iPhone X ve iPhone 8 Plus Arasındaki Fark

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
8,023
Elimdeki S9+'ı satmak üzereyim. Bir önceki konumda sormuştum 8 Plus önerilmişti. 8 Plus çok hoşuma gitti. Gerek pil performansı gerek kamerası her yerde övülüyor. Almışken X alsam mı ki diye düşünüyorum. Ancak aynı donanıma o kadar fazla para versem mi vermesem mi karasız kaldım. Face ID ve Tam ekran için o kadar para verilir mi sizce ? Kameralar da performans da neredeyse aynı. Şimdiden teşekkür ederim.

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
X 'in avantajları oled ekranı ve çerçevesiz çentikli olması, face ID olması ki bu avantaj sayılır mı bilmem, kamera da 2 3 puan daha iyi, çerçeveler paslanmaz çelik olması çok güzel bir his. Ha birde ufak bir fark ile pil daha iyi. Arada 2200 TL gibi bir fark var ve bu fark ciddi. Ama İPhone x in sana verdiği ekran deneyimi çok iyi olacaktır sonuçta 8 plus ips tabanlı ve hayvan gibi çerçeveler var. Ekran çok önemli değil se 8 plus daha mantıklı bence de 2000 tl vermeye gerek kalmaz.

Reaksiyon puanı
8,023
X 'in avantajları oled ekranı ve çerçevesiz çentikli olması, face ID olması ki bu avantaj sayılır mı bilmem, kamera da 2 3 puan daha iyi, çerçeveler paslanmaz çelik olması çok güzel bir his. Ha birde ufak bir fark ile pil daha iyi. Arada 2200 TL gibi bir fark var ve bu fark ciddi. Ama İPhone x in sana verdiği ekran deneyimi çok iyi olacaktır sonuçta 8 plus ips tabanlı ve hayvan gibi çerçeveler var. Ekran çok önemli değil se 8 plus daha mantıklı bence de 2000 tl vermeye gerek kalmaz.
Şu an gelen iOS güncellemeleri hep AR Emoji ile ilgili. İlerleyen dönemlerde de çentikli ekran modelli Apple cihazlar güncelleme ve uyumluluk konusunda ilk sırada olur mu? Tek korkum o, ilerde çentikli cihazlara destek verip normal iPhone serisine yenilikleri getirmeme- az özellik ekleme gibi şeyler yapılır mı?

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
Şu an gelen iOS güncellemeleri hep AR Emoji ile ilgili. İlerleyen dönemlerde de çentikli ekran modelli Apple cihazlar güncelleme ve uyumluluk konusunda ilk sırada olur mu? Tek korkum o, ilerde çentikli cihazlara destek verip normal iPhone serisine yenilikleri getirmeme- az özellik ekleme gibi şeyler yapılır mı?
Yani tabi bende öyle düşünüyorum ar uyumluluğu var İPhone x de daha fazla uygulama ve servis desteği olduğu için güncellemelerden daha fazla faydalanacaktır. Eğer para çok da sıkıntı değilse x öneririm gerçekten kullanması zevkli olan bir telefon, param olsa almak istediğim bir modeldir kendisi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca s9+ dan 8 plus a geçmek ekran deneyimi konusunda hayal kırıklığı yaşatır. S9+ ekran olarak çok başarılı

Reaksiyon puanı
8,023
Yani tabi bende öyle düşünüyorum ar uyumluluğu var İPhone x de daha fazla uygulama ve servis desteği olduğu için güncellemelerden daha fazla faydalanacaktır. Eğer para çok da sıkıntı değilse x öneririm gerçekten kullanması zevkli olan bir telefon, param olsa almak istediğim bir modeldir kendisi.

Ayrıca s9+ dan 8 plus a geçmek ekran deneyimi konusunda hayal kırıklığı yaşatır. S9+ ekran olarak çok başarılı
S9+'dan hiç memnun değiim. Pil performansı , arayüz hataları gibi sebeplerden satıyorum. Evet ekranı başarılı ama parlaklığı %75 üstüne çıkartınca su gibi gidiyor şarjı. Önceden iPhone 8 kullanıyordum ekranı küçük geliyor diye S9+ geçtim , pil performansı iPhone 8 ile neredeyse aynı. Pil dışında arayüzde ara sıra takılmalar oluyor ve uygulamaya girdiğim zaman ara sıra atıyor. Bu sorunlar olmasa kalırdım cihazda performans olarak da gayet tatmin ediyor.

