Arama sonuçlarınız

1. W

Soru M12 android 12 aldı mı

Annemin telefonunda da görünmüyor.
  2. W

Yardım Fiber Altyapı Gelmesi Için Dilekçe Vermek

TT mahalleye kadar olan fiberi bile FTTH olarak saydığından olabilir. FTTX altyapım için TT zaten fiber kullanıyorsunuz demişti. Bakır kabloya yarım asır daha mecburuz gibi duruyor.
  3. W

Soru iPhone 14, ya da iPhone 13s mi desek?

Eskiden biraz daha nadir çıkardı ama gelen yenilikler gözümüzü açardı. Şimdi sık şekilde telefon çıkarmaya başladılar lakin ortada hiç bir şey yok. 13 ile 14 arasında gözle görülür önemli farklar yok. Eski iPhone modelinizi yükseltmeye ya da en güncel sürümü tercih etmeye kesinlikle gerek yok.
  4. W

Yardım Rat mi yedim?

O zaman tahminen bir sorun da yoktur. Bu kadar kasılıp, gerilmenize hiç gerek yok.
  5. W

Yardım Rat mi yedim?

Bence fazlasıyla kafanıza takmışssınız. Bu kadar düşünmeyin, bir sorun olduğunu sanmıyorum. Bu konuyla birlikte açtığınız ikinci konu oldu.
  6. W

Yardım Geçmişte Amazon logolu bir site var.

Malwarebytes ve Kaspersky ile tam arama yapıp, bir inceleyin. Bir sorun olacağını sanmıyorum ama içiniz rahat olsun.
  7. W

Yardım Geçmişte Amazon logolu bir site var.

Hayır, bir RAT bağlantısı olduğunu sanmıyorum. Tıkladığınız bağlantıyı da görmediğimiz için kesin bir şey de söyleyemiyoruz. İsterseniz sürprizbozan içinde paylaşabilirsiniz.
  8. W

Öneri Ram önerisi lütfen

Eğer kitler farklı değilse dediğiniz gibi çoğu anakart ve bellek destek gösteriyor. DDR2 ve DDR3 gibi değil.
  9. W

Sizce iPhone XR alınır mı

Olabilir hocam, şikayetleri şahsen ben de görmüştüm. Ben sadece biraz deneyimleme şansı yakaladım. Günü çıkarmaması da cabasıymış fakat kişiye göre de değişiyor. Genelde batarya sağlığı çabuk düşüyormuş. Anlaşılan verdiğiniz paraya değmemiş.
  10. W

Aslında genelde eski olanları ısınıyor. O da gayet normal ki halen diğer alternatif telefonlara göre halen çok stabil çalışıyor. Pil sorunu ve yazılımsal değişikliliklerden de şarjı hızlı bitmeye başlıyor ve ısınıyor. Ben yeni modellerde böyle bir sorun göremedim.
  11. W

Soru Alinir mi?

Bence sistem fiyatına göre iyi zaten günümüzde daha ucuza bu bileşenleri temin etmek mümkün değil. Biraz daha pazarlık yapmaya çalışıp satın alabilirsiniz. Yüksek ayarlarda olmasa da çoğu oyunda ve günlük işlerinizde kesinlikle tatmin edebilecek güncel bir bilgisayar olduğunu düşünüyorum.
  12. W

Öneri Bir Resim Yükle

13. W

Soru Hangi Mouse Padi Almalıyım?

ASUS ROG kullanıyorum ve gayet memnunum. Aldığım fare ile birlikte uzun ve geniş bir mousepad geldi. Tercihiniz kesinlikle geniş bir mausepad ile olsun çünkü çok daha rahat hissettiriyor ve fare hiç bir yere düşmüyor. Attığınız ürünlerde SteelSeries kalitesi daha iyi lakin daha büyük olduğu için...
  14. W

Öneri ekran kartı öneri(düşük bütçeli)

Bütçenizi yazmamışsınız fakat düşük bütçe için GTX960-970'den düşük bir kart almamanızı öneririm.
  15. W

Öneri Ram önerisi lütfen

İşlemcinin 2133 MHz desteklemesi burada bir etken değil. Nihai sonuç için anakarta bakmak en doğrusu olur lakin zaten sistemi yükseltecekmişsiniz. Intel'den AMD'ye geçeceğinize göre genel bir yükseltme yapacaksınız. 3600 ile birlikte iyi bir anakart da alacaksanız MHz değeri düşük bir bellek...
  16. W

XR yerine bütçeyi biraz daha arttırıp başka cihazlara yönelmeniz çok daha mantıklı olacaktır. Beni XR pek de tatmin etmedi. Özellikle de performans ve ekran kalitesi olarak pek iyi değil. XS, 11 ya da üzerini öneririm.
  17. W

Soru İş bankasına diğer bankaların atmlerinden para yatırabilir miyiz?

Evet, işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Anlaşmalı olan bankalardan ya da direkt kendi bankalarından işlem yaparsanız ayriyetten ücret kesmiyor. Bazı kartlarda hiçbir banka da işlem için ücret kesmeyebiliyor. Onu karta göre kendi sitesinden teyit etmekte fayda var.
  18. W

Soru 5kya Masaüstü mu daha mantıklı Dizüstü mü

Kullanıcının isteğine ve amacına göre değişir lakin performans olarak kesinlikle masaüstü derim. Zaten bunu karşılaştırmaya gerek bile yok. Bütçenize göre de tahminen ikinci el ürün bakacaksınız sanırım zira bu bütçe ile sıfır imkansız gibi duruyor.
  19. W

Soru Türk Net Alınırmı?

Altyapınızı sorguladınız mı, acaba? https://goknet.com.tr/internet-altyapi-sorgulama/ Buradan sorgulamanızı rica edeceğim. Ona göre size bir ISS önerisi sunabilirim.
  20. W

Soru Türk Net Alınırmı?

Hayır, değil. Bu değerleri ön görseniz bile siz 165 TL civarı bir ücret ödeyeceksiniz. TurkNet'in TT altyapısındaki paket fiyatı sabit ve altyapınıza göre alabildiğiniz en yüksek hızı alıyorsunuz. Haliyle altyapınız kötüyse 165 TL ücret ödemeniz saçma olur.
  21. W

Yardım Discorddan gelen link

Hayır, basmadığınız sürece bir sorun olmaz. Sadece bağlantıyı kopyalamakla RAT yemezsiniz.
  22. W

Soru yazılım öğrenmek

Mesajı biraz daha düzenledim, hocam. Ülkemizde çok insan olduğundan kaynaklı eleme mantığına dayalı bir sistem var ve herkes de haliyle istediği işi yapamıyor. 83 milyon kişi ve ülkemizin durumlarına göre normal.
  23. W

Soru yazılım öğrenmek

O kadar basit olsa herkes geliştiricisi olurdu. Kolaysa başlayayım derseniz zaten bu işe başlamadan yapamadığınızın taahhüdünü vermiş olursunuz. Eğer cidden yapmak ve başarmak istiyorsanız zaten bu soruları sormazsınız. Ayrıca MacBook konusunda ise eğer mevcut donanımınız destekliyorsa...
  24. W

Zaur Forumdan Uçuruldu..

Orada yazan süre foruma girdiği vakit lakin halen kalıcı banı duruyor. Yani forum üzerinde hiçbir şeyi göremiyor. Yönetim bir af uygulamazsa banı sonsuza kadar kalacak.
  25. W

Zaur Forumdan Uçuruldu..

Çok kafa dengi birisi de birazcık sınırlarını bilse sorun çıkmayacak. Adam eskiden dalgasını yaptığı şeyin direkt videosunu atmış.
  26. W

Soru Linux kullanacağım tavsiyeleriniz nelerdir?

Hocam önerdiğiniz dağıtımlar o sistem için ağır olur. Zaten bu işletim sistemleri daha çok şıklığı hedefliyor. Bunun gibi eski sisteme hafif bir GNU/Linux dağıtımı daha mantıklı olabilir. 1661879329 LXDE, LXQt ve Xfce mantıklı olabilir. Bunun gibi eski sistemimde bu tarz masaüstü ortamlarını...
  27. W

Soru Tespit Edilemeyen Virüs Var Mıdır?

