LG G2 İçin G Pro 2 Port Rom Yüklenmesi ve Özellikleri

Bu konuyu okuyanlar

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ANLATIM

Arkadaşlar gpro2 romunun g2’den farklı olarak bize neler sunduğundan bahsedeceğim. Ben bu rom’a geçmeden önce fazla bilgim yoktu ve tereddütlüydüm. Benim gibi tereddüt yaşayanlar buradan neler var neler yok baksın ona göre karar versin. Şimdi neler var bakalım;

1-Hava durumu widget’ı şeffaflaşmış. Sanal tuş öğe sayısı 5 e çıkmış. Qslide kısayolu da eklenince daha kullanışlı oluyor.

u9a7evat.jpg

u3u6ypeq.jpg

2-Tek elle kullanımı kolaylaştırmak için Mini görünüm modu geliştirilmiş. Sanal tuş takımı üzerinden sağdan sola ya da soldan sağa kaydırma yapıldığında ekran küçülüyor ve tek elle kullanım kolaylaşıyor.

subuqamu.jpg

3-Radyo özelliği aktif oluyor.
dabyqyte.jpg

4-Telefon görüşmesinde ahize sesi daha temiz sanki.

5-Kamera.. Buraya ekstra parantez açıyorum.

-Odaklanma süresi kısaltılmış
-Özellikle gece video çekimlerinde yaşanan fps düşüşü düzeltildi
-Stock romda cografi etiketleme aktif hale gelmesine rağmen bir bakmışsın devre dışı kalmış.Bu sorun kalktı.
-Sihirli odan denen yeni bir mod eklendi. Bu sayede çektiğiniz resmin odağını sonradan değiştirerek ilginç aksiyonlar yapabilirsiniz.

agana9a9.jpg

-UHD video çekme, 720p slowmotion(120 kare) ve 720p(60 kare) video çekim özellikleri eklendi. UHD video hakkında yorum yapamıyorum. Ben bunu görüntüleyecek bir ekran olmadığı sürece gerek görmüyorum. Fazla yer kaplıyor çünkü. Slowmotion güzel ama ışık olan ortamda etkili oluyor ve çok net bir görüntü vermemekle beraber eğlenceli anlar yakalamayı sağlıyor.
-Kamera menüsünde kasma yok.

6-Gözle görülür bir performans artışı var. Şak diye kamera açılıyor mesela. Çok beğendim.

7-EasyHome denen bir özellik eklenmiş. Daha sade bir menü için sanırım. (g2 stock romda varmıydı hatırlamıyorum)

mudu8ema.jpg

8-Knock kode özelliği var. Güzel çalışıyor ama ben pek beğenmedim. Arkadaşım tuşlama kombinasyonumu hemen çözdü ve telefonu açtı. Yüz tanımayı tavsiye ederim.

9-Çoklu görev yöneticisi.. En beğendiğim özelliklerden biri. Aynı anda iki adet programı ekranı ikiye bölerek kullanabiliyorsunuz. En güzel yanı tüm programlar destekleniyor. İstisnasız. Oyun bile açılıyor bu şekilde.

y6e7e2am.jpg

10-QuickWindow özelliği geliştirilmiş. G2 romundan farklı olarak çağrı geçmişine erişebiliyoruz, gelen mesajları okuyabiliyoruz, resim çekimi için kapağı açmadan ses kısma tuşuna basarak kamerayı aktif edip o küçük pencereden resim çekebiliyoruz.

11-Yazdırma özelliği eklendi. Henüz deneyemedim.

12-Oyunlardan destekleyenlerde sanal tuş takımının kaybolması var. Dead trigger2 de çalışıyor.
nutu5a8a.jpg

Şimdilik anlatabileceklerim bunlar. Herkese tavsiye edilir. 4.4.2 bekleyeceğimize ondan da fazlasını almak isteyenlerin adresi gpro2 port romu olmalı. Peki Kurulum nasıl?

KURULUM

Gpro2 port rom yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın. Öncelikle telefonunuzda 4.2.2 rom yüklü olmalı. 4.4.2 rom üzerinden recovery kurulamıyor (ben kuramadım). Telefon başlangıç ekranında kalır yoksa..

İşlem Sırası:

Önce yüklü değilse [Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1’ün içindeki driver’ı yükleyin. Bu lg usb driverlarıdır.
Sonra telefonunuza OptimusRs-LG G Pro 2 Port For LG G2-V4.3.zip ve KK_Baseband_D802.zip’i atın.