Isaac42

Profesör
Reaksiyon puanı
2,526
S9+'dan hiç memnun değiim. Pil performansı , arayüz hataları gibi sebeplerden satıyorum. Evet ekranı başarılı ama parlaklığı %75 üstüne çıkartınca su gibi gidiyor şarjı. Önceden iPhone 8 kullanıyordum ekranı küçük geliyor diye S9+ geçtim , pil performansı iPhone 8 ile neredeyse aynı. Pil dışında arayüzde ara sıra takılmalar oluyor ve uygulamaya girdiğim zaman ara sıra atıyor. Bu sorunlar olmasa kalırdım cihazda performans olarak da gayet tatmin ediyor.
Yani bu karar senin. Git bir teknoloji mağazasına mediamarkta orda iki telefonu da deneyimle öyle karar ver çünkü ikiside güzel. İPhone x in avantajlarını söyledim. Bi nevi 2000 tl yi daha iyi bir ekranlı İPhone 8 plusa veriyormuşsun gibi düşün.

vizyonsuzgezgin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben şahsen iPhone X almanı tavsiye ederim. Düz bir mantıkla tasarım olarak bakarsak iPhone 6 / 7 / 8 Plus. Kasalar aynı, ekran gövde oranları aynı. Yani 3 sene önceki telefonla aynı tasarımı kullanmak pek hoş değil açıkçası. Ekran gövde oranına baktığınızda bile iPhone X bir adım öne çıkıyor.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
İos'un kısıtlamalarına alışırım diyorsan İPhone X bile alınır. Bir sorunda çıkarmaz.

Reaksiyon puanı
8,023
İos'un kısıtlamalarına alışırım diyorsan İPhone X bile alınır. Bir sorunda çıkarmaz.
Önceden de iPhone kullanıyordum alışkınım yani. Herkes Android özgürlük dedi geçtim , hatalarından özgürlüğü tadamadık.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Önceden de iPhone kullanıyordum alışkınım yani. Herkes Android özgürlük dedi geçtim , hatalarından özgürlüğü tadamadık.
Arayüz hataları nasıl gerçekleşiyor? Başka s9+ kullanıcılarıyla bu konuyu tartışınız mı?
Pil konusunda deneyimleriniz doğrudur kimse s9+'ın şarjının yoğun kullanımda tam olarak yettiğini söyleyemiyor.

Reaksiyon puanı
8,023
Arayüz hataları nasıl gerçekleşiyor? Başka s9+ kullanıcılarıyla bu konuyu tartışınız mı?
Pil konusunda deneyimleriniz doğrudur kimse s9+'ın şarjının yoğun kullanımda tam olarak yettiğini söyleyemiyor.
Yoğun değil günlük kullanımda iPhone 8 ile öğlen saatlerinde 60 65 şarjım kalırken aynı kullanımda S9+ 50 55 civarı şarj bırakıyor. Arayüz sorunu ise, ana menüde google widgetından mikrofona basıyorum arayüz donuyor 2 3 saniye içinde google açılıyor ve bir süre de mikrofonun sesi almasını bekliyorum. Ara sıra da uygulamalara girerken atıyor. Telefonu yeniden başlatınca kendine geliyor. Pil sorunu diğer s9+ kullanan tanıdığımda da var, arayüz sorunu ise 1 2 kez yaşamış.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,374
Yoğun değil günlük kullanımda iPhone 8 ile öğlen saatlerinde 60 65 şarjım kalırken aynı kullanımda S9+ 50 55 civarı şarj bırakıyor. Arayüz sorunu ise, ana menüde google widgetından mikrofona basıyorum arayüz donuyor 2 3 saniye içinde google açılıyor ve bir süre de mikrofonun sesi almasını bekliyorum. Ara sıra da uygulamalara girerken atıyor. Telefonu yeniden başlatınca kendine geliyor. Pil sorunu diğer s9+ kullanan tanıdığımda da var, arayüz sorunu ise 1 2 kez yaşamış.
Bu arayüz sorunu Samsung'un kendi dünyasına göre özelleştirilmesinden kaynaklı olabiliyor. Kimi saf android işletim sistemi kurulu cihazlar daha stabil çalışabiliyor. Şarj problemi Note 9'da düzeltmeye çalıştılar. S9+'ta devam ediyordu. Sorunu her ne kadar fiziksel olarak düzeltmeselerde güncellemelerle sorunun ciddiyetini gidermeye yönelik çalışmalar yapıyorlar. Eğer İphone'a dönmeye niyetlendiyseniz alabileceğiniz en yeni modelini alın rahat edin derim. :)

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
iphone8 ile 8plus arasındayım.aradaki fiyat farkı özellik olarak hakediyormu.