Hocam gerekli cevabı verdim zaten, bulamıyor. Fudlanmış virüsler hiçbir şekilde sistemde çıkamayabiliyor. Yada nadiren başka bir antivirüste çıkabiliyor. Bu tarz şifrelenmiş virüsler ile saldırganlar genelde karşıdaki kişinin çerezlerini kopyalamayı hedefliyor.
  28. W

Sorunuz neydi? Genel olarak ele aldım ama kaçırdığım bir soru mu var?
  29. W

Evet, Fud Crypter hiçbir şekilde yakalanmıyor. Genelde PDF gibi dosyaların içine dahil ediliyor. Antivirüs ve antimalware yazılımları da görmediği için haliyle temiz kurulum şart oluyor. 1661798682 Silmeni önermekteyim. :D
  30. W

Evet, ben de görmüştüm. :D
  31. W

Bence bir sorun gözükmüyorsa kullanmaya devam edin. Detaylı taramalarla her türlü bulunur diye düşünüyorum. Birkaç programın detaylı taraması ile test edin ve sorun yoksa sisteminizi kullanın. Zaten yeni temiz kurulum yapmışsınız.
  32. W

Sistemde her türlü taramada ve başka programlarda da gözükmüyorsa ve ona rağmen şüpheleriniz varsa da temiz kurulum ve disk temizleme ile içinizi rahatlatabilirsiniz. BIOS virüsü gibi bir şey işlemediyse temiz kurulum ile içiniz rahat olabilir ki kolay kolay öyle virüsler denk gelmez.
  33. W

Evet, bu şekilde virüsler mevcut. PDF benzeri dosyaların içine şifreleyerek VirusTotal, Defender gibi hizmetlerin testinden bile geçiyor lakin RAT olarak kullanılan bu dosyalar sizin çerezlerinizi ve önemli verilerinizi çalarak saldırganın eline geçmesine sebep oluyor. Yani kısaca bu şekilde...
  34. W

Demo cihaz nedir? Demo cihaz alınır mı?

Ben sadece iPhone için ele almadım. Genel olarak Android cihazlarla birlikte söylemiştim. Turkcell'de çalışan tanıdıklarım çok ve yazılım atıp, normal bir şekilde kullanmaya devam ediyorlar. Hem de maliyeti çok daha ucuz oluyormuş. Tabii bu cihazları almak için bir sınır da varmış. Videonuzda da...
  35. W

Haber 740 Bin TL Değerinde Kombini ile Yürüyüş Yaptı! :O

Paranın suyu nereden geliyor, acaba? :D
  36. W

Demo cihaz nedir? Demo cihaz alınır mı?

Telefonu kuzenlerim bu şekilde kullanıyor. Sanırsam yazılım atma olayı oluyormuş.
  37. W

İpucu Forum Üyeleri hakkında değerlendirmeler konusu [ANA KONU]

Konuyu dağıtmadan alıntı ile DM'den iyi dileklerinizi iletebilirsiniz. Teşekkürler.
  38. W

Soru Bir gencin mutlaka yapması veya donanım edinmesi gereken şeyler hayatta nelerdir?

Bence şahsi fikrim konuyu doğru kategoride açabilmesidir. :D Şimdilik uyarı vermeden kategoriyi düzenledim. İyi forumlar.
  39. W

İpucu Forum Üyeleri hakkında değerlendirmeler konusu [ANA KONU]

@_Zaur_ Sevdiğim kişileri etiketleyip genel düşüncemi yazacaktım sonradan Zaur'un enerjisi, haraketliliği ve libidosu aklıma geldi. Her dalga yapılan konuda, profillerde ismini görmezsem olmaz. Arada uğraştırsa da komik ve iyi birisidir. Zaur'u severim. :D Forumumuzun makara militanı... ?
  40. W

Norveç'te yaşam, eğitim, iş hayatı, vs hakkında Youtube Kanalı Norveçteyiz :-)

Selamlar, ArgonGolden. Hayır, kurallara uyduğunuz sürece tabii ki de paylaşımda bulunabilirsiniz. Konu sahibinin de 7 gün aralıklarla aynı konu üzerinden paylaşım yapması gibi yaptığınız sürece sorun yok. 29. Kişisel YouTube kanallarının linki paylaşımı arasında en az 1 hafta olmak zorundadır...
  41. W

Lg telefonumda videodaki ayarı bulşamadım

Bu işlemi uygulamayın zira işe yaraması yerine telefonunuzun azap çektiğini görebilirsiniz.
  42. W

Norveç'te yaşam, eğitim, iş hayatı, vs hakkında Youtube Kanalı Norveçteyiz :-)

Kendin kanalı inceleyerek bakabilirsin. 11K olarak gözüküyor. :)
  43. W

Yardım Shader modelin sürümünü nasıl öğreniriz?

Tahminen DX11 destekli kartınız olmadığından kaynaklı bu hata ile karşılaşıyorsunuz. VALORANT artık DX11 ve üstü destekli grafik kartlarına destek sunuyor. Grafik kartınızı ve sisteminizi belirtebilirsiniz.
  44. W

Soru Saçlarımın koyu renkli ve sert olmasını istiyorum

Evet, alınabilirse ben de bunu öneririm. Eğer bütçe aşırı yüksek değilse benimki de iş görür.
  45. W

Soru Saçlarımın koyu renkli ve sert olmasını istiyorum

Siyah olması için 30'luk Oxidan ile siyah boyayı karıştırıp saçınıza uygulayabilirsiniz. Uzun bir süre gidecektir. Sertlik konusunda da Purple Mat hem rahatsız etmez, hem de çok rahat bir şekilde saçı katlarıyla birlikte tutturabilirsiniz. 100 TL gibi bir ücreti vardı. Eğer bütçe biraz daha...
  46. W

Soru Kali linux Rolling kali tty1 hatası

400 GB boş alanınızın olması size yardımcı olmaya çalışan birisine agresifçe cevap verme hakkınızın olduğunu göstermiyor.
  47. W

İsmini hatırlamadığınız, unuttuğunuz FİLM'leri buluyoruz

Teşekkür ederim.
  48. W

İsmini hatırlamadığınız, unuttuğunuz FİLM'leri buluyoruz

https://www.imdb.com/title/tt4378456/ Benziyor sanki, bu bağlantıyı incelemiş miydiniz? 1659861841 Konusu çekiciymiş. Bilen varsa ben de takipteyim.
  49. W

Soru Kali linux Rolling kali tty1 hatası

@41ph337h4 inceleyebilir.
  50. W

Rehber Windows Vista Ultimate Duvar Kağıtları

Elinize sağlık, hocam.
  51. W

İphone 8 mi galaxy note 9 mu?

Bence yine de karşılaştırdığımız zaman Note 9 daha sağlıklı olucaktır.
  52. W

Soru Airfiber Nasıldır ?

https://forum.shiftdelete.net/konular/airfiber-nasildir.785966/ Aynı konudan iki tane açmayalım.
  53. W

Soru USB/CD olmadan Windows kurulumu

Diskte yer ayırıp, orayı boot ederek kurulumu yapabiliyorsunuz. Önceden kendim de bu şekilde Windows yüklemesi yapmıştım.
  54. W

Soru windows 10 usb siz cd siz windows 7 kurma

https://forum.shiftdelete.net/konular/windows-10-usb-siz-cd-siz-windows-7-kurma.786234/ Aynı konudan iki tane açmışsınız.
  55. W

Öneri 8000₺ telefon önerisi

https://forum.shiftdelete.net/konular/8000-telefon-onerisi.786426/ Aynı konudan iki tane açmayalım.
  56. W

Uçuşan Üyeler

@Artık başkasına satıldı Gerek ismi, gerek forumdaki boş konular ve mesajları ile huzursuzluk yarattığı için kalıcı olarak uzaklaştırıldı.
  57. W

Yardım Camtasia 2022 açılmama sorunu

Korsan içeriğe destek vermiyoruz.
  58. W

Anket Ben forum yazmaya ara veriyimmi?

Sanırsam yaz tatilinde çocukların canı sıkılıyor. Bunun gibi konular çoğaldı yine, kilit.
  59. W

Soru Altyapı yok, taahhüt iptal olur mu ?

Anlamsız iletilerden ve huzursuzluk çıktığından dolayı konu kilitlenmiştir.
  60. W

Kendi Telefon markamı nasıl yapabilirim

Konuyla alakalı üyeye destek vermiş. Kurallar konusunda aşırı katı değiliz. Kuralları duruma göre esnek tutup üyeleri sıkmamaya çalışıyoruz.
  61. W

İpucu Bu konu silinmiştir

Kimi durduk yere banlıyormuşuz ki? Boş yere mesaj yazmayın. Şimdi uyarı versek yine suçlu oluruz. Kurallarımız belli ve her forumda olduğu gibi şeffaf. Eğer kuralları beğenmiyorsanız foruma girmeyin zira girmek zorunda değilsiniz. Ayrıca konuya cevap gelmedi diye silip değiştirmek de etik...
  62. W

Soru Telefonda ps3 oyun kolu kullanma

https://forum.shiftdelete.net/konular/telefonda-ps3-oyun-kolu-kullanma.783652/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı...
  63. W

Soru Papara çöktü

İninal kullanıcısıydım. Zaten başka ön ödemeli kartlar hakkında bilgim yoktu. Sonra piyasadaki çoğu ön ödemeli kartı merak edip temin ettim. Eğer böyle bir şey olursa Tosla veya PeP kullanacağımı düşünüyorum.
  64. W

Soru Papara çöktü

Ondan da edecekse ben Tosla'ya geçerim. Hadi ATM'lerdeki ücreti bir nebze kabullendik fakat hesaplar arası ücret kesilmesi de fazla kaçtı. Herkes Papara'yı uygun özelliklerinden dolayı kullanmaya başlamışken bu değişiklikler hoş olmadı.
  65. W

Yardım Forum Kurmak Zormu?