1-ROOT İŞLEMİ:

-Telefonunuzun geliştirici ayarlarına girip usb hata ayıklama modunu, sahte konumlara izin ver modunu aktif edin. Aynı yerde bulunan uygulamaları usb üzerinden doğrulayı pasif edin.
-Telefonu şarj edin modunda pcye bağlayın. Telefonda bir izin ekranı çıkacak her zaman deyip onay verin.
-ioroot10.rar ı klasöre çıkarıp içindeki root.bat dosyasını çalıştırın. Enter’a basın ve root tamam.

2-RECOVERY YÜKLEME

-[Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1.zip dosyasını klasöre çıkarın.
-Telefonu root işlemindeki adımlar gibi pcye bağlayın
-runme.bat dosyasını çalıştırın.
-“b” harfine basıp enter yapın
-“1”e basıp enterlayın
-Flash recovery seçin(2ye bas enterla)
-d802 için 3e basıp enterlayın
-son adımda 4e basıp enterlayın
Flash işi bitince restart atıp recoverye girecek. Wipe’a girip internal storage hariç hepsini seçin ve wipe yapın. Sonra install’a gelip önce romu bulup flaslayın. Gelen ekran sizi yönlendirecektir. Aroma installer çünkü. Yükleme tamamlandıktan sonra kkbaseband bulup yükleyin ve restart edin. Güle güle kullanın..
Anlatım biraz amatörce. Tecrubeniz yoksa şansınızı zorlamayın.

[Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1.zip

https://portal.superdepo.net/Shares/...a-112931b4c48c

ioroot10.rar

https://portal.superdepo.net/Shares/...d-100c41395085

KK_Baseband_D802.zip

https://portal.superdepo.net/Shares/...1-34b1661f4328

OptimusRs-LG G Pro 2 Port For LG G2-V4.3p.zip

https://portal.superdepo.net/Shares/...e-8d0342469277

*Uploadlar bana aittir. İndirmede sorun yaşamamanız için.

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
güzel olmuş kardeşim ama yüklenmesini yazmamışsın sanırım yada ben bulamadım

byjackep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Resimler görünmüyor fakat yararlı bir konu olacak. Eline ve emeğine sağlık.

byjackep

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ANLATIM

Arkadaşlar gpro2 romunun g2’den farklı olarak bize neler sunduğundan bahsedeceğim. Ben bu rom’a geçmeden önce fazla bilgim yoktu ve tereddütlüydüm. Benim gibi tereddüt yaşayanlar buradan neler var neler yok baksın ona göre karar versin. Şimdi neler var bakalım;

1-Hava durumu widget’ı şeffaflaşmış. Sanal tuş öğe sayısı 5 e çıkmış. Qslide kısayolu da eklenince daha kullanışlı oluyor.

u9a7evat.jpg

u3u6ypeq.jpg

2-Tek elle kullanımı kolaylaştırmak için Mini görünüm modu geliştirilmiş. Sanal tuş takımı üzerinden sağdan sola ya da soldan sağa kaydırma yapıldığında ekran küçülüyor ve tek elle kullanım kolaylaşıyor.

subuqamu.jpg

3-Radyo özelliği aktif oluyor.

dabyqyte.jpg

4-Telefon görüşmesinde ahize sesi daha temiz sanki.

5-Kamera.. Buraya ekstra parantez açıyorum.

-Odaklanma süresi kısaltılmış
-Özellikle gece video çekimlerinde yaşanan fps düşüşü düzeltildi
-Stock romda cografi etiketleme aktif hale gelmesine rağmen bir bakmışsın devre dışı kalmış.Bu sorun kalktı.
-Sihirli odan denen yeni bir mod eklendi. Bu sayede çektiğiniz resmin odağını sonradan değiştirerek ilginç aksiyonlar yapabilirsiniz.

agana9a9.jpg

-UHD video çekme, 720p slowmotion(120 kare) ve 720p(60 kare) video çekim özellikleri eklendi. UHD video hakkında yorum yapamıyorum. Ben bunu görüntüleyecek bir ekran olmadığı sürece gerek görmüyorum. Fazla yer kaplıyor çünkü. Slowmotion güzel ama ışık olan ortamda etkili oluyor ve çok net bir görüntü vermemekle beraber eğlenceli anlar yakalamayı sağlıyor.
-Kamera menüsünde kasma yok.

6-Gözle görülür bir performans artışı var. Şak diye kamera açılıyor mesela. Çok beğendim.

