Arama sonuçlarınız

1. muratveb

Yardım Amazondan Alınan AirPods 3 ve Pro Modellerinin Appleda Görünmemesi?

Arkadaşlar merhaba. çok ciddi bir sorunum var. Amazondan geçen hafta 1 tane AirPods 3 aldım.(satıcı amazonun kendisi bu arada) Ve bana gelince ürünü haliyle açtım ve 1 gün sonra apple sitesi üzerinden (checkCovarage) ürün doğrulaması yaptım. Ve maalesef Apple ürünü doğrulayamadı. Sonra Apple...
  2. muratveb

Rehber MaaşMatik v1.0 Kurulumu Ve Kullanımı (Otomatik Maaş ve Tediye/İkramiye Hesaplama)

Maaş Matik v1.0 Kurulumu Ve Kullanımı (Maaş ve Tediye/İkramiye Hesaplama) Sizinle. Arkadaşlar bu program ile brüt ücretinizi girdikten sonra net ücretinizi 1 yıllık olarak görebileceksiniz. Ayrıca bu program ile tediye ve ikramiyelerinizin net tutarını iki tıklamayla hesaplayabileceksiniz...
  3. muratveb

GGMatiK v2.0 – Gelir Giderlerinizi Basitçe Hesaplayın(Yeni Sürüm)(Ücretsiz)

Merhaba arkadaşlar. Daha önce 1.versiyonunu yayınlamış olduğum bizzat kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda geliştirmiş olduğum GGMatiK programının 2.versiyonuyla karşınızdayım. İlk versiyonu kullananlar bilirler ki, tamamen kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda ve hızlı bir şekilde geliştirmiş olmamdan...
  4. muratveb

M e M o – Daha Özgün Bir Not Tutma Uygulaması

Merhaba arkadaşlar. Konumuzun başlığından da anlaşılacağı üzere C# ile yeni bir projeyi daha bitirdim. Bildiğiniz üzere daha önce GGMatiK isminde bir uygulama geliştirmiş ve sizinle paylaşmıştım. Yeni projem olan MeMo ise bir not tutma uygulamasıdır. Tamamen kendi ihtiyaçlarımdan ötürü...
  5. muratveb

GGMatiK - Gelir Giderlerinizi Basitçe Hesaplayın

Merhaba arkadaşlar. Sanırım çok uzun zaman oldu forumda aktif olarak takılmayalı. Malum işlerin yoğunluğu ..vs derken çok fırsat bulamıyordum. Herneyse. Konumuzun başlığından da anlaşılacağı üzere C# ile bir program geliştirdim. Tamamen kendi ihtiyaçlarımdan ötürü. Dilerseniz program hakkında...
  6. muratveb

Macbook Pro 'da Kulaklık Takınca Otomatik Ses Kısılma Sorunu

Merhaba arkadaşlar. Retina Macbook Pro 13" 2014 modeli + Yosemite 10.10.2 en son sürümü kullanmaktayım. Dün teamviewer lazım olduğu için kurdum ve kaldırdım(kurmaz olaydım :( ). Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone EarPods kulaklığımı taktığım zaman, takar takmaz 1 saniye ses yüksek sonra küçük...
  7. muratveb

iOS 8.1.2 Mac ile Jailbreak Yapmak (Videolu Anlatım)

Merhaba arkadaşlar. Dün gece Mac OS X için jailbreak aracını yayınladı 25PP . Bende merak eden arkadaşlar için telefona en basit şekliyle nasıl kurulur, mini bir anlatım yaptım . Umarım faydalı olur :blush: http://www.youtube.com/watch?v=An8kLcQgnJI PP Link ...
  8. muratveb

Samsung UE-46ES7000 Kullananlar Lütfen Yardım Etsin

Arkadaşlar acilen başlıkta da belirttiğim modeli kullanan varsa servis menüsündeki Type kısmında ne yazıyor bana söyleyebilir mi ? Cünkü bilmeden girip değiştirdim ben bu type kısmını. Televizyon bayağa saçmalamaya başladı. 46ES7000 kullanan arkadaşlardan ricam acilen bir yardım etmeleri...
  9. muratveb

Samsung Galaxy S4 Kutu Açılımı (Unboxing)

Bugün arkadaşa kliksa'dan sipariş verdiğimiz Galaxy S4'ümüz elimize ulaştı. İlk izlenimlerim telefonu elinize aldığınızda kaliteyi elinize aldığınız hissi uyandırıyor :dirol: Cihazı detaylı inceleyemedik ama ekran ve uygulamalar çok kaliteli duruyor. Fiyat düştüğünde almaya değer. :wink...
  10. muratveb

iOS 6.X JB Cydia Tweak'leri [Sabit]

Arkadaşlar benim gibi iOS JeilBreak dünyasında yeni olan arkadaşlar için faydalı olabilecek tweak'leri bu başlık altında paylaşırsak herkese yardım etmiş oluruz . Konuya ilk olarak kendi kullandığım tweak'leri ekleyerek başlıyorum. Herkestende aynı hassasiyeti bekliyorum . @ahmetfx...
  11. muratveb

Samsung 46ES7000 ile Samsung 46ES8000 Arasındaki Farklar ?