Reaksiyon puanı
8,023
iphone8 ile 8plus arasındayım.aradaki fiyat farkı özellik olarak hakediyormu.
Kendi kullanımlarıma göre S9 Plus ile pil performansı neredeyse aynı. 8 Plus henüz edinemediğim için onun hakkında bir şey diyemem ama iPhone 8 de en çok aradığım şey Portre moduydu. Eger senin için Portre modu önlemli değil ise ve 4.7 inç ekranın sana yeterli geleceğini düşünüyorsan al, pişman olmazsın.

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Kendi kullanımlarıma göre S9 Plus ile pil performansı neredeyse aynı. 8 Plus henüz edinemediğim için onun hakkında bir şey diyemem ama iPhone 8 de en çok aradığım şey Portre moduydu. Eger senin için Portre modu önlemli değil ise ve 4.7 inç ekranın sana yeterli geleceğini düşünüyorsan al, pişman olmazsın.
iphone 8 0ı 4500tl . 2.el 8plus 4500tl 12aylık

Eder tabi 8'in batarya iyi değil pek.
iphone 8 mi yoksa s10e mi bataryası daha iyi.hiç oyun oynamam

Reaksiyon puanı
8,023

Eğer 8 Plus temizse alınabilir. Telefonu alıp kullanırsın, garanti bitmesine yakın bataryasını da değiştirirsin serviste uzun bir süre kullanırsın bence. Yine karar senin 2. el kullanmaya sıcak bakmıyorsan 8 alabilirsin dediğim gibi karar senin.

Eğer uzun süre kullanır daha sonra satarım diyorsan iPhone hem uzun ömürlü hem de 2. elde her zaman avantajlı. 2. el satış sitelerinde iPhone 5S - 6 bile halen daha alıp satılıyor.

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

Aynı soru yine geldi :) s10e vs i8= s10e. S10e her yönden üstün iphone 8'den ama ben olsam xr filan bakardım bütçeyi arttırıp.

Çıkamazsan iphone 8plus'ta güzel ama temiz ve faturalı olmasına dikkat edin.

emrejan6363

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Eğer 8 Plus temizse alınabilir. Telefonu alıp kullanırsın, garanti bitmesine yakın bataryasını da değiştirirsin serviste uzun bir süre kullanırsın bence. Yine karar senin 2. el kullanmaya sıcak bakmıyorsan 8 alabilirsin dediğim gibi karar senin.

Eğer uzun süre kullanır daha sonra satarım diyorsan iPhone hem uzun ömürlü hem de 2. elde her zaman avantajlı. 2. el satış sitelerinde iPhone 5S - 6 bile halen daha alıp satılıyor.
aynn 2.eli iyi

Aynı soru yine geldi :) s10e vs i8= s10e. S10e her yönden üstün iphone 8'den ama ben olsam xr filan bakardım bütçeyi arttırıp.

8 plus temiz .xr var 2aylık 5700 oraya çıkamıyorum bütçe max 4500 civarı

s10e ile iphone 8 plus nasıl kıyaslarsan.kamera ve işlemci olarak

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
aynn 2.eli iyi

Sıfır s10e derim çünkü 8+ bile s10e ayarında değil ayrıca ikinci el çok fark etmiyor samsung'ta ikinci elde apple'dan sonra geliyor, yani böyle bir tabloda birde ikinci el apple i8+ yani alınmaz. Senin önceliklerin nedir peki? Kamera ise s10e, donanım s10e, tasarım s10e batarya bir tık i8+ ama s10e'de kötü değil o konuda, ergonomi yine s10e ayrıca tasarım ve yenilik faktörlerinden s10e'nin, iphone 8plus'a göre satış ve ikinci el artısı olur birde sıfır telefon alıyorsun kendine ait tertemiz kutudan sen çıkartıyorsun. İos filan iyi güzel hoşta bir yere kadar, hem yeni ios sürümleri xs serilerine göre yapılıyor samsung cihazı alıp 2 sene randımanlı kullanırsın sonra takasta ön siparişle yeni bir samsunga geçersin çokta zarar etmeyeceğin gibi kullanırken keyif alırsın.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
aynn 2.eli iyi

Galaxy s10e batarya dışında daha iyi

Son mesajlar