Fikret Orman: Bunlar ahlaksız, o paraları haram ediyorum!

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübe dün getirilen haciz ve İran asıllı iş adamı Reza Zarrab'ın Vodafone Arena'dan loca almasıyla ilgili flaş açıklamalar yaptı.

28836144.jpg

İşte Fikret Orman'ın basın toplantısında yaptığı açıklamalar...

AMAÇ NEDİR, BAKALIM, ANALİZ EDELİM
Bu yaşanan olayın sürecine bakalım, nasıl bu noktaya gelindi, amaç nedir bakalım ve analiz edelim. 2004 senesinde o günkü yönetim Beşiktaş'ın stadın içindeki saha kenarındaki reklam alanlarını Aktif Reklam diye bir şirkete vermiş. Şirket yapmış olduğu işlem stat kenarındaki yerleri kiraya verip, kulübe kazanç sağlamasıyla alakalı. Şirket Beşiktaş'a yapması gereken ödemeleri yapmamış ancak sözleşme öyle bir mantıkla hazırlanmış ki sanki iptal ettiğinizde para ödenecekmiş gibi. O dönem yönetim iptal edince şirkette davalara başvurmuş. Hatta bu arkadaşlar o dönemde benim yanıma da geldiler, olayı anlatmaya çalıştılar. Ben o dönemde de söyledim, Beşiktaş büyük bir kulüptür, yaptığınız işin hakkını öder ve bu işi sulh yolu ile çözmelerini tavsiye ettim.

28836142.jpg

DAHA ÖNCE DE HACİZ OLAYLARI BÖYLE Mİ YAŞANDI?
Bu şirket Beşiktaş'ı mahkemeye vermiş. Beşiktaş Kulübü de davaları çok iyi takip edememiş. Bilirkişi raporuna göre de bu arkadaşlar dava kazanmışlar. 10-12 milyon dolarlık bir dava. Biz dava sonuçlanmadan önce bu arkadaşları camianın içinden tanıyan kişilerle bir araya geldik. Ancak şirket afaki paralar istediği için dava sonuçlandı. Dava sonrasında görüştük ve bir akit imzaladık. Buna göre biz onlara 7 milyon dolar para ödeyeceğiz. Bana göre bu hak etmedikleri bir para olmasına rağmen, kulüp çıkarmış bunlara bu parayı ödemiştir. Yani bunlar basına anlatarak, bandolarla mızıkalarla yapıldı. Siz nereden biliyordunuz mesela bunu? Daha önce de haciz olayları böyle yaşandı mı? Nereden biliyordunuz? Hepinize haber verildi ve böyle bir olayla karşı karşıya kalındı.

BU PARAYI ONLARA ÖDEMEYECEĞİZ
Bu arkadaşlar ödemeyi geç aldıkları için anlaşma bozuldu dediler tekrar para istediler. Biz de yargıya başvurduk. Biz bunun bir geçim kapısı haline geldiğini, şirketin iş yapmadığını söyledik. Bu şirket bir masa, bir kasa şirketi. Bunlar çalışmayan bir şirket. Hukukçularımızla beraber olayı hukuka taşıdık. Dava açtık. Ortada bir akit olduğunu ve parayı ödediğimizi söyledik. Bu bir para tahsilat konusu değildir. Bizler burada 7 yetimin hakkını savunuyoruz. Bizlerin görevi hak yememek, hakkını yedirmemektir. Ben gideceğim bu paralara onlar Porsche arabalar alsın diye onlara mı yedireceğim? Ben bu parayı onlara ödemeyeceğim.

28836145.jpg

BİZ BU ŞİRKETE 7 MİLYON DOLAR ÖDEDİK
Beşiktaş geldiğimizde güllük gülistanlık bir kulüp değildi ki... Borç herkese vardı ama hiçbir işlem böyle duyulmazken, neden bu şirketle bu duruma geldik?.. Biz bu şirketle akit yaptık ve 7 milyon dolar para ödedik. Biz bunların parasını ödedik. Bugüne kadar böyle bir işlem gördünüz mü? Bu arkadaşlar hacize devam diye basın bülteni yayınlıyorlar. Amaç Beşiktaş üzerinden para almaktır. Bunun kolayı vardır. Bunlar bizim paramız değil, camianın parası... Bu bizim yarattığımız bir borç değildir. Geçmişe dayandırıp öderiz ama bu insanlar bize bu görevi ne için verdi? Hakkımızı kollayalım diye verdiler. Biz de hukukun üstünlüğüne, adalete güveniyoruz. Yargıda bu işin çözüleceğine inanıyoruz. Biz bu parayı arkadaşlara ödesek, daha sonra davayı kazansak parayı geri almamızın imkanı yok. Var olan bir şirket değildir bunlar. Bizim stadın bir senede hasılatı 10 milyon dolar değil. Biz götüreceğiz bu parayı bunlara mı vereceğiz?.. Bu anlaşmaları ben ve arkadaşlarım yapmadı ama çözmek bizim işimiz. Biz kimsenin hakkını yemeyiz ama hakkımızı da yedirmeyiz.''

BU ŞİRKET; BİR MASA BİR KASA!
Bu bir şovdur. Beşiktaş taraftarı da bunu bilsin. Bunlar biraz ahlaken, biraz da inanç varsa bunun tutulacak tarafı yoktur. Siz hakkınız olmadan parayı almışsınız yemişsiniz, şimdi yine... Türkiye'de adalet vardır, Türkiye'de yargı sistemi vardır. Biz adalete ve hukuka güveniyoruz. Bunlar tekrar söylüyorum, sadece bir masa bir kasadan oluşan bir kurum.

HAKKIMIZI HARAM EDİYORUM, YAPANA DA YAPTIRANA DA
Bu arkadaşlar Diyarbakır kökenli ve Murat Aksu ile de bir ahbaplık ilişkisi söylentileri var. Biz de Murat Bey'den yardım istedik. Murat Bey'in kendi ifadesini söyleyim; "Bunlara bu işler verilmemeliydi"... Ortada yanlış yapılmış bir anlaşma var. Gidip bu anlaşmayı yapanlara sorun, bunlar camiamızın içindeki insanlar. Biz kimseyi zan altında bırakmak istemeyiz ama ortada yanlış yapılmış bir anlaşma var. Avukatları da Galatasaray Kongre Üyesi'dir. Ayıptır, günahtır. Bu milletin hakkı vekaleten bana ve arkadaşlarıma emanet edilmiştir. Ben de hakkımızı haram ediyorum bunu yapana da yaptırana da...

BİZİ TEHDİT ETTİLER, BUNLAR AHLAKSIZDIR
Ortada kötü bir anlaşma vardır ve haklı olarak feshedilmiştir. Şirket Beşiktaş'a parasını ödememiştir. Davaya gitmiş ve sonucunda suçlu bulunduk. Çıkardık parayı da ödedik, almışlar parayı. Şimdi bunu böyle bir şova getirdiler. Avukatımı aradılar, iki gün sonra bir daha geleceğiz demişler. Biz böyle tehditlere papuç bırakmayız. Biz bu insanların hakkını korumakla yükümlüyüz, biz de onun mücadelesini yapıyoruz. Bunlar ahlaksızdır, dünyanın hiçbir yerinde de böyle bir haciz işlemi yapılmamıştır.

TALEP EDİLEN PARA 5 MİLYON DOLAR...
Ben büyük Beşiktaş camiasının başkanıyım. Burada konuştuğum şeyler belgelidir. Biz denetlenen bir kurumuz. Bu söylediklerimizin hepsi evraklıdır. Hiçbir haciz işlemi böyle olmaz. Talep edilen para 5 milyon dolar, alacakları iskemle, masa.

"GİZLİ KAPAKLI İŞ YAPMIYORUZ
Bizim camiamızda herkes her şeyi görüyor. Biz gizli kapaklı iş yapmıyoruz. İç İşleri Bakanlığı denetliyor, SPK denetliyor, denetleme kurulumuz denetliyor... Gizli kapaklı bir iş yaptığımız, üstünü örteceğimiz bir işimiz yok. Benim bu tip haberler yazdığınız için size tepki gösterdim mi? Herkes işini yalan yazmadan yapsın...

OLAYI ÖĞRENİNCE, SAKİN KALMAYA GAYRET ETTİM
Olayı öğrenince sakin kalmaya gayret ettim. Olayı gerçeğini biliyorum ama insanlar ne diyor onu bir takip edelim dedim. Ve üzüldüm tabi, çok üzüldüm. Beşiktaş'a sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum. Oraya gelip, Beşiktaş'a sahip çıkanlara da teşekkür ediyorum.

[video=youtube;iCv7-t8ig60]https://www.youtube.com/watch?v=iCv7-t8ig60[/video]

REZA ZARRAB, PARASINI ÖDEYEREK LOCA ALDI
Beşiktaş'ın dostundan çok iç düşmanı var. Ben Reza Zarrab'ı hiç tanımam. Ama kendisi iyi bir Beşiktaşlıdır. Ben göreve geldiğimde en çok korkulan şey cezaevindeki paşalara ziyaret yapmaktı. Ama ben gittim. Ben, suçu ispatlanmamış birisi ile ilgili olarak karar verecek kişi miyim? Arkadaş Beşiktaşlı ve parasını ödeyerek loca almak istemiş. Almış.