Arkadaşlar konudada belirttiğim gibi bu iki cihazdan birini kesin alacağız . Fakat duyduğum kadarıyla iki tv arasında sadece çerçeve farkı varmış. Lütfen bilen anlayan yada fikri olan arkadaşlar yorumlarını esirgemesin . Samsung 46ES8000 ile Samsung 46ES7000 arasındaki farklar tam...
  12. muratveb

IAtkos ML2 Mountain Lion 10.8.2 HP Pavilion DV6920ET Kurulumu [VIDEOLU ANLATIM]

Merhaba arkadaşlar . Uzun zamandır tekrardan bir kurulum videosu hazırlamak istiyordum fakat fırsat bulamadığımdan erteliyordum hep. Nihayetinde bu günü boş bilip böyle bişey yapmak istedim . Öncelikle belirtmeliyimki uzun zamandır video falan çekmediğim için hem çekip hem anlatıp yapmak...
  13. muratveb

İatkos ML2 Mountain Lion 10.8.2 Yayınlandı

Uzun zamandır beklenen iAtkos ML 10.8.2 yayınlandı arkadaşlar. Siteden alınta yaparaktan ; >>>> iATKOS ML2'yi indir <<<< md5 of iATKOS_ML2.dmg >>> 2aa379fc63fa20ad95e046e14a8b30d4 dmg dosyası için yönergeler: OS X: DVD/Blu-Ray: dmg dosyasını OS X Disk Utility (Disk İzlencesi) kullanarak...
  14. muratveb

Helikopter Kazası HD Görüntü

Arkadaşlar helikopter tam iniş yapacağı sırada tele takılıp parçalanıyor ve şans eseri pilotlara hiç bir şey olmuyor. Yani tabir-i caizsse öldürmeyen Allah öldürmüyor dedirtecek cinsten :) HD izlemenizi öneririm :unsure: http://www.youtube.com/watch?v=v5aMT9MBfZI&feature=endscreen&NR=1
  15. muratveb

Teknolojik ürünlerde hırsızlık olaylarının tamamen bitirilmesi hakkındaki stratejiler

Merhabalar SDN. Bu konuyu neden açtığımı öncelikle dile getirmek istiyorum. Malum hırsızlık olayları çok fazla artmış durumda. Özellikle telefon,tablet,netbook,notebook..vs gibi teknoloji ürünlerinde. Düşünün öğrencisiniz. Belkide en büyük hevesiniz örnek olması açısından söylüyorum bir iPhone...
  16. muratveb

Samsung(Android) Galaxy S3 Oyun/Uygulama Sıcak Fırsatlar

Merhaba arkadaşlar. Bu konuyu açmamdaki amaç, ücretsiz oyun-uygulama yada kampanyalı olan uygulama-oyunları falan burdan paylaşalım. Böylelikle bir çok fırsattan faydalanmış oluruz. Ben şimdi Samsung Apps'a girip baktım ki ShadowGun oyunu ücretsiz dağıtılıyor. İsterim ki her Galaxy S3...
  17. muratveb

iPhone 5 Unboxing [Kutu İçeriği] ~ iTalkApple

Arkadaşlar uzun süredir Mac konusunda takipçisi olduğum iTalkApple kutu açma videosu hazırlamış. Bende merak edenler için paylaşmak istedim. İşte yeni iPhone 5 Unboxing videosu : http://www.youtube.com/watch?v=jNNBxBoUYCU&list=UUwGhgGJCt-tW9FgSotbAvOQ&index=1&feature=plcp Bu arada sizlerde...
  18. muratveb

Continuum 2.Sezon Onayı Alındı . 2.Sezon 2013'te

Zevk alarak izlediğim Continuum dizisinin ilk sezonu bittiği için şöyle bir araştırma yapayım dedim. Ve dizinin 2013.te 2.sezonunun da çıkacağı haberini alarak çok mutlu oldum. Arkadaşlar bu diziyi henüz izlememiş olan varsa kesinlikle öneririm. Özellikle bilim kurgu hastaları için inanılmaz...
  19. muratveb

Samsung'un Dağıttığı Galaxy S3 Kılıfları Gönderilmeye Başlandı [Resimli]

Merhaba arkadaşlar... Bu gün iş yerime ansızın bir kargo geldi önce kabul etmek istemedim kargo elemanı abi istersen aç bak promosyon ürün falan olabilir dedi. Sonra açtım bide baktım ki bizim samsung sağolsun benim kılıfı göndermiş :) Telefon pasaporta kayıtlı olmasına rağmen...
  20. muratveb

Yazma Hızı Yüksek 8 yada 16GB Flash Bellek

Merhaba forumdaşlar.. Başlıkta da belirttiğim üzre yazma hızı gerçekten yüksek olan 8 yada 16gb'lık bir kapasiteye sahip olan flash bellek almam gerek. Çünkü elimdekilerin yazma hızı gerçekten düşük ve ben sürekli flash bellek ile bişeyler taşıdığım için çok fazla zaman kaybı + sinir...
  21. muratveb

Mac / OS X Kullanan Kaç Kişiyiz ? # OS X Kullananlar Klubü #

Merhaba arkadaşlar . Bu konuyu açmamdaki amaç hem forumda kimlerin OS X kullandığını tespit etmek, hemde küçük bir yardım plaftormu oluşturmak. Yeni özellikler keşfettiğimizde yada herhangi bir sorunla karşılaşan arkadaşların sorununu çözmede konuyu kullanabiliriz. Ayrıca hoşumuza giden...
  22. muratveb

Galaxy S3'te Akıl Almaz Bir Sorun (Uyarı Sesinin 1sn Kadar Çalması ve İlginç Çözümü)

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle belirtmeliyim ki daha önce S2 kullanıyordum ve böyle bir durumka asla karşılaşmadım. Soruna gelelim. Lafı fazla uzatmadan rehberde iki isim olsun. Bunlardan biri ayşe diğeriyse fatma olsun. Ve benim bu iki kişiyle sürekli mesajlaştığımı varsayalım. Ve bunlar...
  23. muratveb

Android'te sadece uygulamaları yedekleme nasıl yapılır ?

