Lg g3 mü? General Mobile Discovery elite mi?

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Benim anlamadığım G3 kullanıcıları cihazlarını hiç takılmadan ve hiç bir sorunları olmadan kullanırken neden gelip cihazı yerin dibine sokuyorsunuz.Tamam sorunları olanlarda oldu ama kapanma sorunu dışında ısınmanın ileri derece bi ısınma olmadığını söylüyorlar rahatsız edici değil yani pil performansı da 1 günü çıkarıyor çoğu kullanıcı da parası yeten gider G3 alır benim görüşüm böyle kaç kişiye sorduysam kullanıcılarından birkaçında kapanma sorunu var bazılarında da hiç öyle bir sorun yok lütfen telefonu alacak kişiler var bende G3 alıcam cihazı yerin dibine sokmayın

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Arka kapakın açılması ve hafıza kartı takılması gibi avantajları olan LG G3

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilende yazmiş bilmeyende.. hayatinizda kullanmamişsiniz boş boş yaziyorsunuz.. arkadasim elite 32 gm i ilk ciktigi günden beri kullaniyorum. suan kit kat gelmedigi halde antutu skoru 40.000!!!! bi telefonda ne ararsin sorusuna benim cevabim 1- kamera iyi olsun elite 16 mp harika bir kamerasi var ki ön kamerasi bile 8mp !!. 2- işlemcisi hizli olsun. elite harika daha kastigi bir oyunla karsilasmadim. 3. ekrani - 400 ppi in üzerinde 1920x1080 ekrani var. - 4 ram i iyi olsun bir iki sene sonra cikacak oyunlarda zorlanmasin . elite de 4 gb ram var 1 gb sisteme 3 gb i sana ayrilmiş.. g2 kasmaya basladiginda sen daha en son cikan oyunlarda bile su gibi akan bi cihazla oynayacaksin.. varmi bi yanlişim... ! kaynimda g2 var benim gözümde benim tlf a birak rakip olmayi altarnatif bile olamaz..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
G2 ile G3 aynı şey :) biraz büyük ekran+işlemci hızı buna rağmen g2nin hızı g3ten daha fazla ben sebebi 2k ekrana veriyorum. Ben daha telefon almadım elite,g2,g3 arasında kaldım g2yi kafadan sildim ben dev ekran seviyorum. Telefonlara baktığımda 2000-1200 arada 800 Tl fark var. Oyunlarda elite vurup kırıyor. Tüm uygulamaları vs. Bir çok şeyi g3 e göre hızlı açıyor. Kamerası 16mpye 8mp. G3ün ise 13mp ön ama lazer kullandığı için oto focus daha iyi. Ön kamera 2 mp(bence berbat) G3 de gece foto çekicem yuppi! Diye sevinmeyin üzülürsünüz(öyle bir dünya yok) Tasarıma gelirsek G3 açık ara önde, elite oyuncak denebilir. G3'ün arka kapak açılırken elitede öyle bir şey yok. Dolayısıyla batarya değişmiyor ayriyetten g3 e sd kart takabiliyoruz. g3 3000mah elite 2500 mah ama şarjları aynı zamanda bitebiliyor hatta kullanılırsa cihazlar g3ün daha çabuk biter(2k ekran boru değil yani). Elitede oyunlarda akıcılık söz konusu diğerinde yüksek çözünürlükte oyun zevki veriyor. g3 te patetes kızartırsın elitede yumurta pişirirsin :) sonuç olarak 800 tl fark bence 2k ekrana ve kasasına verilirmi emin değilim. Bu arada g3 snapdragon801 di yanlış hatırlamıyorsam ve güncellemeleri çok hızlı(fark anlaşılır derece). elite ise sd800ac ile gelcekti ama ne yazık ki erken cıktı(keşke 1,2 ay geç cıksaydı) sd800 ile geldi, güncellemeler rezalet. Bunun haricinde açılış hızıları ve diğer hız konularında elite iyi. Birde Antutu skorları vs quadro fln var bunları umursayanlarınız varsa elite önde gözüküyor. Fps sayısı elitte daha yüksek(özellikle testlerde inceledim) ram hızı da elitte daha yüksek(Gene inceledim) ben g3 ün yavaşlığını her zaman dediğim gibi 2k ekrana ve widgetlara veriyorum.

Lg g3=3gb ram/elite =4gb ram-->1gb si video kartı için galiba.
Lg daha şık/elite bence oyuncak gibi.
Lgnin ekranı 2k/elite hd ekran(çözünürlükleri hatırlamıyorum)
Lgnin yazılım desteği daha üstün/ elite rezalet
Lg oyunlarda grafikleri ön plana çıkarır/elite ise hızı ve akıcılığı
Lg daha fazla ısınırken/elite daha az ısınıyor
Lg kamerası13-2/elite ise 16-8
Lg de sanal tuşlar var/elite alt kısımda yer alıyor
Lg de fotoraf çekmek sadece sadece ekrandan(ses tuşu arkada olduğundan zor oluyor)/elite de ise ses tuşlarından
Lg daha akıllı bir telefon/elite ona göre biraz geriden geliyor(burda bilgilendirmeler,sensörler vs)
Lg de film izleme keyfi daha iyi/ elite ise lg'ye göre daha düşük kalıyor.
Lg fiyatını hakediyormu? bence daha ucuz olmalıydı./elite fiyat performans ürünü seçilmiş bir cihaz
Lg ekranı 0a0 yapmış durumdayken/elitede birde çerçeve var
Lg ele tam otururken/elite köşeli sivri bir tasarım olduğu için rahatsız ediyormuş.

Kısacası :)
Elite bence daha iyidir. Bana göre çünkü ben oyun oynayan biriyim ama G3 olsa G3 isterdim. G3ün fiyatı 1500 tl küsür ama internetten siparişli(korkuyorum hıyar çıkar diye) distribütör garantili değil satıcı garantili :( elite 1200 tl zaten ucuz o yüzden bakma gereği duymadım. Birde G3 alsam internetten parçalarında fark olur mu ? Olmassa G3 almak istiyorum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LG G3 de ısınma problemi varmış. Bu sorunun karşılığında elite alınabilir mi? Bir de LG G3 Gittigidiyor da 32 gb lik hafızası 3 gb ram iyle 1.359 tl.