol yaptık derler milletten her geçişinden tonla para alırlar, vergiden keserler. Binlerce cami varken Okul sayısı ve Hastane sayısını toplasan camiler kadar fazla değiller. Ama olur mu hiç herkes 4/4 lük müslüman. Eğitimde süt dağıtırlar yenı nesıl zeki olsun şöyle böyle olsun diye boktan bir eğitim sistemi verirler. Ben geleceğim için Hayır dicem abi. Yaşım daha 21 lanet olsun ki gerizekalı olmak isterdim. Gerçekleri görmek istemez oldum artık. Annem babam bu adam evet diyorsa vardır bir bildiği diyor onlarda evet dicek. 5 Senelık arkadasım bizim peder Akplı biz evete vericez diyor. Ya yeter be azcık düşmeyi öğrenin. Gelecek elden gidiyor !

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Sana ne anlatılır ki ?

Mafya babaları ve teröristlerin yüzlerinde baktığında bu yüzden canavar gibi olduklarını görürsün, nitekim insanlıktan çıkmıştır.

Misal bu hocalardan bir tanesi apaçık küfre girmiş bir şahıstır, kendisi İslam'da yeri olmayan bir ruh ile konuştuğunu iddia etmektedir, iddia ettiği ruh tabiki Mustafa Kemal Atatürk'ün ruhudur, bu tür ritüeller cahiliye dönemi kafirlerine aittir.

Adamlığımı ölçecek kıstas sen isen vay insanların haline ki görende insanlık ayar taşı ( altın için mihenk taşı) zannedecek ki aylak başı boş bir insanın uzun uğraşlarla yazabiliceği çarpıtma sözleriyle karşımda duruyorsun yine.

Kaldıki müslüman kisvesi altında yaptığın hristiyan ve yahudi benzetmesiyle ve kuranı kerim okumuş gibi yaparak okumadığın gün gibi aşikar olduğundan kendini tuzağa düşürdün günaydın.
Okumadığını yazdığın alakasız sözde ayet alıntısıyla gayet iyi ifşa etmiş oldun ki okumuş olsaydın veya kendşne dustur edinmiş olsaydın sana yaftalama yapmadıpım halde gayri müslim zümresinden yaftalama yapmazdın.

Birşeyin hayır mı şerr mi olduğunu ALLAH bilir ki ayeti kerime ile sabittir
"Sizin hayır zannettiğinizde şerr, şerr zannettiğinizde hayır vardır bilemezsiniz"
Hani okumuştunya sözde kuranı ve dustur almıştın güya. Adamlık ayar taşın yetmedi bide burdan yak.
Ezbere gelmiş şeylerden söz ettiğimi söylüyorsunya birşeyin dile getirilmiş olması şster ezber olsun veya olmasın gerçek ise değiştirelez ise üstüne üstlük savuşturmak için ezber diyerek cevaplanmış sayılmaz böyle bir düşüncedeysen kendine bir format at yoksa boşa elektrik yakıcaksın.

Bir örnekle bir bütünü anlatırsın ama o örnek genel bilgiyi kapsamıyorsa o örnek örnek olmak içşn değil çarpıtmak için yola çıkmış demektir.

Erbakan hocayı sevgini bilemem ama onun üzerinden anlamadıpın bir bütünlüğü yine benşm dediğimin bütünlüğünü anlamayarak sözde cevaplamış oldupunu zannediyorsun. Erbakan hoca ile erdoğanın arasında geçen her kesit birer danışıklı dövüştür. Bu kadar. olayıyla erdoğanı karalama

O kadar başı boş dipsiz konuşmaların varki yazıp yazmama hususunda çok direndim kendime.
Şunu bil hakkımda yeter sonrasına haddini bil ve yaftalamak yerine delilli ıspatlı konuş.
Ayrımcı bir insanım;
Adam olanla olmayanı
Müslüman olanla olmayanı ayırır ona göre muamele eder ona göre konuşurum.
Adam olmadığına kanaat getirdiğimle bir daha tartışmam
Gayri müslime gelince dost edinmem düşmanlık etmem örfünü adetini kendime gelenek etmem
Kısaca sosyal yaşantıya karşılık gelen ne varsa ona göre muamele ederim.

