Arama sonuçlarınız

1. beleşadam

Başıma Gelenler..

büyük ihtimal hikaye yada sizin hatanız arka planda birşey açık kalmış(gerçek bir yazılımcı öyle virüs yapmaz %100) birincil olarak samsunga tüm güveninizi yitirdiğinizi söylemişsin apple olmayan tüm telefonlar android kullanıyor, samsunga güvenini yitirdim demek yerine apple olmayan tüm...
  2. beleşadam

İki Işletim Sistemi Arasında Nasıl Geçiş Yapacağım?

ekran görüntüsü atarmısın
  3. beleşadam

İki Işletim Sistemi Arasında Nasıl Geçiş Yapacağım?

bekliyordum zaten böyle birinin karşıma geleceği hayal bile ettim cevabı zaten önceden. 1- gnome aşırı kötü aşırı fazla ram kullanıyor hiç kişiselleştiremiyorsun windows bile daha kişiselleştirilebilir belki bazıları güzel bulur bunu ama kde'yi görünce ben ne kullanıyormuşum aga be derler 2-...
  4. beleşadam

Lol Leavebuster

evet bende öyle kapattım ama bak maç başlayınca kapatıp 9 dk bekleyip tekrar giricen oyun böylece elektrik yemez
  5. beleşadam

Lol Leavebuster

kardeş eskiyken bende öyle diyordum ama gerçekten 2 3 kere oyundan çıktıktan sonra ban yiyorsun sen demekki önceden milyar kez çıkmışsın sinir etmişsin herkezi haketmişsin yani
  6. beleşadam

Ne Yapacağımı Bilmiyorum

indir kur bunu yeniden başlat tekrar dene
  7. beleşadam

Net Framework Etkinleştirilmiyor

Aga komutların hepsi hata veriyor format tek çözüm diye düşünüyorum çünkü baya fazla denedik ha bununlan bitirmicem belki sen biyerden bulursun çözümünü ben nerden baktığımın linkini vereyim, ama ingilizce çünkü türkçe kaynak yok tabi komut bulursan kopyala yapıştır deneyebilirsin...
  8. beleşadam

cmd ile dene ozaman tabi yönetici olarak
  9. beleşadam

arama kısmına bu sefer powershell yazıp yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki komutların hepsini teker teker yaz: DISM /Online /Get-Capabilities /Format:Table | Sort DISM /Online /Get-Features /Format:Table | Sort DISM /Online /Remove-Capability /CapabilityName:NetFx3~~~~ DISM /Online...
  10. beleşadam

Aga senin sfc /scannow komutunun çıktısı yazmıyor ya enterlamadın yada sabırsız oldun daha bitmeden ekran görüntüsü aldın onu enterlaman lazım.
  11. beleşadam

DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth sfc /scannow şu komutları deneyip yeniden başlat bakayım çıkıyormu. Bu arada senin bilgisayarın gerçekten çok garip davranıyor kurtarma denilen şeyi denemek yerine full temiz format atman daha mantıklı olurdu, böyle devam ederse çözemeyeceğiz gibi...
  12. beleşadam

@Kerem Adil, arama yerine cmd yaz yönetici olarak çalıştır de şunu yaz DISM /Online /Enable-Feature /All /NoRestart /FeatureName:Microsoft-Windows-NetFx3-OC-Package /FeatureName:Microsoft-Windows-NetFx4-US-OC-Package /FeatureName:Microsoft-Windows-Client-EmbeddedExp-Package...
  13. beleşadam

bende 800 mb lik klasör sende 200mb neyse şunu dene bakayım indirilen dosyaya sağ tıkla klasörde göster de ve sonra yeniden sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştır de düzenleme: çalıştırdıktan sonra özellikler kısmında çıkması lazım çıkmassa yeniden başlat.
  14. beleşadam

Senin bilgisayarın içine etmişler windows + r at gelen kutuya şunu yaz: C:\Windows\Microsoft.NET enter de gelen şeylerin hepsini seç sağ tıkla özellikler de 1 dakika bekle ekran görüntüsü at
  15. beleşadam

Linuxtan Windows 10 a geçiş- kurulumu yapmak

etcher.io
  16. beleşadam

Download Microsoft .NET Framework 4 (Web Yükleyicisi) from Official Microsoft Download Center bunu dene bakayım
  17. beleşadam

Hata ekran görüntüsünü atarmısın
  18. beleşadam

Linux Plank Sorunu

Manjaro KDE kur en iyisi sen mac os gibi bişey yapmak istiyosun ekran görüntüsünden belli orda tam istediğin var.
  19. beleşadam

Ubuntu vs Manjaro vs Mint

Ubuntu kötü, data topluyor adamlar telemetri var ya mint ya manjaro indireceksin. Arch tabanlı olunca ne oluyor?
  20. beleşadam

İslam'da Çocuk Yaşta Evlilik Var mı?