Sistemi kurmayı anlamasına bile gerek yok ki. Bakarak çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. En basitinden Flarum bile kurarak ucuz maliyetli bir forum elde edilebilir. Olay denildiği gibi forumda aktiflik yakalayabilmekten ibaret, çekirdek kitleyi oluşturabilirsen güzel bir forum kurabilirsin...
  66. W

Yardım Macos avukat için iş görür mü

Gereksinimler kurulduğu sürece bir sorun olacağını zannetmiyorum. UYAP E-İmza macOS cihazlarda da sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
  67. W

Yardım Macos avukat için iş görür mü

UYAP paneline giriş için doğrudan macOS desteği de bulunuyor. Tahminen bir sorun oluşacağını zannetmiyorum.
  68. W

Soru Papara çöktü

1651490842 Zaten halen açılmıyor. Sürekli gidip geliyor. 1651490862 Öyleyse iyidir.
  69. W

Soru Papara çöktü

Yoğunluktan dolayı olduğunu düşünmüyorum. Bence bir saldırı ya da sızma vardır.
  70. W

Yardım Papara kart iptal edilince yasa dışı işlem yapılır mı?

Hocam bu kadar şüphelenmeniz normal mi? Bu kadar da kafaya takmayın. Bir şey olacağını sanmıyorum. Bilgilerinizi değiştirip, yeni kart çıkartacak kadar korkmanız doğal değil. Kart kapandıktan sonra tabii ki de bir şey yapamaz.
  71. W

Soru Papara çöktü

Ben ve birkaç arkadaşım Papara hesaplarımıza giremiyoruz. İnternette de konuyla alakalı hiçbir şey bulamadım. Sizde aynı sorunu yaşıyor musunuz?
  72. W

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Fedora imajını indirmeye gidiyorum. Ben kurmadım, o kurdurttu. :D
  73. W

Yardım Silmeme izin vermiyor

Evet, oradan devre dışı da bırakılıyor. Bence kafidir, illaki dosyaları silmenize gerek yok.
  74. W

Soru SSD Tavsiyesi

Kavga şeklinde değil de birbirinize sakince öneri sunarak tartışmanızı rica edeceğim. Konuda özellik bile belirtmeden markaya kesin olarak en iyisi demek saçma olabilir lakin bunu düzgünce yazıp, kendi fikrinizi belirtmeniz yeterli olacaktır. Her üyenin kendi düşüncesini belirtme hakkı var.
  75. W

Soru Sizce forum sitem nasıl olmuş?

Gerekli eklentileri kurup, özellik getirmeniz dışında bir önerim yok. Tasarım olarak gayet hoş ve üyeler de foruma çekilmiş.
  76. W

Yardım Silmeme izin vermiyor

Klasöre sağ tık yapın ve Özellikler seçeneğine tıkladıktan sonra Güvenlik kısmına gelin. Oradan kendi kullanıcınıza yetkileri aldıktan sonra tekrardan silmeyi deneyebilirsiniz.
  77. W

Soru Kol kası/geliştirme için ne yapmalıyım ?

Aynısı diyebilirim. Gece oruca kalktığım için uykum bölünüyor ve okulda uyuyorum. Bence yaz tatilini bekleyin yoksa okuldan sonra sizi iyice yoracaktır. Belli bir süreden sonra salmaya başlarsınız.
  78. W

Boş olan spor salonları da oluyor. Ben yazın gittiğimde gayet de boş olabiliyor. Tabii nerede yaşadığınıza da bağlı ama benim gittiğimde boş oluyor. Dediğiniz gibi gün içinde aşırı aktifseniz uykunuzu düzenli almanız gerekiyor. Evde dambıl kaldırmak da işe yarayabilir. Yavaş yavaş başlarsınız ve...
  79. W

Bence spor salonuna gitmen daha iyi olur. Sana yemen gereken şeyleri ve kaldırman gereken ağırlıkları söylerler ve zamanla arttırırsın.
  80. W

Rehber 3.000 lira bütçe ile sıfır sistem toplama rehberi (Nisan 2022)

Sadece M2 slotu B450 ve üstünde bulunmuyor ki. Benim gördüğüm kadarı ile aradaki fiyat en az 150 lira oynuyordu. SSD konusunda haklısınız. Hantallaşmış işletim sistemleri ile birlikte artık HDD kullanılmaz. Her güncel UEFI sistem kesinlikle SSD'yi hak ediyor.
  81. W

Soru Pc yi sfırladıktan sonra dll ve exe hataları çok çok arttı nedeni nedir

Visual C++ ve DirectX paketlerini kurdunuz mu?
  82. W

Athlon 3000G işlemci için sisteme B450 anakart mı? Bence gerek yok.
  83. W

Türkiye’nin En İyi Forum Siteleri

SDN Forum dışında Türk forumları olarak R10, OSXinfo ve illegalplatform diyebilirim. Gerçekten alanında kaliteli forumlardır.
  84. W

SDN Forumda, kullanıcı kasmaya çalışmak

Etkileşim sağlamak ve haberin sonunu tamamlamak adına böyle bir şey yazmanın doğal olduğunu düşünüyorum. Niye bu kadar garip bir tavır aldınız ki? Sonuçta iki sayfa da SDN'ye ait. Yönlendirmelerin Yönlendirmeler de gayet doğal.
  85. W

Kasa ve işlemci biraz hayal kırıklığı olsa da bu bütçe ile en fazla böyle bir sistem çıkabilirdi. Gündelik işler ve basit oyunlar için gayet yeterli bir sistem olmuş. Elinize sağlık.
  86. W

Soru İlk instagram hesabınızı kaç yılında açtınız?

2014-2015 yılları arasındaydı.
  87. W

Öneri Aşırı kıskançlığın insanı şizofreni yaptığını belgeleyen bir film bırakıyorum.

Denmemesi gerekiyor fakat öyleyiz demeden de yapamıyorum. :D 1649680196 Filmin konusu farklı ve garip gerçekten.
  88. W

Soru bu sistem Valorant oynatır mı?

Tahminen o bütçedeki ekran kartı DX11 veya üzeridir. Yani destek konusunda bir sorun yaşamazsınız. Eğer kart çok kötü değilse de düşük ayarlarda en az 60 FPS oynatır diye düşünüyorum.
  89. W

Öneri Aşırı kıskançlığın insanı şizofreni yaptığını belgeleyen bir film bırakıyorum.

Türk halkının özeti gibi aslında, izlenebilir. :D
  90. W

Haber Formula 1 neden Türkiye'ye gelmiyor? Suçlusu kim?

Türk halkı olarak F1'in Türkiye'ye kalıcı bir dönüş yapmasını bekliyorken geçtiğimiz günlerde çıkan bir tartışma, bu süreyi daha da uzatacağını gösterdi. Intercity'nin TOSFED'i belirli konularda suçlamasından çatallanan atışma TOSFED'in kendini açıklamasıyla daha da büyüyecek gibi gözüküyor...
  91. W

Soru Aka.ms kime ait?

Ben Windows kurulumları da dahil olmak üzere çoğu yerde gördüm. Microsoft'un kendi konularını ya da rehberlerini kısaltmak için kullanıyorlar.
  92. W

Soru Aka.ms kime ait?

Evet, ben de Microsoft'un bağlantı kısaltma servisi olarak biliyorum.
  93. W

Soru Bir Günde 1.5 Milyon İzlenen Videom

Video ne hakkındaydı ki? Ricasını kırmayıp, videoyu silmeniz ince ve sağlıklı bir davranış olmuş.
  94. W

Rehber Yeni Açılan Hesabın Etkileşimini Arttırmak

Ben silip tekrar atıyordum. Bence diğer türlü etkileşim düşüyor.
  95. W

Soru Kasa önerisi

https://www.trendyol.com/zalman/t7-midi-tower-atx-kasa-power-yok-p-40661937 Belirttiğiniz bütçede bunu bulabildim. Kasada dahili PSU yok lakin harici olarak PSU alabilirsiniz. Diğer bulduklarım da 1500 TL üstüydü. Ayrıca eğer RGB'den hoşlanmıyorsanız RGB'li olan kasaları alıp ışığını...
  96. W

Yardım Distrokid Ödemeyi TL olarak alıyor mu ?

497 liraya çekmesi gerekiyor. Döviz gerektiğini zannetmiyorum.
  97. W

Laptopumdan bıktım.

Hayırlı olsun.
  98. W

Soru Paparadan gelen bildirim

Reklam olduğunu düşünüyorum. Yani bir sorun yok.
  99. W

Anket PlayStation VR2 tasarımını nasıl buldunuz?

Alamayacağım.
  100. W

SDN SDN'nin topladığı 3050 sistemi nasıl buldunuz?

