Galaxy S3'te Akıl Almaz Bir Sorun (Uyarı Sesinin 1sn Kadar Çalması ve İlginç Çözümü)

Bu konuyu okuyanlar

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle belirtmeliyim ki daha önce S2 kullanıyordum ve böyle bir durumka asla karşılaşmadım.

Soruna gelelim. Lafı fazla uzatmadan rehberde iki isim olsun. Bunlardan biri ayşe diğeriyse fatma olsun. Ve benim bu iki kişiyle sürekli mesajlaştığımı varsayalım. Ve bunlar dışındada pek tabiki normal arada mesajlaştığım arkadaşlarım olsun.

Şimdi bana ayşe ve fatmadan mesaj geldiği zaman , mesaj uyarı sesi bir saniye kadar çalıyor. Yani normalde atıyorum 6sn olan uyarı sesi 1sn çalıp duruyor. Ama diğer arkadaşlardan mesaj geldimi de normal çalıyor :unsure:

İnanılmaz derecede ilginçtir ki ben bir deneme yaparak(programcı mantığımdan yola çıkarak) ayşenin adını bir değiştireyimde bakalım aynı sorun devam edecekmi dedim(başta düşünmek bile saçma geldi ama denemekte fayda gördüm).

Ama adını değiştirmeden önce tekrardan bana bi mesaj atmasını istedim attı ve telefon elimde ekranı hiç bir yerde temasta olmamasına rağmen bildirim sesi yine 1sn çaldı durdu. Sonra ayşe olan arkadaşımı aiişe olarak değiştirip tekrar mesaj atmasını istedim. Sonra tatam :mrgreen: Bide baktımki olay çözüldü. Tesadüf olabilir diye fatma arkadaşımlada bir deneme yaptım. Aynı şekilde sonuç ondada değişmedi.

Biliyorum çok saçma . Ama olayı ne yazıkki isimleri değiştirmekle çözdüm ben. Bir kaç farklı rom denememe rağmen bu olay başıma geldi. Aynı sorunu yaşayan varsa farkında olmadan böyle çözebilirler olayı.

Bu arada ayşe ve fatma tamamen hayal ürünü arkadaşlar :devil2: Yanlış anlaşılmasın. İyi forumlar :)

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
nasıl yani belirli isimlere mi 1 sn çalıyor
yoksa cok fazla mesajlaştığın insanlara mı 1 sn çalıyor
belkide s3 un mantıgı bu insan bu kişliyle cok fazla mesajlaşıyor o yuzden sesi kısa tutalım mantıgı olabilir

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Belki çok sık mesajlaştığın kişiden gelince zaten sürekli telefonu kontrol ediyorsun diye öyle yapıyordur. Bi iki saat mesajlaşma sonra bi mesaj atsın bakalım yine bi saniye mi ötüyor.

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
nasıl yani belirli isimlere mi 1 sn çalıyor
yoksa cok fazla mesajlaştığın insanlara mı 1 sn çalıyor
belkide s3 un mantıgı bu insan bu kişliyle cok fazla mesajlaşıyor o yuzden sesi kısa tutalım mantıgı olabilir

Belirli isimler değil çok fazla mesajlaştığım kişilerde bunu yapıyor. Sanmam ki öyle bişey yapsınlar. Hem uyarı sesinden rahatsız olsam kökten kapatırım . Samsungun böyle bi hataya düşeceğini pek düşünmüyorum açıkçası. Bana henüz belirlenmemiş bir bug gibi geliyor bu olay.

Belki çok sık mesajlaştığın kişiden gelince zaten sürekli telefonu kontrol ediyorsun diye öyle yapıyordur. Bi iki saat mesajlaşma sonra bi mesaj atsın bakalım yine bi saniye mi ötüyor.

Öylede denedim sonuç aynı :)

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kayıtlı mesaj sayısı fazla olunca da böyle yapıyor olabilir :)
ilginç bir sorun gerçekten diger s3 kullanıcıları denerse daha saglikli cozumleme olabilir s2 kullanmıstım bi ara boyle bir sorunla karsılasmamıstım

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Valla bende çok sık mesajlaştığımda öyle birşey olmadı yaw. Normal sms'i hiç kullanmadığımdandır belki de Go sms kullandım hep.

muratveb

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
kayıtlı mesaj sayısı fazla olunca da böyle yapıyor olabilir :)
ilginç bir sorun gerçekten diger s3 kullanıcıları denerse daha saglikli cozumleme olabilir s2 kullanmıstım bi ara boyle bir sorunla karsılasmamıstım

Valla bende çok sık mesajlaştığımda öyle birşey olmadı yaw. Normal sms'i hiç kullanmadığımdandır belki de Go sms kullandım hep.