Varsa bile sen yapma, bu kadar
  21. beleşadam

LoL kasma sorunu

Valla bilgisiyarın eski ama bir anda olduysa bence yazılımsal bir problem olabilir yani şimdi termal macun gibi bişeyler böyle öyle hemen bitmiyor yavaş yavaş kendisini bitiriyor
  22. beleşadam

Kötü birseymi yaptim

nasıl sildin aga windows güvenliği silinmiyor
  23. beleşadam

Valorant Kaç Fps Alır

bütçen kaç lira buradakiler sana toplayabiliyor
  24. beleşadam

VALORANT Vanguard başlatılamadı Hatası

aga biraz daha bilgi ver geliyon diyonki vanguard başlatma hebele hebele aga bari hata kodu veriyo en altta onu ver bari yani şimdi vanguardın açılmaması için milyar neden var tüm çözümlerin hepsini teker teker denemen çok uzun sürer baya eskidir o belki ayrıca tüm kelimelerin başındaki...
  25. beleşadam

Valorant Kaç Fps Alır

işlemci 2012 de çıkmış sadece ekran kartı iyi diğer hepsi çöp ram daha çöp zaten valorant aslında pek bi ağır oyun değil kardırır böyle bilgisayarlar amma velakin böyle bişey almak parana israf olur.
  26. beleşadam

PlayStayion 5 8300 TL

Çıktıkimi daha?
  27. beleşadam

Minecraft kaç lira?

eskiyken 70tl falandı
  28. beleşadam

Minecraft kaç lira?

çalındığı anda hemen şifresi değiştiriliyor ve zaten bu çalınan hesapların çoğu oyunu bırakmış olduğu için birşey olmuyor
  29. beleşadam

Çoban Simulator

rimworld indir dediklerin var gerçek hayat simulatör ama 5000 yılında ve 2d
  30. beleşadam

En fazla 7000

Clevo diye bi marka var çinli marka parçaları eski ama baya ucuz laptop satıyor monstır alıyor ekran kartı işlemci ekliyor monster etiketi yapıştırıyo veriyo okadar
  31. beleşadam

Ne yapacağımı şaşırdım

ne kadar para var ona göre
  32. beleşadam

office 365

ozaman korsandır valla aga şimdi bu forumda korsan yasak olduğu için satın almadığın sürece indirmene yardım eden olmayacaktır o yazılımı kuran bilgisayarcıya ulaşman ve ya google'dan bakman daha mantıklı olacaktır. eğer istersen kodu açık olan ofis yazılımlarıda kullanabilirsin libreoffice...
  33. beleşadam

office 365

Sende office 365 aboneliğimi var şimdi ofis uygulamaları paralı sen satın mı aldın yoksa bilgisayarcıyamı yaptırdın
  34. beleşadam

Intellij Idea Sorunu

Jedeka yüklemen lazım bak şimdi javayı anlatayım sana şimdi şu java dosyaları varya .jar onu açmak için java dilini bilen program lazım buna java vm deniyor ve jre yazıp indirebiliyosun şimdi bide jdk(jedeka) var oda hem jre hem java programları yapmana izin veriyor şimdi jdk indir googleden...
  35. beleşadam

Türkçe Edit Programı

Da vinci resolve açık kaynak güzel yazılım
  36. beleşadam

En son ne kopyaladın?

O kopyalanmaz sen cevaplaya basmışsın
  37. beleşadam

Minecraft kaç lira?

Bu hesapların hepsi çalıntı hesaplar almanızı önermem. şu şifresi değişmeyen hesapların 1000 tanesi 1 dolar mı ne şifresi adı skini ama maili değişmeyenlere sfa deniyor herşeyi değişende ufa oluyor ufa tanesi 1 dolar sfa unuttum bunların hepsi para göz utanmaz açgözler keşke dolar kuruyla + %25...
  38. beleşadam

Apk Yüklenmiyor

.Apk dosyaları sadece telefonlara yüklenebilir, bilgisayar için .exe dosyaları lazım.
  39. beleşadam

En son ne kopyaladın?

40. beleşadam

Minecraft bir süre sonra sıkıyor

Sistem nasıl modluyu %100 kaldırırsınız eğer minecraftı kaldırıyorsa çünkü pek ağır değil ama ram sorun en az 16gb eğer ne yaptığını biliyorsan aşırı uğraştırırsan belki 8gb bende onu deniyorum şuan linux yüklüyorum ramı az kullansın bana 7gb kalıyor modlu ise en az 6.5gb ağır 300 modlu paketler...
  41. beleşadam

İntel Uygun Fiyatlı 10. Nesil i3-10100F İşlemcisini Duyurdu!

Eğer gerçekten denilen fiyata (97$ çıkarsa) amerikada 9 saate çalışıp o işlemciyi alabilecekken şuan türkiyede 1 asgari maaşın yarısıyla alınabilir yani 15 gün
  42. beleşadam

İntel Uygun Fiyatlı 10. Nesil i3-10100F İşlemcisini Duyurdu!

100 x 7.80 = 780 tl yaklaşık vergisiz
  43. beleşadam

Minecraft 1.17 Güncellemesi Yeni MOB Oylaması

En iyisi inek ya ama mooblom'un yorumlarına baktığımda glow squid diyen çok ya sadece parlıyo nesini seviyosunuz bak arı inek var ne güzel
  44. beleşadam

Oyun icinde ekran karti kullanım %50'yi geçmiyor

Nvidia nın oyun listi denilen bir list var tüm bildiği oyunları otomatik kartta oynatıyo entegre yerine bunu yapmanız çok gereksiz çünki o listeden valorantı seçtiğiniz zaman zaten sonda (Otomatik-seçim: NVİDİA GPU) yazıyor zaten
  45. beleşadam

2023 seçimlerinde kimin başa gelmesini isterdiniz?

