Discovery Elite mi yoksa Galaxy S4 mü ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kesinlikle discovery elite suan kullaniyorum bir onceki telefonum note 3 idi ve kesinlikle daha hizli bir cihaz on kamera harika 8mp arka 16mp gayet basarili elestirilecek yani ekrani biraz daha iyi olabilirdi ips ekran ama parlaiklik biraz az geldi bana gunduz gunes altinda fena degil birde kasasi cok el izi oluyor zaten bench mark testlerinde note 3 g2 hepsini geride birakiyor ve fiyati 1300tl kesinlikle elite al cok memnunum lg g2 cok iyi bit tel ama bu fiyata 16gb lik alabilirsin onunda 9gb bos

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
kesinlikle discovery elite suan kullaniyorum bir onceki telefonum note 3 idi ve kesinlikle daha hizli bir cihaz on kamera harika 8mp arka 16mp gayet basarili elestirilecek yani ekrani biraz daha iyi olabilirdi ips ekran ama parlaiklik biraz az geldi bana gunduz gunes altinda fena degil birde kasasi cok el izi oluyor zaten bench mark testlerinde note 3 g2 hepsini geride birakiyor ve fiyati 1300tl kesinlikle elite al cok memnunum lg g2 cok iyi bit tel ama bu fiyata 16gb lik alabilirsin onunda 9gb bos
Ekranı İps değil Japan Display Üretimi LTPS panel

IELENOR

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Vuhoohhuuooo adamlar uçmuş. Sizin çaplarınız nedir bre kendini bilmezler. Dünyanın sayılı mühendislerinin ve tasarımcılarının bir araya gelip oluşturudukları teknolojileri tasarımları kötülüyorsunuz. Anca klavye başından o cihaz tokatlar yok onun kasası dandik yok arkadaşımda inceledim berbat. Azıcık kendinize gelin yahu. 2 işlemci modeli öğrenip iki terim öğrenen başımıza telefoncu kesiliyor.
Allah seni buraya beni anlatman için göndermiş galiba. :D Hocam benim düşüncemi özetlediniz.Teşekkürler.Herkeze bunu anlatmak istiyordum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Test sonucuna göre telefon almanın bedelini ağır ödeyeceksiniz.

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Şurada yeni çıkmış bir markadan ve ikidebir bozulan, aksesuarı çok zor bulunan, desteği berbat bir markadan yani General Mobile ile LG karşılaştırması tamamen yanlıştır. General Mobile hem daha ucuzmuş hem daha hızlıymış. :) O telefon bozulacaksa ne yapayım ben o telefonu ya! Alın LG hem içiniz rahat olsun hem desteği tam olsun.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şurada yeni çıkmış bir markadan ve ikidebir bozulan, aksesuarı çok zor bulunan, desteği berbat bir markadan yani General Mobile ile LG karşılaştırması tamamen yanlıştır. General Mobile hem daha ucuzmuş hem daha hızlıymış. :) O telefon bozulacaksa ne yapayım ben o telefonu ya! Alın LG hem içiniz rahat olsun hem desteği tam olsun.

Boyle dusunursen general mobile nasil gelisecek ? Bir zamanlar lg icinde ayni seyler soyleniyordu. General mobile birkac yil icinde lg gibi bir marka olabilir

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Boyle dusunursen general mobile nasil gelisecek ? Bir zamanlar lg icinde ayni seyler soyleniyordu. General mobile birkac yil icinde lg gibi bir marka olabilir
Çinli üreticilerin cihazlarının arkasına ''GENERAL MOBİLE'' logosu koyarak mı olacak o ? :mrgreen:
Bunu söyleyebilmen için en azından kendi cihazlarını kendisi üretebilecek seviyede olması gerekir
Ha söylediğin diğer firmanında ismi varda ne oluyor orasıda ayrı konu :)
''Kalite'' adı altında geçen bir firma olamadı yıllardır bu kafayla giderse ilerde de olamayacak :)

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Discovery Elitenin ekranı LTPS IPS ekran olarak geçiyor IPS de değil LTPS de :)

Sana ne dersem deyim elite'i savunmaktan vazgeçmeyeceksin. Bkz. Ben Fanboy değilim bir kaç bilgi ile karşılaştırma yapıyorum siz ise stoklar tükendi batarya yeterli arayüzü sade kasmıyor şu olmuyor bu olmuyor şöyle iyi böyle iyi. Elite ile size mutluluklar. Fanboy'un kim olduğunu anlamak için bkz.
Bende sana Elitin bazı özellik bakımından G2 den üstün olduğunu anlatamicam karşılaştırmayı arayüz batarya ram hafızaya bakmadan ne ile karşılaştırcaksın Lütfen ergen ergen cevaplarla alıntı yapmayın iyi forumlar.