Şu andan itibaren istediğin gibi yazabilir istediğin gibi safsatalar zinciriyle boğuşabilirsin
Zira yaftalamaların ve aslı astarı olmayan konuşma anlatma metodunla benden karşılık bulamazsın.

Son söz olarak Işid'i destekleme anlamı çıkan cümlelerden ötürü en iyi ihtimalle sempatizanı olabileceğin riskinden ötürü IP-adresinin güvenlik ekiplerine teslim edilmesini sağlayacağım, çünkü sabıkan vs araştırılmalı.

İp adresim verilsin buna razıyım korktuğum falan yok yani.
Ne işdiciyim ne şucuyum ne bucuyum Elhamdulillah Müslümanım.
İşid de daeş inde onu savunanları cenab-ı Zülcelal kahru perişan eylesin.
Tekrar yineleyim belki anlarsın.

İşid de islamı yaşıyor diyen 7.43 e cevaben di
İşid daeş in yaşadığı müslümanlıksa kuranı kerime başvur, bak bakalım yaşadıkları yaşattıkları yaptıkları yaptırdıkları kuran ile sünnet ile uyuşuyormu.

İşid veya daeş adı herne ise abd israil eliyle kurulmuş cehennem odunlarıdır.
Pkk ile olan bağlantılarıda ifşa edildi feto ilede olanlar çıktı kısaca ne olduğu bilinen bir gerçeğe basit bir şekilde cevap verdim. Hala anlamamakta direndiğin hristiyan yahudi yaftalaması adamlık yaftasından sonra işid yaftası seni bir numaralı troll konumuna düşürdü.
Mümkünse kendine yaz kendşne oku ben ne okuyucam nede cevap vericem artık.
Sen sen ol,
Kimin için çalışıyorsan söyle üstadlarına artık yalan yanlış karalama sallama kelime oyunları vs yazdıklarımızı ayyuka çıkarıyorlar diye ilet.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Benim konuşmalarım sende karşılık bulamayabilir ancak senin konuşmaların Allah katında karşılık bulur mu orasını Allah bilir.
Kimseye birşey ispatlama çabası içerisinde değilim, çoğu zaman kendi görüşümü söylüyorum, bazen ise Allah'ın bize buyurduklarını.
Sen ise kendini ispatlama derdi içerisindesin, laflarıma karşı cevap yazmak yerine beni itibarsızlaştırma çabası içerisindesin.
Velev ki sen ya da senin gibi biri başarılı dahi olsa ben bundan zerre kadar etkilenmem, bilesin.
Çünkü benim değerimi de senin değerini de bilen Allah'tır.
Dünyadaki tüm insanların değer verdiğine Allah değer vermiyorsa, o hakikatte değersizdir.
Dünyadaki tüm insanların değer vermediğine Allah değer veriyorsa, o hakikatte değerlidir.
Nitekim peygamberimiz de kendisine gelen ayetleri okurken, kafirler ayetlerin içeriklerini tartışmak yerine peygamberimizin şahsına saldırmaktaydılar, Allah hepsinin oyununu boşa çıkardı.
İstediğin kadar, istediğin şeyi iddia edebilirsin, Allah katında hakikat neyse odur.
Kim haksız ise onun maskesini Allah er geç düşürür, merak etmeyesin.

Seni Hristiyan yahut Yahudiye benzetmedim.
Yaptığın manipülasyonu benzettim.
Acele ve öfke ile yazdığın bu iddia ve sonrasındaki iftiraların boştur.

Açıkçası seni rapor ettim.
Çünkü yazdığım cümleler Işid sempatizanı olma riski barındırmakta.
Eğer o cümleleri yanlış anlamış isem, doğrusunu anlattığın takdirde ben de özür dilerim.
Allah bizi yanlışta ısrar edenlerden eylemesin.
Yoksa rapor doğrultusunda güvenlik ekipleri senin sabıka geçmişine bakabilirler.