Merhaba forumdaşlar :) Ben bi konuda baya bi yakındığım için konu açma gereksinimi duydum. Arkadaşlar Galaxy S2 kullanıyorum ve sürekli rom değişiyorum gerek merakımdan gereksede çabuk sıkıldığımdan. Ve dolayısıyla tüm indirdiğim programlarım gidiyor. Daha sonra tekrar telefonu kurup tüm...
  24. muratveb

Ücretsiz AppStore Hesabı Açmak Ve Uygulamaları İndirmek [Resimli Anlatım]

Merhaba arkadaşlar. Bu anlatımımda sizlere AppStore ile ücretsiz olan uygulamalar nasıl indirilir göstereceğim. Ve bunun içinde herhangi bir kredi kartı bilgisine ihtiyacımız olmayacak. Dilerseniz hemen başlayalım. Öncelikle AppStore uygulamamızı açıyoruz ücretsiz uygulamalardan birinie...
  25. muratveb

Galaxy SII İçin En Stabil Rom Önerisi Olan ?

Merhaba arkadaşlar... Samsung Galaxy SII için stabil bir rom önermenizi istiyorum. Çünkü CM9, VK .. vs romlar denedim. ICS olarak beni bir türlü tatmin etmedi. Hepsinin muhakkak vasat tarafları oldu . Sizlerin önerebileceği ICS yada 2.3 bir rom varmı ? Varsa bile neye göre iyi arkadaşlar biraz...
  26. muratveb

Hackintosh işletim sisteminde açılış yani boot menüsü değiştirme [Resimli Anlatım]

Merhaba arkadaşlar. Bu anlatımımda hackintosh sistem sahiplerinin yapmak istedikleri ancak sistemi göçertirler yada bir daha açamazlar korkusuyla çok fazla dokunamadıkları boot menüsünü düzenlemeyi göstereceğim. Dilerseniz hemen anlatıma başlayayım. Öncelikle belirteyim. Benim bu işlemleri...
  27. muratveb

Android'te varsayılan programları değiştirme ?

Selam arkadaşlar.. Ben Xperia Arc (Android 2.3.4) kullanıcısıyım. Fakat bazı programların varsayılan ayarlarını değiştirmek istiyorum.. Mesela Home tuşuna bastığımda kendi Launcher'i değilde, kendi indirdiğim bi Launcher'i kullanmasını istiyorum. Aslında ilk kurduğumda soruyordu tabi...
  28. muratveb

Bildiğiniz New Age Müzik ve Sanatçılar ?

Merhaba arkadaşlar... New Age müzik tarzı sanatçıları ve müzikleri arıyorum. Bildiğiniz şarkı/sanatçı isimlerini yazabilirseniz çok makbule geçer. Mesela bir radyo buldum çok güzel müzikler paylaşıyor : www.sky.fm/play/newage Güzel bir arşiv yapmak istiyorum . Gece kafa dinlemek için birebir...
  29. muratveb

App Store.app Uygulamasını Sildim .. Mac Kullanan Arkadaşlar Bir Baksın ?

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle kullandığım sistem Lion 10.7.3 . Uzun zamandır App Store'dan uygulama indircem diye oyalardım kendimi. Bu gün bir uygulama indireyim dedim ki bunun içinde app store hesabı olması gerekmekte. Neyse bide üstüne ücretsiz üyelik alıyımda en azından ücretsiz...
  30. muratveb

100-200 Metre uzaktaki wireless'i alabilmek için Wifi USB Adapter ? [ÇÖZÜLDÜ]

Merhaba arkadaşlar.. 150 yada ortalama 200m uzaklıktaki bir modeme wifi ile bağlanmam gerek(arada apartmanlar ..vs var). Bunun içinde iyi bir usb wifi adapter gerekiyor. Önerebileceğiniz alabileceğim bir site yada marka varmıdır/nelerdir ?
  31. muratveb

Firefox Font Sorunu (Programın Tamamen Fontu Değişti)

Arkadaşlar geçenlerde bi font kopyaladım fontlar içersine ismini de hiç hatırlamıyorum. Ama nolduysa ondan sonra oldu. FF kapatıp açtıktan sonra programın tamamen fontu değişti. Ve karakter sorunu oluyor programın kendi içinde (web sitelerindeki fonttan söz etmiyorum). Ve bir türlü bu sorunu da...
  32. muratveb

SE Xperia ARC'ı 2.3.3+ Sürüme Güncellemek ?

Merhaba arkadaşlar. Ben telefonu 2.3.3 sürümünden bir üst sürüme güncellemek istiyorum (şuan için beta olmayan ics güncellemesinden bir önceki en hızlı sürüm hangisiyse artık. Bildigim kadarıyla SE Xperia ARC icin 2.3.4 var) . Netten bayağı arastırdım. Cogu yerlerde anlatımlar yapılmıs. Ama hep...
  33. muratveb

Yeter Artık Can Sıkmaya Başladı Her Ay Hızın Düşmesi ve Netin Kopması!!

Ttnet destek kullanıcısına attığım özel mesaj Arkadaşlar bıktım artık her ay aynı durumu defalarca yaşamaktan .. Bu nedir arkadaş bu nasıl bi kalitesiz hizmettir ! Her ay her ay aynı sorun ya !! Yemin ederim artık sabır taşı çatladı :cursing:
  34. muratveb

Xperia Arc sürekli internete bağlanıyor

Merhaba arkadaşlar. Telefonu full fabrika ayarlarınada döndürdüm belki programlardan biri interneti kullanıyordur diye ama yok fayda etmedi. Wifi kapalı olduğu zamanlar üstte wifi simgesinin hemen yanında E harfi çıkıyor yani sürekli internete bağlı kalıyor cihaz. Ben bunu kapatmak istiyorum...
  35. muratveb

Telefon Önerisi (Android) - Bütçe : En fazla 700TL

Merhaba arkadaşlar. Android işletim sistemli bir telefon almak istiyorum. Bütçe en fazla 700TL'dir . Bu ara Galaxy Ace baya popüler. Ne dersiniz nedir önerileriniz ? Hatta bu gece bile alabilirim. Ama kararsızım :rolleyes: Galaxy Ace normalde güzel ama HD video kaydı yok. Benim gözümde daha...
  36. muratveb

Forumda neden Mac OS X ile ilgili herhangi bir kategori/alt kategorisi yok ?