SDN'de yazı işleri müdürüydü.
  101. W

Bir tane bile bot yoktu. Sanalın öz evladıyım, erişemezsin. ☹️????
  102. W

Hesabım kapandı ama buydu.
  103. W

Bir sürü ortak arkadaş var. :D
  104. W

Düzenli gönderi haricinde etiketleri düzgün kullanın ve sizin çevrenizdeki insanlara istek gönderin. Bu şekilde yayılma ihtimaliniz artacaktır. İlgi alanına girebilecek insanlara istek atmanız gerçekten çok önemli, sonrasında yine takipten çıkabilirsiniz. Bu şekilde hesabını belli yere getiren...
  105. W

Sistemin adından bahsetmemiştim. SDN ismi kısmında demek istediğim SDN tarafından çıkacak sistemdi.
  106. W

Tarkan'ın yeni şarkısı Geçcek hakkında ne düşünüyorsunuz?

Tarkan güzeldi. Eskiden güzeldi. Yeni şarkıları kesinlikle güzel değil.
  107. W

Soru Ryzen 3 2200g ekran kartı takviyesi

Hayır, yapmaz. RX580, GTX1650 sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
  108. W

Vestel venüs go oyun önerisi

Bunları bile kaldırmıyorsa hangi oyunu açacak ki? O telefonla en fazla elinizde çevirerek jongörlük yapmaya çalışabilirsiniz.
  109. W

Vestel venüs go oyun önerisi

Android 8.1 sürümüne sahipmiş. Belli başlı basit oyunları açacaktır. Bu aralar Subway Surfers ve GeometryLite oynuyorum. Hoşunuza giden türdense indirebilirsiniz.
  110. W

Soru Windows 10 Boş RAM Kullanımı

8 GB bellek için normaldir.
  111. W

Yardım win 10 ağa bağlanmıyor

Modeme reset atmayı denediniz mi? Benzer sorunu bu şekilde çözmüştüm. Ayrıca sürücü sorunu da olabilir. Eğer sorun çözülmezse cihazın sürücüsünü elle yükleyebilirsiniz.
  112. W

Haber Eşinin spermiyle yaptığı keki öğrencilerine yediren öğretmen 41 yıl hapis cezası aldı

Konuları açarken kaynak belirtmenizde fayda var. https://www.mynet.com/spermli-kek-skandali-kadin-ogretmen-kocasinin-spermleriyle-kek-yapip-ogrencilerine-yedirdi-110106915796
  113. W

Soru Mühendis ögrencisi, 15k pc

https://forum.shiftdelete.net/konular/muhendis-ogrencisi-icin-15klik-pc.777160/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı...
  114. W

Sadece SDN adına sistem toplanmış. Bunu biz de yapabiliriz. Bizim istediğimiz SDN ismi ile indirimli bir sistemin çıkmasıydı. Umarım daha iyi sistemler ile yeniden içerik oluştururlar.
  115. W

Evet, sistem pek de indirimli değil. SDN'ye özel bir indirim gözükmüyor. Game Garaj üzerinden orta segment ürünler yerleştirilmiş. Anakart ve bellek değiştirilip, ayrı ayrı daha uygun bir fiyata toplanabilir. 1645339966 6600XT kesinlikle daha verimli olacaktır. Oyunlarda gözle görülür FPS farkı...
  116. W

Soru Aranızda Ryzen APU kullanan var mı?

https://www.youtube.com/c/Yi%C4%9FitCanPolat322 Yiğit abinin sistemini de birlikte toplamıştık. 4300GE tabanlı bir sistemdi. Yaptığı test videolarını kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. 1-) Ben de 3200G kullanıyorum. Memnun değilim. 2-) Boştayken 30 derece dolaylarında, hatta 40 civarına...
  117. W

Soru Oyun için Windows 10 LTSC 1809 kullanılır mı?

Ben 20H1-21H2 sürümlerinin daha kararlı olduğunu düşünüyorum. Eski Windows 10 sürümleri ilk zamanlarda daha iyiymiş gibi gözükse de bir süre sonra şişmeye başlıyor. Ben güncel sürümden yanayım.
  118. W

Yardım neden mavi ekran yiyorum

C:\Windows\Minidump dizinindeki ".DMP" uzantılı dosyaları sıkıştırın ve Drive üzerinden paylaşın.
  119. W

SDN az önce bir video yayınladı ve 3050 tabanlı bir sistem paylaşımı yaptı. Sistem özelliklerine gelirsek, Asus Prime H510M ilk ana donanımımız oldu. Bu anakart 10. ve 11. Nesil Intel LGA1200 soketli işlemcileri destekliyor. Maksimum 64 GB DDR4 RAM destekleyen anakartta 4 adet SATA 3 (6 GB/s)...
  120. W

Öneri Gigabyte H61M-S2PV 2.2 anakart nasıldır?

BIOS sürümünü kolay bir şekilde güncelleyebilirsiniz. SATA2 sistemleri çok kez kullanma fırsatım oldu. Aşırı bir yavaşlık söz konusu değil. Ayrıca harici kartlar ile çalışmayan girişleri telafi edersin, sorun olmaz. Bu modelde UEFI desteği de var.
  121. W

Soru Sistemim win11 desteklemiyor mu?

Konu amacını yitirmesinden kaynaklı kapandı.
  122. W

Yardım Sistemim Valorant kaldırır mı?

DX 10.1 ile destek kesildi. DX11 ve üstü bir sisteme sahip olsaydınız belki ince ayarlar ile oynayabilirdiniz ama bu durumda mümkün gözükmüyor.
  123. W

Öneri Apu sistem ve monitör önerisi

Evet, yükseltme şansınız bulunmuyor fakat APU aldığınızda da i-GPU'ya boşuna para vermiş oluyorsunuz.
  124. W

Uçuşan Üyeler

@suriçiklat Cem Yılmaz çatallaması olan üyemiz komikliğinden dolayı türbülansa çıkarıldı. İyi uçuşlar.
  125. W

Telefon çatladı

Komikmiş. ??
  126. W

Öneri Apu sistem ve monitör önerisi

Uyumluluk konusunda bir sorun yok lakin grafik kartı olan bir sistemi tercih etmeniz daha iyi olur. 5600G de aşırı pahalı gözüküyor. 10100F ve RX6500XT sistemler de tahminen aynı fiyatlara satılıyor.
  127. W

Rehber Windows 11 Masaüstü Sorunu Çözümü

Kararlı sürümle çoğu sorunu çözüme kavuşturmuşlar lakin Windows 11 halen tam olarak olmuş değil. Ben Windows 10'a geri döndüm. Oyunlarda FPS artışları vardı lakin sırf oyun performansı için de Windows 11'de kalmak mantıklı değil. Onun yerine 10'u yamalayıp yolunuza devam edebilirsiniz. Bir süre...
  128. W

Yardım FreeSYNC monitörde NVIDIA Ekran kartı sorunu..

Hayır. FreeSync AMD tarafından geliştirildi lakin sadece AMD'ye özel değil. NVIDIA kartlarda da bu özelliği kullanabilirsiniz. Sisteminiz nedir?
  129. W

Haber Red Dead'tan Esinlenilen Oyun: GUN

Sadece kaykay oyunları ile kalabilirlerdi. :D
  130. W

Soru Sevdiğiniz kız+asgari ücret+kira vs 3+1 ev+evde istediğiniz herşey+çalışma yok

Seçim yapmak çok zor fakat ikincisini seçerdim.
  131. W

Öneri RTX 3080 sistem önerisi

Sizin bu şekilde sürekli konu açtığınızı görüyorum. Gerçekten sistemleri satın alıyor musunuz? Eğer almayacaksanız konu açmanın bir anlamı yok. https://forum.shiftdelete.net/konular/6000-7000-tl-monitor-ssd-oyun-onerisi.772356/...
  132. W

Soru Windows Bilgisayara MacOS Yüklemek Mümkün mü?

iGPU ile kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.
  133. W

Yardım Opencore boot

Hackintosh kurulumunda bu hatayı alıyorsanız başka bir config dosyası ile deneme yapabilirsiniz.
  134. W

Yardım Mac 2011 parlaklık sorunu

Konu eski, sorun tahminen çözülmüştür.
  135. W

Yardım ekran kartımın fanları çalışmıyor

0dB özelliğine sahip olan bir ekran kartı kullanıyorsunuzdur. Kartınız belli bir sıcaklığa gelmediği sürece çalışmaz. Ekran kartı yüke girdiği zaman illaki dönüyordur.
  136. W

Yardım Fivem için uygun pc

40K bile fazla ki. Tam olarak bütçeniz nedir? Biraz daha düşük bütçeli sistem yazmışsınız.
  137. W

Soru Corsair Void RGB Elite kulaklık nasıldır?

Ben sesini falan aşırı iyi bulmamıştım. Yine de fena değildir. Ürünü ne kadara alıyorsunuz?
  138. W

TYT ve AYT baraj uygulaması kaldırıldı

Ben okuyup büyük adam olursun sanmıştım.
  139. W

Haber Cumhurbaşkanı'ndan müjde! Teknolojik ürünlere vergi indirimi yolda!

