Bilgisayarım Çok Isınıyor

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
268
Öncelikle Merhaba Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarım boştayken ortalama 70-80 derece ekran kartım ise 60 derece oluyor. Oyunda ise durum çok vahim. CPU 94 dereceye kadar çıkmıştı ThrottleStop ile undervolt yapsamda benim bilgisayar zar zor zapt oluyor. bir de fanlar 6000 RPMde dönüyor buna rağmen sıcaklık hala yüksek.
Bana fanı temizle vb. demeyin PC'im 4-5 aylık. Bana ThrottleStop'ta önerebileceğiniz ayar veya bir uygulama varsa ve yardım ederseniz sevinirim.

Reaksiyon puanı
268
Termal macun'u var mı ? Bir de marka-model nedir ?
Evet var Marka Monster Model Abra A7 12.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal macun'u var mı ? Bir de marka-model nedir ?
Yani aslında bir kaç ay önceye kadar normaldi bir kere bilmeden OC yaptım aferburner üzerinden. Mavi ekran verdi formatladım. Bu yüzden olabilir mi?

İşlemci yüksek Frekansta çalışıyordu düşürdüm ama neredeyse hiç etkisi olmadı voltajı düşürünce biraz rahatladı ama.

Reaksiyon puanı
5,150
Yani aslında bir kaç ay önceye kadar normaldi bir kere bilmeden OC yaptım aferburner üzerinden. Mavi ekran verdi formatladım. Bu yüzden olabilir mi? İşlemci yüksek Frekansta çalışıyordu düşürdüm ama neredeyse hiç etkisi olmadı voltajı düşürünce biraz rahatladı ama.
Olabilir. Afterburner var ise kontrol edebilir misiniz ?

Edit: Yaptığınız düzenlemeyi gördüm büyük ihtimalle OC'dan

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Normal değerler değil format atıldığında afterburner daki değerler de gider doğal olarak. Garantiye verin cihazı.

Çay Perisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
938
Kaspersky'ın beleş sürümünü indir tarat. Bir şey çıkmazsa üstteki abimizin dediği gibi garantiye götür.

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,104
Öncelikle Merhaba Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayarım boştayken ortalama 70-80 derece ekran kartım ise 60 derece oluyor. Oyunda ise durum çok vahim. CPU 94 dereceye kadar çıkmıştı ThrottleStop ile undervolt yapsamda benim bilgisayar zar zor zapt oluyor. bir de fanlar 6000 RPMde dönüyor buna rağmen sıcaklık hala yüksek.
Bana fanı temizle vb. demeyin PC'im 4-5 aylık. Bana ThrottleStop'ta önerebileceğiniz ayar veya bir uygulama varsa ve yardım ederseniz sevinirim.
Virüs var mı tarat

Reaksiyon puanı
268
Deneyeceğim.
Esetin paralı sürümü iyi. Kaspersky'ın beleşi en iyi gerçek zamanlı beleş antivirüstür bence.

@Tecnopattankaçan ha birde Malwarebytes ile taratır mısın?

4 tehlike buldu sildim. Umarım düzelmiştir.
Kötü demedim zaten ama Kaspersky'ın beleşi daha iyi.

Son düzenleme: