İatkos ML2 Mountain Lion 10.8.2 Yayınlandı

Bu konuyu okuyanlar

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Uzun zamandır beklenen iAtkos ML 10.8.2 yayınlandı arkadaşlar. Siteden alınta yaparaktan ;

>>>> iATKOS ML2'yi indir <<<<

md5 of iATKOS_ML2.dmg >>> 2aa379fc63fa20ad95e046e14a8b30d4

dmg dosyası için yönergeler:

OS X:
DVD/Blu-Ray: dmg dosyasını OS X Disk Utility (Disk İzlencesi) kullanarak Dual Layer DVD (±R, ±RW) ya da Blu-Ray Disk'e (BD-R, BD-RE) yazdırınız. İşlem bittikten sonra bilgisayarınıza OS X kurabilmek için bu diskle boot edebilirsiniz.
Yavaş hızda yazdırın ve kaliteli DVD kullanın.

USB HDD/Bellek: OS X Disk Utility (Disk İzlencesi) kullanarak dmg imaj dosyasını USB cıhazdaki hedef disk bölümüne restore ediniz. İşlem sonrası USB hedef disk bölümüne bu pkg dosyası ile chameleon ön yükleyici kurunuz. İşlem bittikten sonra bilgisayarınıza OS X kurabilmek için USB cıhazınızla boot edebilirsiniz.

Windows:
DVD/Blu-Ray: Wİndows kullanıcıları dmg imaj dosyasını Dual Layer DVD (±R, ±RW) ya da Blu-Ray Disk'e (BD-R, BD-RE) Transmac programını kullanarak yazdırabilirler.

Linux:
- Linux kullanıcıları dmg dosyasını Dual layer DVD/Blu-Ray disk'e yazdırmanın ya da USB cıhaza restore etmenin bi yolunu eminim bulurlar
icon_e_smile.gif

İnstall Customization Menu(Özelleştirme Menüsü)

ml2a.jpg

ml2b.jpg

ml2c.jpg

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Kaç saattir indiriyorum, hala %72. :D
İndirme hızı bazen 3 kb/s filan oluyor ama şuan iyi. :)

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Kaç saattir indiriyorum, hala %72. :D
İndirme hızı bazen 3 kb/s filan oluyor ama şuan iyi. :)

Hadi gözün aydın bakalım. Adamlar çok güzel kextler eklemişler sisteme.

Muhtemelen amd olmayan bütün sistemlerde kurulabilir aşağı yukarı . Kurmak isteyecek olan arkadaşlar bu sürümü denemeli diye düşünüyorum .

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Hadi gözün aydın bakalım. Adamlar çok güzel kextler eklemişler sisteme.

Muhtemelen amd olmayan bütün sistemlerde kurulabilir aşağı yukarı . Kurmak isteyecek olan arkadaşlar bu sürümü denemeli diye düşünüyorum .
Saol abi. :)
Şimdi kurulum USB'si hazırlamak için USB'ye restore filan demiştin ya bunu da USB'ye restore etmek için öncekinde anlattığın şeyleri mi yapacağım ?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Saol abi. :)
Şimdi kurulum USB'si hazırlamak için USB'ye restore filan demiştin ya bunu da USB'ye restore etmek için öncekinde anlattığın şeyleri mi yapacağım ?

Bunu sadece usb'ye restore et. Sonra onla boot etmeye çalış . Baktın boot edemiyor bide üstüne bi bootloader kuruver. O zaman canavar gibi boot eder :) Ve şuanki sistem sorunsuz kuruluysa bu sistemi kesinlikle daha sorunsuz ve stabil çalıştırabileceğine inanıyorum. Sana bir püf nokta; kurulum yaparken neleri seçtiğini ve neleri seçmedigini her kurulum yaptığın seferde kağıda not et. Öyleki başarılı bir kurulumda nasıl yaptığını daha sonra kurarkende uğraşmadan kurabilirsin ve + olarak senle aynı konf. kullananlara yardımın dokunur.