ya aga erdoğandan başka öyle bağıran çağıran hiç aday yok bence olsa haberlere çıkardı zaten birde şuna bakın allahım ya
  46. beleşadam

Mutlaka İzlemeniz Gereken Filmler

Harry potter de izlemelik ama öldüğü için izlemeyi bıraktım
  47. beleşadam

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Hocam bi kere ben elementary os kurmuştum ve elementary app centerinde çok az ve eski sürüm uygulamalar çıkıyordu sonra bi baktım bir sürü türk o sorunu yaşıyor issue bile açmışlar Appcenter Applications do not appear · Issue #1163 · elementary/appcenter (github.com) sizde yaşadınızmı hiç öyle...
  48. beleşadam

Arkadaşlar FPS yüksek olması gerekirken düşük

o çıkartılmıyor işlemcinin ekran kartı
  49. beleşadam

LibreOffice VS OpenOffice

Only office kullanabilirsiniz açık kaynak kodlu bildiğim kadarıyla ve microsoft officeye çok benziyor eğer ingilizceyi biliyorum makrolarada ihtiyacım yok diyosan en iyi arayüzüylen wps var.
  50. beleşadam

Linux'tan Windows'a geçiş yapamıyorum.

1- Windows 10 media creation tool sadece windows bilgisayarlarda çalışır 2- Zaten denenmiş, arkadaşın kullandığı bilgisayar windows iso'larını boot etmek istemiyor.
  51. beleşadam

Linux'tan Windows'a geçiş yapamıyorum.

Bu konuya bakabilirsiniz: Yazılım - Ubuntu üzerinden Windowsa geçemiyorum 1600096613 bunu flaşınıza atın ve boot edin.
  52. beleşadam

Python Kullanıyorum Ve "pip install pyaudio" komutunu kullandığım zaman çok uzun 2 tane hata alıyorum.

Hocam %101 yanlış yapmışsınız bir yerde işte, sizemi güveneyim yoksa 500 den fazla kişinin kod eklediği pip'emi? Baya orda yüklememişsin yazıyor işte sen bana bi ekran görüntüsü at visual studio installer'deki değiştir kısmından bakayım. 1600035292 Ben winsound denilen zımbırtıyı kullanıyorum...
  53. beleşadam

Python Kullanıyorum Ve "pip install pyaudio" komutunu kullandığım zaman çok uzun 2 tane hata alıyorum.

Bak aga 2 adet ekran görüntüsü atıyorum orda gözükenleri yüklemen gerek, yapmadıysan senin hatandır.
  54. beleşadam

Nerden biliyorsun? konuyu açan sen değilsinki zaten. Ayrıca bu arada sen yükleyince öyle hemen çalışmıyor, build tools denilen zımbırtıyı yüklemen gerek(visual studio installer'in içinden) böylece build etmene izin veriyo, senin yüklediğin şey visual studio installer, hiç bir şey yüklemeden...
  55. beleşadam

Valla bu kadar da kör olunmaz ha bildiğin orda yazmış adam ya tamam yani ingilizce bilmiyorum desen adam bildiğin linkini koymuş tıklaman için ingilizce bilmiyosun diye yav tamam onu bilmiyosan birde download yazmış download download indir demek yani tıkla kur o linkteki zımbırtıyı yani bundada...
  56. beleşadam

Steam oyun boyutları

Bizdede 1 yıl yoktu sonunda alt yapı inşa ettiler aldık adsl internet, allaha şükür komşuyla birlikte kullandık superboxu
  57. beleşadam

Steam oyun boyutları

Bu arada söyleyeyim superbox pişmanlıktır akşamları interneti kullanmak şans meselesi 2mbps 3mbps'ye düşünüyor benim önerim altyapı kurulmasını falan bekleyin varsa altyapılı alın güvenmeyin türkcele.
  58. beleşadam

Ubuntu üzerinden Windowsa geçemiyorum

Bak yine adamı başka başka yerlere yönlendirdiniz yav sadece usb'yi mount edecek sonra etcher ile yazdıracak bu kadar basit yav ne virtual boxu alla allah
  59. beleşadam

Facebook

İzin verilen bir şey fakat 1. olarak verdiğiniz link bu konuya uygun değil, galiba facebook videolarını o siteyle indiriyorsunuz hemen facebook adlı başlığa gidip paylaşıyorsunuz ama gidip konunun kendisine baktığınızda birisi bilgisayar için facebook uygulama geliştirmiş siz video indirmeyi...
  60. beleşadam

4 yıl sonra yeniden telefon önerisi

Anket yok busefer, ben S10+ diyorum.
  61. beleşadam

Kolayı varken 1. parti yazılıma ne ihtiyaç var.
  62. beleşadam

Arkadaşlar FPS yüksek olması gerekirken düşük

ikinci ekran kartı işlemcinin içine entegre edilmiş apu kartıdır, yapılma sebebi ise laptoplarda bataryanın ömrünü uzatması. 1599845752 çözüm için masaüstüne sağ tıklayıp nvidia denetim masasında sol tarafta seçenek var 2. mavi linke basın orda tercih edilen kartı gtx kartınıza alın. batarya...
  63. beleşadam

cdimin içindekileri silemiyorum

E hocam beni cevaplamışsınız.
  64. beleşadam

Ben CD-RW den bahsediyorum
  65. beleşadam

adamı ne sıktınız ya... tek yapması gereken etcher kullanmak. burada(app image kurulum şeysi gerekebilir) hemde komut gerekmeden sadece aç
  66. beleşadam

kayıt açamıyorum

tamam, neden?
  67. beleşadam

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı ne zaman başlayacak?