Ben bu mesajı "Umut fakirin ekmeğidir." olarak yorumladım. Keşke sıfırlasa...
  140. W

Yardım Hdd sökülmüyor

Başka boydaki tornavidalar ile deneyebilirsiniz. Ya da pense veya cımbız ile arasını açmayı deneyin. Sonrasında da yine tornavida ile denersiniz.
  141. W

Haber Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar koronavirüsüne yakalandı

Milli Savunma Bakanı Akar, koronavirüs testinin pozitif çıktığını sosyal medya üzerinden açıkladı. Akar: "Çok şükür sağlık durumum iyi olup gerekli tedbirleri alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz." açıklamasında bulundu.
  142. W

SDN Uzun zamandır beklenen yeni SDN ofisi vlog!

Ofisleri gerçekten çok güzelmiş. Sanırsam sadece çekim odalarında sorun yaşıyorlar.
  143. W

Dominos Türkiye'ye siber saldırı! Milyonlarca kişisel veri çalındı

Senin veriler halka açık olmuş artık, sen çok da kasma bence. :D
  144. W

Rehber Wi-Fi çekim gücünüz kötü mü? Telefonunuzu router olarak kullanın!

Güzel bir rehber olmuş. Öne çıkarıldı. Elinize sağlık.
  145. W

Rehber Windows 10'u En Etkili Şekilde Kullanmak (HDD ve Düşük Boyutlu RAM optimizasyonu)

Elinize sağlık, güzel bir rehber olmuş. Konu öne çıkarıldı.
  146. W

Rehber YouTube ön bakış özelliği Türkiye'de! Nasıl açılır?

Ben de açtım. Güzel bir özellikmiş.
  147. W

Soru İndirilenler klasörüme kendi kendine dosya iniyor

Kullanıcı sistemi tamamen taratıp virüs çıkmadığını belirtmiş. Elde hiçbir imkan yoksa masaüstüne atmasından başka çare yok gibi duruyor. Yoksa virüs girme riskinin olduğunu da bende biliyorum.
  148. W

Öneri Bilgisayarınız İçin En İyi Ücretsiz Antivirüs Programları

Her zaman arkadaşlarıma aynı öneriyi yapıyorum. Kaspersky ve Malwarebytes dışında program kullanmanıza gerek yok. Harici olarak Comodo, Bitdefender ve Norton da kullanılabilir lakin üstteki iki programın yeterli olduğunu düşünüyorum.
  149. W

Soru İndirilenler klasörüme kendi kendine dosya iniyor

Geçici olarak masaüstüne atsın. İmajı USB'ye yazdırdıktan sonra geri atabilir.
  150. W

iPhone 14’ten neler bekleniyor? Özellikleri, tasarımı ve fiyatı

Özellikler güzel de alacak param yok.
  151. W

2022 iPad Pro modelleri 3nm işlemciyle gelecek!

M2, SoC olarak güçlü bir çip olacak gibi duruyor. Keşke deneyimleme şansım olsaydı.
  152. W

Rehber Sea of Thieves Türkçe Yama Nasıl İndirilir?

Reis rehberlere başlamış. Eline sağlık.
  153. W

Yardım Miner varmı

Evet, varmış. Sadece o da değil. Başka dosyalardan da virüs tespit etmiş. Karantinaya aldıktan sonra tekrar tarat. Bir şey yoksa kullanmaya devam edersin. Garanti olsun diyorsan da temiz kurulum yapabilirsin. Kaspersky ve Malwarebytes ile taratabilirsin. Kendim de halihazırda bu iki programı...
  154. W

Rehber QEMU Üzerinden UEFI olarak Windows Nasıl Kurulur?

Gerçekten güzel bir rehber olmuş. Eline sağlık, EFI. Bu arada eski tabletlerde falan denerken kasma ihtimalini de göze alın. Cihazınızın bozulma ihtimali hiçbir şekilde yok lakin Termux üzerinden Xfce masaüstü ortamını kullanırken bile en iyi cihazlarda kasma yaşanıyor. Sebebi de grafik...
  155. W

Cafe SDN [Rusça]

Доброе утро.
  156. W

Soru Bugüne kadar kullanıp en nefret ettiğiniz telefon hangisi?

LG G3 Beat ve Vodafone'nin 2012-2013 yıllarında çıkan bir telefonuydu. 2017 civarlarında kullanmıştım. Eski telefonlar oldukları için hiçbir şey açılmıyordu. Açılan uygulamalar da aşırı kasıyordu.
  157. W

Öneri Türkiye'de bir ilk! Daha Ucuzu yok! Uygun Fiyatlı Lenovo Soundbar.

Güzel bir içerik olmuş. Elinize sağlık.
  158. W

Haber Fallout 3 %100 Türkçe Yama

Konu için teşekkür ederiz. ??
  159. W

Soru D ye kurduğum program C de yer kaplıyor

Temp klasörlerinde veri depoluyor olabilir.
  160. W

Yardım Valorant oynamaya mentalim yetmiyor

Bu sefer de gecikme değeri fırlıyor. :D Türkiye'de internet altyapısı malum, ya Türkiye sunucusunda insanlardan kaynaklı kanser olacaksın, ya da gecikme değerinden kaynaklı kanser olacaksın. En mantıklısı oynamamak. Ben oynamıyorum.
  161. W

Yardım Windows 11 çalıştıramaz hatası

CSM ayarlarını kapattıktan sonra tekrar deneyebilir misiniz? Ayrıca diskinizin GPT olarak bölümlendiğinden emin olun.
  162. W

Soru Windows 11'e geçilir mi?

Görev çubuğunu da değiştirince Windows 11 kullanmanın görünüş itibari ile bir anlamı kalmıyor. Tasarım güzel ama bazı şeyleri değiştirmeseler daha güzel olabilirdi.
  163. W

Duyuru SDN Forum'da yeni dönem! Ayın üyesi olun hediye kazanın

Güzel bir proje olmuş. Hayırlısı olsun. ??
  164. W

Oppo ColorOS12 resmi duvar kağıtları | İndir

Konu için teşekkürler.
  165. W

SDN SDN editörleri telefonunu ne kadar iyi kullanıyor?

Sanırsam Samet abinin ömrü telefon başında geçiyor.
  166. W

Bence bunlar bir sorun değil. Daha doğrusu bir yazılım hatası değil. Bilmiyorum ama ben beğendim. Halen kullanıyorum. Tabii dediklerinizde de haklısınız. Ben bu dediklerinize rağmen Windows 11'i güzel buluyorum. Şahsen kendim alıştım.
  167. W

Bence geçilir. Kararlı sürüm çıktı ve güncelleştirmeler ile her şeyi düzelttiler. Ben gayet stabil ve şık olduğunu düşünüyorum.
  168. W

Yardım AMI APTIO UEFI BIOS Boot Sıralaması Sorunu

BIOS'a girip Boot menüsünden önceliği ayarlayabilirsiniz. Ya da direkt bilgisayar açılırken boot tuşu ile sırayı ayarlayabilirsiniz.
  169. W

Haber Call Of Duty: WWII %100 Türkçe Yama

Elinize sağlık. ?
  170. W

Haber 6 ay önce aldığım nike spor ayakkabıma BİN TL zam gelmiş.. Ne diyosunuz bu işe?

Modeli neydi? Benim de 500 civarına aldığım ayakkabı 1000 TL'yi geçmiş. 1642669400 Ayağı acıtıyor. Hem de koku yapıyor. Görünüşü de pek güzel olmuyor. Replika ürünleri tavsiye etmem.
  171. W

Yardım FPS Arttırma ?

O.C ayarları dışında Windows üzerinden yapılan ayarlar da oyunlarda FPS artışı sağlıyor. Çok eski bilgisayarlar kullandım. Hepsinde de bu ayarları yapıyordum ve gözle görülür FPS artışını görüyordum.
  172. W

Yardım Performans için hangisini yenilemem gerekir sizce.

Hayır, o şekilde çalışmaz. Ya DDR2, ya da DDR3 olması gerekiyor.
  173. W

instagramda ilgili sorunum bi yardımcı olun çözemedim

Hesaba tekrar girdiğinizde hala gözüküyorsa dediğiniz gibi engel yememişsinizdir. Telefondan uygulama verilerini sıfırlayıp, tekrardan deneyebilirsiniz. Ayrıca hesabın şifresini de değiştirebilirsiniz. Bu işlemlerden sonra da aynı sorun devam ederse yardım üzerinden destek talebi oluşturun.
  174. W

instagramda ilgili sorunum bi yardımcı olun çözemedim

Engel yemiş olabilirsiniz.
  175. W

Foruma Veda

https://forum.shiftdelete.net/konular/ucusan-uyeler.438/page-83#post-6096833
  176. W

Bence DDR2'den DDR3'e geçmenizi gerektirecek bir durum bulunmuyor. Zaten performansa pek de katkısı olmayacaktır. Bütçeniz kısıtlıysa sadece ekran kartı ve SSD alsanız yeterli olur. Ayrıca HDD'deki dosyalarınız halen yavaş açılmaya devam edebilir ama geçişlerdeki farkı kesinlikle görürsünüz.
  177. W

Öncelikle sisteme bir ekran kartı alın. Bir tane de SSD taktığınız zaman gözle görülür hızlanmayı fark edersiniz. DDR2 slotlarını doldurmuşsunuz. O 4 GB de size yeter. DDR3'e geçmenize gerek yok. Anakart ve işlemci zaten o mimarideki en iyi parçalardan, o yüzden onlara ellemeyin. Bu parçalarda...
  178. W

En düşük notunuz

Üç tane dersten aldım. Matematik, edebiyat ve biyoloji olması lazım. İki-üç tane de 10 vardı.
  179. W

En düşük notunuz

8 aldım.
  180. W

Yardım Asus FX506HCB-HN144 sorunları

https://forum.shiftdelete.net/konular/asus-fx506hcb-hn144-sorunlari.772042/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı bir...
  181. W

Soru Buraya ne takılıyor?

