Yazma Hızı Yüksek 8 yada 16GB Flash Bellek

Bu konuyu okuyanlar

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Merhaba forumdaşlar..

Başlıkta da belirttiğim üzre yazma hızı gerçekten yüksek olan 8 yada 16gb'lık bir kapasiteye sahip olan flash bellek almam gerek.

Çünkü elimdekilerin yazma hızı gerçekten düşük ve ben sürekli flash bellek ile bişeyler taşıdığım için çok fazla zaman kaybı + sinir bozukluğu yaşıyorum şu belleklerin yavaşlığından ötürü :cursing:

Öneride bulunacak arkadaşlar lütfen gerçek manada hızlı olmasına dikkat edelim ... Ve site olarak hepsiburada,gittigidiyor..vs gibi bir siteden önerebilirsiniz.

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
ready boost özellikli tavsiye ederim. Toshibalar sağlamdır.

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
ready boost özellikli tavsiye ederim. Toshibalar sağlamdır.

Cevap için teşekkürler ama bana readyboost özelliğin olup olmaması değil , yazma hızının ciddi manada iyi olması gerekiyor. Elimde 4 tane bellek var readyboost özellikle daha şimdiye kadar bir kere olsun kullanma gereksiniminde bulunmadım..

Yazma hızı yüksek kullandığınız bir bellek varsa onu önerin arkadaşlar

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
bilgisayarında usb3.0 varsa usb 3.0 destekli en az 16gb lık bir bellek almanı öneririm.Yarın birgün üzerine windows 8 ini yükler tüm bilgisayarlarda kullanırsın :)

Eğer yoksa usb 3.0 ozaman performans olarak çok iyi bellekler var.normalden biraz daha pahalı oluyorlar.toshiba , transend , corsair gibi markalardan alabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Transcend JF 620 tavsiye ederim. Hem usb 2.0 hem de hızları çok yüksektir.

ikspi

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Cevap için teşekkürler ama bana readyboost özelliğin olup olmaması değil , yazma hızının ciddi manada iyi olması gerekiyor. Elimde 4 tane bellek var readyboost özellikle daha şimdiye kadar bir kere olsun kullanma gereksiniminde bulunmadım..

Yazma hızı yüksek kullandığınız bir bellek varsa onu önerin arkadaşlar

Ready boost özellikli olması için bazı hız kriterlerini taşıması gerekiyor. rb desteği olur ise yavaşlardan olmaz. Sistemi hızlandırmak (ram niyetine) için kullanmayacağınızı düşünüyordum, tersine bir durum zannetmedim. En hızlısını ben de merak etmeye başladım şimdi. İyi çalışmalar.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Toshiba bellekler yazma/okuma yönünden çok iyi ve sağlamlar.

İlk usb belleğim toshibaydı 4gb :D 3 kere çamaşır makinesinden yıkandıktan sonra beni terketti :D

şimdi 16gb lık ikincisini aldım :D bir kere daha yıkadım 1 hakkım daha var :D

muratveb

Profesör
Reaksiyon puanı
56
Ready boost özellikli olması için bazı hız kriterlerini taşıması gerekiyor. rb desteği olur ise yavaşlardan olmaz. Sistemi hızlandırmak (ram niyetine) için kullanmayacağınızı düşünüyordum, tersine bir durum zannetmedim. En hızlısını ben de merak etmeye başladım şimdi. İyi çalışmalar.

Şöyle birşey buldum. Adamların yazdığı hız doğrumu acaba ? Çünkü usb2.0 ile bile 20mb/sn yazma hızı olduğunu iddaa ediliyor.

Eğer böyleyse parasını hak eden bir alet. Almayı düşünüyorum. Varmı forumda Team SR1 32GB(TMUSR132GB) kullanan arkadaşlar ?

Link : http://www.hepsiburada.com/liste/te...roductId=bd300437&categoryId=970&SKU=BD300437

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33