Merhaba değerli yönetici arkadaşlar. Dikkatimi çektide daha henüz DP aşamasında olan Windows 8 için bile bir alt kategori mevcutken neden Mac OS X ile ilgili herhangi bir kategori açılmıyor forumda ? Açılması daha iyi olmaz mı ? Yada açılmaması için herhangi bir sebep mi var ...
  37. muratveb

Nette İlk ! Mac OS X Lion'u konuşturduk ve kendi diliyle kendini anlatmasını sağladık

Merhaba arkadaşlar . Uzun zamandır Mac konusunda paylaşımlarıma ara vermiştim. Fakat dün sistemi tekrardan kurup bir kaç özellik öğreneyim derken çok güzel bir özelliğe rastladım. Ve bu özelliğide kullanmayı videoya çektim. Fakat bu videolu anlatımın diğerlerinden farkı , Mac kendi özelliğini...
  38. muratveb

DvbDream V1.5G Sürümü Çıktı !

Download : Download DvbDream v1.5g
  39. muratveb

SkyStar HD2 Kartını Sağlam Alabileceğim Bir Site Arıyorum!

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır Technisat SkyStar2 2.8 kullanmaktayım. Fakat Full HD 23" bir lcd tv/monitör aldığım için Technisat SkyStar HD2 kartı + server satın almayı düşünüyorum. Piyasada iki tane site buldum fakat onların güvenirliği konusunda şüpheliyim. Çünkü isimlerini ilk defa...
  40. muratveb

Mantıksal Sürücü C'yi Birincil Yapma (Acil)

Arkadaşlar bir Chakra Linux bir Mandriva...vs derken birde baktımki benim C bölümüm nasıl olmuşsa mantıksal sürücüye dönüşmüş. Harddisk 5 parçaya bölünük halde. C dışındaki diğer tüm bölümlerde verilerim mevcut ve onlarında hepsi mantıksal. Ben bu bölümlere zarar vermeden C bölümünü nasıl...
  41. muratveb

Mandriva 2011 de Yazılım ekle kaldır / güncelleme hatası !!

Bu sürümü bu gün indirip kurdum. Şuan sistemdede kurulu ordan yazıyorum. Ama naptıysam güncelleme kısmını açamadım :huh: Tıklar tıklamaz hata veriyor. Benim dışımda deneyipte hata alan / çözen varmıdır acaba arkadaşlar .. Aldığım hata :
  42. muratveb

KDE 4.7 Kullanabileceğim bir sürüm ?

Selam arkadaşlar. KDE 4.7'yi stabil bir şekilde kullanabileceğim bir linux sürümü arıyorum. Daha önce ubuntu , kubuntu ve pardus kullandım. Ve doğrusunu söylemek gerekirse pardustan gayet memnun kaldım. İşte o seviyede bir linux dağıtımı istiyorum. Hangi sürümü önerirsiniz ? :flowers:
  43. muratveb

Yeni : Facebook Loyout Hizmeti

Arkadaşlar az evvel fb'ye girdim ve arkaplan seçmem için bir pencere geldi. Geçicimi acaba kalıcımı bu hizmet ? Zira hoşuma gitti :turned:
  44. muratveb

CCleaner For Mac - Mac Kullanıcıları için CCleaner

Evet arkadaşlar. Mac kullanıcıları için de artık CCleaner var :) Bende ilk gördüğümde şaşmıştım ama çok sevindim :) Not : Şuan için Lion DP4 ile uyumsuzdur. Ama zaten beta olduğu için tam sürümde bu sorunun giderileceğine inanıyorum.. Web : http://www.piriform.com/mac/ccleaner
  45. muratveb

İlk Defa Hız 1MB Düştü

İnternet hızım onca aydır kullanıyorum 8'MB'a kadar olan pakedi. Dün ilk defa hızımı 1MB'a indirmişler :huh: Benim dışımda limiti doldurup hızı düşen oldumu hiç acaba :(:thumbdown:
  46. muratveb

Sezen Aksu - YaLnızLık Senfonisi ....

http://www.youtube.com/watch?v=69gK0sskKjk Offf !
  47. muratveb

H.A.A.R.P Bluebeam Projesi (Maviışık) Ve Deccaliyete İlk Adım (Videolar Şok Edecek !)

Arkadaşlar bakın ahir zamana girdiğimizin yeni bir örneği daha. Şimdiden söyleyim ben bu görüşe ve videoların gerçekliğine tamamen inanıyorum. Çünkü videodaki şeyler öyle basit değil. NASA'nın defişre ettiği bu yeni teknolojiyle göklerde gerçek cisimler oluşturulup insanları kandırıyorlar...
  48. muratveb

Tek bir USB Belleğe 5 tane Çalışabilir(Live) İşletim Sistemi Kurma(Videolu Anlatım)

Merhaba arkadaşlar. Bu videoda sizlere 1 tane flash belleğe 5 tane işletim sistemi kurmayı anlattım. Kurduğum işletim sistemleri ; * Windows XP (Türkçe) * Windows 7 (Rusça)(İngilizce yada Türkçe verisionu olduğu sürece o da kullanılabilir farketmio) * Ubuntu * Slax Linux * Puppy Linux...
  49. muratveb

UFO Görüntüleri ve Korkutan bir Konuşma !

