Bu iş parti meselesi değil...

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
@_X_

69f09fd664bd4c688e06af77f8c5c33b.png

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Yazını öyle bir kinle okudum ki... Çomarlığın en üst seviyede.
Ulan inkarcı; sen bu yazma hakkını kim ile aldın? Bizler padişahın kölesi olacaktık. Şu anda afrikadaki fakirler gibi 1 gb interneye milyonlar verecektik.
Cumhuriyet sana özgürlük verdi. Cumhuriyet sana insanlığı öğretti. Türk'lüğü öğretti. Arap embesiller gibi yaşamaya hiç niyetim yok maalesef.
Atatürk esasında çok dindar bir insandır siz yobazların çarpıttığının aksine. Kuranı oldukça iyi bilirdi ve sizin gibi okumak için okumazdı. Ah ah. Vah zavallılar. Sizi din köle etmiş. Oysa İslam sorgulamayı ve bilmi destekler. Kula değil sadece Allaha kul olmayı emreder. Ama siz beyninizi tayyibe kitleğiniz için. Bu yazımdan bir halt anlamayacaksınız.
13 yaşında siyaset ? Hmmm.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Kendilerini islamın kurtarıcısı zannedenler bilsinler ki,
Din Allah'ındır.
İslam da Allah'ındır.
Herşeyin sahibi olan Allah, dinin de sahibidir.

Bize İslamiyeti, bu dini kurtarmamız için göndermedi.
Bize İslamiyeti, bu din ile kurtulmamız için gönderdi.
Nitekim Allah'ın sahibi olduğu hiçbirşeyin kurtarılmaya ihtiyacı yoktur.
İslam'ın da bu sebepten ötürü kurtulmaya ihtiyacı yoktur.
Kulların İslam ile kurtulmaya ihtiyacı vardır.
Kendinizi dinin kurtarıcısı görme kibrinden geri dönmeniz sizin hayrınızadır.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
13 yaşında siyaset ? Hmmm.
Akıl yaşta değil baştadır sözünü çok seviyorum. Benden yaşı 3 kat büyük olup hala bunu idrak edemiyorsa insan. Yaşla büyüklük taslamaya çalışır. Zekayla taslamak lazım büyüklüğü

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,118
Akıl yaşta değil baştadır sözünü çok seviyorum. Benden yaşı 3 kat büyük olup hala bunu idrak edemiyorsa insan. Yaşla büyüklük taslamaya çalışır. Zekayla taslamak lazım büyüklüğü
abartma oyun yaşındasın diyor büyümek için acele etme çocukluğunu yaşa sonra çok ararsın...

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Pardon da size mi kaldı anası babası değilsiniz sizene?

Siz hiç abi tavsiyesi almadınız mı bu hayatta? Abi tecrübe etmiş kişidir arkadaş ne yaşadıda ne biliyor? Tek bildiği şey aynı görüşte olmadığı şahısı belli bir kefeye koyarak karşısındaki insana saygsızılık yaptığıdır.Ben hiçbir zaman büyüğümle bu şekilde konuşmadım ki konuşmam da.Ayrıca burası oyun parkı değil bir forum sitesi bilmeni isterim.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Siz hiç abi tavsiyesi almadınız mı bu hayatta? Abi tecrübe etmiş kişidir arkadaş ne yaşadıda ne biliyor? Tek bildiği şey aynı görüşte olmadığı şahısı belli bir kefeye koyarak karşısındaki insana saygsızılık yaptığıdır.Ben hiçbir zaman büyüğümle bu şekilde konuşmadım ki konuşmam da.Ayrıca burası oyun parkı değil bir forum sitesi bilmeni isterim.
Ben insanın akıl yaşına baktığım için anlamazsınız.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Kendilerini islamın kurtarıcısı zannedenler bilsinler ki,
Din Allah'ındır.
İslam da Allah'ındır.
Herşeyin sahibi olan Allah, dinin de sahibidir.