Son fotoğraftaki direk ney?
  68. beleşadam

Wikipedia'dan baktım, 1000 kereye kadar yazılabiliyormuş.
  69. beleşadam

Sistem özellikleriniz nedir?
  70. beleşadam

Rewritable olanlar hariç
  71. beleşadam

İstanbul Bilişim'e Dava Açıldı: Sahibinin 12 Yıldan 40 Yıla Kadar Hapsi İsteniyor

Aynen hocam kapatıldı bende giremiyorum
  72. beleşadam

7.sınıf zormu

Aynen hocam bende onu demek istedimde aklıma gelmedi öyle yazdım.
  73. beleşadam

Bir insan neden asosyal olur?

bu üstteki buda dahil ayrıca kendimde ekleyeyim hiç dışarı çıkmayınca
  74. beleşadam

7.sınıf zormu

yok abi ya bizim sınıf çok haylaz iyiki kapandı zaten
  75. beleşadam

SSD mi almalıyım yoksa, RAM mi almalıyım?

Konuya keşke anket ekleseydin. Benim seçimim SDD olurdu çünkü Windows 10 sağolsun disk kulllanımı hep %100 2 saatte bi program açılıyo
  76. beleşadam

7.sınıf zormu

Yok ya aynısı bende geçtim orayı. Tam cinsel konulara giriyorduk korona yüzünden okul kapandı
  77. beleşadam

İlk bilgisiyarınızın markası neydi?

Hocam o bilgisayarlan neler yapıyordunuz?
  78. beleşadam

Bu Adamı Hiç Rüyanızda Gördünüz Mü?

Yok abide şimdi gösterdin rüyama girer off
  79. beleşadam

İlk bilgisiyarınızın markası neydi?

Casper, ama şu küçük olandan. Edit: baktım herkez casper diyor, şimdi casper gurur duycak
  80. beleşadam

2020-2021 eğitim ve öğretim yılı ne zaman başlayacak?

İnşallah açmazlar.
  81. beleşadam

Dual Boot Yaptım Stresliyim

uygulamalardan bak zaten türkçe kurulum yapmışsın anlatmaya gerek yok.
  82. beleşadam

Eski boot adları kaldı

Aynısı bendede var uefi boot menüsünde gözükmese bile Windows 10 gelişmiş başlatmanın usb'den başlat menüsünde ubuntu ve arch var, sümük gibi yapışıyor işte.
  83. beleşadam

Hocam beni dinleseniz böyle sorunlar olmayacak, dedimki yoksa uygulama mağazasında gparted aratıp açın. O kadarda sizi kaşıkla yedirmeyelim yani.
  84. beleşadam

okula gitmek istemiyorum

Ozaman aga çok şanslısın ya benim yaşadığım yerde devlet okullarını boşver özel okul ve kolejler bile cehennem zaten.
  85. beleşadam

Hocam merak etmeyin geri almak mümkün olmasaydı bilgisayarlara nasıl format atılıyor sanıyordunuz? GPartedi açıyorsun zaten türkçe olması gerek eğer değilse zaten google çeviriden bakıp ne olduğuna bakabiliyon.
  86. beleşadam

Tabiki var GParted'i açın zaten türkçe olması gerek swap bölümünü falan linuxswap diye gösteriyor zaten. Linux mint'te arama kısmına Gparted yazın çıkması gerek çıkmassa partition manager yazın yine çıkmassa uygulama mağazasından gparted'i yükleyin. Evet sistemi güncelleyebilirsiniz hiç bi...
  87. beleşadam

Kali Linux Websploit Hata Veriyor

E hocam düzeltmişsiniz zaten gerek yok
  88. beleşadam

Tamam hocam, başka bir şeyde yardıma ihtiyacınız varmı
  89. beleşadam

İstersen aktarabilirsin GParted yazılımını kullanarak. hemde bildiğim kadarıyla kurulumla birlikte geliyordu. Bu arada ram'ın kaç GB bana swapa çok fazla ayırmışsın gibi geldide.
  90. beleşadam

çöplük

Aga hangi yöntemi kullandın? eğer şu 3. parti yazılımları kullandıysan UEFI yani modern sistemlerde çalışmıyor.
  91. beleşadam

Yılın otomobili ödülü: Renault Clio

türkiyede öyle ama diğer ülkelerde tesla tabiki.
  92. beleşadam

Kali Linux Websploit Hata Veriyor

sudo komutu zaten açılımı switch user do demek yani hesabı root yapıp komutu roottan açmak, eğer root hesabındaysanız zaten sudo'ya ihtiyacınız yok. sorunununa gelecek olursak arkadaşım kodu yazan kişi bir yerde hata yaptığı için çalışmıyor(syntax hatası), evet ya dediğim yüzünden yada python...
  93. beleşadam

HDD'mi SDD'mi şimdi hdd de bir disk şeklindeki bir cisim döndüğü için her yüklediğiniz uygulama her dosya bilgisayarı çok azıcık bi yavaşlatır ama sdd'de ise bir şey olmaz. Bu arada evet aynı stres banada oldu ilk linux kurduğum zamanlarda, ne kadar tüylerim ürperiyordu anlatamam ama merak etme...
  94. beleşadam

Rehber EFI/UEFI Windows Vista/7 Kurulumunda Kilitlenme Sorunu Nasıl Çözülür?

UYARI: windows 7 kuracaksanız dikkat: kesinlikle ve kesinlikle Windows 7 professional ve ya enterprise isosunu indirin, çok büyük ihtimal key almayıp KMS ile sistemi ilaçlayacaksınız, ne yazıkki ultimate'de bu özelliği kapatmışlar. Sadece professional ve enterprise isolarında.
  95. beleşadam

Netflix'te izlediğiniz ilk dizi ya da film hangisiydi?

^^^^ Sözüm ağzımdan alındı
  96. beleşadam

ShareX - Gelişmiş Ekran Alıntısı/Fotoğrafı Aracı

kanka freenomdan domain al ondan sonra beleş hosting al "github sharex php uploader" yaz google'ye orda bir tanesini siteye yükleyip uploader oluşturabiliyon ben hemde yapmıştım.
  97. beleşadam

çöplük

Var ama ben bir kaç tanesini denedim kabul etmiyor zaten herkez windows 10 kullansın diye internete sızanları kaldırıyorlardır zaten. çok çakallar hep windows 10 kullanmamızı istiyorlar hapishane gibi
  98. beleşadam

Aga sen şu uploadlama özelliğini biliyonmu bi site seçiyon oraya yüklüyeyip link veriyo. sxcu.net diye bir site var ordan alabiliyon linkleri.
  99. beleşadam

çöplük

Windows 7'de değişik işte kms için profesyönel veya enterprise gerekiyo. cmd'deki de kms zaten.
  100. beleşadam

tövbe tövbe ama bu yazılımı galiba Allah yollamış o kadar güzel bir şey ki... tek sorun az güncelleme alması ondan başka çok iyi.
  101. beleşadam

çöplük

Aynısını bende denedim adamlar illa windows 10 kullansınlar diye kapatmışlar ya enterprise ya profesyönel yükleyecen onun için, bende kendime ultimate hazırladığım için yapamadım vazgeçtim. bi tane ilaçlama yazılımı var oda uefi sistemlerde çalışmıyo. son çözümde biosu modlamakmış.
  102. beleşadam

okula gitmek istemiyorum

Galiba koleje yada özel okula gidiyon aga o nası sevinç okul için
  103. beleşadam

çöplük

Aynı sorun var bendede kuracaktım vaz geçtim, siz UEFI mi kurulum yaptınız yoksa BIOS mu?
  104. beleşadam

TürkTelekom Mu Türknetmi

türktelekom ilk ay bedava dediler 50.50TL fatura çıktı git türknet al zaten işe yaramazsa tahaütü olmadığı için bişe olmaz
  105. beleşadam

Vodofone R100 Kulaklık deneyimi

Parayı nerden buldun alacak?
  106. beleşadam

SDN Forum v1.0.2

Yani hocam şimdi hiç anlamadım tapatalkın sorunu nedir oyüzden etiketledim.
  107. beleşadam

Ubuntu kurarken hata alıyorum

Pil ömrü pc'den pc'ye değişir, örneğin hem nvidia hem intel olan pc'de optimus adam gibi çalışmadığı için ya nvidiayı kapatman gerekecek yada oyun başı terminal açacaksın, örneğin apu sistemlerde sorun yaratmaz driver sorunu yoksa
  108. beleşadam

SDN Forum v1.0.2

@EFI Shell uygulama ile sorununuz nedir?
  109. beleşadam

SDN Forum v1.0.2

tapatalk diye birşey var.
  110. beleşadam

Mi 9t klavyede kopyalama panosu gitti

GBoard kullanıyorsun gibi gözüküyor. başka bir uygulamada dene bakayım yada ayarlardan gboardı bul verileri temizle
  111. beleşadam

Soru Okul itirafları

verdinmiki?
  112. beleşadam

En sevdiğiniz banlanan üyeler.

bence vector multi açmıştır
  113. beleşadam

SDN NEWS'in telif hakları korunmalıdır

sdn news nedir googleye yazdım çıkmıyor
  114. beleşadam

Lütfen bu soruma yardım edin.Biraz kendim yazdım ama ilerleyemedim

Güzel eğitim sistemiymiş, insanlara gelişmiş matematiği c'de yapmayı öğretelimde kendi oyun motorunu yapsınlar!
  115. beleşadam

Aileyi ps 4 almak için ikna etmek

ps 5 çıktı çıkacak, değmez bence.
  116. beleşadam

sunucum için bu tagda bir gif

İyi şanslar ozaman.
  117. beleşadam

E kendin yap biz de işçi değiliz sonuçta
  118. beleşadam

Yeni website açtım ama görüntüleme alamıyorum

yani aga illa webcam kullanmana gerek yok bak git oyun gameplayi koy sende arkasından konuş bunu yapan eleştiri kanalları biliyorum ve 100 binden fazla aboneleri var hiç yüzlerini göstermeden
  119. beleşadam

Ne dediğini hiç anlamadım ne demek istiyorsun?
  120. beleşadam

LG G5 Bu Sabah Uyandığımda Fastboot Mode Ekranı Açıktı!