Korkutan ufo konuşması ! Arkadaşlar bu videoya Face'de rastladım burda paylaşıp yorumlarınızı almak istedim. Adam UFO'ların aslında dünyada oldugunu farklı farklı şekillerde insanların arasına girdiklerini ve nüfusu fazla olan yerleri yok edip hakimiyeti ellerinde tutmak istedikleri gibi şeyler...
  50. muratveb

8GB Flash Belleğe Çalışan Windows Ve Linux Kurma Acil Lazım

Merhaba arkadaşlar. Sistem analizi vize projem için , flash belleğe iki tane çalışabilen işletim sistemi kurmam gerekiyor. Yani birinin Windows diğerininde Linux olması şart. Bunu nasıl yapabilirim arkadaşlar acilen lazım :( :confused1:
  51. muratveb

Kendi Electro Gitar Çalışmam (Amatöründe Ötesinde) Yorumlarınızı Esirgemeyiniz

Merhaba arkadaşlar. Kendim Sezen Aksunun Belalım şarkısını electro gitarımla çalıp Cubase ile düzenledim. Arkadaşlar iki tane kayıt var. Birincisi Sadece electro gitar çaldığım. Diğer kayıtta waw dosyayı arakdaşa gönderdim üstüne bilgisayardan bateri çalmış :devil: İkisi hakkındada...
  52. muratveb

Yeni Ana Sayfa

Arkadaşlar anasayfanın tasarımı değişmiş çokta güzel olmuş :clap: 10 Tane kutucuk olmuş :thumbup1: Önce Sonra
  53. muratveb

Gökyüzünün Garip Hali Tarih:08.03.2011 Saat:10:10

Merhaba arkadaşlar Bu gün gökyüzü acayip bi hale bürünmüş. Resimleri kendim çektim. Sanki birazdan çamur yağacak gibi bir hal var. Heryer ilginc bir renge bürünmüş.. Gökyüzü neden böyle olur bi fikri olan varmı ?
  54. muratveb

Rafet El Roman - Son Mektup

Off offff Dinleyince beni benden alıyor geçiyorum kendimden http://www.youtube.com/watch?v=Wll-_g4li8wv
  55. muratveb

Kuranda Geçen Elif - Lam - Mim Kelimelerinin Anlamını/Sırrını Bilen Var mı?

Evet arkadaşlar başlıktada yazdığım gibi Kuranda geçen Elif Lam ve Mim kelimelerinin anlamını yada sırrını bilen yada bir fikri olan varmıdır acaba :confused1:
  56. muratveb

Windows7 Varsayılan Klasör Görünüm Sorunum

Merhaba arkadaşlar. Sorum şu : Ben istiyorum ki Windowsta hangi klasörü açarsam açıyım , açılan klasör "Döşemeler Görünümü(resimdeki 2.kısım)" şeklinde açılsın. Ayrıntılar görünümünde açılsın istemiyorum. Normalde bilindiği gibi "Ayrıntılar Görünümü(resimdeki 1.kısım)" şeklinde ayarlıdır...
  57. muratveb

Mısır’daki Alaca Karga Hüsnü Mübarek hadislerde nasıl bildiriliyor!

Mısır'da yaşanan olayların peygamberimiz tarafından hadislerde nasıl bildirildiğini biliyor musunuz? Peygamberimiz ahir zamanda çift boynuzlu yıldızın ardından Mısır&#8217;da çökük burunlu, kargaya benzeyen bir adamın çıkacağını bildiriyor. Bakın hadislerde Mısır&#8217;da çıkacak adam nasıl...
  58. muratveb

Birine dokununca elektirik çarpması neden olur ?

Merhaba arkadaşlar . İlginç bir soru belki ama eminimki çoğumuzun başından böyle bir şey geçmiştir. Ve bu ara yine sık sık yaşadığım için sormak istedim. Mesela bir başkasına dokudugumda elektirik çarpar hatta bazen öyle carparki çatt diye ses çıkar :D Şimdi asıl soru bu. Bunun sebebi ne ...
  59. muratveb

2GB Flash Bellek Nasıl Olduysa 33MB Oldu. Yardım Lütfen...

Merhaba arkadaslar . Elimde 2GB lık bi flash disk var. Ama boyut olarak nasıl olmuşsa 33MB'a düşmüş.. Biçimlendirme filan yaptım bir türlü düzelmedi en son çare dos komutlarıyla düzelir diye şunları uyguladım . Ama fayda etmedi... Kullandığım komutlar diskpart list disk select disk #...
  60. muratveb

Ebced Hesabı nedir? Yapılması doğru mudur?

Ebced: Cümel, Cifr, Sayı sembolizmi. Ebced veya Ebûced, Arap alfabesindeki harflerin kolaylıkla hatırda kalması için düzenlenen bir hârf dizisi ile bu harf dizisinin her birine tekabül eden bir rakam değeri sistemi ve diziyi oluşturan sekiz kelimenin ilkinin adıdır. Harflerin her birine...
  61. muratveb

MacOsX Snow Leopard 10.6.3 Kurulum Videosu (Hp Pavilion DV6)

Kurulumda Kullandığım Notebook : HP PAVILION DV6920-ET Arkadaşlar bu videoları yayınlamamın sebebi ; Biliyorumki benim gibi MAC işletim sistemini kullanmak isteyipte çok fazla sorunla karşılaşan arkadaşlarım var. Bende bu konuda yaklaşık bir aydır uğraşıyorum. Karşılaştığım sorunları ...
  62. muratveb

Seyyar Tayyar emmi sıktıkça sıkıyor. Seyyar seyyar değil bilim adamı mübarek

Ah bu Hüseyini görüncede aklıma geldi . Cacığıda ben buldum :scared: İcad ettim yani :scared: Hani hıyar varya hıyar ............ :lol::lol::lol: :devil2: http://www.youtube.com/watch?v=nhWS8R2OJAk
  63. muratveb

Visual Studio 2008 ile geliştirdiğim projemi VS2010'a Convert Etme Sorunu

Merhaba arkadaşlar. VS2008 ile bir projem var (vB.NET) bitirdim de aslında. Projemde MS ReportViewer companentinide kullandım. Projeyi VS2010'a Convert Ettiğimde ReportViewer ile ilgili bir sürü hata alıyorm. Ve Programı Çalıştırdığımda reportviewer uygulamasının çalıştığı yerler dışında...
  64. muratveb

3D Player Arıyorum ?