Bize İslamiyeti, bu dini kurtarmamız için göndermedi.
Bize İslamiyeti, bu din ile kurtulmamız için gönderdi.
Nitekim Allah'ın sahibi olduğu hiçbirşeyin kurtarılmaya ihtiyacı yoktur.
İslam'ın da bu sebepten ötürü kurtulmaya ihtiyacı yoktur.
Kulların İslam ile kurtulmaya ihtiyacı vardır.
Kendinizi dinin kurtarıcısı görme kibrinden geri dönmeniz sizin hayrınızadır.

Her şey Allahın elindedir şüphesiz.Hayatımızı din ile kurtarırız çünkü başka kapımız yok ama dini yaşatmak içinde dini doğru bir şekilde kullandırtmamız lazım ilk sözünüze katılmıyorum.Nasıl ki zamanında camiler ahır olarak depo olarak kullanılıp müslüman ülkede islamı yaşanmıyorsa orada islamı yeniden inşa etmek büyük bir görevdir
--- Gönderi Güncellendi ---

Einsteinin dünyanın en zeki adamı olduda noldu kardeş? Zeka bir nimettir ama hakikati göremedikten sonra mezara girsen kendine faydan mı oluyor ?

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Conficker abimi kızdırmayın, youtube müzlk linklerini koymaya başlar bak. :d

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Akli melekelerin gelişsin sonra siyaset yapmaya çalış olur mu ? Şuan senin için klavyeden tuşlara basmak kolay geliyor..

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Her şey Allahın elindedir şüphesiz.Hayatımızı din ile kurtarırız çünkü başka kapımız yok ama dini yaşatmak içinde dini doğru bir şekilde kullandırtmamız lazım ilk sözünüze katılmıyorum.Nasıl ki zamanında camiler ahır olarak depo olarak kullanılıp müslüman ülkede islamı yaşanmıyorsa orada islamı yeniden inşa etmek büyük bir görevdir
Camileri ahır olarak kullanıldığı sözünü birilerinin bizi asit kuyularına attılar sözü ile benzetirim.
Bu tür cümleler ideolojilerin kendilerine ait kitleyi koparmamak adına sıklıkla kullandığı manipülasyonlardır.
Peki günümüzde dehşet boyutlarına ulaşmış bir kavram olan manipülasyon nedir, çok fazla tanımı vardır.
Misal 10 tane gerçek cümle içerisine 1 adet gerçek olmayan cümle konulur, bu sayede gerçek olmayan cümle diğer gerçek cümlelere dayanılarak örtülmek istenir, bu bir manipülasyon örneğidir.
Misal bir olayın bir kısmını gerçek bir şekilde anlatıp ana damarı olan çok ufak bir kısmı, ince dokunuşlarla değiştirmek ve saptırmak istenir, bu da manipülasyon örneğidir.
Bu kelimenin İngilizce olmasına aldanmayın, işte Hristiyanların ve Yahudilerin kendi kutsal kitaplarını değiştirmesi bizzat bu kavrama girer.
Bu cümleleri söyleyen kişilere baktığınızda, tıpkı bizi asit kuyusuna attılar sözünü söyleyenler gibi ilk farkedeceğiniz özellikleri radikal olmalarıdır, yani Allah'ın bizlere söylediği şeykliyle aşırıya kaçanlardan olmalarıdır.

Şimdi burada oturup eski hükümetlerin yaptığı icraatler içerisinde doğrusunu ya da yanlışını tartışacak değilim.
Lakin iki yanlış bir doğru etmez.
Eskilerin yaptığı bir yanlış var ise şayet, bu yanlış başka bir yanlışın bahanesi asla olamaz.
Olayın özü budur.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302