LG G6 ise yeni konu açın derim(yok ise) bu G5 için çünkü. Düzenleme: mesajı tamamen okumamışım pardon
  121. beleşadam

Format sonrasında performans sıkıntısı

Hocam yükleyin sürücüsünü ozaman
  122. beleşadam

Hocam bu arada sizin cevaplama yaptığınız kişi ben değilim, bi üstte olan bendim. hemen göstereyim size 1dk 1598629033
  123. beleşadam

forexe yeni başlayanlar

Yatırım demek, kısaca dolar 1 tl iken alıp 2tl olduğunda ise dolarını satıp para kazanmaktır.
  124. beleşadam

Yazılımın Ustaları

Benide ekle.
  125. beleşadam

[28 Ağustos] Tarihte Bugün

2020: Ben doğmamıştım.
  126. beleşadam

Hayat sadece zenginlere güzelse biz neden yaşıyoruz?

Hocam size bir cevap yapıştırırdım ama türkçem yetmiyor.
  127. beleşadam

10.000 birim paraya Amerikada ve Türkiyede alınabilicekler

Ben gider amerikaya bilet, pasaport vize falan alır giderdim orda yaşardım. İş yaparak kazandığım paranın yeteri kadarınıda aileme yollardım.
  128. beleşadam

ETS 2 Çöküyor

Bununlan kalmayınız, TruckersMP'yi siliniz ondan sonra Windows + R yapıp gelen kutuya regedit yazınınız, yine gelen kutuya CRTL + F çekiniz ve TruckersMP yazınız ondan sonra sonrakini bula basıp her çıkana klavyenizdeki "Del" tuşuna basınız, aynı işlemi ETS2MP yazısıylanda yapınız, ondan...
  129. beleşadam

ETS 2 Çöküyor

Uxtheme patcheri silin yeniden başlatın, windows + r yazıp gelen kutuya cmd yazıp enterleyin ondan sonra tekrar gelecek kutuya sfc /scannow yazıp enterleyin çubuğun dolmasını bekleyin yeniden başlatın bilgisayarı sonra deneyin. 1598624992 Bununlan kalmayın bilgisayarınıza şunu birde Microsoft...
  130. beleşadam

4 cekirdek var ama bilgisayar sadece 3 cekirdegi goruyor

görev yöneticisini aç 2. sekmeye git cpu'na bas orda istatistik yeri var her cpu'ya özel bir grafik gösteriyor ordan bi ekran görüntüsü atabilirmisin?
  131. beleşadam

Ah, yeniden başlıyoruz... bu kadarda bencilsizlikde yeter ama ha!
  132. beleşadam

Upload hızları tekrardan artıyor!

Yeni aldık interneti 0.60 upload var zaten hızda 8 mbps 24 mbps aldık bunlara güvenmeyin çok zaten birde sadece vdsl ve fibermiş büyük ihtimal çoğu adsl kullanıyor diye adslyi hariç tutmuşlar
  133. beleşadam

Hocam valla aklıma gelmeyen sözü ağzımdan aldınız, yav her sefer herrr sefer bu aynı *** söz geliyor ve ne diyecem bilemiyorum
  134. beleşadam

Bu arada beyler wikipedia diyorki ülkemiz dünyadaki en iyi 19. ekonomiye sahip heralde erdoğanda ordan bakıp söylüyor "ekonmimiz çok iyi" diye
  135. beleşadam

Facebook

Sen bir robot musun? ya da gerçekten buraya gelip reklam mı yaptın?
  136. beleşadam

abd'ye uçak bileti almaya yetiyor en azından :)
  137. beleşadam

valla aga bende anlamadım zaten büyüyimde hemen yurt dışına çıkacam zaten
  138. beleşadam

nvidia denetim masasını aç 3d ayarlarına gir ordan tercih edilen kartı nvidia yap, nvidianın oyunları nvidia kartınızda çalıştırması gerek ama belki çıldırmıştır entegre kartta çalıştırıyordur neyse işte onu yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlat ve bak bakalım ne değişmiş oyunlarda
  139. beleşadam

Islemcimin kac cekirdegini aktif etmeliyim?

Yahu hocam siz gittiniz heralde çekirdeği kendiniz kapattınız yada işletim sisteminiz çıldırmış yani ben hayatımda böyle bir şey görmedim işlemciler varsayılan olarak her çekirdeği çalışıyor zaten
  140. beleşadam

İşlemcinde integrated ekran kartı var mı?
  141. beleşadam

Facebook

[Alıntı yönetici tarafından kaldırıldı.] Selam xenforo robotu
  142. beleşadam

sen çıldırdınmı aga ne zarar vermesi yahu zaten varsayılan olarak işlemcinin tüm çekirdekleri çalışıyor sen bu durumu ya yanlış anladın yada çekirdekleri kapattın 1598621019 aktif etmene gerek yok zaten açık hepsi
  143. beleşadam

??? hepsinin açık olması gerek zaten. dediğini hiç anlayamadım.
  144. beleşadam

Bilgisayar uyku modundan çıkınca dosya açmaması.