Merhaba arkadaşlar. Netten 3D gözlük aldım (Anaglyph 3D RED / CYAN) . Avatar 3D filmi var. Cyberlink PowerdDVD 10 ile 3 boyutlu izliyorum ama sadece derinlik veriyor. Yani nesneler yanmdaymış gibi değil daha derin gösterior. Youtubede izlediğim bir videoda ise sanki nesne yanımdaymış gibi. Neyse...
  65. muratveb

Bachata [Arkadaşlar İzleyin Pişman Olmazsınız !]

Oynayan elemanlar vücut dilini gerçekten iyi kullanıyor. Özellikle kız harika kıvrımlarla oynuo http://url.ak.fbcdn.net/cfs-ak-snc4/69951/207/1565312808921_44969.mp4 Ve arkadaşlar urldaki müziği bilen varmı ? Kim söylüyor acaba
  66. muratveb

Sefa Topsakal - Doktor [Canlı Yayında]

http://video.ak.fbcdn.net/cfs-ak-snc4/78589/898/461329268745_55313.mp4 http://video.ak.fbcdn.net/cfs-ak-snc4/78589/898/461329268745_55313.mp4
  67. muratveb

Ubuntuda Pencereleri Saydamlaştırmak?

Merhaba arkadaşlar. Ubuntuda tüm pencereleri saydamlaştırmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim ? Altta eklediğim resimde Panel Özelliklerinden Sabit Renk yapınca bazı yerler oluyor ama ben tüm pencerelerin transparanlaşmasını istiyorum ? Varmıdır bi yolu :confused1: Bu arada k.bakmayın ubuntuya...
  68. muratveb

Papağana Vodka İçirirsen Olacağı Bu

:blink: :lol: :4: http://video.ak.fbcdn.net/cfs-ak-ash1/27663/673/111323762235168_47298.mp4
  69. muratveb

Xp Kurulumunda 34.Dakikada Laptop Donuyor

Merhaba arkadaşlar. Exper M549SS(resimdeki laptop) marka laptop'a WinXp kurmak istediğimde xp yükleme ekranından sonraki adımda yani 34.Dakikada sistem donuyor. Windows7 yüklemek istediğimde ilk dvd'den boot ettiğimde tam yükleme kısmına gecerken yine donuyor. Ayrıca Ubuntu 10.10 ile...
  70. muratveb

America Green Cart (Yeşil Kart) Başvurusu Hakkında

Selam arkadaşlar Arkadaşlar bende bu çekilişe başvuru yapmak istiyorum. Fakat hangi site daha güvenilir bilmiyorum. Bildiğim iki site var biri mezun.com diğeriyse yesil-kart.com Daha önce başvuru yapan yada bu konuda bilgisi olan bi arkadaşımız varsa sağlam güvenilir bir site önerebilirmi...
  71. muratveb

Ağ üzerinden bilgisayar kontrolü

Merhaba arkadaşlar. İki bilgisayarım var biri dizüstü diğeriyse masaüstü. Genelde dizüstüyle takıldığımdan masaüstündende tv kartımla tv izliyorum...vs Fakat yeni aldığım anakartta Comport girişi olmadığından kumandasını kullanamıyorum tv kartının herneyse. Şimdi bana lazım olan ağ üzerinden...
  72. muratveb

Twitter arayüz değiştirdi sanırım !

Arkadaşlar şimdi girdim arayüz değişmiş. Sizdede olmuşmu bu değişiklik acaba ?
  73. muratveb

HashTab 3.0 - İndirdiğiniz Dosyaların MD5(Hash) Değerlerini Görün/Doğrulayın

Merhaba arkadaşlar. Çoğu arkadaşımız bilmekle beraber bir çok arkadaşımızda MD5 değerinin ne işe yaradığını bilmez. Ama bir çok sitede dosya indirirken , indirme adreslerinin yanısıra birde MD5 gibi bir değer bilgisi görürler. MD5 hakkında bilgi edinelim Anlaşılacağı üzre indirdiğimiz...
  74. muratveb

Forum Değişmiş

Merhaba arkadaşlar forummu değişmiş banamı öyle geliyor :scared:
  75. muratveb

Ayna ~ Ayrılık

Ayna - Ayrılık Fikrimden geceler yatabilmirem Bu fikri başımdan atabilmirem Neyleyim ki sene çatabilmirem Ayılık ayrılık aman ayrılık Her bir dertten ala yaman ayrılık Ayrılık ayrılık aman ayrilik Her bir dertten ala aman ayrılık Uzundur hicrimden gara geceler Bilmirem men kendim hara geceler...
  76. muratveb

Ezel'de Kıvanç Tatlıtuğ (behlül) Şoku

Evet arkadaşlar şimdi gördümki şu adamda diziye dahil olmuş. Gerçekten içler acısı. Dizi cok ağırdı ve başkaydı benim için . Ama behlülde nerden çıktı şimdi yahu :angry: Bu arada diziye Haluk Bilginer'in dahil olması güzel oldu. Rolünün ağırlığını taşıyor kanımca ;)
  77. muratveb

Hangi Marka Electro Gitar Kullanıyorsunuz ?