Selam, Mesaj ile arkadaşı uyarmak yerine sadece raporlamayı yaparsak konuyu kirletmeyip, sabote etmemiş oluruz. Zaten gerekli uyarıyı da yaptım. İyi forumlar.
  182. W

Yardım Mining Forum için kategori tavsiyesi ve genel analiz

Kategoriler haricinde "TradingView" eklentisi üstte durursa daha hoş olur diye düşünüyorum. Ayrıca tema konusunda değişiklik olabilir. Yeni olduğu için bunlar normal ama tema pek de hoşuma gitmedi. 1641397374 Ayrıca kategoriler konusunda @BatinY'nin fikrinin olduğunu düşünüyorum.
  183. W

Öneri SDN'ye özel Yeni Yıl Şarkısı

p04w04p5 olarak da bir akrostiş şiir bekliyorum. ???
  184. W

Öneri SDN'ye özel Yeni Yıl Şarkısı

flex makinasi
  185. W

Duyuru SDN Forum yeni yılınızı kutlar!

Durduk yere dileyip, hayal etmek de güzel. ??
  186. W

Duyuru SDN Forum yeni yılınızı kutlar!

2022'nin daha fazla umut, daha fazla sevinç ve daha fazla mutluluk getirmesi dileğiyle, herkese mutlu yıllar.
  187. W

Hesabımı aktif eder misiniz?

@Jarvisit
  188. W

Anket iPhone

+4 5. Konular doğru kategori içerisinde açılmalıdır. Konu ile alakası olmayan ve/veya anlamsız olan iletilerin gönderimi yasaktır ve gerekirse ceza verilecektir. Konunuz hiçbir içerik barındırmıyor. Başlığı bile düzgün olmayan bir konu, kilitlendi.
  189. W

Soru Masaüstünüz nasıl görünüyor?

https://forum.shiftdelete.net/konular/linux-ekran-goruntulerinizi-paylasin.116286/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise...
  190. W

Rehber CoinBase ile $16 USD Kazanma Yöntemi!

Rehber ve cevaplar için teşekkür ederiz. Ailecek rehberi uygulayacağız. :D
  191. W

Uçuşan Üyeler

@OzkanK. 14. Forum içerisinde yanlış bilgi paylaşımı yasaktır. Kullanıcılara konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmadan yanlış bilgi vermek o kullanıcıyı yanlış bir ürüne yönlendirecek ve/veya konu hakkında yanlış bilgi sahibi olmasına sebep olacaktır.
  192. W

Unutulan Üyeler

Aynı fikirdeyim, katılıyorum. ?
  193. W

Soru MrDeadMoth'a ne oldu?

Fortnite sevmem. Bence en iyisi VALORANT, çok iyi oynarım.
  194. W

Soru Bu videoları yapmak sorun yaşatır mı?

https://forum.shiftdelete.net/konular/bu-videolari-yapmak-sorun-yasatir-mi.770375/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise...
  195. W

Rehber Pop os kullanıcıları temsili

https://forum.shiftdelete.net/konular/pop-os-kullanicilari-temsili.770492/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı bir...
  196. W

Dolar 15'e Euro ise 17'ye düştü

Gün içerisinde Euro 20.50'ye Dolar ise 18.15'e çıkmıştı. 20 dakika önce ise anlık bir düşüş yaşandı. Euro 17.02'ye Dolar ise 14.90'a düştü. Şu anki değerler bu şekilde, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce neden düşüş yaşandı?
  197. W

Soru Pop os nasıl kurulur?

https://forum.shiftdelete.net/konular/bu-videolari-yapmak-sorun-yasatir-mi.770376/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise...
  198. W

Soru Nasıl pop os kurulur?

https://forum.shiftdelete.net/konular/bu-videolari-yapmak-sorun-yasatir-mi.770376/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise...
  199. W

Soru Ağda oturum açın sorunu

Evet, modem paneli üzerinden değişiklik yapmanız gerekiyor. Size gönderdikleri kullanıcı ismini ve şifreyi modem arayüzünden gireceksiniz.
  200. W

sony sonicstage olmadan müzik atılmıyor

Programı uyumluluk modunda çalıştırmayı denediniz mi?
  201. W

Öneri Eski bilgisayarlarımı nasıl değerlendirebilirim?

Diskin durumuna ve hızına göre değişir. Zira bütün SATA girişli HDD'ler aynı hızda çalışmıyor. Genellikle çoğu eski HDD'ler sistemin açılışını bile yavaşlatıyor. 20 senelik olan PC'den de pek iyi bir şey çıkacağını sanmıyorum. Yükseltip, kullanılacağını da düşünmüyorum. 1639913223 Ayrıca...
  202. W

Öneri Eski bilgisayarlarımı nasıl değerlendirebilirim?

İlk sisteminizi direkt çöpe atabilirsiniz. Sadece HDD iyi gibi dursa da PATA veya IDE girişli olacağından o da bir işe yaramayacaktır. İkinci sisteminiz yine fena değil. Gündelik kullanımda kesinlikle üzmeyecektir. Bir yükseltme yada değişiklilik yapmadan kullanabilirsiniz.
  203. W

Yardım Clash of clans açılmıyor

Ayarlardan oyunun verilerini sıfırladıktan sonra tekrar deneyebilir misiniz?
  204. W

Soru Aralık itibari ile Windows 11'e geçilir mi?

Ben final sürümü ile hiçbir sorun yaşamadım. Hatta bana daha stabil geldi. Ben Windows 10'a göre daha başarılı buluyorum. 10X tabanlı ama bence hem tasarım, hem de performans olarak daha güzel.
  205. W

Haber Apple Türkiye zam yaptı, sosyal medya sallandı!

Zaten öyle değil miydi?
  206. W

Haber Apple Türkiye zam yaptı, sosyal medya sallandı!

En son 17 TL'ye sabitlenmişti. Son durum nedir?
  207. W

Yardım windows uefi format atamama

Sisteminize bir defa kurulum yapın ve bir daha da ellemeyin. Neden ISO'ya sürücüleri entegre etme gereği duyasınız ki? Ayrıca zor bir tarafı da yok.
  208. W

Uçuşan Üyeler

@Applemania @KimBuGamzeli 11. Forum içerisinde SDN Siyaset bölümü hariç herhangi bir kategoride, bu kategorilerin içerisindeki herhangi bir konuda veya üye profillerinde siyaset yapmak, siyasi fikir belirtmek, siyasi içerikli paylaşımda bulunmak (resim,video vb.), siyasi söylemde bulunmak...
  209. W

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Ben banlamıştım. Gerekli yazıyı yazıyorum. ?
  210. W

Öneri Ekran Kartımı Yükseltmek İstiyorum

Hayırlısı olsun. Ürün geldikten sonra incelemesini yaparsınız.
  211. W

Buradaki en iyi kartlar GTX950 ve RX460 modelidir. VRAM boyutunun fazla olması o kartın en iyisi olduğunu göstermez. Sanırsam GTX950 modelini alıp, geçerdim.
  212. W

1050'den bile daha kötü bir kart, o yüzden 1050TI ile karşılaştırılamaz.
  213. W

İlan tarihine bakmamıştım, zaten örnek olsun diye attım. Ürün büyük bir ihtimalle satılmıştır. Letgo üzerinde bir sürü 1050TI ürün düşürdüm. Hem de bu bir ay içerisinde, yani siz de illaki bulabilirsiniz.
  214. W

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-asus-cerberus-gtx-1050ti-4gb-933370610/detay Bütçeyi arttırın, ayrıca bu bütçede sıfır ürün bulmanız imkansız. Almışken bu işlemci için böyle bir kart almakta fayda var.
  215. W

Yardım harddiskimin sağlığı iyimi ve daha detaylı nasıl bakarım ?

https://forum.shiftdelete.net/konular/harddiskimin-sagligi-iyimi-ve-daha-detayli-nasil-bakarim.769960/ https://forum.shiftdelete.net/konular/forum-kurallari.43630/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol...
  216. W

Haber 2022 Yılı Asgari Ücret Tutarı 4.250 TL olarak açıklandı.