win + r yap gelen kutuya cmd yaz sonra yine gelen kutuya sfc /scannow yaz bekle bitmesini sonra bilgisayarı yeniden başlat düzelebilir.
  145. beleşadam

oyun onerisi

RimWorld.
  146. beleşadam

Hepsiburada'nın İnsanları Nasıl *Kandırdığını Okuyun

E adamlarda sistemden bakıyor sonuçta ulaşmışmı ulaşmamışmı diye sen ne görüyorsan aynı onlarda öyle görüyor konuştuğun kişinin bir suçu yok, şu kargoylan alakalı belki başka biri senin gibiymiş gibi davranıp kargoyu kendisi almış olabilir ayrıca.
  147. beleşadam

Türk Telekom pişmanlıktır

24MBPS aldık kurdular 8MBPS download 0.50 upload hızı var
  148. beleşadam

Bizde bugün aldık yarın kurucaklarmış hadi bakalım...
  149. beleşadam

Ekonomi her gün kötüleştiği için doğal olarak geri gitmek zorunda.
  150. beleşadam

iPad pro 11 vs Macbook air

macbook air derim, kesinlikle hemde yani. Windows bile kuruluyor
  151. beleşadam

Kulaklık

bütçe kaç tl?
  152. beleşadam

Hepsiburada'nın İnsanları Nasıl *Kandırdığını Okuyun

Her şeyi anladımda 750TL fark çok geldi bence.
  153. beleşadam

Bilgisayara hiç bir şekilde girilmiyor

Hocam bi video çekip gönderebilirmisiniz? Hiç bir dediğinizi anlamadım
  154. beleşadam

Bilgisayara hiç bir şekilde girilmiyor

Ne zaman mavi ekran çıkıyor? Mavi ekranda bulunan kod ne?
  155. beleşadam

Epic gamesden gta 5 kurucagım kaç saatte yükler acaba? 1.3 mbsn hız ıle ındırıor

örneğin 24 mbps internetin varya o Mega Bits Per Second demek yani mega bit saniye mega byte saniye değil şimdi bir byte tam 8 bit demek oyüzden 12 bölü 8 saniyede 2 mb max oluyo.
  156. beleşadam

Bir numara beni hep arayıp duruyor

Hocam bilmiyorum zaten pek de emin değilim, ama olamaz da değil. Edit: hocam bu arada yanlış olmuş "telefonunuzlan" da demek istediğim telefon numaranızla olcaktı.
  157. beleşadam

Bir numara beni hep arayıp duruyor

Bana captcha kodu gibi geldi heralde birisi sizin telefonunuzlan kayıt olurken ve kendini doğrularken sms yerine beni arayını seçmiştir onun şeyidir gibi geldi bana.
  158. beleşadam

CS:GO'da bir hesaptan VAC yersem, diğer hesaptan da yermiyim?

steam cs go ayarlarına gir ordan açılış parametlerine şunu ekle -insecure ondan sonra vac kendini kapatıyor ama resmi eşleştirmeye giremiyorsun, diye biliyorum.
  159. beleşadam

CS:GO'da bir hesaptan VAC yersem, diğer hesaptan da yermiyim?

hangi yönetici?
  160. beleşadam

sabit telefon hizmeti nedir?

Yani ev telefonu yoksa para ödemiyoruz
  161. beleşadam

şimdi hocam biz şu 95 tl olan 24 mbps olan paketi aldık, ekstra para ödiyecekmiyiz?
  162. beleşadam

yani sayfada gösterilen fiyatımı vercez?
  163. beleşadam

Hem internete imza atılmış hem sabit telefon hizmetine bir de iptv hizmeti varmış onda imza yok ama, ben sık sorulan sorulara baktım türk telekomun bu aldığımız paket ALO paketmiş.
  164. beleşadam

Arkadaşlar merhaba biz türk telekomdan internet aldık, şimdi ben sözleşmeye baktım orda sabit telefon hizmeti de almışız gösteriyor o ne işe yarıyor ona para veriyormuyuz?
  165. beleşadam

Kıza nasıl yürüyebilirim ?

4
  166. beleşadam

Sitem nasıl olmuş sizce?

düzeldi bende rahat giriyor
  167. beleşadam

Sitem nasıl olmuş sizce?

parazit cell .com domain mi satın almış?
  168. beleşadam

Sitem nasıl olmuş sizce?

.online domaini var yazıyor internetten baktım paralıymış.
  169. beleşadam

Sitem nasıl olmuş sizce?

domaini nerden aldın beleşmi
  170. beleşadam

Kendi amatör Forum sitemi açtım :P

Hocam ya 30 günlük deneme sürümünü(varsa, bilmiyorum) kullanmışsınız yada bir sürü dolar verip yazılımı satın almışsınız bunun ikisinide büyük ihtimal yapmıyacağınız için bi ilaç geliyor
  171. beleşadam

Hocam bu arada invision community kullanıyor parazit cell beleş hosting yazan siteniz, invision paralı bir forum sistemidir galiba ilaçlı sürüm kullanıyorsunuz.
  172. beleşadam

1- Forum ışık hızında bir sayfayı açmak 10 milisaniye sürüyor, benim gibi beleş olmasına rağmen, Sdn'den 100 kat daha hızlı. 2- FluxBB'de çok fazla özellik yoktur, bununla kalınmayıp en son sürüm 2 yıl önce, en son commit(kodda değişiklik) 1 yıl önce yapılmıştır.
  173. beleşadam

Sevgiliyle alakalı

r/toomanyemojis 1597426567 Hocam şimdi baktım benim mesaj 5 milyon 300 bin e gelmiş hemen
  174. beleşadam

İnvite Manager Çevrimdışı. :/

Haaaa sen o botumu diyon ben de kendi sunucumda kullanıyorum bendede çevrimdışı çoğu zaman ama botu çevrimiçi ve ya çevrimdışı yapmak onlara kalan bir şey ayrıca senin sunucuda çevrimdışı başkasından çevrimiçi diye bişey yok eğer gerçekten öyle ise o başka bir bottur adamlara kalmış bir şey yani...
  175. beleşadam

SDN'de ki gıcık insan tipleri

Bilinçli kullanan zaten linux'a geçmiştir
  176. beleşadam

İnvite Manager Çevrimdışı. :/

Kaç yıldır kullanıyorum hiç duymadım
  177. beleşadam

Discord yanı renkli yazı yazımı.