LG yi kötüleyen yokki nereye götürdünüz konuyu GM Elitin performans konusunda G2 den üstündür benim görüşüm kalite dersin arayüz dersin ayrı şeyler bunlar

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çinli üreticilerin cihazlarının arkasına ''GENERAL MOBİLE'' logosu koyarak mı olacak o ? :mrgreen:
Bunu söyleyebilmen için en azından kendi cihazlarını kendisi üretebilecek seviyede olması gerekir
Ha söylediğin diğer firmanında ismi varda ne oluyor orasıda ayrı konu :)
''Kalite'' adı altında geçen bir firma olamadı yıllardır bu kafayla giderse ilerde de olamayacak :)

Gionee hindistanlı bir marka. Telefonların üretiminin çinde olması çinli firma olduğu anlamına gelmez. Günümüzde birçok araç ve gereç çinde üretiliyor. Biliyorsundur ki çinde işçilik diğer ülkelere göre ucuz. Telefon elife e7 ile bire bir aynı değil üzerinde donanımsal ve yazılımsal değişiklikler yapılmış.
General mobile pek temiz olmayan geçmişinden kurtulmaya çalışıyor ve yavaş yavaş amacına ulaşıyor görüldüğü kadarıyla. Kalite olarak malzeme kalitesinden soz ediyorsan haklı olabilirsin fakat benim telefonumla drop test yapacağım yok. Telefonun ucuz olmasının 3 nedeni var;
1. Olarak telefonu general mobile uretmiyor sadece ithalatci firma. Fakat yazilimsal olarak general mobilenin olusturdugu rom kullaniliyor.
2. Uretimin çinde olmasi maliyeti dusuruyor
3. Tasarım, magaza vb. gibi şeyleri gm yapmiyor. Telefonu satın alıyor sonuçta ve simdilik sadece Türkiyede satış yapıyor.

Son olarak eminim ki bu telefonun donanımı ve tasarımı başka firmanın telefonunda olsa fiyat olarak 2 misli olurdu.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Gionee hindistanlı bir marka. Telefonların üretiminin çinde olması çinli firma olduğu anlamına gelmez. Günümüzde birçok araç ve gereç çinde üretiliyor. Biliyorsundur ki çinde işçilik diğer ülkelere göre ucuz. Telefon elife e7 ile bire bir aynı değil üzerinde donanımsal ve yazılımsal değişiklikler yapılmış.
General mobile pek temiz olmayan geçmişinden kurtulmaya çalışıyor ve yavaş yavaş amacına ulaşıyor görüldüğü kadarıyla. Kalite olarak malzeme kalitesinden soz ediyorsan haklı olabilirsin fakat benim telefonumla drop test yapacağım yok. Telefonun ucuz olmasının 3 nedeni var;
1. Olarak telefonu general mobile uretmiyor sadece ithalatci firma. Fakat yazilimsal olarak general mobilenin olusturdugu rom kullaniliyor.
2. Uretimin çinde olmasi maliyeti dusuruyor
3. Tasarım, magaza vb. gibi şeyleri gm yapmiyor. Telefonu satın alıyor sonuçta ve simdilik sadece Türkiyede satış yapıyor.

Son olarak eminim ki bu telefonun donanımı ve tasarımı başka firmanın telefonunda olsa fiyat olarak 2 misli olurdu.
Donanımsal tek farkı arkasına basılan logodur rom u da bi zahmet değiştirsinler ha bence gione nin romu daha iyi ama türkçe desteği yok orası ayrı konu

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Donanımsal tek farkı arkasına basılan logodur rom u da bi zahmet değiştirsinler ha bence gione nin romu daha iyi ama türkçe desteği yok orası ayrı konu

Gionee elife e7 Turkiyedeki simleri desteklemiyormus orda bir degisiklik yapmislar islemci ve hoparloru daha kotu yapmislar fakat o fiyata o telefondan iyisi bulunamaz. Logoyu da kılıfla gizleriz sorun olmaz on tarafinda general mobile yazmiyor zaten :cool:

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Gionee elife e7 Turkiyedeki simleri desteklemiyormus orda bir degisiklik yapmislar islemci ve hoparloru daha kotu yapmislar fakat o fiyata o telefondan iyisi bulunamaz. Logoyu da kılıfla gizleriz sorun olmaz on tarafinda general mobile yazmiyor zaten :cool:
Hayırlısı diyelim hocam :)

safaktasoyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence galaxy elite al ben 29 mart günü discovery elite aldım ve o günden beri sürekli bızıklıyorum.ayrıca telpa ilede görüştüm birtakım sorunlardan bahsettim ve önerilere bulundum çok ilgilendiler.telefon ana özellikleri açısından çok süper.ekran görüntü kalitesi harika kamera performansı çok iyi ses kalitesi ve şiddeti çok iyi yazılımsal ufak sıkıntıları var ama sorun olacak boyutta değil.uygulamalarda ve internette hız delisi batarya ömrüne gelinceeeeee,ben telefonumda pek oyun oynayan biri değilim ama internette çok zaman harcarım.mailler web surf facebook telefonun pil ömrü note 2 kadar değilsede bana onu aratmadığı kesin. kısacası çok güzel telefon ve fiyatı da kendisine kıyasla çok iyi. güncelleme ve yazılm geliştirmede de firma desteği tam olursa kaçmaz bu telefon....
son olarak güney kore deherkes samsung lg hyundai kia kullanıyor. adamlar kendi markalarına sahip çıkarak kalkındırıyor. birazda böyle düşünmekte ayda var

geçmişte lg optum 3d kullanan biri olarak gözümüz güncelleme beklemekten kör oldu telefon desen yok çift kanal ram yok çift çekirdek işlemci çift kamer tam bir hüsran ve maddi kayıptı yani.lg lg deyip büyütmeyin kusur her firmada oluyor.

samsung ile lg finlandiyada üretiliyor sanki :) bakın arkadaşlar htc diye bir marka var 2000 li yılların başında bende htc touch diamond vardı. millet çin malı dandik yok haticemi neticemi derken adamların geldiği yere bakın. huawei de aynen böyleydi şimdi neredeler.

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Elife E7 isimli telefonu makyajlayıp turkiyeye gm elite olarak satan firma biraz zor gelişir.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Islemcıler ramler vs yazılım olmadıktan sonra boş muhabbetler, androıd demek, akıllı telefon demek, yazılım demektır. Note 3 gıbı telefonlarla elıte'ın donanımı aynı olabılır ama yazılımı çok gerıde bence. Yazılım ve arayüz olarak cok yol alması lazım general mobılın. Dıscoveryde cok goze batmaz belki ama amiral gemılerde ısler farklı ve rakıpler cok. 1300 lıra az para degıl o parayı veren az daha verıp daha ıyısını alabılır.

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elife E7 isimli telefonu makyajlayıp turkiyeye gm elite olarak satan firma biraz zor gelişir.

Discovery'nin satislari ortada. Hem kimin urettigi cok mu onemli? Sonucta sen kullanacaksin telefonu. Kim yaparsa yapsin telefonda sorun yoksa peynir ekmek gibi satar telefon.

aahmet7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne ictin kardes sen ? S4 e enfazla 1 yil guncelleme daha verilir dahada almaz. S3 e de 5.0 gelir diye aciklama yapildi hala kitkat bekliyoruz.

s3 e kaç yıldır destek veriyor şahsen bende s3 kullanıyorum s4 e en 2 yıl daha destek verir

aahmet7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
e tamam kitkatla beraber 5 güncelleme olacak s4 e de 5 güncelleme geldiğini düşün s4 4.2.2 ile geldi 4.3 ü aldı 4.4.2 yi aldı ve 2 güncelleme daha alacaktır :yes: gerçi herşey güncellemeyle bitmiyor donanım kaliteside çok önemli samsung ile gm yi mi karşılaştırıcaz şimdi.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
GM hala güven vermiyor, ilerleyen günlerde donanımsal ve yazılımsal problemler baş gösterebilir. GM de bunu kullanıcı hatası olarak nitelendirip telefonunuzu garanti dışı bırakabilir. Bunu Discovery modelinde onlarca kullanıcı yaşamıştı. Gel gör ki, Galaxy S4'ü de tavsiye etmek istemiyorum.