7-EasyHome denen bir özellik eklenmiş. Daha sade bir menü için sanırım. (g2 stock romda varmıydı hatırlamıyorum)

mudu8ema.jpg

8-Knock kode özelliği var. Güzel çalışıyor ama ben pek beğenmedim. Arkadaşım tuşlama kombinasyonumu hemen çözdü ve telefonu açtı. Yüz tanımayı tavsiye ederim.

9-Çoklu görev yöneticisi.. En beğendiğim özelliklerden biri. Aynı anda iki adet programı ekranı ikiye bölerek kullanabiliyorsunuz. En güzel yanı tüm programlar destekleniyor. İstisnasız. Oyun bile açılıyor bu şekilde.

y6e7e2am.jpg

10-QuickWindow özelliği geliştirilmiş. G2 romundan farklı olarak çağrı geçmişine erişebiliyoruz, gelen mesajları okuyabiliyoruz, resim çekimi için kapağı açmadan ses kısma tuşuna basarak kamerayı aktif edip o küçük pencereden resim çekebiliyoruz.

11-Yazdırma özelliği eklendi. Henüz deneyemedim.

12-Oyunlardan destekleyenlerde sanal tuş takımının kaybolması var. Dead trigger2 de çalışıyor.

nutu5a8a.jpg

Şimdilik anlatabileceklerim bunlar. Herkese tavsiye edilir. 4.4.2 bekleyeceğimize ondan da fazlasını almak isteyenlerin adresi gpro2 port romu olmalı. Peki Kurulum nasıl?

KURULUM

Gpro2 port rom yüklemek için aşağıdaki adımları uygulayın. Öncelikle telefonunuzda 4.2.2 rom yüklü olmalı. 4.4.2 rom üzerinden recovery kurulamıyor (ben kuramadım). Telefon başlangıç ekranında kalır yoksa..

İşlem Sırası:

Önce yüklü değilse [Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1’ün içindeki driver’ı yükleyin. Bu lg usb driverlarıdır.
Sonra telefonunuza OptimusRs-LG G Pro 2 Port For LG G2-V4.3.zip ve KK_Baseband_D802.zip’i atın.

1-ROOT İŞLEMİ:

-Telefonunuzun geliştirici ayarlarına girip usb hata ayıklama modunu, sahte konumlara izin ver modunu aktif edin. Aynı yerde bulunan uygulamaları usb üzerinden doğrulayı pasif edin.
-Telefonu şarj edin modunda pcye bağlayın. Telefonda bir izin ekranı çıkacak her zaman deyip onay verin.
-ioroot10.rar ı klasöre çıkarıp içindeki root.bat dosyasını çalıştırın. Enter’a basın ve root tamam.

2-RECOVERY YÜKLEME

-[Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1.zip dosyasını klasöre çıkarın.
-Telefonu root işlemindeki adımlar gibi pcye bağlayın
-runme.bat dosyasını çalıştırın.
-“b” harfine basıp enter yapın
-“1”e basıp enterlayın
-Flash recovery seçin(2ye bas enterla)
-d802 için 3e basıp enterlayın
-son adımda 4e basıp enterlayın
Flash işi bitince restart atıp recoverye girecek. Wipe’a girip internal storage hariç hepsini seçin ve wipe yapın. Sonra install’a gelip önce romu bulup flaslayın. Gelen ekran sizi yönlendirecektir. Aroma installer çünkü. Yükleme tamamlandıktan sonra kkbaseband bulup yükleyin ve restart edin. Güle güle kullanın..
Anlatım biraz amatörce. Tecrubeniz yoksa şansınızı zorlamayın.

[Tool][All In One]Simple Tool By OptimusRs V3.1.zip
https://portal.superdepo.net/Shares/...a-112931b4c48c
ioroot10.rar
https://portal.superdepo.net/Shares/...d-100c41395085
KK_Baseband_D802.zip
https://portal.superdepo.net/Shares/...1-34b1661f4328
OptimusRs-LG G Pro 2 Port For LG G2-V4.3p.zip
https://portal.superdepo.net/Shares/...e-8d0342469277

Teşekkürler tekrardan :). Bunun daha açıklayıcı versiyonunu nereden bulabilirim? iOS dan Androide geçince anlaması biraz zor geldi.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Paylaşımınızdan dolayı teşekkürler.Benim telefon rootlu ve phillz recowery var. Romu yüklemem için illa twrp mi yüklemem gerekecek?
Hayır. Ben twrp ile sorunsuz flashlama yaptığım için onu tavsiye ettim. phillz recowery ile de olacağını düşünüyorum..

