Terminalden kurtulun, son kullanıcı için basitleştirildi

Bu konuyu okuyanlar

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
Özelden iletişime geçebilir misiniz benimle? Teamviewer'dan işi yapmayı düşünüyorum, buradan anlatmaya çalışmak sıkıntı doğuruyor.
Peki 5 dk sonra geçeceğim çok önemli işim çıktı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunu @Ram_kafasi çözdü bu da fotoğrafı:

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210306_185100.png
    Screenshot_20210306_185100.png
    92.2 KB · Görüntüleme: 101
Son düzenleme:

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Sevgili Terminalden kurtulun kullanıcıları, mart ayı güncellemesini bir süreliğine erteleme kararı aldık. Bunun sebebi ise hem yeni bir GUI sistemine geçmek ve daha bir sürü yeni özelliği beraberinde getirmek için yeterli zamanımız bulunmamasıdır. Terminalden kurtulun'un ilkbahar güncellemesi ile beraber getirmek istediğimiz yenilikler şunlardır:
Arch Linux
Fedora
Gentoo(Kesin değil.)
FreeBSD(Kesin değil.)
Solus
Temelli sistemlere Terminalden kurtulun'u uyarlamaya çalışacağız, ayrıca Terminalden kurtulun'da yaşanan bazı sorunları QT5'e geçerek halletmeyi planlamaktayız. Programa sesli asistan özelliği gibi bir çok özellik getirmeyi planlamaktayız. Bunların tek amacı size daha iyi bir deneyim sunmaktır. İyi günler dileriz.

Kaan_M

Doçent
Reaksiyon puanı
1,891
Sevgili Terminalden kurtulun kullanıcıları, mart ayı güncellemesini bir süreliğine erteleme kararı aldık. Bunun sebebi ise hem yeni bir GUI sistemine geçmek ve daha bir sürü yeni özelliği beraberinde getirmek için yeterli zamanımız bulunmamasıdır. Terminalden kurtulun'un ilkbahar güncellemesi ile beraber getirmek istediğimiz yenilikler şunlardır:
Arch Linux
Fedora
Gentoo(Kesin değil.)
FreeBSD(Kesin değil.)
Solus
Temelli sistemlere Terminalden kurtulun'u uyarlamaya çalışacağız, ayrıca Terminalden kurtulun'da yaşanan bazı sorunları QT5'e geçerek halletmeyi planlamaktayız. Programa sesli asistan özelliği gibi bir çok özellik getirmeyi planlamaktayız. Bunların tek amacı size daha iyi bir deneyim sunmaktır. İyi günler dileriz.
Çok mu resmi oldu bunlar :D .
Ben de bi kodlama öğreneyim de bişeyler yazayım artık. echo "Hello World"

proHami

Doçent
Reaksiyon puanı
1,302
O zaman
Bash:
sudo gedit /usr/local/bin/TerminaldenKurtulun.py
yapmayı dener misiniz? İşlem sonunda kayıt almayı unutmayın. :)
Hani zamanında Gedit açmıyordu uygulamanın kodlarını o verdğin kodda hata varmış doğrusu buymuş:
sudo gedit /usr/local/bin/TerminaldenKurtulun/TerminaldenKurtulun.py
Yani şu bölüm eksikmiş: /TerminaldenKurtulun.py
Yani ben böyle yapınca açtı :)

Silinen bir hesap

Profesör
Reaksiyon puanı
7,431
Wıne lazım ve csgoyu hangi dağıtımda açtın resimdeki dağıtım nedir?
Linux Mint Cinnamon'dur resimdeki dağıtım. CS:GO, zaten GNU/Linux'a destek vermekte fakat bunun konu ile alakası ne onu anlayamadım.

Terminalden kurtulun programı, gelecek güncellemeler ile beraber PyGTK'a geçiş yapacaktır ve çoğu dağıtım tabanlarına destek verecektir. Sesli asistan özelliği gibi yenilikleri getireceğimiz yeni sürümde programın adını da değiştirme düşüncesindeyiz. Kullanıcılarımıza duyurulur.