LG G2 veya bütçeyi biraz arttırabilirim Note 3 tavsiye ederim.

bende bir türlü bu yorumu anlayamıyorum .ileride donanımsal yada yazılımsal hata verebilir. bu şundan ileri geliyor general mobile o discovery modelini piyasaya s3 ten iyi heryönüyle iyi olmasına rağmen s3 ün yarı fiyatına sunduğu için millet bir anda bu telefonun çöküp kullanılmaz hale gelmesini bekliyor çünkü bu fiyata böyle telefon olamaz biz alışığız sıradan telefona 1000-1500 tl vermeye ucuz gelince bir anda afalladık. kardeşimde s4 telefon var deer hunter oyununu aynı anda açıyoruz ekran görüntüsü s4ten daha iyi sesler daha orjinal rehber 2 kat daha hızlı açılıyor ısınma olayı yok. bunlar discovery modelinde varın siz eliteyi düşünün.

RaPaTar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya Sizden Ricam Telpa'nın Garantisi Altında Olan Ürünleri Almayın Şerefsizler cihazları her türlü garanti dışına atmaya çalışıyo. destek sıfır almayın arkadaşlar

gtos

Asistan
Reaksiyon puanı
0
e tamam kitkatla beraber 5 güncelleme olacak s4 e de 5 güncelleme geldiğini düşün s4 4.2.2 ile geldi 4.3 ü aldı 4.4.2 yi aldı ve 2 güncelleme daha alacaktır :yes: gerçi herşey güncellemeyle bitmiyor donanım kaliteside çok önemli samsung ile gm yi mi karşılaştırıcaz şimdi.

Stock romu guncelleme olarak mi sayiyorsun? Ve performans olarak bakarsak ics en stabil sürümdü keşke jelly bean a güncellemeseydim.

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Gm elite kullananlar memnunmu ???

kocenes97

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende alacagimda elite siyah mi beyaz mi.bir de bataryasi nasil, iyi gidiyor mu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kesinlikle elite ya da g2 al. Ben g2 yi tavsiye ederim. çünkü 200 tl kar edeyim derken malzeme bakimindan daha kalitesiz bir cihaz almiş olursun. Sonuçta bir telefonun içinde pek çok şey var. Bunlarin kalite standta fark edilmiyor. Ayrica bir telefonun yazilimsal özellikleri de önemli ve elitede yazilim diye bir şey yok.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Ya bu firmaları anlamıyorum. Dün bi videoda izledim daha. Nexus 4 ve S3. Multitasking karşılaştırması. İkiside bir sürü uygulama açıyorlar. Nexus 4 1 saniye kadar geç açılıyor S3'ten. (2013te çekilmiş video)Ama gel gelelim S3 ilk açtığı uygulamaya ve sonrakilere döndüğünde uygulamanın kapandığını tekrar açıldığını görüyorum. Ama nexus 4 tak diye ekrana getiriyor uygulamayı. Diceğim odur ki nexus telefonlar iphone gibi. Bu firmalar arayüz eklediğinde ne farkediyorda nexuslar gibi 10-15 uygulamayı aynı anda açık tutamıyorlar. Böyle olduktan sonra 3 gb koysan ne farkeder 30 gb ram koysan ne farkeder.

hellowner

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2199 tl S5 yerine, iphone 5s 2149 TL al kurtul derim

YunusTR

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ya bu firmaları anlamıyorum. Dün bi videoda izledim daha. Nexus 4 ve S3. Multitasking karşılaştırması. İkiside bir sürü uygulama açıyorlar. Nexus 4 1 saniye kadar geç açılıyor S3'ten. (2013te çekilmiş video)Ama gel gelelim S3 ilk açtığı uygulamaya ve sonrakilere döndüğünde uygulamanın kapandığını tekrar açıldığını görüyorum. Ama nexus 4 tak diye ekrana getiriyor uygulamayı. Diceğim odur ki nexus telefonlar iphone gibi. Bu firmalar arayüz eklediğinde ne farkediyorda nexuslar gibi 10-15 uygulamayı aynı anda açık tutamıyorlar. Böyle olduktan sonra 3 gb koysan ne farkeder 30 gb ram koysan ne farkeder.

Haklisin , arkadasimin s4 u var . Gt racing oynuyo , alta alio , tekrar actiginda oyun yeniden baslio