Senin gibilerin emelleri de hayalleri de boştur.
Davanız Allah adına başlamış ama kişisel davaya dönmüştür.
Davanız yalanlarla karışmış gerçeklerle doludur.
Bunun kişiselleşmesinin en büyük nedeni, dilinizi yalanlara ve iftiraya alıştırmış olmanızdır.
Sen bu davaya aşık da olsan, tüm malını bu dava için versen hatta canını da versen, Allah katında karşılığı yoksa bilesin ki sen de dahil bu verdiklerinin hepsi helak olmuştur.
Kibirlenenlerin ve inat edenlerin hepsi helak olmuştur.
Böyle bir durumu düşünüp de hiç korkmaz mısın ?
Ben yazdığım herşey için eğer yanlış isem Allah beni doğru yola düzeltsin diyerek yazmaktayım.
Eğer kibir ve inadı bırakabilirsen sen de aynısını söyleyebilirsin.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,279
Huzur bozucu mesajlarım varmış iyi güldüm. Hani tarafsızdınız, hani hosgoruluydunuz?
Huzursuzluğu yaratan ilk sayfada Süleyman Alkan'dır. Kafasına göre fanboy filan yazmalar bla bla. Umrumda mı hayır.

Screenshot_20170207-100251.jpg

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Huzur bozucu mesajlarım varmış iyi güldüm. Hani tarafsızdınız, hani hosgoruluydunuz?
Huzursuzluğu yaratan ilk sayfada Süleyman Alkan'dır. Kafasına göre fanboy filan yazmalar bla bla. Umrumda mı hayır.

Ekli dosyayı görüntüle 17683
Sanirim arkadasinin sutlanmasina cok üzüldün. O kelimeyi etmemin nedenlerini attigi yorumlardan bakabilirsin.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Sanirim arkadasinin sutlanmasina cok üzüldün. O kelimeyi etmemin nedenlerini attigi yorumlardan bakabilirsin.
Bir fanboy diyorsun, üstüne şutlandı diyorsun. Meseleyi kişiselleştirdiğin belli, adamı şahsi meselenden banlamışsın.

Bu insanların hiç birini tanımam, ama haklı olduklarını görüyorum, destekçileri olacağım.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
"fanboy" "şutlanma"

Kelimelere bakar mısınız.. Bunu söyleyen her hangi bir liseli üye de değil, SDN forumun modu..

O kelimeleri etmesinin sebebini de Bloother'in attığı yorumlardan görecekmişiz. Ba ba ba..
Beyfendi hazretlerinin Chp'sine iki kelime laf olunca zoruna gitmiş demek. Arkadaş, siyaset konusunda her partiye her eleştiri yapılabilir, günlerdir her türlüsü de yapılıyor. Şahsın adına eleştirileri kaldıramıyorsan ya görmezden geleceksin, ya da uygun bir lisanla cevap vereceksin

Daha modlar kendi hislerine gem vuramayıp, üyelerden seviyeli tartışmalarını rica ediyorlar. :)

Sözün bittiği yer gerçekten.

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
Bir sikayetiniz varsa her kategori basinda mod sikayet bolumu bar sikayetlerinizi oraya yapin konuyu dagitmayin..

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
"Minareyi çalan, kılıfını hazırlarmış" der atalarımız.
Şahsım adına; dünden beridir yazdıklarımızı görüp sesini çıkarmayan bir yönetime, hiç bir şeyin şikayetini yapmaya tenezzül etmem.
Ama bu ve benzeri her yanlışınızda daima karşınızda olacağım, eleştireceğim.

FOM

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Bu mesajinizdan gercekten bir anlam cikarabilmis degilim.

1) Kime ne yapmisim?
2) Ne ayaklanmasi, ne darbesi? isin arka tarafini bilmiyorsunuz cünkü.
3) Yesil Okcu'ya ne yapmisim onu da cözemedim.
4) Herkes bana ayak uydurmak zorunda diye bir tabir mi kullandim?

Aciklik getirirseniz sevinirim.

Hocam yeşil okçuya darbemi yaptın :D yönetimi ele geçirmeye çalışıyorsun o zaman :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...