REZA BEY'LE YEMEK YEDİM, NE VAR BUNDA!
Reza Zarrab hakkında kesinleşmiş bir mahkeme kararı var mıdır? Bu adam suçlu mudur, eroin kaçakçısı mıdır? Reza Zarrab loca aldı diyorlar. Size soruyorum.. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Rakiplerimizin her şeyi hazır. Kimse, "Fikret Orman ve arkadaşları bize para ver dedi" diyemez. En kötü günümüzde bile söylemedik bunları. Mübariz Mansimov en yakın dostlarımdan biri. Kendisi sorduğunda sadece "Loca al" demişimdir. Başka hiçbir şey dememişimdir. Reza Bey ile yemek yemişim, ne var bunda? Gizli kapaklı bir şey yapmıyoruz ki...

SİZ BEŞİKTAŞ İÇİN NE YAPTINIZ?
Nedir bu Beşiktaş'ı siyasetin içine çekme çabası. Gidin o arkadaşlar ile konuşun. Yerleri belli. Bizde pusu kültürü var. Bizi eleştirenlere, bundan prim sağlayanlara soruyorum; "Siz hayatınızda ne yaptınız ya?! Ne faydanız oldu? Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerinden mutlu olunur mu ya? Ayıptır... Reza Zarrab'dan Beşiktaşlı olduğu enerjisini aldım. Görüşmelerimizde yalan makinesi koymuyoruz, Reza Zarrab'ın Fenerbahçeli olduğu yönündeki açıklamalarını okumadım. Reza Zarrab loca aldı diyorlar.Ben bu Reza Zarrab denen arkadaşla iş ilişkisi mi kurmuşum? Bir iş mi yapıyorum?

Hürriyet

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Çok iyi konuştu bee...

Odessa

Profesör
Reaksiyon puanı
432
''Avukatları da Galatasaray Kongre üyesidir.'' Sataşmasa olmaz zaten. O borcu kim yaptıysa ona salla başkan. Böyle bir cümle kurmanın mantığı nedir?

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
böyle bişi yok arkadaş ......

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,366
SİZ BEŞİKTAŞ İÇİN NE YAPTINIZ?

Soruya bak izaya gel. Habercilerde muhalefet çıktı demek ki! Bu kadar olur yani.

efe77

Asistan
Reaksiyon puanı
38
Tek müsebbibi eski yönetim. E.Demirören ve ilgili arkadaşları vicdanen ve hukuken sorumludur. ED beşiktaşa gelmiş en talihsiz başkandır. Hiçbir sportif başarı yoktur. Kulübü uğrattığı zararlar adet ve tutarlar yazılıp çiziliyor (Carvahal, Tabata vd) .Rahat uyuyormu acaba? Bence ED ve eski yönetime hesap sorulmalıdır. Kulüp yöneticisi basiretli olmak zorundadır. Helal olsun Fikret başkana. Dürüstlükle özveriyle başkanlık yapıyor.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
bu adam çok komik be. :D
para senin haram ettin eyvallah, borcu senden önceki takmış sen neyin kafasındasın?
Şu kulüpleri bireysel mal olarak görenler defolup gitsin...

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
bu adam çok komik be. :D
para senin haram ettin eyvallah, borcu senden önceki takmış sen neyin kafasındasın?
Şu kulüpleri bireysel mal olarak görenler defolup gitsin...

Adam kulübü bireysel mal olarak görmediğini konuşmasında defalarca söyledi.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Adam kulübü bireysel mal olarak görmediğini konuşmasında defalarca söyledi.
konuşma üslubunu sevmiyorum nitekim A.Yıdırım'ın tarzı daha ağır. :)

bu arada hocam bu loca için milyonluk loca olduğu söyleniyor , benim tek kıllandığım nokta o oldu.

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Oh be sonunda biri Fikret Orman'ın tribünlere oynamasını görmüş.Evet evet avukatları GS kongresi üyesi,hmm evet belki Ferrari'nin Del Bosque'nin avukatı da odur,bi araştırın.

Aktif Reklam Hiperaktif Mevzular

20150418111756_daaaaaaaaaaaaaaaaaa.png

Demirören döneminde yapılan bir anlaşma gereği faizlerle birlikte 8 Milyon Doları aşan borç için, Fikret Orman göreve geldiği günlerde masaya oturmuş, yeni bir protokol yapmıştı.

Bu protokolde faizler kaldırılmış, borç bakiyesi indirilerek, yeni bir ödeme üzerinde karşılıklı imzalar atılmıştı.