Bendede şuan iniyor ama baya ağır iniyor. Yarın laptoba kurulum denemeleri yapacağım . Başarılı bir kurulum elde edebilirsem konusunu açar videolu anlatım yaparım.

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Bunu sadece usb'ye restore et. Sonra onla boot etmeye çalış . Baktın boot edemiyor bide üstüne bi bootloader kuruver. O zaman canavar gibi boot eder :) Ve şuanki sistem sorunsuz kuruluysa bu sistemi kesinlikle daha sorunsuz ve stabil çalıştırabileceğine inanıyorum. Sana bir püf nokta; kurulum yaparken neleri seçtiğini ve neleri seçmedigini her kurulum yaptığın seferde kağıda not et. Öyleki başarılı bir kurulumda nasıl yaptığını daha sonra kurarkende uğraşmadan kurabilirsin ve + olarak senle aynı konf. kullananlara yardımın dokunur.

Bendede şuan iniyor ama baya ağır iniyor. Yarın laptoba kurulum denemeleri yapacağım . Başarılı bir kurulum elde edebilirsem konusunu açar videolu anlatım yaparım.
Tamam o zaman boot etmezse senin bana attığın bootloader'ı kurarım. :)
Son 50 dakika. :)
Bu arada @re13el ve @android3 sizde sanırım kurmak istiyordunuz, bu sürümü deneyebilirsiniz. :)
---------------------------------
Bu arada ''Özelleştirme'' bölümünde Mac Pro 3,1 , 5,1 filan var bunlar neye göre seçeceğim. :)

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Yahu şunu AMD ye uyarlasalar bir yerleri eksilecek dimi :D

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Tamam o zaman boot etmezse senin bana attığın bootloader'ı kurarım. :)
Son 50 dakika. :)
Bu arada @re13el ve @android3 sizde sanırım kurmak istiyordunuz, bu sürümü deneyebilirsiniz. :)
---------------------------------
Bu arada ''Özelleştirme'' bölümünde Mac Pro 3,1 , 5,1 filan var bunlar neye göre seçeceğim. :)

Bak bu çok önemli. Şuan dvd henüz inmediği için bişey söyleyemem ama nettende bakabilirsin. Sisteminin donanımına en yakın olan sürüm hangisiyse onu seçiyorsun. Yani örnek olsun diye söylüyorum ; Mesela elindeki bir notebook ise tutupta iMac seçmeyeceksin Macbook seçeceksin ama onlar arasındada donanım olarak en yakın sistemi seçin ki stabilite ve hız açısından iyi bir sonuç elde edebilin.

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Bak bu çok önemli. Şuan dvd henüz inmediği için bişey söyleyemem ama nettende bakabilirsin. Sisteminin donanımına en yakın olan sürüm hangisiyse onu seçiyorsun. Yani örnek olsun diye söylüyorum ; Mesela elindeki bir notebook ise tutupta iMac seçmeyeceksin Macbook seçeceksin ama onlar arasındada donanım olarak en yakın sistemi seçin ki stabilite ve hız açısından iyi bir sonuç elde edebilin.
Şuan indirmenin bitmesini bekliyorum bitince Mac'e geçeceğim.Mac'de bir yerde yazıyordu, oradan bakarım. :)

etoo09

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bunca zamandır iatkos kura kura en sonunda MacBook Pro aldırdı bana :) ama alıskanlık yarattı Asus bilgısayarıma yıne kuracagım :) torrent bıtıyor nerdeyse :)

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Dual dvd yi nereden bulacam şimdi ya :D Dvd yi bulursam hemen kuracam :D

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
olmuyor yüklenmiyor yapamadım beceremedim sinir oldum :(

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Arkadaşlar bir zamanlar Hazard diye bir arkadaş vardı. O amd için özel bir kernel hazırlayıp sunmuştu. Netten biraz araştırın bulursunuz muhtemelen.