Merhaba arkadaşlar. Aramızda muhakak electro gitar kullananlar vardır. O arkadaşlarımız kullandıkları gitarları marka/model şeklinde yazabilirse hatta varsa beraber çekilmiş resimleriyle koyarlarsa çok güzel olur. İlk olarak kendi gitarlarım Cort X11 -> Electro Ibanez V50NJP-NT 3U-01...
  78. muratveb

Avea Yada Turkcell Ile Ilgili Bilgi Lazım Acil

Merhaba arkadaşlar. Acilen bilgiye ihtiyacım var.. Babam 1-2 yıl önce bi turkcell hat almıştı. Bu gün o hat kapanıp aveaya taşınmış. Biz öyle bişey yapmadık. Her iki hattın müşteri hizmetlerini aramamıza ragmen hattı kimin çevirdiğini ve şuan kimin üzerine devredildiği bilgisine ulaşamadık...
  79. muratveb

Nerede Oy Kullanacağım ?

Merhaba arkadaşlar. Ben ikametgah değişikliği nedeniyle sanırım oy kullanamıycam . Oy kullanacağımız yeri öğreneceğimiz site : Sandık Bilgisi Sorgulama Ben ikametgah değişikliği nedeniyle ve benim oy kullanacağım okulun şehrinde olmadığımdan ötürü bu oy kullanma işini kendi memleketimde...
  80. muratveb

Ubuntu Yedekleme

Merhabalar. Arkadaşlar Wubi ile yüklemiş olduğum ve tüm güncellemelerini yaptığım ubuntumun aynen yedeğini almak istiyorum. Sistemi Windows7 Ultimate(32Bit) üzerine kurdum. Yani demem o ki: Ben Windowsu formatlasam bile daha sonra bu dosyaları eski yerine aldığımda başlangıçta yine bana çift...
  81. muratveb

Facebook : Bu İstek Gönderilemiyor (hatası)

Merhabalar arkadaşlar. Son günlerde arkadaş eklemek istediğimde ki bunları genelde tanıyorum yani tanıdığım arkadaşlarım bile olsa ekleyemiyorum eklerken aşşağda resimde verdiğim hatayı alıyorum. Bu durum herkezdemi yoksa sadece bendemi mevcut :bored::confused1: Resim :
  82. muratveb

Sen Gittin, Ben Bittim, Masal Bitti....

Sen gittin evimin adresi, kapımın zili gitti sen gittin sazımın teli, kuşumun dili gitti yangınlar düştü yüreğime .. ıssızlaştı şehir sokaklara hüzün yağdı.. gözlerime yağmur Kapandı üstüme kapılar, ben kapandım içime günlerce haftalarca ağladım kırık bir ağaç dalında öksüz bir kuş gibi...
  83. muratveb

Aimp2 İçin Klasörü Birlikte Aç Ve Listeye Ekle Kısayolları (windows7- 64 Bit'te)

Merhaba arkadaşlar. Windows7'nin 64Bit mimariye sahip sürümünü kullananlarda AIMP2 menü kısayolu oluşturma sorunu var . En azından bende öyle. Biraz araştırdım ve çözümünü rusça buldum bi şekil düzeltip kullandım. Sorunsuz bir şekildede çalışıyor test ettim. Yapmanız gereken ekteki zipli...
  84. muratveb

Hotfile Hotlink Ile Premium Olmadan Premium Gibi Dosya Indirilebiliyor Artık !

HOTFİLE HOTLİNK Hotfile Hotlink diye yeni bir sistem geliştirdi. Download sisteminin öncüsü Rapidshare fark atarak büyük sükse yapan Hotfile şimdi de HotLink sistemini duyurdu. Hotfile Türkçe dil desteği ile de Türk kullanıcıların gönlüne taht kurmuştu. Rapidshare gibi aç gözlü olmayan...
  85. muratveb

İzlediğiniz En Kaliteli Bilim Kurgu / Korku Filmi Hangisi ?

Merhaba arkadaşlar. Son zamanlarda çıkan filmleri indirip izlediğimde artık pek bi tad alamıyorum çünkü çok saçma can sıkıcı ve alakasız filmler piyasada birhayli fazla. Bende bu yüzden böyle bi konu açmak istedim. Son zamanlarda izlediğiniz ve kaliteli, izlenmeye değer bulduğunuzu Bilim...
  86. muratveb

Snowleopard 10.6.4 Realtek Alc889a Driveri

Merhaba arkadaşlar. Üç gündür uğraşıyorum ama bir türlü bu sürücüyü bulamadım/kuramadım . Bir kaç yerde bu sürücüyle ilgili kext buldum onlarda olmadı fayde etmedi. Sistemde NVidia GT220 olduğundan HDMI çıkışı var ki zaten monitöre öyle bağlı. Sanırım HDMI çıkışından olsa gerek Realtek ALC889a...
  87. muratveb

Bu Ram Kac Mhz?

Merhaba arkadaşlar kasamda kingston 2gb ram takılı fakat üzerindeki kağıt kalkmış olduğundan ürünün kac Mhz olduğunu anlayamadım. Şimdi bitane daha 2GB DDR ram takviye edicem fakat eşdeğer çalışması için Mhz değerini öğrenmem lazım. Aşağıda printledim bakmanız mümkünmü kaç Mhz olduğuna ?
  88. muratveb

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun Sdn !

