Arama sonuçlarınız

1. Sıradan Kullanıcı

Haber Togg Nürburgring Pistinde Turladı

Sekizsilindir kanalının paylaştığı videoda, Togg T10X ile Türkiye'den yola çıkarak Almanya'ya varan ve Nürburgring pistinde turlayan Etem Sayın ve Emir Aşarı deneyimlerini videoda aktarmış. Görüntülere ve profesyonel yarışçı olan Emir Aşarı'nın yorumlarına göre aracı çok başarılı buldum. O...
  2. Sıradan Kullanıcı

Soru 600TL bandında kulakiçi kulaklık önerisi

600TL civarına kulak içi bluetooth kulaklık almam gerekiyor, önerileriniz var mıdır?
  3. Sıradan Kullanıcı

Yardım Uygulamalara Şifre Koymak için uygulama önerisi

Arkadaşlar Android telefon kullanan küçük yeğenim için uygulamalara limit veya direkt şifre koymamız gerekiyor. Yıllardır Android kullanmadığım için pek uygulama bilmiyorum hangisi iyidir kötüdür diye. Önerileriniz var mı hangi uygulamayı önerirsiniz?
  4. Sıradan Kullanıcı

Öneri 10.000 TL Laptop Önerisi

Uzun bir aradan sonra selamlar, farklı forumlara sordum lakin pek tatmin edici cevap gelmedi son olarak buraya sormak istedim. Endüstri Mühendisliği okuyan kardeşim için laptop ihtiyacımız var. Bütçemiz ise 10 Bin TL önereceğiniz laptop modelleri nelerdir? Eğer o bütçeye düzgün, iş görecek...
  5. Sıradan Kullanıcı

Öneri Forum Anasayfasında bulunan videonun otomatik başlaması

Bildiğiniz gibi forumun ana sayfasında üstte SDN'nin yüklediği videolardan bir tanesi gözüküyordu. Aylardan beri bu duruyordu lakin son 3 4 gündür videolar otomatik olarak oynuyor. İzlenme kasmak için mi böyle saçma bir şey yapıldı yoksa hata mı bilmiyorum ama aşırı sinir bozucu. Ses yüksekte...
  6. Sıradan Kullanıcı

Soru iPhone 11 Pro mu 12 mi?

İkisi de 64GB versiyonu sıfır cihazlar. Arkadaşıma alacağız çok arada kaldık. Oyun falan oynanmıyor günlük işlemlerde kullanılacak sadece. Pilinin günü çıkartması ve kamerasının güzel olması bizim için en önemli kriterlerden. Ben Pro serisi her zaman iyidir diyerekten 11 Pro önerdim , arkadaşım...
  7. Sıradan Kullanıcı

Soru ECS H61H2-M12 Anakarta işlemci tavsiyesi

Elimde Intel Celeron G550 işlemci ve Exper kasadan çıkma ECS H61H2-M12 (V1.0) anakart var. Anakartın az önce Intel ME versiyonunu V8.1'e güncelledim ve Bios sürümünü 2012 tarihine güncelledim(msinfo32'den tarihi doğruladım). Resmi sitesinde baktığımda 2012 tarihli Bios versiyonunun Intel Core i5...
  8. Sıradan Kullanıcı

Soru i5 10400F için kule tipi soğutma

Arkadaşlar kardeşimin sisteminde 10400F işlemci var. Stok fanda oyuna girince veya yüke sokunca ısındığını cidden anlayabiliyoruz. Bunun için aşağıdaki soğutucuyu buldum. Sizce 10400F için yeterli olur mu? Asus TUF B460-Plus anakart var. Tahminlerime göre anakart tam frekansa çıkmasına izin...
  9. Sıradan Kullanıcı

Soru Sosyal medya kullanımı için ikinci el cihaz önerisi

Kardeşime 2. el bir telefon almayı planlıyorum. Şu an Redmi Note 7 kullanıyor fakat cihaz aşırı derecede kasıyor. Arama dahi yaparken 20 25 saniyeye yakın sürüyor birini aramamız. Doğal olarak yenilememiz gerekiyor. Aklımda 2. el olarak Samsung ve Apple markaları var. Lütfen Xiaomi, Oppo gibi 1...
  10. Sıradan Kullanıcı

Soru Açık Kaynak İşletim Sistemleri'ni öğrenebileceğim kanal/kaynak önerisi

Bahar dönemi ders seçimimi yaptım ve Açık Kaynak İşletim Sistemleri diye bir ders varmış zorunlu bunu fark ettim. Dersler başlamadan Açık kaynaklı işletim sistemleri nedir , az çok nasıl kullanılacağını öğrenebileceğim, ön hazırlık yapabileceğim bir Youtube kanalı veya rehber , makale atabilir...
  11. Sıradan Kullanıcı

Soru 5000TL'ye kadar Laptop

Ofis uygulamaları , webde gezinme ve Blender programında alıştırma yapmak , ufak da olsa projeler geliştirmek için 5000TL'ye kadar laptop önerilerinize açığım. Yakın zamanda alacağım önereceğiniz cihazlar için şimdiden teşekkürler. @Görkem Say hocam siz laptop piyasasına az çok hakimsiniz, siz...
  12. Sıradan Kullanıcı

07.12.2021 Galatasaray-Fenerbahçe Kadın Takımları Derbisi

Kadına Şiddet olaylarına tepki için Türkiye'nin en büyük 2 spor kulübü Galatasaray ve Fenerbahçe bu akşam 19.00'da NEF Stadyumunda dostluk maçı yapacak. Maç FBTV, Fenerbahçe Youtube, GSTV , TRT Spor tarafından naklen yayınlanacak. Sizce ilk kadın takımları arasındaki derbinin kazananı kim...
  13. Sıradan Kullanıcı

21.11.2021 / Galatasaray 1-2 Fenerbahçe

NEF Stadyumunda oynanan maçta Fenerbahçe deplasmanda rakibini 2-1 yenmeyi başardı. Çok çekişmeli, özlenen derbi ortamında geçti maç. Siz Türkiye'nin en büyük derbisi hakkında ne düşünüyorsunuz maç nasıldı sizce ? Fenerbahçe : 31' Mesut Özil , 90+4' Crespo Galatasaray: 16' Kerem Aktürkoğlu
  14. Sıradan Kullanıcı

Soru Windows 11 yazılım uygulamalarında stabil mi?

Şu an Windows 10 kullanıyorum. SQL Server, Visual Studio , Visual Code, Sublime Text gibi programlar kullanıyor ve arada oyun oynuyorum. Bu tarz programlar Windows 11'de stabil çalışır mı? Ona göre temiz kurulum yapıp geçeceğim. Bir de şu an lisanslı Windows 10'um var onu Windows 11'de...
  15. Sıradan Kullanıcı

Soru iOS 15 iTunes'a gelmedi.

iPhone ve iPad'de denedim ikisinde de iTunes üzerinden yapamıyorum güncellemeyi. Denetlediğimde 14.8 son sürüm diyor 15.0 gözükmüyor. Telefondan yazılım güncellemesi yaptığımda ise isteğe bağlı olarak yayımlandığını gördüm. Sürümde bir hata mı var neden zorunlu değil ve iTunes'da yok? Şimdiden...
  16. Sıradan Kullanıcı

Haber Türkiye Fifa 22'den Kaldırıldı!

Dünyaca ünlü Fifa News Twitter hesabının iddiasına göre Türkiye Milli Takımı Fifa 22'den çıkartıldı. Herhangi bir sebep belirtilmemiş ama tahminim başarısız sonuçlar alan takım için tek tek yüz modellemesi, forma ve sponsorların eklenmesine gerek duymadılar.
  17. Sıradan Kullanıcı

Soru 200 TL Bluetooth Kulaklık Önerisi

200TL'ye kadar bütçem var. Earpods'um bozuldu, bunun kalitesinde bir kablosuz kulaklık önerebilir misiniz? Xiaomi'lere bakıyordum bir süre sonra kulaklık Bluetooth'da ikiye ayrılıyor sol sağ olmak üzere diye çok kişi sorun yaşıyormuş. Doğru mudur ve tavsiyeleriniz nelerdir? Şimdiden teşekkürler.
  18. Sıradan Kullanıcı

Soru 11 Bin TL’ye kadar okul-oyun için laptop

Kuzenim Yazılım mühendisliğine başlayacak bu sene. Elindeki masaüstü yetersiz kalıyor zaten şehir dışına gideceği için Laptop daha çok işini görür. Bütçe 10 Bin, en fazla 11 Bin TL. Malzeme kalitesi ve donanımı kaliteli laptop önerebilir misiniz? Bugün sipariş vereceğiz. Bunu bulduk da 4GB Vram...
  19. Sıradan Kullanıcı

Haber Marcao maçta takım arkadaşını darp etti!

Giresunspor-Galatasaray maçında şok edici bir olay yaşandı. Marcao, kendisinden yaşça küçük milli futbolcumuz Kerem Aktürkoğlu’na kafa ve yumruklu saldırıda bulundu. Hakem ise Marcao’yu oyundan attı. Kerem ise oyundan isteği üzerine alındı. Siz bu rezillik hakkında ne düşünüyorsunuz? Şahsen...
  20. Sıradan Kullanıcı

Messi resmi olarak Paris-Saint Germain'de!

Barcelona'dan ayrılan Lionel Messi , PSG ile 2+1 yıllık anlaşmaya vardı. PSG resmi hesabı az önce açıkladı resmi olarak. Siz bu transfer hakkında ne düşünüyorsunuz? Ben Messi-Neymar-Mbappe üçlüsünün çok feci olacağını düşünüyorum. UCL , Süper Kupa dahil çoğu şeyde favori olurlar.
  21. Sıradan Kullanıcı

Haber Fenerbahçe'ye 5 Transfer İddiası

20/21 sezonunda şampiyonluğu kıl payı kaçıran Fenerbahçe'ye 6 oyuncu transfer edilecek iddiası atılmıştı. 1 tanesi gerçekleşti (Kim Min-Jae) , Kolasinac ise Yağız Sabuncuoğlu tarafından doğrulandı. Listedeki isimler ; Gedson Fernandes dışında sürpriz bir isim göremedim. Onunla anlaşma...
  22. Sıradan Kullanıcı

Soru M2 SSD Hangi slota takmalıyım?

ASUS TUF B460-Plus anakartım ve Crucial P5 1TB M2 SSD'm var. Anakartta 2 tane M2 slotu var ikisi de 32Gbps veri aktarmını destekliyor. Fakat soketlerin biri IRST (Intel Rapid Storage) desteklemezken diğeri destekliyor. Hangi slota takmalıyım M2 SSD'yi ? 1. Slot için yazan; 2. Slot için yazan;
  23. Sıradan Kullanıcı

Soru Windows 10 Microsoft hesabı parola kaldırma

Orijinal lisansım var Windows 10 için. Bunu sisteme girip aktif ettim. Microsoft hesabımı da ekleyeyim hesabımla key eşleşsin istedim Microsoft hesabımı sisteme girdim fakat oturum açarken ya Pin ya da Microsoft hesap şifremi istiyor. Benim istediğim Microsoft hesabım sistemde giriş yapılı...
  24. Sıradan Kullanıcı

Haber Battlefield V Amazon Prime Kullanıcılarına Ücretsiz Oldu

Daha önce BF4 ve 1'i veren Amazon Prime , şimdi de Battlefield V'yi Prime abonelerine ücretsiz olarak sundu. Linkten giriş yapıp Prime abonesi iseniz oyunu talep et tuşuna basabilirsiniz.Ayrıca SDN üzerindeki haberden de tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. https://gaming.amazon.com/intro...
  25. Sıradan Kullanıcı

Soru Acil Durum Uyarısı

Az önce telefonum sessizde olmasına rağmen siren sesine benzer sesle uyandım. Acil Durum Uyarısı bildirimi gelmiş ve telefon son ses ötüyordu. Size de geldi mi bu bildirim? Twitter’da iPhone kullanan çoğu kişiye gittiği söyleniyor.
  26. Sıradan Kullanıcı

Fenerbahçe X Puma 2021/2022 Sezon Formaları Tanıtıldı

14:00'da başlayan lansman ile formalar basına tanıtıldı. İç Saha ve Deplasman formaları tanıtıldı. 3. Forma (Alternatif) forma , Dünyanın 5 büyük kulübüyle aynı anda lansmanda tanıtılacak. (Man City , Milan vs.) PUMA'nın 6. Elit kulübü olarak imzayı attı Fenerbahçe. Ek olarak anlaşma gereği...
  27. Sıradan Kullanıcı

Soru 3 Oyun Arasından Hangisi

3 aylık Xbox Game Pass'im var daha aktif etmedim. FH4 3 ay oynadıktan sonra keşke bende kalsaydı der miyim onu bilmiyorum. Bu 3 oyun arasında siz olsanız hangisini alırdınız? 3 oyunu da çok merak ediyorum indirimde neredeyse aynı fiyatları kararsız kaldım.
  28. Sıradan Kullanıcı

Rehber Windows 11 Için Intel Anakartlarda Tpm Ayarını Açma

Elimde ASUS anakartlar bulunduğu için (Strix ve TUF B460) bunlardan tarif edeceğim. Gigabyte, MSI gibi anakartlarda da benzer yerlerde olacaktır sadece sekme yerleri değişik olabilir. 1-) Bios'a girdikten sonra F7 tuşuna basarak Gelişmiş Ayarlar sekmesine girin 2-) Gelişmiş Ayarlara girdikten...
  29. Sıradan Kullanıcı

Soru Eset Internet Security Mi Kaspersky Internet Security Mi?

Birazdan virüs programı alacağım. Bu ikisi arasında kaldım hangisini önerirsiniz? Sistemden yana sıkıntı yok yavaşlatma sorunu olacağını sanmıyorum güçlü bir sistem var. Koruma olarak hangisi iyidir? Şu an Eset var çok memnunum ama fiyatları malum. Ondan kararsız kaldım.
  30. Sıradan Kullanıcı

Soru Windows 11 Için Sanal Makine Önerisi

Windows 11 kurmak için sanal makine kullanacağım. Hangi sanal makineyi kullanmamı önerirsiniz hangisi daha sağlıklı çalışır? Ek olarak depolama verirken mevcut HDD'den verebiliyor muyum ek disk oluşturmama gerek var mı?
  31. Sıradan Kullanıcı

Haber Rainbow Six Extraction Duyuruldu

Rainbow Six Siege temeli üzerine kurulu yeni Tom Clancy's Rainbow serisi oyun duyuruldu. Rainbow Six'in modu olarak nitelendirebiliriz fakat AAA oyun seviyesinde fiyattan satışa sunuldu. Sizce oyun nasıl , fiyatını hak ediyor mu görüşleriniz nedir? Oyunda 1 2 karakter hariç hepsi Rainbow Six...
  32. Sıradan Kullanıcı

Soru Bu M2 Bu Anakarta Uyumlu Mu?

Asus TUF B460 Plus bir anakart var. Bu anakarta aşağıdaki M.2 SSD'ler uyumlu olur mu? Nvme SSD'ler hakkında pek bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim. 1 - Crucial P5 500GB 2 - Samsung 970 Evo Plus Ayrıca Samsung'a fazladan para vermeye gerek var mı? Crucial uzun kullanımda iş görür mü?
  33. Sıradan Kullanıcı

Rehber Ets 2 / Ats Resmi Multiplayer Kurulumu

Bildiğiniz gibi ATS ve ETS 2 için resmi olarak Multiplayer sürümü yayınlandı. Oynamayı bilmeyenler için nasıl oynanacağını aşağıya yazıyorum. Şu an ATS için mod desteği var, otobüs, araba modu gibi modlarla arkadaşlarınız ile keyifli vakit geçirebiliyorsunuz. TMP'den daha iyi olduğunu...
  34. Sıradan Kullanıcı

Soru Mimarlık Için Masaüstü Toplama

Arkadaşlar abim için acil bilgisayar toplamamız gerekiyor. Adeko17 ve Sketchup programlarını kullanıyor ve render alıyor. Bunun için 10 11 Bin Tl civarına acil bilgisayar önerisi lazım yardımcı olabilir misiniz?
  35. Sıradan Kullanıcı

Soru 2021 Yılında Amd Ekran Kartı Alınır Mı?

Arkadaşıma RX580'li sistem toplamıştık ve Driver sorunlarından müzdaripti. Halen daha her driver güncellemesi geldiğinde DDU ile kaldırıp baştan driver kuruyor öyle stabil performans alabiliyor. Bende ekran kartı fiyatları düşünce 6700XT veya 6800XT almayı düşünüyorum. Fakat Driver konusunda çok...
  36. Sıradan Kullanıcı

Soru Lga1200 Soğutucu Önerisi

10400F ve 10700F için 2 adet soğutucu alacağım. İkisi de stok soğutucu ile Turboda maksimum frekansa çıkamıyor. 300-350TL bandında soğutucu önerebilir misiniz? (Tanesi 300-350TL arasında olacak 2 tane alacağım)
  37. Sıradan Kullanıcı

Uyguna Nereden Call Of Duty Alınabilir?

Çocukluğumdan beri COD hayranıyım fakat yeni oyunlarını alamıyorum aşırı derece pahalı olduğu için. Fiyatı uygun olduğu için mecburen Battlefield oynuyorum fakat hiç keyif vermiyor. Battle.net Euro bazında satıyor doğal olarak almak imkansıza yakın. Uygun fiyata Call of Duty serisinden oyunları...
  38. Sıradan Kullanıcı

Anakart Tercihi Asus Mu Msı Mı?

Şu an sipariş veriyorum 2 anakart arasındayım acil lazım sizce hangisi? Asus Prime B460M-K MSI B460M-A Pro İşlemci i5 10400F , Ram 8GB 2400mhz hepsi hazır anakart alıyorum sadece acil fikriniz lazım.
  39. Sıradan Kullanıcı

8500-9000Tl'ye Nasıl Sistem Alınır?

Arkadaşım yakın zamanda sistem alacak (1-3 hafta arası), internette baktım çok farklı konfigürasyonlar var ve özellikle AMD'nin yeni kartları hakkında performans olarak çok bilgim yok. Sizce nasıl bir sistem toplayabiliriz bilgisi olan yardımcı olabilir mi? Bütçemiz 8500-9000TL. 9000TL'yi...
  40. Sıradan Kullanıcı

Valorant Mouse Sorunu

Dostlar pistol raundlarında bildiğiniz gibi seri ateş edilmesi gerekiyor fakat mousede hızlı basınca 3 tık alıp yarım saniye bekleyip öyle ateş ediyor. CS:GO ve diğer FPS oyunlarında bu sorun yok çatır çatır ateş ediyor fakat Valorantta seri ateş edemiyorum. Bunu nasıl çözebiliriz sorun nerde...
  41. Sıradan Kullanıcı

Valorant Exp Farm Ban Sebebi Mi?

Az önce Spike Hücum modunda 4 pre denk geldi. Phoenix , Killjoy , Brimstone , Raze gibi karakterler ile raund başlar başlamaz yere atıp birbirlerini öldürüp hızlıca oyunu bitiriyorlar Battlepass kasmak için. Karşı takımında işine geliyor sonuçta. Bu ban sebebi mi bilginiz var mı? Ona göre...
  42. Sıradan Kullanıcı

2020-21 Sezonu Şampiyonu Sizce Kim Olacak?

Artık son haftalara girdik sayılır. Ligin bitmesine 1 ay hatta daha kısa bir süre kaldı. Sizce zirvede puanları birbirine çok yakın olan 3 ezeli rakipten hangisi bu sene Süper Lig şampiyonu olacak?
  43. Sıradan Kullanıcı

36. Hafta Galatasaray-Trabzonspor Maçı

Bu akşam oynanacak ve zirveyi etkileyecek maçta sizce gülen taraf kim olur? Anlık olarak skor tablosu ise aşağıdaki gibi
  44. Sıradan Kullanıcı

Bas Konuşta Discord Sesleri Gidiyor

Oyunda bas konuşa bastığım zaman o an Discord'da olan konuşan arkadaşımın sesi de oyuna gidiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
  45. Sıradan Kullanıcı

Avrupa Süper Ligi Kuruldu! Uefa Kriz Toplantısında!

Türkiye Kulüpler Birliği ise UEFA'nın yanında yer aldığını söyledi.
  46. Sıradan Kullanıcı

35. Haftadan Sonra Oluşan Puan Durumu

Süper Lig'de Başakşehir-Fenerbahçe maçının bitmesiyle 35. hafta sona erdi. Güncel puan durumu ise aşağıdaki gibi. 3 büyüklerin önümüzdeki maçları iste şöyle , sizce şampiyon kim olur?
  47. Sıradan Kullanıcı

34. Hafta BB Erzurumspor 2 - 4 Beşiktaş JK

Hakem desteği ile rahatlıkla Erzurum deplasmanını geçen Beşiktaş Jimnastik Kulübü , şampiyonluk yarışında farkı açmaya devam ediyor. Geçen hafta Alanyaspor'un maçı salması , bu maçta da hakemin BJK desteği Süper Ligin sahada değil masada oynandığını bir kez daha görmemize vesile oldu. Siz bu maç...
  48. Sıradan Kullanıcı

32. Hafta Fenerbahçe 1 - 0 Denizlispor

Rakipleri puan kaybederken puan kaybetmesiyle meşhur olan FB ilk kez fırsatı tepmedi ve Samatta'nın golü ile 3 puanı kapıp 2. sıraya yerleşti. Şüphesiz maçın en çok konuşulan pozisyonu Samatta'nın iç çamaşarına bile değmeyen topun ofsayttan iptal edilmesiydi. Sizin bu maç ve kalan haftalar için...
  49. Sıradan Kullanıcı

32. Hafta Kasımpaşa 1 - 0 Beşiktaş

Zirvede yarışında GS kaybedince farkı açma şansı elde eden BJK bu şansı geri tepti. Yarın Fenerbahçe'nin kazanması durumunda zirve yeniden karışacak gibi duruyor. Sizin bu maç hakkında görüşleriniz neler? Çarşı taraftar grubu bu skora isyan etti. Tweeti ; İşin ilginç yanı GS ve FB...
  50. Sıradan Kullanıcı

32. Hafta Hatayspor 3 - 0 Galatasaray

Zirve yarışına devam eden GS , Rizespor'un ardından bir darbe daha aldı. Şüphesiz stoper eksikliği takımı çok yaraladı. Siz maç hakkında ne düşünüyorsunuz? Gidişat nasıl olur sizce?
  51. Sıradan Kullanıcı

Galatasaray, korkudan sitesindeki kanıtları sildi.

Fenerbahçe yönetim kurulu üyesi Metin Sipahioğlu bugün yaptığı açıklamada kanıtlarını bizzat Galatasarayın sitesinden aldığını, isteyenlerin GS sitesine girip bakabileceğini söyledi. Ancak GS'li yetkililer bu açıklamanın hemen ardından tüm kanıtları sitesinden sildi. Silinen dosyalarda 1939...
  52. Sıradan Kullanıcı

Fenerbahçe'nin şampiyonluk talebi kabul edildi iddiası!

Fenerbahçe geçtiğimiz günlerde hakkı olan 28 şampiyonluğunun tanınması için 59 öncesi sezonlar sayılsın demişti. En büyük Fenerbahçe taraftar gruplarından birisi olan ve yönetime yakınlığı ile adı anılan 12numara ise bugün tweetinde hayırlı olsun dedi ve Twitter'da gündem oldu. Siz bu iddia...
  53. Sıradan Kullanıcı

GTA 5 Yeni Heistler Nerede?

Lester'da olan tüm heistleri bitirdik. Şu adayı soymalı heisti nereden başlatıyoruz ne almamız gerekiyor bilgisi olan var mı?
  54. Sıradan Kullanıcı

21 Mart 2021 Beşiktaş JK - Fenerbahçe SK Derbisi

21 Martta oynanacak Beşiktaş JK - Fenerbahçe SK karşılaşmasında sizce gülen taraf kim olur? Ben bol gollü bir maç bekliyorum ve içimden bir ses Fenerbahçe kazanacak diyor. Fenerbahçe deplasmanda mükemmel top oynayan , Beşiktaş ise evinde mükemmel top oynayan takım. Çok çekişmeli olacak gibi.
  55. Sıradan Kullanıcı

31. Hafta Galatasaray 3 - 4 Çaykur Rizespor

Galatasaray çok kritik maçta puan kaybetti. Geçen hafta Gençlerbirliği mağlubiyeti alan Fenerbahçe’ye fark açma şansını maalesef kaybetti. Fatih Terim’in yenilgiyi hazmedemeyip Rizespor yedek kulübesine saldırması maçın en konuşulan yeri oldu. Ama kamera karşısında bağırıp cezadan yırtacak gibi...
  56. Sıradan Kullanıcı

Rampage Spear mı GamePower Bane mi?

Az sonra siparişi veriyorum ne almalıyım? Çok acil yardımcı olursanız sevinirim. https://www.trendyol.com/rampage/spear-7200-dpi-rgb-ledli-makrolu-gaming-oyuncu-mouse-p-84544825?boutiqueId=61&merchantId=180889...
  57. Sıradan Kullanıcı

Belhanda'nın sözleşmesi tek taraflı feshedildi.

Galatasaray Twitter hesabından az önce yapılan bildiriye göre Belhanda'nın sözleşmesi tek taraflı fesih edildi. Sebebi ise Sivas maçından sonra yaptığı olaylı açıklamaydı. Açıklamada yönetime sert çıkışta bulunmuştu. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sosyal Medyada ise Fatih Terim'e...
  58. Sıradan Kullanıcı

Fenerbahçe, 1959 öncesi şampiyonlukları için TFF'ye başvurdu.

Resmi hesaptan yayımlanan habere göre Fenerbahçe 1959 öncesi şampiyonluklarının sayılması için TFF'ye başvurdu. Eğer kabul olursa toplam 28 şampiyonluğa ulaşıp 5. yıldızı takabilecek. Ek olarak Türkiye'nin en fazla şampiyon olan kulübü ünvanını eline alacak.
  59. Sıradan Kullanıcı

FB Yönetim Kurulu Üyesinden Çarpıcı Açıklamalar

TRT Spor'a az önce konuşan Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi'nin açıklamalarına objektif bir şekilde bakıldığında tamamen haklı olduğu rahatlıkla anlaşılıyor. Beşiktaş'da bu hakem hatalarından yakındı. Şu an Galatasaraylı yöneticilerin algıları , ağlamaları yüzünden yapılan hakem hatalarından GS...
  60. Sıradan Kullanıcı

Mi Wifi Pro Güvenlik Zayıf

Mi Wifi Pro kullanıyorum. Telefonda cihaza bağlandığımda zayıf güvenlik uyarısı veriyor. Bunu nasıl çözebilirim?
  61. Sıradan Kullanıcı

Trabzonspor 0-1 Fenerbahçe | Süper Lig 27. Hafta

Genelde Fenerbahçe yenilince konu açılırdı, güzel bir oyunla yendikten sonra açayım dedim. Fenerbahçe şampiyonluğun son virajında kritik bir deplasman galibiyeti ile zirve yarışına tutundu. Siz oyunu nasıl buldunuz maçın adamı kimdi sizce? Beinsports'un her hafta Fenerbahçe adına yaptığı...
  62. Sıradan Kullanıcı

iPhone 7 açılmıyor

Kardeşim iPhone 7 kullanıcısı. Dün gece telefon kendi kendine kapanmış , sabah açmaya çalıştığımızda Apple logosu gelip gidiyor. DFU Moda alıp Geri Yükleme deniyorum yazılım inene kadar telefon DFU Modundan çıkıp tekrar resetlenme döngüsüne giriyor. Şimdi zar zor yazılımı indirdim DFU alıp...
  63. Sıradan Kullanıcı

BeinSports'dan Fenerbahçe'ye dava

Galatasaray'a yakınlığı ile bilinen Beinsports'a şu ana kadar en net tepkiyi gösteren Fenerbahçe'yi Katarlı şirket dava etmeye hazırlanıyor. Maç öncesi ve sonrasında "Be Fair" (Adil Olun) yazılı tişörtlerle çıkan , seremonilerde de aynı şekilde giyinen Fenerbahçeli oyuncular ek olarak maç...
  64. Sıradan Kullanıcı

SE 2020'den geçilecek cihaz

SE 2020 yedek cihazımı 4500TL'ye sattım. Üstüne maksimum 1000TL ekleyebilirim sıfır , ikinci el önerileriniz nelerdir? Önceliğim Apple ekosisteminde kalmak, temiz bulamazsam Android bakacağım zaten yedek telefon. Çinli markaları önermezseniz sevinirim. Performans ve kamera olarak SE 2020...
  65. Sıradan Kullanıcı

i7-7700 mı i5-10400F'mi?

Halihazırda kullandığım i7 7700 + B250M-K ikilisini satacağım. Yerine i5 10400F + H410M-A Pro almayı düşünüyorum sizce mantıklı bir yükseltme olur mu? Şu an 16GB Kingston Fury 2400mhz ram kullanıyorum bu ramleri değiştirmesem uyumlu olur mu çalışır mı sistemde? Şimdiden teşekkürler.
  66. Sıradan Kullanıcı

R5 3600'mü i5 10600K'mı ?

Selam dostlar yakın zamanda arkadaşıma sistem toplayacağız iki sistem arasında kaldık. Sizce hangisini almak daha mantıklı olur ikisini de aşağıya yazıyorum, 1 - AMD Sistem AMD Ryzen 5 3600 Team 16GB 3200mhz Ram Asus Prime B550-Plus Anakart Asus Dual RTX 3070 Ekran Kartı 2- Intel Sistem Intel...
  67. Sıradan Kullanıcı

iPhone aktarımda uygulama verisi aktarılıyor mu

Halihazırda kullandığım cihazdan başka bir iPhone geçeceğim. Önceden hep sıfırdan kurardım temiz olsun diye fakat bu sefer önemli veriler ve sohbetler var telefonumda. Bunları kurulumda eski iPhone'dan al dersem hangi verileri aktarıyor? Olduğu gibi her uygulama ve verisi geçiyor mu? Aynı iCloud...
  68. Sıradan Kullanıcı

XR Kullanıcıları kaç saat ekran süresi alıyor?

iPhone Xr'ı 14.3 sürümünde kullananlar kaç saat ekran süresi alıyor var mıdır Xr kullanan güncel sürümde?
  69. Sıradan Kullanıcı

Aliexpress kaç tl gümrük vergisi uyguluyor?

Aliexpress kuponum var. 35TL'lik bir kılıf alırsam kaç tl gümrük vergisi öderim buna? Bilgisi olan var mı?
  70. Sıradan Kullanıcı

Telegram grup banı kaldırma

Telegram geçince arkadaşlarla yeni grup kurduk, özellikleri denerken yanlışıkla banladım arkadaşı , bu banı nasıl kaldırırız bilgisi olan var mı? :D
  71. Sıradan Kullanıcı

Hangi marka HDD alınmalı?

1TB 7200rpm HDD alacağm birkaç güne. Sizce hangi marka alınmalı? Toshiba P300 iyi diye duydum ama sistem tavsiyelerinde hep WD Blue , Seagate gibi markalar kullanılıyor. Siz ne önerirsiniz?
  72. Sıradan Kullanıcı

i7 7700'e RTX Ekran Kartı

Dostlar i7-7700 işlemciye sahibim. RTX'e geçmeyi düşünüyorum. Zalman ZM600-Le PSU var kasada. 12V kanalından 540W veriyor. Bu işlemci ve PSU'ya hangi RTX kartı gider? Şimdiden teşekkür ederim.
  73. Sıradan Kullanıcı

2020'de en çok satan cihazlarda Samsung fırtınası

SDN'nin haberine göre listede bol bol Samsung cihaz var. Eski yıllarda Xiaomi Redmi serisi alıp ağzı yananlar Samsung A serisine dönmüş gibi görünüyor. Siz bu liste hakkında ne düşünüyorsunuz? Amiral gemisi olarak sadece iPhone 11 ve SE (2020) olması da ilginç. Sanırım yüksek meblalara Android...
  74. Sıradan Kullanıcı

Ekran Kartı Yükseltmesi

Evde ailemin kullandığı sisteme yükseltme yapacağım. Şu an i3 7100 - GTX 1050 Ti - 8GB Ram var. Ekran kartı araştırdım ikinci elde 900-1300TL arasına satılıyor bulunduğum konumda. Buna ikinci el veya sıfır üstüne ekleyerek ne alabilirim? RX580 şu an iyi gibi geldi. Yeni nesil kartlar hakkında...
  75. Sıradan Kullanıcı

S21 serisi şarj aletsiz geliyor!

Apple iPhone 12 serisinde şarj aletini kaldırdığı zaman forumdaki Samsungcu arkadaşlar , hatta Samsung dalga geçmişti. Samsung daha sonra dalga geçtiği paylaşımı sildi ve belgelere göre S21 serisinde şarj aleti olmayacak. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Xiaomi yazmaya gerek duymuyorum ...
  76. Sıradan Kullanıcı

Windows 8.1 mi 10 mu?

Güncel sayılabilecek bir sisteme sahibim. Sizce bu sisteme Windows 8.1 mi daha iyi gider 10 mu? Şu an 10 kullanıyorum format atacağım da iki sürüm arasında kaldım.
  77. Sıradan Kullanıcı

10TL'ye ekipçe oynanabilecek oyun

10-11 kişilik arkadaş grubumuz var ve akşamları Among Us , Gartic.io gibi oyunları oynuyoruz. Son zamanlar CS'de başladık fakat zevk vermiyor eskisi gibi. 10TL'ye böyle ekipçe oynayabileceğimiz bir oyun önerebilir misiniz? Saklambaç oyunu vardı onun ismini unuttum. Mobil oyun önerisi ise Çapraz...
  78. Sıradan Kullanıcı

100TL'ye kulaklık önerisi

Telefonda ve bilgisayarda kullanmak için kulakiçi kulaklık almayı düşünüyorum. Şu an 100TL bütçem var bu bütçeye alınabilecek bir kulaklık var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
  79. Sıradan Kullanıcı

Birazdan Sistem Alacağım Sizce Nasıl?

Az sonra arkadaşıma sistem alıyoruz. Aşağıdaki gibi özellikleri var. Değiştir dediğiniz bir şey var mıdır ve uyum sorunu olur mu? AMD Ryzen 3 3100 İşlemci AMD Radeon RX580 8GB Ekran Kartı Gigabyte B450M-S2H Anakart Team Delta TUF 16GB 3200mhz Ram James Donkey 240GB SSD Toshiba P300 1TB 7200rpm HDD
  80. Sıradan Kullanıcı

Kabylake İşlemciye Windows 8.1

Dostlar selamlar. Windows 10 kurulu şu an sistemim fakat 8.1 kurmak istiyorum. İşlemciyi aldığım zamanlar Kabylake işlemcilere Windows 10 dışında hiçbir Windows sürümü yüklenmiyordu. Şu an bu zorunluluğu kaldırdılar mı? 8.1 kurabilir miyim sisteme?
  81. Sıradan Kullanıcı

Visual Studio projeyi açmıyor

Arkadaşımdan aldığım Visual Studio projesini açamıyorum. Dosyayı açtığımda boş Visual Studio ekranı geliyor nasıl düzeltebilirim? Visual Studio 2019 kullanıyorum.
  82. Sıradan Kullanıcı

CS:GO Düşük FPS Sorunu

Aşağıdaki gibi sistemim var. Önceden hiçbir sorun yoktu fakat son 4 5 gündür özellikle Dust 2 haritasında çok drop yiyorum. Yıllardan beri 144fps kilitli oynuyordum , Dust 2 dışında tüm maplerde 144 sabit zaten fakat Dust 2 de 30-35FPS'e kadar düşüyor. Çatışmaya girdiğimde kasmaktan...
  83. Sıradan Kullanıcı

1500TL Telefon Önerisi

Akrabam 1500TL'ye acil telefon arıyor internetten. 1800TL , 2000TL çık şunu al demeyin maalesef bütçe yetersiz. 1500TL'ye ne önerirsiniz? Sadece sosyal medya ve arama için kullanılacak. Eski telefonu S4 Mini'ydi o yüzden performans anlamında ahım şahım bir şeye gerek yok.
  84. Sıradan Kullanıcı

Sürekli Bir Hata Oluştu yazıyor

Forumda çoğu zaman bildirimlere dahi bakamıyorum. Bir hata oluştu gibisinden bir hata ve tarayıcınızdan kaynaklı olabilir diyor. Safariden de Chromedan da hatta başka telefon/bilgisayardan denediğimde bile bakamıyorum. Bildirim bakmayı geçtim konulara cevap bile yazamıyorum. Hep bir hata oluştu...
  85. Sıradan Kullanıcı

Vodafone e-Sim Türkiye'de

e-Sim uzun zamandır gelsin diye bekliyorduk ve sonunda geldi. Şu an Vodafone için mevcut. Mevcut aboneler de yeni aboneler de E-Sim geçebiliyor. Detaylı bilgi aşağıdaki bağlantıda. NOT : Uyumlu cihazınız olması gerekmektedir. Vodafone sitesinde yer alan bilgiye göre şu an sadece aşağıdaki...
  86. Sıradan Kullanıcı

İşlemci Günlük kullanımda hız fark ettirir mi?

İşlemci de SSD gibi hız fark ettirir mi? Örnek veriyorum i3-7100 ile i7-7700 arasında tarayıcı açma hızı , uygulama tepkileri değişir mi?
  87. Sıradan Kullanıcı

iPad tuşu bastırmalı mı dokunmatik mi?

Arkadaşlar iPad 8. nesil tablette bildiğiniz gibi Home tuşu bulunmakta. Bu tabletteki tuş iPhone 6S'lerde olduğu gibi bastırmak mı gerekiyor yoksa 7 , 8 ve SE 2'de olduğu gibi dokunmatik bir tuş mu? 1602523087 Bilen yok mu hiç?
  88. Sıradan Kullanıcı

Türkiye'nin Askeri alanda en çok ihracat yaptığı ülkeler

2020'nin ilk 9 ayında Türk şirketlerinin askeri alanda en çok ihracat yaptığı 5 ülke listedeki gibi.
  89. Sıradan Kullanıcı

iPad'e normal Bluetooth klavye bağlanır mı?

iPad 8. Nesil sipariş verdim. Apple sitesindeki klavye çok pahalı olduğu için alamadım. Önerebileceğiniz bluetooth klavye var mı kullanmak için? Şimdiden teşekkür ederim.
  90. Sıradan Kullanıcı

İkinci El Sistem Yükseltmesi

Aşağıdaki gibi bir sistem var arkadaşımın dükkanında. Aldığından beri kasada hiçbir yükseltme yapmamışlar sadece yıllık format atılıyor. Bütçeyi çok yormadan ikinci el parçalar kullanarak sistemi yükselteceğiz aşama aşama. İlk önce nereden başlayalım ve hangi parçaları önerirsiniz? Şu an Windows...
  91. Sıradan Kullanıcı

Ekran gövde oranı sizin için önemli mi?

Teknoloji kanallarının anlata anlata bitiremediği ekran/gövde oranını cihaz alırken dikkat ediyor musunuz? Örneğin çentiği ne kadar büyük , kamerası Pop-up mu olsun , ekranda delik mi olsun, 16:9 oranlı olsun gibi takıntınız var mı? Yoksa tasarımdan ziyade donanımına bakıp mı alıyorsunuz...
  92. Sıradan Kullanıcı

iPhone SE 2020'den Xr geçmek

Aklımda böyle bir düşünce var. SE 2020 tamam kamera olsun işlem gücü olsun çok iyi. Pili de normal kullanımda yeterli fakat iş gereği telefona eskisinden çok bakıyorum ve doğal olarak pili yetmiyor. Eskiden Xr kullandığımda 9 saat ekran süresi alıyordum. Tekrar Xr geçsem günlük kullanımda veya...
  93. Sıradan Kullanıcı

iPad Şarj Aleti Zarar Verir Mi?

iPad alacağım yakın zamanda. Kutusundan 20W şarj aleti çıkıyor. Bu şarj aleti ile iPhone cihazları şarj edersek bataryaya zarar verir mi? Telefonlar hızlı şarj destekliyor çünkü ama 20W fazla gelir mi? Kullanan varsa Xr için kaç saatte dolduğunu da yazabilir mi ? Şimdiden çok teşekkürler.
  94. Sıradan Kullanıcı

i5 7400 , 7500 , 7600 arasında seçim

Şu an arkadaşımın sisteminde i3 7100 var. 1050 Ti bile darboğaz yapıyor oyunlarda. Kodlama işine de başladı ve yarı yolda bırakmayacak bir işlemci alacak ikinci el. Siz hangisini önerirsiniz? 7400 fiyatı uygun fakat frekans hızı düşük , 7500 ve 7600 arasında da 200tl fark var. Sizce hangisi...
  95. Sıradan Kullanıcı

Telefonda Rom var , ekstradan Root atmaya gerek var mı?

Arkadaşlar G900F cihaza sahibim. Şu an LineageOS 16.0 kararlı sürüm mevcut. TWRP ile kurmuştum. Cihazda Root yok ama şu an. Root atmaya gerek varmı? Yazılımda ekstra özellikler açılıyor mu? (Bazı modlu romlarda açılıyor diye biliyorum) Şimdiden teşekkürler.
  96. Sıradan Kullanıcı

Lineage OS Official Sürüm Beklenmeli mi?

Arkadaşlar evde yedek telefonuma Android 10 kuracağım. Lineage OS sitesinde resmi olarak henüz yayımlanmadı geliştirme aşamasında. Fakat XDA Forumda Unofficial sürümleri kurulabilir durumda. Sizce Unofficial kurmalı mıyım yoksa Official beklemeli miyim?
  97. Sıradan Kullanıcı

İncehesap kaç günde kargoya verir?

Cumartesi günü sistem sipariş verdim daha dün montaj aşamasına geçmiş. Kaç gün içinde montajı tamamlanıp kargoya verilir daha önce deneyimleyen olduysa bilgilendirirse sevinirim.
  98. Sıradan Kullanıcı

Bu sisteme nasıl bir yükseltme yapılabilir?

Arkadaşımın şöyle bir bilgisayarı var. Anakartı değiştirmeyi düşünmüyor bu sisteme nasıl bir yükseltme yapabiliriz? Asus Prime B250M-K Anakart Intel Core i3 7100 İşlemci GSkill 8GB 2400mhz Ram GTX1050 Ti ekran kartı Aklımızda işlemci olarak i7 7700 var, kendim de kullandığım için performansı...
  99. Sıradan Kullanıcı

Gigabyte ve XFX kalitesi nasıldır?

Bu zamana kadar kendi sistemlerimde hep garantisi ve kalitesi üst düzey olduğu için Asus markasını tercih ettim. Akrabama bugün bilgisayar alacağız fiyattan dolayı marka çeşitliliğimiz yok, anakartta Gigabyte ekran kartında da XFX markasını bulduk. Bu iki markanın kalitesi ve garantisi nasıldır...
  100. Sıradan Kullanıcı

2020'nin İlk Yarısında En Çok Satan Cihaz iPhone 11 Oldu

2019'un ilk yarısında da diğer modellere kıyasla ucuza satışa sunulan XR 1. olmuştu, 2020'nin ilk yarısında da aynı politika ile satışa sunulan 11 en çok satan cihaz oldu. Forumda cihazı kullanmadan çamur atanlar satmaz etmez diyorlardı bu sene de şaşırtmadı liste. Geçen sene XR için laf...
  101. Sıradan Kullanıcı

3500-4000TL bandına toplama bilgisayar

Akrabama bilgisayar toplayacağız. Genelde EBA ve internette gezinmek için kullanılacak. Oyunları da AAA oyun oynamıyor çok oyunla arası yok. Monitör klavye mouse var sadece kasa lazım. Bu fiyata alınacak en iyi toplama bilgisayar hangisidir? Yardımcı olursanız sevinirim iyi forumlar. 1599036715...
  102. Sıradan Kullanıcı

Bildirimden Mesaj Yanıtlayamıyorum

iOS 13.6.1 sürümündeyim. Whatsapp , Messenger veya başka bir platformdan mesaj geldiği zaman bildirimden cevaplayamıyorum. 3D Touch olan cihazlarda sert basınca , Haptic Touch olanlarda basılı tutunca cevaplama menüsü açılıyordu fakat artık açılmıyor. Bu ayarlardan falan mı kapatıldı yoksa...
  103. Sıradan Kullanıcı

Youtube Müzik Listesini Apple Müzik Aktarmak Mümkün Mü?

Spotify üyeliğim bitince YT Music geçmiştim ve listemi bir site aracılığı ile sorunsuz aktarmıştım. Benzer işlemi YT Music'den Apple Music geçirmeyi sağlayan site veya program biliyor musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.
  104. Sıradan Kullanıcı

Earpods kalitesinde kulaklık önerisi

3 yıldır kullandığım Earpods dün maalesef sağ taraftan ses vermemeye başladı. Başlarda kabloyu oynatınca geliyordu da sonra fişi çekti. Yerine Earpods gibi veya daha iyi ses veren kulaklık önerebilir misiniz? Bütçe en fazla 250TL
  105. Sıradan Kullanıcı

Fenerbahçe'nin bugün transfer açıklayacağı iddia edildi!

Kurulan onlarca oyuna rağmen yönetimden her ne olursa olsun transfer yapacağız taraftarlarımız rahat olsun mesajı geldikten sonra Fenerbahçe resmi Twitter hesabından taraftarları heyecanlandıran Tweet atıldı. İddiaya göre bugün transferlerini açıklanacak. Açıklanması muhtemel transferler : Mert...
  106. Sıradan Kullanıcı

Araçlara Yazılım Güncellemesi Yapmak Gerekir Mi?

Bildiğiniz gibi çoğu araçta multimedya sistemi var. Fabrika çıkışlı gelenlere yazılım güncellemesi de geliyormuş. Bunu yetkili servislerde yaptırabiliyoruz diye biliyorum. Peki bunları yapmak ne gibi getiriler sağlıyor? Yapmak şart mı bunları bilen var mı?
  107. Sıradan Kullanıcı

Verilerinizi Çinli Menşeili Telefonlara Girmeye Güveniyor Musunuz?

Bildiğiniz gibi bir sürü Çin marka telefon piyasaya çıktı. ABD'de Çin'in en büyük telefon üreticilerinden birisi olan Huawei markasını veri ihlali ile suçladı. Siz kişisel bilgilerinizi Çin malı telefonlara girerken herhangi bir güven sorusu yaşıyor musunuz? Ben Huawei ve Xiaomi'ye güveniyorum...
  108. Sıradan Kullanıcı

Galatasaray'ın yeni sezonda giyeceği formalar belli oldu

Fenerbahçeli biri olarak formalara hayran kaldım. Gerçekten güzel olmuş bu sezon formaları. KAYNAK : haberler.com
  109. Sıradan Kullanıcı

Güç Kaynağı Fanından Gelen Ses

Bilgisayarı ilk çalıştırmada fandan resmen uçak motoru gibi ses geliyor. Ekran kartı fanları kapalı , kasa fanlarını söktüm işlemci fanını elimle durdurdum ve eminim ki güç kaynağından geliyor. Bilgisayarı ilk açtıktan 2 3 dakika sonra ses kesiliyor fakat başta o ses geliyor. Sadece gün içinde...
  110. Sıradan Kullanıcı

LPG depoda sıvı mı oluyor gaz mı?

Hep bunu merak etmiştim. Benzin istasyonlarından aldığımız LPG depoda sıvı halde mi oluyor gaz mı? Motora giderken basınç nedeniyle sıvı olarak gittiğini duymuştum fakat depoda nasıl bekliyor bilen var mı?
  111. Sıradan Kullanıcı

Mi Band 4 Mesafeyi Hatalı Ölçüyor

Düz koşuya başladım. 500 Metre hedef koydum ve koşuyordum. Hatalı veri çıkmaması için telefona Goals-Fitnes isimli programı yükledim ve Mi Band 4 den koşuyu başlattım. 500 metre civarı koştuğumu zannedip bilekliğe baktım ve 0.25Km yazıyordu. Uygulamaya baktığımda ise 496 metre koştuğum çıktı...
  112. Sıradan Kullanıcı

Minecraft Düşük FPS Sorunu

Dostlar oyunum orjinal , Java , Windows , ekran kartı driverı her şey güncel ancak Minecraft oynayamıyorum. Sistemim hayli hayli yetiyor ancak en düşük ayarlarda bile en fazla 15 20fps alıyorum. Bu sorunu yaşayıp çözümünü bulan var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
  113. Sıradan Kullanıcı

iPhone Kestirme Önerileri

Kullandığınız kestirmeler varsa özelliklerini ve indirme bağlantısını paylaşabilir misiniz? Kendi kestirmelerimi telefon değiştirirken yedeklemeyi unutmuşum hepsi gitti. İnternette denediklerimin bazıları da çalışmıyor. Youtube Video İndirme , Instagram'dan video/fotoğraf indirme veya...
  114. Sıradan Kullanıcı

Hey Siri özelliği şarjı etkiler mi?

Elim doluyken veya kirliyken Siriyi kullanmak için tuşa basılı tutmaktansa "Hey Siri" özelliğini açmayı düşünüyorum. Bu özellik şarjı etkiler mi? Mikrofon sürekli aktif mi kalıyor dinlemek için nasıl oluyor bilen var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
  115. Sıradan Kullanıcı

Vatan 18 Yaş Altı Satıyor Mu

Vatan Bilgisayar 18 yaş altına ürün satıyor mu? Akıllı saat almaya gideceğim de Teknosa 2 ay sonra gel dedi satmıyor da Vatandan alacağım o yüzden merak ettim. ?
  116. Sıradan Kullanıcı

Xiaomi Mi Band 3 Alınır Mı?

Arkadaşıma akıllı saat alacağız 130TL bütçe var. İnternette Global Türkçe Versiyon Mi Band 3 bulduk. Adımsayar , kalp atış ölçer gibi özellikleri kullanmak için sizce alınır mı? Kullananlar varsa artı ve eksi yönlerini yazarsa çok sevinirim.
  117. Sıradan Kullanıcı

Vodafone Operatör Adı Sürekli Değişiyor

Dostlar Türk Telekom'dan yakın zamanda Vodafone'a geçtim. Fakat hat gün içinde sık sık kopup 1 2 saniye sonra başka isimle geri geliyor. Örneğin Vodafone TR yazarken gidiyor Vodafone Wi-Fi yazıyor daha sonra HayatEveSigar gibi sürekli değişiyor. Bu tek bende mi var yoksa başka yaşayan var mı bu...
  118. Sıradan Kullanıcı

Ace Combat 7 Joystick Kurulumu

ThrustMaster'in Flight Stick'ini aldım. Bilgisayara USB üzerinden takınca driveri otomatik kurdu ve Denetim Masasından test ettim sorunsuz çalışıyor. Ancak Ace Combat 7 isimli oyun görmüyor klavyeden sürdürüyor uçağı. Oyunun görmesi içni yapmam gereken ekstra ayarları bilen var mı?
  119. Sıradan Kullanıcı

iPhone SE (2020) İndirim Haberleri

Dostlar internette iPhone SE (2020)'nin rekabette kalması amacıyla indirime gireceği haberleri dolaşıyor. Hatta SihirliElma Instagram sayfasında da paylaşıldı. Sizce fiyatı kaç TL olursa daha iyi olur? Sizin olmasını istediğiniz fiyat ne olurdu ? Şu anki fiyatı 64GB modeli için 5299TL.
  120. Sıradan Kullanıcı

iPhone SE stoklara ne zaman girer?

Yeni çıkan iPhone SE 2020'yi sipariş edeceğim ancak hiç bir sitede satışı yok. Apple'ın kendi sitesinde de yakında diyor. Bu cihaz ne zaman satışa çıkacak bilgisi olan var mı? Şimdiden teşekkürler.
  121. Sıradan Kullanıcı

İnternet Sitesi Engelleme

Dostlar yakın bir arkadaşımın kardeşi web tarayıcıdan oynanan saçma bir online oyuna başlamış. Derslerini de aksatıyor bu oyun yüzünden. Kablonet arayüzünden site engelleme yapabilir miyiz girilmemesi için? Veya program falan yok mu o siteye girişi engelleyecek? Şimdiden teşekkürler.
  122. Sıradan Kullanıcı

Telefonu Kapatıp Açtığında Tarihin Sıfırlanması

Arkadaşlar Lineage OS 16 kurulu Galaxy S5 cihaz var. Eskiden böyle bir sorunu yoktu ancak son 3 4 gündür telefon yeniden başladığında tarih ayarları sıfırlanıyor. Bu sorunu düzeltme yöntemi var mı sıfırlamadan başka? Şimdiden teşekkürler.
  123. Sıradan Kullanıcı

i7 7700'ün AMD'de karşılığı

Arkadaşlar i7 7700'ün AMD'de karşılığı nedir ? Güç olarak hangi işlemciyle yarışıyor?
  124. Sıradan Kullanıcı

Son Zamdan Sonra 3000TL'ye Telefon Önerisi

Bir akrabam 3000TL'ye telefon alacak bugün internetten. Zam gelmese A71 alacaktı ancak zam geldiği için bütçeyi aşıyor. 3000TL'ye ne önerirsiniz? Ufak bir araştırma yaptım ve A51 , Mi 9T gibi cihazlar uygun gibi. Siz ne düşünüyorsunuz? Şimdiden teşekkürler.
  125. Sıradan Kullanıcı

RX580 için 7. Nesil İşlemci

Şu an kullandığım RX570'e güzel bir teklif geldi ve satacağım. Üstüne para ekleyip Asus Strix RX580 almayı düşünüyorum. RX570 yine i3 7100 ile iyi kötü çalışıyordu ancak RX580 geçince işlemci de alacağım 7. Nesil. i5 7500 alsam yeter mi yoksa i5 7600 veya i7 7700 çıkmaya gerek var mı? Anakart...
  126. Sıradan Kullanıcı

A320M Ryzen 5 1600 için Bios Update Gerekir mi

Arkadaşım şu anda ASRock A320M-DGS Anakart ve AMD A8-9600 işlemcili sistem kullanıyor. İşlemci GTX1050 besleyemediği için yeni çıkan 12nm Ryzen 5 1600 sipariş verecek bu hafta. Bu işlemci Bios Update yapmadan çalışır mı , yapılmalıysa hangi sürümü kurmalıyız? Normalde Asus , MSI gibi üreticiler...
  127. Sıradan Kullanıcı

FPS Oyunları için kulaklık önerisi

Önceden Steelseries Siberia 200 kullanıyordum müthiş bir kulaklıktı. Oyunda çok rahat ses kasılıyordu. En son zamanında sol tarafından ses gelmemeye başlamıştı servise yollayınca iade kararı çıktı ancak o parayı başka yere harcadığım için alamadım. O günden beri telefon kulaklıkları ile idare...
  128. Sıradan Kullanıcı

RAM Alırsam Droplar Geçer mi?

Dostlar şöyle bir sistem var. Battlefield 5 gibi oyunlarda Multiplayer kısmında bazen drop yiyor sistem. Rainbow Six ve Watch Dogs 2 oynarken de arkada tarayıcı açıksa çok ufak fps dropları giriyor (70'den 55-60 civarına). Bunları önlemek için ram alsak yeterli olur mu yoksa işlemciden mi...
  129. Sıradan Kullanıcı

Bu sisteme nasıl yükseltme yapılabilir?

AMD A8-9600 APU İşlemci Team Dark 8GB DDR4 2133mhz Ram Asrock A320M-DGS Anakart Galax GTX1050 2GB Ekran Kartı 300W PSU Arkadaşımda böyle bir sistem var. İşlemci ve rami satıp önce o ikisini yükseltmek istiyor. İşlemci olarak aklımızda Ryzen 5 1600 (12nm) var. Ram aşağıya linkini bıraktığım rami...
  130. Sıradan Kullanıcı

Yeni Xperia Cihazları Neden Satılmıyor

Sony’nin yeni çıkarttığı cihazlar neden Türkiye’ye gelmiyor? XZ1 çok güzel bir cihazdı devamını beklerken Türkiye’ye XZ2 getirmediler üstüne ara modeller çıkmasına rağmen onlar da gelmedi ülkemize. XZ1 bi ara Mediamarktta 1500TL’ye satılıyordu hatta çok güzel bir cihazdı.
  131. Sıradan Kullanıcı

Battlefield 1 Drop Sorunu

Dostlar sistemim Battlefield 1'i Hikaye modunda 1080p Ultra'da açarken Multiplayer geçince Düşük ayarlarda bile çok droplu oynatıyor. Battlefield 5 indirdim onda Hikaye modu da Multiplayer de Yüksek ayarlarda dropsuz oynatıyor. BF1'deki drop sorununu nasıl çözebilirim? Şimdiden teşekkürler.
  132. Sıradan Kullanıcı

XMP Açmalı Mıyım?

Sistemimde GSkill 8GB DDR4 2400mhz ram bulunmakta. XMP kapalı olduğu için 2133mhz frekansında çalışıyor. XMP açıp 2400mhz'ye çıkartsam performansta artış olur mu? Yoksa açmaya gerek yok mu? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar dilerim.
  133. Sıradan Kullanıcı

Arkadaşım İkinci El Sistem Aldı Oyun Performansı Nasıl Olur

Arkadaşım internetten aşağıdaki sistemi aldı 2. el olarak. AMD A8 9600 AM4 İşlemci GTX 1050 Ekran Kartı 8GB Ram 120GB SSD + 1TB HDD Mount & Blade II: Bannerlord , GTA V , R6 , ETS2 gibi oyunları oynacak genelde. Performansı yeterli olur mu açar mı sizce oyunları ? İnternette genelde 1050 Ti'lı...
  134. Sıradan Kullanıcı

Sistem Yükseltmesi

Yakın bi zamanda sistemi yükseltmeyi planlıyorum. Anakarta baktım ve desteklediği işlemcilerde 6. ve 7. Nesil Intel işlemciler yazıyor. İkinci el i7 7700 veya i5 7600 almayı düşünüyorum. Bu işlemcilere eşlik edecek hangi ekran kartlarını önerirsiniz? Yeni nesil oyunları sorun çıkartmadan...
  135. Sıradan Kullanıcı

iPhone X kullananlar kaç saat ekran süresi alıyorsunuz?

Dostlar arkadaşımda iPhone X var. Ancak pil performansından memnun değil. 4 ila 5 saat arasında ekran süresi alıyor. Bende XR var , hemen hemen aynı kullanımda akşam benim %60 %65 civarında şarjım kalırken arkadaşımın %40 civarlarında şarjı kalıyor. X kullanan arkadaşlar ortalama kaç saat ekran...
  136. Sıradan Kullanıcı

iPhone XS Şarjı Nasıl Gidiyor?

Dostlar uzun zamandır araştırıyordum ve iPhone XS almaya karar verdim sizin de önerileriniz ile. Ancak internetteki pil testleri sürekli ekran açık konumda ve hat takılmamış şekilde yapılmış. Bu yüzden günlük kullanımda bu süreleri alamıyoruz bildiğiniz gibi. Şu anda hali hazırda iPhone XS...
  137. Sıradan Kullanıcı

SE2 beklemeye değer mi , XR almalı mıyım?

Dostlar yakın zamanda telefon alacağım. Tam XR almaya niyetlenmişken iPhone SE2 haberleri çıktı ve onu beklemeye karar vermiştim. Ancak bu sene çıkıp çıkmayacağı belli değil her sene çıkacak deniliyor. O yüzden riske girmek istemiyorum. iPhone XR pişman eder mi sizce? SE2 olur da çıkarsa çok...
  138. Sıradan Kullanıcı

iPhone SE 2 Bu Sene Çıkacak Mı?

Dostlar S9+ cihazımı sattım ve şu anda Rom attığım Galaxy S5'i kullanıyorum. iPhone 8 Plus almaya niyeltenmişken Se2 haberlerini gördüm ve 2020 ilk çeyreğinde çıkacak deniliyor. Bu haberler doğru mu bu sene ilk çeyrekte çıkar mı cihaz? Eğer çıkarsa onu almayı düşünüyorum. iPhone 8 kasasında A13...
  139. Sıradan Kullanıcı

3500TL'ye S9+ Satmak Mantıklı Mı?

Mayıs ayına kadar garantili 64GB Samsung Galaxy S9+ cihazım var. Cihazda sadece kullanıma bağlı arka ve ön camda çizikler var. 3500TL teklif geldi cihazıma. Sizce satmalı mıyım telefonu bu fiyata? Letgo'daki ölücüler 2500 2600TL istediği için tam piyasasını bilmiyorum. Sizce mantıklı mı?
  140. Sıradan Kullanıcı

Samsung Türkiye Android Q Dağıtım Tarihlerini Açıkladı

Samsung guncelmiyiz.com sitesinde güncelleme tarihlerini açıkladı. İlk parti cihazlar bunlar gözüküyor. Diğer alacak modeller sizce hangisi olur? Galaxy S10+/ S10 / S10e 5 Aralık 2019 – 5 Ocak 2020 Galaxy Note 10+/ 10 23 Aralık 2019 – 23 Ocak 2020 Galaxy Note 9 31 Aralık 2019 – 31 Ocak 2020...
  141. Sıradan Kullanıcı

Note 8 Pro 64GB mı Note 8 128GB mi

Sınıf arkadaşıma bu akşam telefon almaya gideceğiz mağazaya. 2 telefon arasında kaldı. Xiaomi Redmi Note 8 128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 64GB. Ben arkadaşıma 8 Pro al 64GB'lik , hafıza kartı ile durumu kurtarırsın dedim, ancak akrabası da 128GB alma imkanın varken boşuna 64GB alma demiş. Sizce...
  142. Sıradan Kullanıcı

S9+'dan geçilecek Apple modeli

Arkadaşlar sizce Samsung Galaxy S9+'dan hangi Apple modeline geçilir? Geçilmesi gereken minimum model hangisidir? Şimdiden teşekkür ederim herkese. NOT : Huawei falan önermezseniz sevinirim. Android'de tercih edeceğim son marka Huawei'dir.
  143. Sıradan Kullanıcı

2019'da iPhone 8 Plus

Dostlar şu anda iPhone 8 Plus kullanan var mı? Kullanan varsa performansını , kamerasını ve pil performansını paylaşabilir mi? iPhone 11 serisi çıktıktan sonra bile performansta kayıp yaşatıyor mu? Şimdiden teşekkür ederim.
  144. Sıradan Kullanıcı

S9+ mı Note 9 mu?

Yakın bir arkadaşım telefonunu yenilemeyi düşünüyor. Marka takıntısı olduğu için Samsung veya Apple dışında herhangi bir marka almak istemiyor. Bütçesine göre 2 model bulduk. Bende S9+ var arkadaşıma gösterdim inceledi ve cihazı gayet beğendi. Ancak Note 9'un 4000mah pili olduğu için kararsız...
  145. Sıradan Kullanıcı

S9+'dan Mi 9 SE

Arkadaşlar S9+ cihazıma teklif verildi ve bana da piyasasına göre uygun geldi teklif kabul etmeyi düşünüyorum. Yerine ne alabilirim diye baktım , Mi 9 SE buldum. 0 alacağım cihazı ve 250 300TL kalıcak cebime. Sizce S9+'dan Mi 9 SE geçmek pişman eder mi performans konusunda ? S9+ performansı çok...
  146. Sıradan Kullanıcı

2019 Yılında iPhone 7

Arkadaşlar şu an pilini hiç değiştirmeden en güncel iOS sürümünde iPhone 7 kullanan var mı? iOS 12.4.1'de 8 serisi ve X modelinde pil ciddi oranda iyileşti. Bu durum iPhone 7 de de geçerli mi? Pil performansından memnun musunuz? Ayrıca pil performansı dışında 12.4.1 sürümünde herhangi bir...
  147. Sıradan Kullanıcı

Mi 9T vs Mi 9 SE

Kullandığım telefonu satıp 0 garantisiz Xiaomi Mi 9T veya Mi 9 SE almayı düşünüyorum. Siz hangisini tavsiye edersiniz? Garantisiz telefona çevremdeki herkes alınır sıkıntı olmaz diyor ama kararsız kaldım. Sizce garantili Redmi Note 7 mi almak mantıklı yoksa garantisiz Mi 9T veya Mi 9 SE mi ...
  148. Sıradan Kullanıcı

iPhone 8 Ekran Süresi

iOS 12.x.x veya iOS 13 Beta kullanan iPhone 8 kullanıcıları kaç saat ekran süresi aldığını atabilir mi? iOS 12.4 kurulu şu an cihazımda. Eğer iOS 13'de pil performansı arttıysa Beta'ya geçmeyi düşünüyorum. 12.4'de şu anda 4 - 4.5 saat ekran süresi veriyor.
  149. Sıradan Kullanıcı

Call of Duty WWII Alınır Mı?

Arkadaşım ile uzun süredir Multiplayer veya Coop oyun arıyorduk. Call of Duty WW2 oyunu dikkatimizi çekti. İnceledik güzel bir oyun gibi duruyor. Alınır mı sizce düşünceleriniz neler? Şimdiden teşekkür ederim.
  150. Sıradan Kullanıcı

1800-1900TL Bandına Alınacak En İyi Telefon

Akrabama telefon alacağız. Bütçesi 1800-1900TL civarı maksimum. Şu anda Redmi Note 7 var aklımızda bunun dışında alınabilecek cihaz var mı yoksa en iyisi bu mu ? Şimdiden teşekkürler.
  151. Sıradan Kullanıcı

S9+'dan iPhone X geçmek pişman eder mi?

Şu anda kullanmakta olduğum Samsung Galaxy S9+'dan iPhone X geçmeyi düşünüyorum. Pişman eder mi geçmek sizce? S9+'ın gece çekimleri F/1.5 diyaframı sayesinde gerçekten güzel fotoğraflar çekiyor. iPhone X gece çekimleri de tatmin eder mi? İki cihazında ekranı performansı müthiş onu...
  152. Sıradan Kullanıcı

Nokia 5.1 Plus Alınır Mı?

Bir akrabama telefon alacağız. 1400-1500TL bandında en uygun bu cihaz geldi gözüme. Sizce alınır mı? Sosyal Medya ve kamera kullanılacak genellikle. Oyunla arası yok. Pili normal kullanımda 1 gün yeterli olur mu? Önceden kendim Mediatek X10 işlemcili cihaz kullanıyordum işlemci güç tüketimi çok...
  153. Sıradan Kullanıcı

Samsung Şarj Aleti ile iPhone Şarj Etmek

Elimde orjinal Samsung Hızlı Şarj aleti var. 9V 1.67A / 5V 2A çıkış değerleri var. Bu şarj aleti ile hızlı şarj destekli iPhone (8 - 8P - X vs.) şarj etmek bataryaya zarar verir mi? Yoksa hızlı şarj için illa Apple'ın kendi adaptörünü mü almamız gerekiyor. Şimdiden teşekkür ederim.
  154. Sıradan Kullanıcı

iPhone X ve iPhone 8 Plus Arasındaki Fark

Elimdeki S9+'ı satmak üzereyim. Bir önceki konumda sormuştum 8 Plus önerilmişti. 8 Plus çok hoşuma gitti. Gerek pil performansı gerek kamerası her yerde övülüyor. Almışken X alsam mı ki diye düşünüyorum. Ancak aynı donanıma o kadar fazla para versem mi vermesem mi karasız kaldım. Face ID ve Tam...
  155. Sıradan Kullanıcı

iPhone 7 Plus halen daha kullanılır mı ?

Şu anda Samsung Galaxy S9+ kullanıyorum. iPhone 8'den ekranı küçük diye geçmiştim. Ancak Android'e hiç ısınamadım. Tekrar iOS dönmeyi düşünüyorum. 8 Plus fiyatları da pahalı olduğu için ikinci el 7 Plus alacak gibiyim. Sizce hala daha kullanılır mı? Güncel oyunlarda sıkıntı çıkartır mı? Şimdiden...