34. Hafta BB Erzurumspor 2 - 4 Beşiktaş JK

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
8,012
Hakem desteği ile rahatlıkla Erzurum deplasmanını geçen Beşiktaş Jimnastik Kulübü , şampiyonluk yarışında farkı açmaya devam ediyor. Geçen hafta Alanyaspor'un maçı salması , bu maçta da hakemin BJK desteği Süper Ligin sahada değil masada oynandığını bir kez daha görmemize vesile oldu. Siz bu maç hakkında ne düşünüyorsunuz?

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Hakem desteği ile rahatlıkla Erzurum deplasmanını geçen Beşiktaş Jimnastik Kulübü , şampiyonluk yarışında farkı açmaya devam ediyor. Geçen hafta Alanyaspor'un maçı salması , bu maçta da hakemin BJK desteği Süper Ligin sahada değil masada oynandığını bir kez daha görmemize vesile oldu. Siz bu maç hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hakem hataları var.Yok diyemeyiz ama elini vicdanına koy.Bu sene FB yada Gs şampiyonluğu hak etti diyebilirmisin? Bjk öyle veya böyle şampiyonluğu hak etti.Hakem hatası olmasada bu lig 20hafta daha oynansa emin ol Bjk yine bu ligde elini kolunu sallayarak Şampiyon olur.

Reaksiyon puanı
8,012
Hakem hataları var.Yok diyemeyiz ama elini vicdanına koy.Bu sene FB yada Gs şampiyonluğu hak etti diyebilirmisin? Bjk öyle veya böyle şampiyonluğu hak etti.Hakem hatası olmasada bu lig 20hafta daha oynansa emin ol Bjk yine bu ligde elini kolunu sallayarak Şampiyon olur.
Evet eski oyunlarına bakarsak hakediyordu lafım yok. FB,GS ise hiç haketmiyor bu oyunla. Fakat 2 oldu Bjk hakem faktörünü kullanıyor. Alanya maçında direkt takım sattı maçı resmen. Bjk böyle şampiyon olsa siz rahat eder misiniz? Ben Bjkli olsam rahat etmezdim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evet eski oyunlarına bakarsak hakediyordu lafım yok. FB,GS ise hiç haketmiyor bu oyunla. Fakat 2 oldu Bjk hakem faktörünü kullanıyor. Alanya maçında direkt takım sattı maçı resmen. Bjk böyle şampiyon olsa siz rahat eder misiniz? Ben Bjkli olsam rahat etmezdim.
Ben Gs lıyım.Gs lı olarak bu yorumu yapıyorum.Bjk lı olsam bu adam fanatik, mantıklı düşünemiyor dersin bende saygı duyarım ama GS lı olarak sahadaki oyuna baktığımda Bjk ın Şampiyonluğu sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.Hakem hataları her yıl oluyor.Hakemlerin kritik hata yapmadığı, konuşulmadığı bir sezon yok.Şahsi fikrim FB gelecek sene iyi bir teknik direktör ve iyi bir golcü almalı.Gs da yönetim, teknik direktör ve bazı futbolcular ile yollar ayrılıp yeni yönetim, başarıya aç bir teknik direktör ve genç,sahaya ruhunu koyan futbolcular gelmeli diye düşünüyorum.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
İyi de Cenk'in eliyle oynadığı pozisyona var karışamaz. Top karşı takıma geçtiği için pozisyon sıfırlanıyor. Cenk'in elini de hakem görmemiş olabilir. Daha iki hafta önce Beşiktaş-Kasımpaşa maçında hakem Kasımpaşalı oyuncunun sarısı varken gözü önünde olan pozisyona sarı vermemişti mesela. Hakemlerin hiçbiri bu maçı şu takıma kazandıralım diye çıkmıyor. Sorun istikrarın olmaması. Bir hakemin ak dediğine diğeri kara diyebiliyor. Kaldı ki FB'nin de GS'nin de hakem sayesinde aldığı maçları oldu. Bu ilk değil ve son da olmayacak. O yüzden hakemle aldılar vs. bana saçma geliyor.

Reaksiyon puanı
8,012
Bu çok ciddi bir itham. Bunu belgeleyen bir kanıtınız var mı?
Kanıt olarak geniş maç özetini izleyebilirsiniz. Kaleci toplara asla uzanmıyor, forvetleri boş kaleye bilinçli olarak gol atmıyor ve yorumcu yorumunu bırakıyorum.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Kanıt olarak geniş maç özetini izleyebilirsiniz. Kaleci toplara asla uzanmıyor, forvetleri boş kaleye bilinçli olarak gol atmıyor ve yorumcu yorumunu bırakıyorum.

Maç özeti: 2020-2021 Beşiktaş 3-0 Aytemiz Alanyaspor maç özeti tr.beinsports.com

Bir spor sever, bir taraftar olarak elbette yorumda bulunacaksınız. Maçı izlemiştim özetine yine batım. Gerçekten Babacar'ın kaçırdığı pozisyon inanılır gibi değil. Nasıl kaçırdığına ilişkin bir fikrim yok, yani bunun kaçarı yok, topa temas edemezsin anlarım ama temas ettikten sonra nasıl dışarı vurduğu işte orası anlaşılır gibi değil. :)

Nitekim bu gibi pozisyonlar futbolun içinde olan şeyler aslında dünyanın her yerinde oluyor ancak işte bilhassa bizim ülkemizde oldu mu hele ki şampiyonluğa oynayan takımların maçları söz konusu oldu mu kolayca o takımla birlikte rakip takım da karalanabiliyor. Rakip teknik direktör, eski X takımlı oldu mu gerekçe de hazır oluyor. Oyuncuların, takımların bir önemi yok. Nasıl Y kişisi o golü atamaz? Nasıl o Z kalecisi o şuta el uzatmaz? vesaire.

Bir takım kötü oynar, kendi oyununu ortaya koyamaz, istediğini sahaya yansıtamaz, bir veya birden fazla golü kaçırabilir... vs. ancak bu olanlar, yaşananlar o takımın o maçı sattığını göstermez.

Belge sormuştum ancak pozisyonlara ilişkin yorumlar içeren taraflı veya fanatik kişilerin içerikleri paylaşılmış. Gol olan olmayan her pozisyonun arkasında "bir şey var" diyerek "kasıtlı" durumlar ileri sürülmüş. Sonuç itibariyle karşılama, şike yapıldıya kadar getirilmiş. :)

Bir takımın maçı satması demek, karşılaşma sonucunu belirlemek veya değiştirmek amacıyla meşru olmayan yollardan bir çıkar karşılığı veya para karşılığı anlaşmaya varması demek; bunu belgelemek demek, bu olgunun doğruluğunu, gerçekliğini belge ile kanıtlamak demek. Söz konusu tweetler'deki paylaşımlar herhangi bir kanıt oluşturmaz.

Toroğlu Fenerbahçe'yi savunuyor, koruyor mu yoksa başka bir amacı mı var anlamadım. Eğer Toroğlu'nun yazı ve konuşmalarına itibar edilecekse ve bunlar belge niteliğinde görülecekse, gerçeğe tanıklık edecekse: "Hep şaibeliydi. Bakın, ben görüyorum maçları. Trabzonspor sonuna kadar haklıydı....Hangi teknik direktör hangi evden çıktı?" diyen de Toroğlu değil miydi? Bunu da katılma durumundayız o zaman?

Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=mI67qEl_BuM

Son düzenleme:

_arda_atilla

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
İster hakem desteği ister normal kazansınlar beşiktaş jimnastik kulübü bu seneyi haketmiştir başkalarının maçını konuşmak yerine Fenerbahçemizin sorunlarını konuşsaydık bu durumlarda olmazdık.Senelerdir kupa yok KUPA!!!

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Bunlar çok ağır ithamlar, doğru ise günahı onların boynuna ama doğru değil ise kul hakkına girer.Bjk öyle veya böyle Şampiyonluğu haketti.