Buraya kadar her şey normal…

Anormal olan, Fikret Orman ve arkadaşlarının yeniden yapılandırdıkları borcun ödeme gününü geçirmeyeceklerine dair tuzak bir maddeye imza atmaları.

Yaptırımı çok acımasız olmakla birlikte çok açık.

Son ödeme günü geldiğinde ödeme yapılmazsa anlaşma fabrika ayarlarına geri dönüyor.

Para, son ödeme gününde ödenmemiş.

Adı üzerinde “Aktif Reklam”

Adamlar Hiperaktif.

Bir iki telefon edip, kimseye ulaşamayınca kulübe kamyonlarla girdiler.

"Anlaşma bozuldu, 8 Milyon doları isteriz" dediler.

Başkan “Haram Zıkkım olsun” diyor.

Olsun!

Burunlarından gelsin!

Hatta ağızlarından girsin münasip bir yerlerinden çıksın!

Çıksın çıkmasına da, kim ödeyecek bu faturayı?

5 kuruş alamazlar diyor.

Delbosque'de alamazdı ya!

Ferrari'de alamadı hani.

“Eski borçları biz ödüyoruz” dediler.

Mcgregor, 175 Bin Euro için geçen hafta haciz gönderdi.

Fernandes 63 Bin Euro için mahkemede.

Her türlü rezaletine göz yumdukları Tuğrul Yenidoğan bile mahkemeye gitti.

Var mı daha ötesi?

“Haram zıkkım olsun”
desek yeter mi?

Beşiktaş'ın tek kuruşunu çöpe atmayız dediler.

Takım içi denge diyerek Quaresma’yı Aybaba'ya yedirdiler, 2.Lig'de küme düşen Samsun'dan aldıkları Uğur Boral'la 3 yıllık garanti para ödediler.

Eneramo'yu önce ameliyat ettirip, sonra transfer ettiler.

Almayın diye yalvardığımız Dany geldi, Beşiktaş'ı ameliyat etti.

Sonra da üzerine haciz gönderdi.

Başkanın bizzat "Kefilim" dediği Sezercik için 12 Milyoncuk gitti.

Kime kefil oldularsa, kefen oldu.

Şimdi de Reza’nın gözlerindeki Işığa kefil oldular!

“Haram zıkkım olsun”
desek geçer mi?

Avrupa Liginde çeyrek final için sahaya çıkan takımın ilk 11'inde 9 tane yerli oyuncu varken, yabancı sınırı kalksın diye imza verdiler. Galatasaray ile Fenerbahçe'nin kayığına
bindiler.

Standart yerli oyuncunun hiç bir önemi kalmadığını bile bile, Mustafa Veli, Ersan ve Necip gibi vasat yerlilerle tavan fiyat üzerinden sözleşme uzattılar.

Bitmedi.

7 Milyon TL gider gösterdikleri Voleybol takımı küme düştü.

Üstüne o takımın 7 oyuncusu paralarını alamadıkları için icra takibi başlattı.

Borcu 481 Milyonda devraldıklarında “Yanan eve girdik” dediler. Borç (Stat harcamaları hariç) Bir Milyarı geçti.

Hesap soracaklardı, hesap veremeyecek duruma geldiler.

Sayın başkanın eleştiriye tahammüllü yok.

Geçen yıl "Ağustos ayında Stat bitmez" diyenlere, "Asalaklar" demişti.

1 sene geçti Stat yine bitmedi.

Şimdi eleştirenlere, Kurt'un arkasından havlayan "Köpek" benzetmesi yapıyor.

Köpekler, Kurt'un arkasından değil, depremi hissettiklerinden havlıyordur belki.

Sayın başkan, haram zıkkım işlerine fazla girmese keşke.

Sattıkları loca birilerinin tepesine falan düşer sonra.

Allah muhafaza.

Not: Beşiktaşlılık loca satın almakla ölçülür oldu. Kim loca alıyorsa iyi Beşiktaşlı!

Efsanenin ölüm yıldönümünde hatırlamakta fayda var.

"Parası yetenlerin değil, Hakkı Yeten'lerin Beşiktaşı" burası.

http://kartalbakisi.com/haber/aktif-reklam-hiperaktif-mevzular_h6421.html

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Bunlar hep YD kafasının yazarları... Fikret Orman şu an kalfalık dönemindedir. Acemilik döneminde yaptığı şeyleri pişirip pişirip önümüze koymaya gerek yok. Bundan sonraki döneminde hepiniz büyük başkan diyerek alkışlayacaksınız merak etmeyin.

Bu adam Seba'nın öğrencisidir.

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Beşiktaş ağır taş altında kalırsınız .