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Haa tamam :D Bu arada birde pardus HD ROM nasıl bi bakarsan iyi olur :) ona geçeceğim de :)
gpro2 romuna geçene kadar geberdim neredeyse. :D Bu yüzden bir süre rom falan atmayı düşünmüyorum. Evde hanımla papaz olduk senin anlayacağın :D

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir deneyimimi daha paylaşayım. Sanki şarj biraz daha hızlı gidiyor. Akşam şarj biterken ekran açık olma saatine bakıp tekrar yazarım.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
"Rootsuz telefon istemem ben kardeşim" diyenler için iyi bir haber vereyim. Gpro2 port romu kurunca supersu yani root yetkisi oluyor telefonun. Denemedim ama bu şekilde Customrecoveryde yüklenebilir diye düşünüyorum..

menmoli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Gpro 2 rom v4,3 aromayı kurarken hata verdi revorwi den çıktı stock romda gitti. İnternetimde çok yavaş yükseltme hatasındanda düzelemiyorum. 2 Günden önce yapamıyacam. Mecbur memmlekete gidip orda akrabın fiber internetin sotock romu yüklüyecem yada herhangi biriniz rom silindiği halde bana tekrardan recorviye girip
pro romu yüklememe yardım edebilirmi

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gpro 2 rom v4,3 aromayı kurarken hata verdi revorwi den çıktı stock romda gitti. İnternetimde çok yavaş yükseltme hatasındanda düzelemiyorum. 2 Günden önce yapamıyacam. Mecbur memmlekete gidip orda akrabın fiber internetin sotock romu yüklüyecem yada herhangi biriniz rom silindiği halde bana tekrardan recorviye girip
pro romu yüklememe yardım edebilirmi
recovery giriyor mu tel. giriyorsa yükleme adımlarını tekrarla. eğer girmiyorsa 4.2.2 rom flasla. bu linkteki kurulumu uygula. sadece 4.4.2 yerine 4.2.2 romu atacaksın. http://forum.shiftdelete.net/lg/362407-[rehber]-lg-g2-4-4-2-kitkat-surum-yukleme.html

xtrem06

Asistan
Reaksiyon puanı
4
emeğine sağlık.mesajım bulunsun kardeşim 😉

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam şarj süresi ekran açık kalma süresi nasıl performansta düşüş varmı

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kolay gelsin bu rom gm discower içinmi tam anlamadım dosyaları indirdim fakat sizden bilgi bekliyorum teşekkürler

Forumakoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evet şarj süresi ve kitkat ile arasındaki farkları yazarsanız çok iyi olur.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam şarj süresi ekran açık kalma süresi nasıl performansta düşüş varmı

Performans epey artıyor. Ama şarj konusunda azalma var. 1 gün rahat çıkıyor. Ama yinede orjinal roma göre yüzde 15 falan daha çok şarj tüketiyor.

Forumakoloji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
20 nisan da güncellemeyi yapalım da memnun kalmazsam bu işlemi yaparım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hocam kablosuz depolama yokmuş doğrumu birde ekran açık kalma süresinide paylaşırsanız teşekkür ederim

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam kablosuz depolama yokmuş doğrumu birde ekran açık kalma süresinide paylaşırsanız teşekkür ederim

Maalesef kablosuz depolama yok ama es dosya yöneticisi ile uzaktan yönetim yapılıyor. Yani kablosuz depolama ile aynı işlevi görüyor. Ekran açık kalma süresi tam ölçmeye çalışmadım çünkü bu süre oyun vs oynamamiza göre değişir. Günlük kullanımda hala 1 günü götürür ama stock Rom kadar fazla gitmiyor şarj. Yüzde 10-15 bir fark var desem yalan olmaz. Ama 4.2.2 den çok daha hızlı. Bu arada test ettikçe anladım ki uhd video özelliği cidden iş görüyor. Ama bir seferde sadece 5 dakikalık video çekme olanağı sunuyor. Çünkü lens çok ısınıyor.

kronikzll

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Full hd 1080p video çekimi ile 4k video çekimi arasındaki farkı göstermek için şöyle bir yöntem denedim. Evimin perdesini her iki çözünürlükte de videoya alıp, videoları izlerken full zoom yaparak ekran görüntüsü aldım. Full Hd ve Uhd arasındaki farka buyrun siz karar verin.

Full hd

ju3epava.jpg

Uhd

a8ejuju6.jpg

DreamBoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam g2 nin orjinal güncellmesi 20 nisan da mı gelicekmiş??

OxyGEN

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
[MENTION=395141]kronikzll[/MENTION] kardeşim amma iyi ilgilenmişsin burayla ya :))