https://forum.shiftdelete.net/konular/forum-kurallari.43630/ 1. Yeni bir konu başlığı açmadan önce, açmış olacağınız konunun aynısı veya benzerinin forum içerisinde olup olmadığını kontrol ediniz. Forum içerisinde aynı yada bir benzeri olan içeriğe sahip konu var ise farklı bir konu açmamanız...
  217. W

Asgari Ücret 4250 TL olarak açıklandı

Aslında iyi olduğunu sanıyorlar fakat dolar bandından baktığınız zaman zam değil, düşüş oluyor. Geçen sene 340 dolar olan asgari ücret şu an 274 dolara düşüyor. Alım gücümüz daha da düştü.
  218. W

Yardım Takip eden kişiyi nasıl bulabilirim

Evet, haklısınız. Belli bir süre sonra hep aynı isimler çıkıyor fakat ilk seferde kullandığımda bir sorun yaşamamıştım.
  219. W

Yardım Takip eden kişiyi nasıl bulabilirim

Eğer önceden bildirim kaydetme programı indirmiş olsaydınız bulabilirdiniz fakat şimdi bulabileceğinizi sanmıyorum. Yine de son bir ihtimal olarak "heyStalker" programı üzerinden son profilinizi ziyaret edenleri inceleyebilirsiniz.
  220. W

Bugünkü Merkez kararı ve dolar... 15,26 gördük. Tarihi zirve

Umarım sene sonuna kadar 17'yi görmeyiz.
  221. W

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2022 için asgari ücreti bugün açıklaması bekleniyor. Tahminleri alalım

Olması gereken rakamı konuşursak 5.000 TL altından kurtaramayız. ?
  222. W

Haber Katlanabilir iPhone'dan yeni görüntüler geldi!

Eğer Samsung'da olduğu gibi sorunlu bir telefon olursa tercih edilebileceğini düşünmüyorum. Eğer ki farklarını ortaya koyarlarsa, sorunsuz bir cihaz olursa ve hissiyat olarak iyi bir deneyim sunarsa tercih edilebilecektir.
  223. W

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2022 için asgari ücreti bugün açıklaması bekleniyor. Tahminleri alalım

3500-3600 TL bandından verileceğini düşünüyorum. Brüt olarak ise 4200 TL'yi geçmesi gerekiyor.
  224. W

Rehber Oppo A74 alınır mı ? (Aldım ve sorularınız cevaplıyorum)

Rica ederim. İyi forumlar.
  225. W

Siteden kaynaklı olabilir mi? İzlediğiniz filmin en boy oranı telefonunuzun ekranı ile uymuyor olabilir. Mesela benim ekranım 16:9 oranına sahip ve buna göre film indirdiğim zaman ekrana tam bir şekilde yansıyor.
  226. W

Brawl Stars ekranı belli bir boyuttan sonra kısıtlıyor da ondan, bu bütün telefonlarda oluyor.
  227. W

Ayrılsa üzüleceğiniz kişiler.

Seyyah abiyi unutacağını sanmam.
  228. W

Haber Hazine Bakanı Nebati: "Bitersek hep birlikte biteceğiz.

Hazine Bakanı Nureddin Nebati, mevcut kur üzerine "Bitersek hep beraber biteceğiz." şeklinde açıklama yaptı. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
  229. W

Soru Pop os kurulduktan sonra GRUB kurarken GRUB windows 10'u tanımaz ise ne yapılmalı?

Hayır. UEFI bir sistemde Legacy olarak kurulum yapılmış da olabilir. Orada Legacy yazması sistemin kesinlikle UEFI desteklemediğini göstermez.
  230. W

@Jarvisit
  231. W

Linux Mint kurulmuş.
  232. W

Uçuşan Üyeler

@kandes22 9. Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din, dil, ırk ayrımına yönelik veya forum huzurunu kaçıracak her türlü söylev, yazı, resim, video ve diğer tüm materyallerin kullanımı yasaktır. Trol, alakasız ve küçük düşürücü mesajlarından...
  233. W

Hangi mesaj(lar)ı kast ediyorsanız buradan veya özelden paylaşabilir misiniz?
  234. W

Yardım İntel Xeon E5450 işlemci bios modlama sorunu

Buradaki BIOS dosyası ile kurulumu sağlayabilirsiniz.
  235. W

Yardım İntel Xeon E5450 işlemci bios modlama sorunu

Anakart modelinizi paylaşmamışsınız.
  236. W

Rehber [Rehber] Uygun Linux dağıtımı seçme

Ben ikinci aşamadayım. Kendimi geliştirip Gentoo da kurmak istiyorum. Önce Arch üzerinden gelişmiş kullanıcı olduktan sonra geçiş yapacağım. Distrohopper olmaya gerek yok.
  237. W

Soru Ekran kartı fiyatları ne zaman düşer?

Düşmez.
  238. W

sinirsiz mi banladiniz

Siyasi olmayan bir konuda siyasi propaganda yaptığınız için uyarı almışsınız. Uyarınızın süresi halen bitmediği için foruma erişim sağlayamıyorsunuz.
  239. W

Rehber [Rehber] Uygun Linux dağıtımı seçme

Sorun için ayrı bir konu açıp etiketleme yapabilirsiniz. Bu konuyu kirletmeyelim.
  240. W

Öneri Neden herkese Intel öneriyorum?

Intel işlemciler muadili olan AMD işlemcilere göre gerçekten daha ucuz lakin anakart fiyatlarını da hesaba katmamız gerekiyor. İtopya'da indirim kovalandığı zaman 400 TL bandına düşen B450 anakartlar varken Intel tarafında en ucuz H410 ve B460 anakartlar 900-1000 TL bandından başlıyor. Bu...
  241. W

Yardım Technopat'ta neden banlandım?

Bunu oradaki yönetime sormanız gerekir. Sosyal'de yaşadığınız bir sorunu burada sormanız saçma, oradan iletişime geçmeyi deneyin.
  242. W

Haber Technopat ve sorunlu moderatörleri

Her forumun kendine göre kuralları vardır. Orada da yazım kurallarına dikkat ediliyor. Foruma üye olmadan önce kuralları dikkatli bir şekilde okusaydınız böyle bir sorun yaşamazdınız. Sonuçta orada da işleyişi sağlamaya çalışan yöneticiler var. Bunun gibi saçma konular açmak yerine daha yararlı...
  243. W

Haber Instagram çöktü mü? Erişim sorunları yaşanıyor

Bazı kişilerde oluyor.
  244. W

Az önce arkadaşım WP üzerinden Instagram erişiminin kesildiğini söyledi. Demek ki varmış.
  245. W

Bende bir sorun gözükmüyor.
  246. W

Yeni aldigim Bluetooth kulaklıkligij yaklaşık 5saattir kırmızı ışıgi sönmedi

Hocam şimdi anca bakabildim. Konu hakkında bir bilgim yok. Kullanma kitapçığını okumuş muydunuz acaba? Orada yazması gerekiyor.
  247. W

Rehber Windows 11 SE Kurulum Rehberi

Çok kapsamlı bir rehber olmuş. Elinize sağlık.
  248. W

Soru Nasıl kilo verebilirim

Ölüm diyetine girebilirsin. Ben dünden beri öyle yapıyorum. 2 gün boyunca sadece su içip, günde bir kez salata yiyebilirsin. Üçüncü günde az da olsa bir şeyler yiyebilirsin. Bol bol su içersen dayanabileceğini düşünüyorum. Bunu bir ay boyunca devam ettir. Tabii sen 5 KG verecekmişsin. İstediğin...
  249. W

Yardım Amd HD 5570 Kaç tl eder?

300 yaz.
  250. W

Yardım Amd HD 5570 Kaç tl eder?

200-300 TL arasında gideceğini düşünüyorum.
  251. W

Yardım Format atılmıyor

Aksine, x86 olunca sistem daha kararsız çalışıyor ve bazı uygulamaları sisteminize kuramıyorsunuz. Her x64 destekleyen sisteme x64 sürüm kurulması gerektiğini düşünüyorum. x86 kurmanız gereken bir durum olduğunu da zannetmiyorum.
  252. W

Uçuşan Üyeler

@supraadam Cahil, küfürbaz ve iletişim sorunları olan insanlarla uğraşmak gerçekten çok zor. Hem yanlış bilgilendirme yapıp, hem de üyelere hakaret ve küfür ettiğinden p04 tarafından uçuruldu. 9. Forumda küfür, argo, hakaret, küçük düşürücü, aşağılayıcı, rencide edici tüm kelimelerin; din...
  253. W

Samsung s20 FE varken a72yi bu millet neden alır anlamıyorum ? Varmı bi açıklaması ?

Bir konu açıyorsanız gelen yorumlara da açık olacaksınız. Boş ve saçma mesajlara yada agresif tavırlara gerek yok. Nal gibi konunuz kilitlendi. https://forum.shiftdelete.net/threads/forum-kurallari.43630/ Forum kurallarını okumanızı tavsiye ederim.
  254. W

Anket Hayatınızda sınavlarda hiç kopya çektiniz mi?