Einsteinin dünyanın en zeki adamı olduda noldu kardeş? Zeka bir nimettir ama hakikati göremedikten sonra mezara girsen kendine faydan mı oluyor ? Hadi eyvallah
Camileri ahır olarak kullanıldığı sözünü birilerinin bizi asit kuyularına attılar sözü ile benzetirim.
Bu tür cümleler ideolojilerin kendilerine ait kitleyi koparmamak adına sıklıkla kullandığı manipülasyonlardır.
Peki günümüzde dehşet boyutlarına ulaşmış bir kavram olan manipülasyon nedir, çok fazla tanımı vardır.
Misal 10 tane gerçek cümle içerisine 1 adet gerçek olmayan cümle konulur, bu sayede gerçek olmayan cümle diğer gerçek cümlelere dayanılarak örtülmek istenir, bu bir manipülasyon örneğidir.
Misal bir olayın bir kısmını gerçek bir şekilde anlatıp ana damarı olan çok ufak bir kısmı, ince dokunuşlarla değiştirmek ve saptırmak istenir, bu da manipülasyon örneğidir.
Bu kelimenin İngilizce olmasına aldanmayın, işte Hristiyanların ve Yahudilerin kendi kutsal kitaplarını değiştirmesi bizzat bu kavrama girer.
Bu cümleleri söyleyen kişilere baktığınızda, tıpkı bizi asit kuyusuna attılar sözünü söyleyenler gibi ilk farkedeceğiniz özellikleri radikal olmalarıdır, yani Allah'ın bizlere söylediği şeykliyle aşırıya kaçanlardan olmalarıdır.

Şimdi burada oturup eski hükümetlerin yaptığı icraatler içerisinde doğrusunu ya da yanlışını tartışacak değilim.
Lakin iki yanlış bir doğru etmez.
Eskilerin yaptığı bir yanlış var ise şayet, bu yanlış başka bir yanlışın bahanesi asla olamaz.
Olayın özü budur.

Öncelikle ilk alıntıladığım ilk cümlenize katılmadığımı tekrar söylüyorum onun haricinde bu zamanında yapılmış bilinen bir şeydir olan olmuştur geçmişte kaldı fakat unutulmaz hiçbir zaman zaten önemli olan geçmişi bilip geleceğe ışık tutmak geçmişte kalamayız.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Dostlar sakin olalım. Konu yaş,aile tartışması yapılmak için açılmadı... Büyüklerimize saygılı,karşıt fikirlere hoşgörülü olalım lütfen. Belirli kurallar çerçevesinde herkes fikrini başkalarıyla tartışabilir. Lütfen daha dikkatli olalım. Büyüklerimize saygılı,küçüklerimize sevgili,farklı fikirlere hoşgörülü olalım :)

İyi forumlar.

bozkan33

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Bu kadar yalanci,utanmaz,hayasiz bir topluluk gormedim ve okumadim tarihte,oyle bir hincla referandumu bekliyorumki,vuracagim EVET tum islam ve türk dusmanlarina kapak olacak.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Dostlar sakin olalım. Konu yaş,aile tartışması yapılmak için açılmadı... Büyüklerimize saygılı,karşıt fikirlere hoşgörülü olalım lütfen. Belirli kurallar çerçevesinde herkes fikrini başkalarıyla tartışabilir. Lütfen daha dikkatli olalım. Büyüklerimize saygılı,küçüklerimize sevgili,farklı fikirlere hoşgörülü olalım :)

İyi forumlar.
Fikirlere hoşgörü diyip adamı banliyor yönetimin. Bize hoşgörü filan deme komik oluyor. Tamam uğraşıyorsun ama nafile.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Einsteinin dünyanın en zeki adamı olduda noldu kardeş? Zeka bir nimettir ama hakikati göremedikten sonra mezara girsen kendine faydan mı oluyor ? Hadi eyvallah

Öncelikle ilk alıntıladığım ilk cümlenize katılmadığımı tekrar söylüyorum onun haricinde bu zamanında yapılmış bilinen bir şeydir olan olmuştur geçmişte kaldı fakat unutulmaz hiçbir zaman zaten önemli olan geçmişi bilip geleceğe ışık tutmak geçmişte kalamayız.
Eninstein -kısaca aynştany- ın yapığı faydalardan %0.000000001 ini sen yapta görelim. Ordan atmak kolay

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Koskoca adam diye nitelendirdiğimiz kişiler böyle davranıyorsa şüphe etmek gerek

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Bu kadar yalanci,utanmaz,hayasiz bir topluluk gormedim ve okumadim tarihte,oyle bir hincla referandumu bekliyorumki,vuracagim EVET tum islam ve türk dusmanlarina girecek
Siz o zaman Evet oyunu ülkenin iyiliği için vermiyorsunuz anlamına gelir bu. Sizin ki inat oluyor. Laflarımıza da dikkat edelim.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025