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar bir zamanlar Hazard diye bir arkadaş vardı. O amd için özel bir kernel hazırlayıp sunmuştu. Netten biraz araştırın bulursunuz muhtemelen.
Peki Murat abi ben bunu indirsem kendi bios ayarlarından boot edebilirmiyim yoksa farklı bir program mı indirmem gerekir boot etmek için efi boot gibi? :)

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Restore işlemine başladım. :)
İnşallah bu akşam kuracağım. :)

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Peki Murat abi ben bunu indirsem kendi bios ayarlarından boot edebilirmiyim yoksa farklı bir program mı indirmem gerekir boot etmek için efi boot gibi? :)
Yanlış hatırlamıyorsam kendi içersinde bootloaderi vardı. Tabi sistemim AMD olmadığı için kurup denemedim. Araştırmanızda fayda var.
Restore işlemine başladım. :)
İnşallah bu akşam kuracağım. :)

Hadi bakalım. Senden iyi haberler bekliyorum. Unutma sakın her kurulum yapacağın zaman özelleştirme menüsünde neyi seçip seçmediğini bir yere not al. Sonrası için daha kolay olsun öyleki.

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Hadi bakalım. Senden iyi haberler bekliyorum. Unutma sakın her kurulum yapacağın zaman özelleştirme menüsünde neyi seçip seçmediğini bir yere not al. Sonrası için daha kolay olsun öyleki.
İlk önce L1 ve L2 kurulumda seçtiklerimi+HD3000 seçeceğim.Olur gibime geliyor.
Birde çok değişik şeyler çıkmış. :)
Mesela resimde CPU yazıyor, yani bu işlemcinin çalışması için mi ?
Yani mecbur seçilecek mi ?

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
İlk önce L1 ve L2 kurulumda seçtiklerimi+HD3000 seçeceğim.Olur gibime geliyor.
Birde çok değişik şeyler çıkmış. :)
Mesela resimde CPU yazıyor, yani bu işlemcinin çalışması için mi ?
Yani mecbur seçilecek mi ?

Hardware sensor kısmındakileri diyorsan onlar bir nevi monitörleme yapıyor. Windowstaki cpu-z gibi düşünebiliriz bunu. Sistem üzerinden ısı,vendör id..vs görmemize yarıyor. Seçebilirsiniz. Ama sistem kernel panic verirse özellikle SATA/IDE kısmını sürekli farklı seçimlerle seçip deneyin. Çünkü ben vakti zamanında o kısım yüzünden kac gün üstü üste başarısız kurulumlar yaptığımı bilirim :) Direkt sistemin açılmasına etki eden bir etmen orası. Mümkün mertebe çok fazla şey seçmeyin. Ve seçeceginiz şeyin üstüne tıklayıp muhtemelen açıklaması yapılmıştır. Eğer gerekli buluyorsanız kurun. Güzel haberler bekliyorum ona göre :) :)

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
Hardware sensor kısmındakileri diyorsan onlar bir nevi monitörleme yapıyor. Windowstaki cpu-z gibi düşünebiliriz bunu. Sistem üzerinden ısı,vendör id..vs görmemize yarıyor. Seçebilirsiniz. Ama sistem kernel panic verirse özellikle SATA/IDE kısmını sürekli farklı seçimlerle seçip deneyin. Çünkü ben vakti zamanında o kısım yüzünden kac gün üstü üste başarısız kurulumlar yaptığımı bilirim :) Direkt sistemin açılmasına etki eden bir etmen orası. Mümkün mertebe çok fazla şey seçmeyin. Ve seçeceginiz şeyin üstüne tıklayıp muhtemelen açıklaması yapılmıştır. Eğer gerekli buluyorsanız kurun. Güzel haberler bekliyorum ona göre :) :)
O zaman gereksiz. :)
Ben çalışması için filan sandım o yüzden sordum. :)
Bu arada kurulumdan önce son sorularımı sorayım. :)
Benim şimdi bu restore işleminden sonra hazır bir Mac'e ihtiyacım olacak mı ona göre Mac'i komple silip yeniden diski böleceğim (önceki kurulumda biraz cimrilik yapıp 10 gb yer ayırtmıştım, şimdi 25 yapacağım yeter herhalde :D)

Son mesajlar