Çok çektim ve kınama yiyeceğim. Disiplin kurulunun toplanmasını bekliyorum.
  255. W

Üye girişi yapamıyorum

Selam, Üyemiz giriş yapmış. Gerek kalmadığı için konuyu kilitliyorum. İyi forumlar.
  256. W

Yardım Format atılmıyor

Bu sisteme neden x86 Windows sürümünü kuruyorsunuz ki? x64 sürümünü UEFI ve GPT olarak yazdırın, ardından da kurun.
  257. W

Yardım Format atılmıyor

Kurulum USB'sini nasıl hazırladınız acaba? İmajı yazdırdınız mı? Yazdırdıysanız MBR olarak mı GPT olarak mı yazdırdınız? Sisteminiz ve özellikleriniz nedir?
  258. W

Yardım Açılışta american megatrends hatası

CMOS 15 dakikada sıfırlanmaz. :)
  259. W

Yardım Açılışta american megatrends hatası

BIOS pili 3V olur ve üstünde CR2032 yazar. Üstteki arkadaşın dediği gibi CMOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Delete tuşu ile BIOS'a erişebiliyorsanız BIOS üzerinden "Chasis Intrusion Detection" seçeneğini kapatın ve ayarları kaydedip çıkın.
  260. W

Soru "Kalitesiz" sınıfına girmeden alınabilecek en uygun fiyatlı telefon.

M21 kullanıyorum, öneririm.
  261. W

Öneri 1500 tlye hangi tel alınır

Az önce konu açma geçmişinizi inceledim ve en az 100'ü geçik satın alma önerisi istediğiniz konuları gördüm. Eğer almayacaksanız konu açmanın da anlamı yok. Açıkçası açtığınız çoğu öneri konusundaki ürünü almadığınızı düşünüyorum. Bu şekilde konular ile kategoriyi kirletme yapmayalım, lütfen.
  262. W

Soru Eski internet hızınız

Elimde ekran görüntüsü yok fakat 8 Mbps Download ve 1 Mbps Upload değerlerini görüyordum.
  263. W

Soru Okulda birisinin çantasından silah çıksa

Bu saçma konu neden açıldı ki? Cevabını bildiğiniz saçma soruları sormayın.
  264. W

Haber ProtonMail CEO'su uyardı: "Metaverse programına güvenmeyin."

Andy Yen, Metaverse konusunda "Birçok yönden sinsi ve veri kaçırıyor. Meta, her şeyi kontrol ettikleri yeni bir altyapıyı inşa ediyor." dedi. "Böyle bir güce güvenmemiz gereken bir şirket olduğuna inanmiyorum." ifadesinde bulundu. ProtonMail'in CEO'su ve kurucusu Andy Yen'e göre, Mark...
  265. W

Haber MSI 12. Nesil Gaming Desktop Bilgisayarlar ve Oyuncu Monitörleri

Aksine, o monitörde o grafik kartı boşuna gidiyor. 1920P monitör ile farkı görürsün.
  266. W

Soru Cihaz İsmini Değiştirmek

Konuya bakması amacıyla etiket attım.
  267. W

Soru Cihaz İsmini Değiştirmek

@41ph337h4 Bildiğini düşünüyorum.
  268. W

Aksine, 1920P olunca daha performanslı olacaktır. Grafik kartını daha verimli kullanır.
  269. W

İostan androide geçmek

M21 kullanıyorum. Arka kapağı gerçekten çok kötü hissettiriyor. Ben kılıf olmadan kullanamıyorum.
  270. W

İostan androide geçmek

Aslında bütçe ve model üzerinden gitmek daha mantıklı olur.
  271. W

"Fakir/Performans" (!)
  272. W

Kız,erkek'Lerle nasıl davranmalıyım+Yaşadığım Ufak Şeylerden Bahsetmek İstiyorum

Önce boş yapmaktan vazgeçerek tekrardan iletişime geçmeye çalışabilirsin.
  273. W

Soru Hangi Sosyal medya hesaplarını Kullanıyorsunuz

Selamlar, Konuyu yanlış yerde açmışsınız. Konunuzu ilgili kategoriye taşıdım. Konu oluştururken konunuzun başlığına göre kategori seçebilirsiniz. İyi forumlar.
  274. W

Soru Sınavlarınız nasıl gidiyor?

Fizik gerçekten aşırı zor fakat İngilizce'den nasıl 40 aldın ki?
  275. W

Tarih hocası baya yaşlıydı ve gözleri görmüyordu. Sıra altından bir kopya çekmişim, cidden akıllara zarar. Kesin 100 alacağım.
  276. W

Sus, moralim bozuk zaten. ?
  277. W

hesabim neden banlandi?

Cevap verilmiş ya zaten, görme konusunda bir sorun mu yaşıyorsunuz acaba? Bir de tehdit ediyor. Açıklama yapmazsanız foruma adım atmam diye, zaten kalıcı banlandınız.
  278. W

Coğrafyadan kopya çekerken yakalandım.
  279. W

hesabim neden banlandi?

Bu moderatörler gerçekten çok acımasız, önlerine geleni banlıyorlar. Bu yönetimden şikayetçiyim. Geçende GNU/Linux dağıtımı önerisi konusuna "Windows 10 kur, kardeşim." yazdım diye banladılar.
  280. W

Yardım Sizce Windows11 i Kurmalı mıyım?

Final sürümü gayet güzel olmuş. Kurabilirsiniz.
  281. W

Soru Windows 8 Windows 8.1 Aynı Destek Varmı

8 veya 8.1 yazanlarda UEFI desteği oluyor. Yani oraya bakmanıza gerek yok. 11 bile kurabilirsiniz.
  282. W

İpucu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun ?

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
  283. W

29 Ekim Atatürk Edit

Eline, emeğine sağlık. Çok güzel olmuş. :hearteyecat: 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.
  284. W

SDN Forum hangi Windows işletim sistemini kullanıyor?

Teşekkür ederim. :hearteyecat:
  285. W

10X tabanlı fakat arkadaki servisleri biraz kısmışlar ve görünüm olarak yenilikler getirmişler. Dediğiniz gibi şimdilik daha iyi duruyor. Oyunlarda daha fazla FPS alıyorum. Ayrıca diskim 240 GB ve ağzına kadar dolu durumda, yani yedek alamıyorum veya yeni bir bölüm oluşturamıyorum. Harici disk...
  286. W

Ben ilk çıkan sızıntı sürüm ile devam ediyorum. Verilerim var ve diskimde pek de alanım yok. Haliyle final sürümüne yükseltme yapamıyorum. USB flash belleklerimin içinde de projeler vardı. Keşke kurmasaydım. Haftada bir kez sorun çıkıyor.
  287. W

Discord Nitro Sahiplerine Bedava Xbox Game Pass Ultimate Edition Kampanyası

Bu kampanyanın kötü olduğunu zaten söylemedim. Ben harici olarak ekleme yaptım. Rehber güzel, emeğin için teşekkürler.
  288. W

Bu bağlamda onların kazancı da bizim verilerimiz oluyor. ???
  289. W

Xbox Game Pass Ultimate Edition Sahiplerine Bedava Discord Nitro Kampanyası

Ben iki hesaptan da almıştım. Üçüncüyü almaya üşeniyorum, bence gereksiz.
  290. W

Xbox Game Pass Ultimate Edition Sahiplerine Bedava Discord Nitro Kampanyası

Beleşmiş, severim.
  291. W

Premium benim için gerçekten çok gerekiyor. Vanced kullanarak verilerimi piyasada gezdirmek istemiyorum. Bu haberi görmem çok iyi oldu.
  292. W

Rehber İşletim Sistemleri

FreeDOS, Microsoft tarafından geliştirilmedi. MS-DOS, Microsoft tarafından desteğini yitirince Jim Hall tarafından öğrenci dönemindeyken geliştirildi.
  293. W

Uçuşan Üyeler

@ThorJ Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır.
  294. W

Rehber Windows 10 masaüstü özelleştirmeleri

Güzel bir anlatım olmuş. Rehber için teşekkür ederiz.
  295. W

Öneri iPhone 12 mini'den iPhone 13'e geçiş?

Umarım biz yanlış anlamışızdır. :D 1634394021 Eğer Cellular varsa işini görebilir. Telefon ile farkı kalmamış olur. Tabii yanında çanta olmadan taşıması pek de mümkün değil.
  296. W

Soru D diskine kullanamamıyorum

Kurulumunu yaptığınız programı kurulum ekranındayken nereye kuracağınızı seçebiliyorsanız oradan D bölümü olarak ayarlayabilirsiniz.
  297. W

Yardım windows iso güncelleme eklemek

NTLite ile ekleyebilirsiniz.
  298. W

Rehber Windows 11 desteklemeyen bilgisayarlar için Microsoft TPM yöntemi paylaştı

Üstte zaten yazmışsınız, aynı mesajı ikinciye yazmanızın sebebi nedir?