Tüm Müslüman aleminin Miraç Kandili mübarek olsun . Sağlığa, mutluluğa, barışa ve huzura vesile olması dileğiyle inşAllah :clover: :flowers: "Bir gece, kendisine âyetlerimizden bir kısmını gösterelim diye (Muhammed) kulunu Mescid-i Harâm'dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i...
  89. muratveb

Ttnet Şok Etti Beni

Arkadaşlar 1MB'lık internet bağlantım vardı ve bu gece internet üzerinden kullanıcı panelinden 8MB olan net limitsiz paketine geçmeye karar verdim. Bu konuda çok fazla olumsuz yorumlar okudum geçenler çok fazla sıkıntı yaşıyormuş ama ilk defa TTNET hakkında iyi konuşmam gerekiyor. Öncelikle...
  90. muratveb

Kuzutter.com -> Twitter'e Başka Bir Alternatif.

Site twitter'e tam olarak rakip olmasada ona benzer yanları var. Anlık mesajlasma , kendi grubunu kurma, resim yada video paylasma gibi aktiviteleri barındırıo bünyesinde. İsmide baya bi cins :mrgreen::4: www.kuzutter.com bakmanızı öneririm :turned:
  91. muratveb

Maziye Dönmek Istermisiniz... Dinleyin O Zaman

Eskilerden... Bilenler bilir. Dinleyince kendimden çok çok uzaklara gidiyorum.. Paylaşmak istedim :)
  92. muratveb

Mozilla firefox ile hata alıyorum (3.6.6)

Merhaba arkadaşlar Mozilla Firefox (3.6.4) ile çoğu sitede tam olarak emin değilim ama eklenti tabanlı bir hata alıyorum ve cogu zaman 2-3 saniyelik donmalar yaşıyorum. Şimdi FF'yi 3.6.6 sürümüne güncelledim yine aynı hatayı alıyorum. Bu hatadan nasıl kurtulabilirim yada benimle aynı sorunu...
  93. muratveb

Arkadaşlar hangisini kurayım (32/64bit) ?

Merhaba arkadaşlar. Laptopuma Windows 7 Professional kuracam. Fakat hangi yapıda daha stabil çalışır tam olarak karar veremedim. Aşşağıda sistemin özelliklerini vercem. Arkadaşlar lütfen 32Bit mi yoksa 64Bit'mi kurmam konusunda bana bir fikir verin :turned:
  94. muratveb

Hosting Firması Aranıyor (Apache + .htaccess)

Hayırlı geceler arkadaşlar. Elimdeki açık kaynak kodlu script için uygun bir fiyata Apache tabanlı Mod_rewite destekli (.htaccess) hosting arıyorum. 100 mb alan 5 yada 10 GB Trafik 5+ mail 2+mysql şeklinde olmalı. Paylaşımlarınızı bekliyorum. Hayırlı geceler
  95. muratveb

MasaÜstüm ( Lütfen Yorumlarınızı Esirgemeyiniz )

Merhaba Arkadaşlar . Bende mac kurmak istedim hep aslında kurdumda X86 versiyonunu . Fakat istedigim performansı alamadım. Bende bu isteğimi güzel bir tema ve bi kac aracla girderdim. Bunlar benim bilgisayarımdan ekran görüntüleri. Yorumlarınızı bekliyorum :) :wub: :wub:
  96. muratveb

Realtek High Definition Audio Driver R2.48 (Son Sürüm)

Arkadaşlar Realtek.com.tw sitesinden indirmek bayağa uzun sürdüğünden daha doğrusu dosyayı veren sunucunun bant hızı çok düşük sanırım ondan olsa gerek ki 8 mb bağlantıyla bile en fazla 50KB ile indirme yapabildim. İndirdim sizlerlede paylaşmak istedim en azından sitedeki kadar ağır inmez :)...
  97. muratveb

Gerçek UFO (Roswell) Vakası

Merhaba arkadaşlar. Uzun zamandır araştırıyorumda . Uzaydaki yada şöyle söylim. Ben kendi fikrimce koca evrende sadece bizim olmadığımıza bizden daha ötede olan (bilim,teknoloji..vs) başka varlıkların da olduğuna inanıyorum.Herneyse bu konuda herkezin görüşlerini almak istiyorum. Bilindiği...
  98. muratveb

Formatta C -> D Oluyo

Hp Pavilion DV6920ET Laptobumda Windows7 kurmuştum daha önce şimdi tekrar xp kurcam daha öncede kurmuştum. Fakat şimdi kurduğumda Toplam üç bölüm var C:/Sistem D:/Multimedia E:/Program Ama şimdi xp kurmak istedigimde C kısmı D kısmı olmuş Yani D:/(xp kuracagım ntfs alanı olarak görüo)...
  99. muratveb

Final Projem ( Lütfen Delphi Yada VisualBasic Bilenler... )

Merhaba arkadaşlar. Hocam bana final notu için bir proje verdi. Ben bir türlü bulamadım yapmayıda beceremedim . Çünkü ileri seviye bir programcı değilim. Dili farketmiyor. Delphi / VB / Java... Farketmez. Herhangi bir dille bana bir program yazmamı istedi . Şöyleki Program aynı ağ üzerinde olan...
  100. muratveb

Gigabyte Bios Update Ettim Ekran Gitti

Merhaba arkadaslar bu gün gigabyte kendi orjinal cdsindeki bios update programını kurdum ve en son sürüme update ettim programla sorunsuz sekilde. Vistada güncellemeyi yaptıktan sonra prgram restart istedi bende attım. Ve windows kapandı lakin bilgisayar acık kaldı ben bekledim biraz ve baktım...
  101. muratveb

Windows 7 Home Premium Family Licence

Merhaba Değerli Arkadaşlar. Ben Windows 7 İçin Bursumdan Para Ayırıp Biriktirmekteyim. Geçenlerde Windows 7 Home Premium'un Familiy Licence (Toplu / Aile Lisansı) Olacağını Duydum. Yani Şimdi Biz Üç Arkadaşız. Laptoplarımıza Windows 7 Home Pre. İşletim Sistemi Kullanmayı Planlıyoruz. Acaba...