Acer Nitro 5 NH.Q59EY.00T Deneyimim

Bu konuyu okuyanlar

4mick4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhaba burada yeniyim. Bu ilk konum olacak sizlere ve internette bu ürün hakkında bilgi arayan insanlara yardımcı olması dileğiyle yazıyorum.

Acer Nitro 5 AN515-54 Intel Core i5 9300H 8GB 1TB + 256GB Fiyatı

Ürünümün linki bu şu an satılmıyor. Fakat 512 gb ssdli ya da 1 tb hdd si olmayan modellerini bulmak mümkün. Ben 5998 TL'ye almıştım.

Özellikleri

i5 9300H

8 gb ram

Gtx 1650 4 gb ekran kartı

120 hz ips 15.6 ekran

1 tb hdd + 256 gb M.2 SSD

Deneyimim: Orta gelirli insanlar için şu an ki ekonomik durumu göz önüne aldığımızda ideal duruyor. Benim bütçem 6000 TL'ydi ve 2 hafta önce bunu aldım.2 haftadır bana bir problem yaşatmadı. Size tavsiye edebileceğim bir laptop.

Sıcaklık-FPS değerleri:

Gta 5,Fortnite ve watch dogs 2 test ettim.
Gta 5 Max grafiklerde 60 fps de seyrediyor nerdeyse hiç düşmüyor WD 2 de aynı şekilde. Fortnite'da orta grafiklerde %80-90 3d kalitesi ile ya da Yüksek de %66 3d kalitesi ile 120 fps alıyorum. Destansı %100 3d kalitesi ile 60 fps alıyorum.

Sıcaklık konusuna gelirsek cpu boşta oda 28 derece iken 40-45 arası yük altında ise 80-90° civarında oluyor gpu ise 65 70° civarı bir değerde oluyor yük altında iken. Tüm kullanıcılar ister ki laptop ısınmasın soğuk kalsın fakat soğutmada yeni bir yöntem bulunmadığı sürece bu zor.25.000-30.000 TL'ye İntel işlemcili Msi,Rog marka laptoplar alsanız bile yük altında bunlar yine 90-92 dereceleri görüyor olacak bu yüzden ben bu sıcaklık değerlerini normal kabul ediyorum. İlla düşsün istiyorsanız undervolt ya da Turbo Boost'u kapatarak sıcaklıkları düşürebilirsiniz ama İntel bu işlemcileri üretirken zaten bunu bilerek üretiyor bir de mobil işlemciler olduğu için zaten ısıya dayanıklı oluyorlar.

Genel olarak benim hoşuma gitti hızlı, hafif ve tasarım olarak gayet güzel.

Genel olarak laptopun pozitif ve negatif yönlerini özet olarak yazmak gerekirse;

Pozitif Yönleri

+Tasarımı güzel hele ki arkadaki hava çıkışları bana çok mükemmel geldi

+Soğutması iyi 6100 rpm max dönebiliyor.

+Bilgisayar cidden hızlı power tuşuna bastıktan yaklaşık 4-5 saniye sonra masaüstünde hazır oluyor.

+Menteşeleri güzel

+Wifi teknolojisi kaliteli

+Upgrade yapılmaya uyumlu 1 tane ekstradan ram slotu ve 1 tane ekstra M.2 ssd slotu var.

+Masaüstünde fan sesi yok çok sessiz çalışıyor bu benim çok hoşuma gitti.

Negatif Yönleri

-Işık sızması var ama arka planı simsiyah yapıp izlemek gibi bir fanteziniz yoksa sizi etkilemez. Başka türlü göremezsiniz zaten.

-Fanlar max modda çalışırken cidden fazla sesliler fakat kulaklık kullanıyorsanız etkilemez.

-İlerde 8 gb ram az gelebilir 16'lı modelini tavsiye ederim imkanınız varsa.

Benim görüşlerim böyleydi. Eğer aklınıza takılan bir şey varsa ya da başka bir bilgiye ihtiyacınız varsa çekinmeden sorabilirsiniz elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım.​

Son mesajlar