Soru Bu M2 Bu Anakarta Uyumlu Mu?

Bu konuyu okuyanlar

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Teşekkürler. Arada 260TL para var okuma yazma hızları çok yakın. Farkı verip vermemek arasında kaldım.
Evet ben de açıkçası net bir şey söyleyemiyorum bu konuda. Ben samsung 970 evo kullanıyorum. Crucial da micron markasına ait aslında o da kalitelidir bence.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
P5 modelini alın. Harici olarak da SN750 modelini öneriyorum. 970 Evo Plus çok zamlandı.

Ayrıca SSD ve anakart uyumludur, sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Reaksiyon puanı
8,021
P5 modelini alın. Harici olarak da SN750 modelini öneriyorum. 970 Evo Plus çok zamlandı.

Ayrıca SSD ve anakart uyumludur, sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Teşekkürler bakıyorum. SN750 ile P5 arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz?

Reaksiyon puanı
8,021
P5 mükemmel bir SSD, ısınma hariç herhangi bir sorunu bulunmamakta.

P5 daha ucuz 96L katman NAND yongalara sahip.
Harici olarak M2 SSD soğutucusu satılıyor ondan alacağım 45TL civarındaymış fiyatları. Umarım iş görür teşekkür ederim.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
P5 970 EVO'ya göre daha başarılı bir SSD katman olarak, 970 EVO PLUS ile rakip ve ondan bazı yerlerde daha iyi.

690TL P5 almak varken 850-900TL'ye 970 EVO alınmaz.
970 EVO Plus en iyi PCI Express x3.0 SSD modellerinden birisidir ve Crucial P5'in rakibi olduğunu düşünmüyorum. EVO Plus daha iyidir. NAND yongalarına sahip ve çok daha hızlı, P5'de teorik olarak daha yüksek hız gözükse de uygulamada belli bir veriyi yazdıktan sonra yavaşlama görülebiliyor.

Tabii ki de bütçe olarak da baktığımızda mantıklı olan seçim P5 olacaktır, 970 EVO Plus gereksiz pahalı fakat hangi yerlerde daha iyi olduğunu da merak ettim doğrusu...

Reaksiyon puanı
8,021
970 EVO Plus en iyi PCI Express x3.0 SSD modellerinden birisidir ve Crucial P5'in rakibi olduğunu düşünmüyorum. EVO Plus daha iyidir. NAND yongalarına sahip ve çok daha hızlı, P5'de teorik olarak daha yüksek hız gözükse de uygulamada belli bir veriyi yazdıktan sonra yavaşlama görülebiliyor.

Tabii ki de bütçe olarak da baktığımızda mantıklı olan seçim P5 olacaktır, 970 EVO Plus gereksiz pahalı fakat hangi yerlerde daha iyi olduğunu da merak ettim doğrusu...
M2 fiyatları çip krizi sona erince düşer mi? Düşerse 980 Evo almayı düşünüyorum 500GB. Sanırım en iyisi o SSD konusunda.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193

Dram bulunuyor, yavaşlama olmaz.

Daha ucuza aynı performansı veren ve daha fazla TBW değerine sahip.

Ek olarak 96L NAND belleklere sahip.
Mesaj otomatik birleştirildi:

M2 fiyatları çip krizi sona erince düşer mi? Düşerse 980 Evo almayı düşünüyorum 500GB. Sanırım en iyisi o SSD konusunda.
980 Evo kötü, Dram bulundurmuyor.

Dosya taşırken hızları aynı kalacaktır, ikisi de eşit miktarda DRAM bulundurmakta.
Ayrıca Crucial 96 katman NAND yonagalar kullanmakta, 92'ye göre az da olsa daha dayanıklı olacaktır.
TBW olarak eşitler fakat ölüm testinde P5 herhangi kayıp vermeden yoluna devam edebilmekte.

Hız artısını saydığımızda eşit olduklarını söylenebilir fakat P5 680-690TL fiyat bandı ile 1000TL olan 970 EVO PLUS'a daha ucuz, hızları daha iyi.
Bu durum'un kazananı P5.

Fiyatları eşit olsaydı tercih konu sahibine bakardı.

Son düzenleme:

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Dram bulunuyor, yavaşlama olmaz.

Daha ucuza aynı performansı veren ve daha fazla TBW değerine sahip.

Ek olarak 96L NAND belleklere sahip.

980 Evo kötü, Dram bulundurmuyor.

Dosya taşırken hızları aynı kalacaktır, ikisi de eşit miktarda DRAM bulundurmakta.
Ayrıca Crucial 96 katman NAND yonagalar kullanmakta, 92'ye göre az da olsa daha dayanıklı olacaktır.
TBW olarak eşitler fakat ölüm testinde P5 herhangi kayıp vermeden yoluna devam edebilmekte.

Hız artısını saydığımızda eşit olduklarını söylenebilir fakat P5 680-690TL fiyat bandı ile 1000TL olan 970 EVO PLUS'a daha ucuz, hızları daha iyi.
Bu durum'un kazananı P5.

Fiyatları eşit olsaydı tercih konu sahibine bakardı.
Evet, TBW konusunda haklısınız.

Zaten ben de P5 modelini almasını tavsiye ediyorum.

Fiyatların düşeceğini zannetmiyorum. Bence Türkiye'de bu fiyatları görmeye devam edeceğiz. Tabii bu benim tahminim...