Geçenlerde gezinirken nette bi forumda aynı sorunu yaşayan biri daha görmüştüm. Şimdi o forumun hangi forum olduğunu hatırlamıyorum. Hatırlarsam eğer o arkadaşada böyle yardımcı olacağım. Zaten bu konuyu açmamdaki asıl amaçta sorunun çözümünün böyle olduğunu dile getirmek :)

TheMuyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geçenlerde gezinirken nette bi forumda aynı sorunu yaşayan biri daha görmüştüm. Şimdi o forumun hangi forum olduğunu hatırlamıyorum. Hatırlarsam eğer o arkadaşada böyle yardımcı olacağım. Zaten bu konuyu açmamdaki asıl amaçta sorunun çözümünün böyle olduğunu dile getirmek :)

bunu bir sorun olarak görmeleri uzun surebilir :) farkedilmesi zor biraz ayrıca belki kullanıcılar bunun bir s3 un ozelligide zannedebilirler :)

zekiklnc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ilk basta bende de oluyodu bu sorun, kiz arkadasimla hep msjlasiyoruz birtek onun msjlarinda oluyordu, simdi olmuyo,bana gore 2 cozum yolu var, 2 diyorum cunku 2 islemi de ayni anda yaptim hangisi cozdu emin olamiyorum :D 1.si son guncellemeyi yapinca,2. si de mesajlasmada ayarlardan metin mesaji sinirini artirmak.. sinira ulasinca ses yarida kesiliyo diye tahmin ediyorum.

BlackShopAre

Doçent
Reaksiyon puanı
1
nolabilirdiki adamlar 2-3 ayda 20 milyon sattı 20 milyonu yapmak için acele edince böyle sorunlar doğal olarak oluşacak ayrıca bu bi sorun sayılmasa bile diğer sorunları için :D

giannicus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sürekli isim mi değiştirecegiz acaba . ben root lu kullanıyorum . türkbey rom yuklu orjınal guncellestırme de yapmıstım zamanında orjinal stock rom yuklu ıken . ama duzelmemıstı . rom dan sonra da duzelmedı . sacma sapan bı sorun bu ya ..

OnurErgin

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
bendede aynı sorun oldu baya uğraştım ve şu şekilde çözdüm ana ses ayarlarından varsayılan bildirim ile mesajların içindeki ayarlardaki ses aynı olduğu zaman bunu yapıyor varsayılan ses ile mesajların içindeki sesi farklı yaptığınızda sorun düzeliyor.bende düzeldi....

giannicus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yada benım aklıma baska bırsey geldı. mesela messenger , whats up falan yuklu . onların da bıldırım sesı aynı melodı ısaretlı olunca da yapıyor olabılır dıye dusuntum . sımdı hepsının melodısını farklı ayarladım . son 1-2 saattır sms lerde ses yarıda kalmıyor . melodım OPENER. sorunsuz calısıyor sımdılık .

OnurErgin

SDN Okuru
Reaksiyon puanı
0
yada benım aklıma baska bırsey geldı. mesela messenger , whats up falan yuklu . onların da bıldırım sesı aynı melodı ısaretlı olunca da yapıyor olabılır dıye dusuntum . sımdı hepsının melodısını farklı ayarladım . son 1-2 saattır sms lerde ses yarıda kalmıyor . melodım OPENER. sorunsuz calısıyor sımdılık .

bendede sorun yok artık.sanırım tekrarlamaz bu şekilde

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet arkadaşlar aynı şey bendede var sık mesajlaştıgınız sırada yapıyor ara verdiğinizde attıgı zaman normal çalıyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
evet arkadaşlar bu sorunu bende yaşadım hatta bir ara hiç çalmadı ne yapıp ne ettiysem düzeltemedim daha sonra factory reset yaptım. (*2767*3855# ) dikkat telefon içeriğindeki tüm bilgiler sıfırlanır. Yedek alıpda yapınız. Daha sonrasındada dediğiniz sorunla karşılaşıyorum arada 1 sn çalıyor sonra kesiyor kendiliğinden düzeliyor. Tekrar gitmez inşallah.

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende yaşadım bu sorunu ama henüz çözüm için birşey denemedim.

alpx06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar bu bi sorun degilmiş bende az önce cözdüm. Bu gün bu problemi yasadım kız arkadasımla mesajlasırken birden bildirim sesi yarım gelmleye basladı arastırmaya basladım bu sayfayı buldum ve burdan esinlenerek mesaj sınırı olayına takıldım cünkü baska numaradan gelen mesaja normal sekilde tepki veriyordu ses kesilmeden. Neyse mesaj sınırnı 10 mesaja kadar düsürdüm sonra s3'me baska bi telefondan 10 tane mesaj attım 10 mesaja kadar problemsiz sesi aldım 10. mesajdan sonra ses yine yarım gelmeye basladı ve anladım ki olay mesaj sınırı ile ilgiliymiş. Telefon hem yeni mesaj uyarısı veriyor hemde sınırı yakalamak için eski mesajı siliyor bu sırada ses yarım kalıyor sanırım. her neyse mesaj sınırını yükseltin sorun ortadan kalkıyor saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar sms sınırını 999 olarak değiştiriniz. Sorun tamamen bundan kaynaklı olması çok fazla. Eğer böyle bir çözüme ulaşamaz iseniz güncelleme yapmayı deneyin yada rom 'u değiştirmeye deneyin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar benim sorunum telefon cebimdenkey caldıgı zaman cıkartıgımda meşkule alıyor bunu bir türlü çözemedim tüm hareket ayralarını kapatdım yine olmadı sallayınca meşkule atıyor...ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar bıde bu mesaj atanın ısmını okumasını nasıl kaldırabılıyoruz yardımcı olan bı bulamadım :))