İyi forumlar.
Okçu reis noktayı koydu:)

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Fikirlere hoşgörü diyip adamı banliyor yönetimin. Bize hoşgörü filan deme komik oluyor. Tamam uğraşıyorsun ama nafile.
Daha konuya bir açıklık getirilmedi Lazzz hocam. Elbet banlayan moderatörümüzün bir nedeni var.Banlanan kişinin ilk vakası değil zaten bu. Seviyor olabilirsiniz ama ortada bence bir sorun yok. Madem moderatörümüz hoşgörülü davranmıyor,neden diğer kendi fikrine ters düşen kişileri banlamadı acaba ? Olaya tek yönden bakmayalım lütfen.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bu kadar yalanci,utanmaz,hayasiz bir topluluk gormedim ve okumadim tarihte,oyle bir hincla referandumu bekliyorumki,vuracagim EVET tum islam ve türk dusmanlarina kapak olacak.
Bu son oyun olacak zaten. Bidaha zahmet etmene gerek kalmayacak. Başknınız-kralınız- sizin yerinize oy kullancekmiş:)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
adına cumhuriyet verdiği bir darbeyle son buldu.
Ne yani Cumhuriyet bir darbe mi? Güldürmeyin beni.
@_X_ Ne kadar da tarafsızsınız?
İşlerine gitmeyen yorumları siliyorlar. Geçen gün işlerine gitmedi sildiler.
Rapor edebilirsiniz. Örneğin geçenlerde açtığım bir konu kilitlenmiş. Ben de kilitlenmemesi gerektiğini ve gerçeği anlatınca sağ olsun moderatör geri konu kilidini kaldırdı. Eğer yanlış bir şey olduğunu düşünüyorsanız mutlaka moderatöre durumu bildirin. Olmazsa diğer moderatörler sorunu bildirin.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Daha konuya bir açıklık getirilmedi Lazzz hocam. Elbet banlayan moderatörümüzün bir nedeni var.Banlanan kişinin ilk vakası değil zaten bu. Seviyor olabilirsiniz ama ortada bence bir sorun yok. Madem moderatörümüz hoşgörülü davranmıyor,neden diğer kendi fikrine ters düşen kişileri banlamadı acaba ? Olaya tek yönden bakmayalım lütfen.
Daha öncede karşıt görüşlerin banlandigini yakın geçmişte hepimiz gördük.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

İyi forumlar.
Haklısınız. Bu konuda size katılıyorum. :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Merhaba arkadaslar,

Yazmayayim yazmayayim diyorum ama, böyle konulari görünce yazmadan da edemiyorum.

Saygi ve sevgi cercevesinde tartismak serbest deyip elli türlü hakaret ve alay iceren yorumlar yazilmis. Buna ne yazik ki sevgili moderatör arkadaslar da dahil olmus.

Eger imam osurursa cemaat sey yaparmis diye bir söz vardir. Bu da o hesap.

Sizin yaptiginiz ayip arkadaslar. Üyelerin birbirine düsecegini bile bile siyaseti serbest kilmaniz hataydi zaten. Görüyorum ki yine birilerini ucurmussunuz. Hakli veya haksiz orasini bilemem tabii ki. Bu isin bu noktaya varacagi gün gibi belliydi.

Görünen köy kilavuz istemez. Siyaset denen sey iki ucu ...lu degnek gibidir, neresinden tutarsaniz tutun elinize illa bir pislik bulasir.

Böyle konular acilacaksa en azindan süper moderatörlerin konuyu sürekli denetmelemesi lazim. Saldim cayira mevlam kayira olacaksa kapatin konuyu gitsin, kimsenin huzurunu kacirmayin. Ya da yorumlara onay sistemi getirelim.

Ne zaman saygi ve sevgi cercevesinde siyaset yapildi da simdi böyle bir beklentiye giriyoruz? Yazilan iki yoruma tahammül edemezken...

Ayrica belirtmek isterim ki, forum kurallarinda hala siyaset yapmanin yasak oldugu yaziyor. Bunu da duruma göre düzenlerseniz iyi olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...