Onlara embed deniliyor ya self bot(kendini robot yapma) yada bir discord robotu açman lazım onları göndermen için yada bir embed bulunduran linke ihtiyacın var 0x71.cc bu siteye git orda nasıl gözükeceğini falan filan ayarlayabiliyon sonra sana link veriyo o linki gönderdiğin zaman çıkıyor tabi...
  178. beleşadam

Tipalti vergilendirmesi

Merhaba arkadaşlar, ilkönce konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Şimdi ben para kazandım ve ben onu gerçek paraya dönüştürmek istiyorum, Benim kullandığım şirket diyorki vergi belgesi lazımmış; istedikleri belge IRS W-8BEN miş şimdi arkadaşlar bu belgeleri ailem falan doldurucak ondan...
  179. beleşadam

SDN Forum 5.000.000 Mesaj Çekilişi

katılıyorum
  180. beleşadam

Steam Hesabım Dolandırıcı Uyarısı Yedi Ve Kilitlendi

O ilk screenshootta gösterdiğin mesaj tek gönderdiğin mesaj ise pek şansın yok derim, hiç bir şekilde bilgi vermemişsin(tabi steam support vermişsin ama çok fazla vermişsin mesajını düzenledik diyor)
  181. beleşadam

Adı ‘yerli’ ama altyapı yabancı

Daha yeni başlıyoruz bu daha çok yeni hemen eleştirmeyin be ya ya ülkede yapsalar altyapıyı çok pahalı olcak hiçkimse almicak adamlar mantık yürütüyor
  182. beleşadam

Steam Hesabım Dolandırıcı Uyarısı Yedi Ve Kilitlendi

cc demek credit card demektir ama genellikle bu kartları çalan kişiler o kadar credit card falan diyorki cc demeye başlamışlar.
  183. beleşadam

Üyelerin Dikkatine !!

Şu site işinize yarayabilir: site
  184. beleşadam

Hangi operatörü tercih ediyorsunuz? Avantajları nedir?

Öyle bir adı vardı ama 44 yoktu içinde + vardı diye hatırlıyorum
  185. beleşadam

Hangi operatörü tercih ediyorsunuz? Avantajları nedir?

Uygun değil annem aynı fiyata 10 GB + 100(yada 1000 sms pek hatırlmayorum) + 1000dk falan bi paketi var aynı fiyata(türkcellde)
  186. beleşadam

hızlıca dosya yükleyip indirme site tavsiyeniz?

Dropbox var hem bulut depo hem share butonunu kullanarak link alabiliyorsun.
  187. beleşadam

1 milyon Euro’luk ödül kazanan Greta, parayı çevre örgütlerine bağışlayacağını açıkladı

100 euro dahada verseydi bi asgari ücretlinin maaşını alıcaktın.
  188. beleşadam

Kalıcı gt yapılıyor

Sende başka yerlerden arkadaş bul bak Discord var en iyi yer, takipçi diye bir gereksiz şey yok orda zaten.
  189. beleşadam

Oyun Önerebilirmisiniz?

RimWorld oyna 5000 yılındaki afrika simulatörü oyunu gibidir ama araştırma yapa yapa o gezegenden çıkınca oyunu bitirmiş oluyorsunuz, mükemmel bir oyun. Modlardan bahsetmek istemiyorum(sizde bakmayın bence) çünkü bi bakışta 200 mod indirebiliyorsunuz ve uzun zaman alıyor onları güncellemek başka...
  190. beleşadam

Kalıcı gt yapılıyor

Instagram zaman kaybı zaten bu forumda öyle instagram kullanan kişi zor bulunur.
  191. beleşadam

Birkaç SDN Üyesi Profili Ama Hareketli

Mükemmel olmuş, sağol
  192. beleşadam

Birkaç SDN Üyesi Profili Ama Hareketli

Kıskandım ha.
  193. beleşadam

Normalden fazla cpu kullanımı

Driver kurmak kolay öyle eski zamanlardaki windows 7 gibi değil, Windows update denilen zımbırtı hepsini otomatik olarak yüklüyor zaten, sana sadece ekran kartının sürücünü yüklemen gerekiyor(çok kolay) ve eğer istersen entegre ekran kartının sürücüsünüde. Diğer tüm sürücüleri windows indiriyor...
  194. beleşadam

Yurt disinda nasil okuyabilirim?

Devlet yardım etse şaşarım.
  195. beleşadam

Galaxy S6 yazılım güncellemesi

Bence güvenlik güncellemesidir samsung öyle çok fazla güncelleme yapmaz, 2 güncelleme verir bırakır.
  196. beleşadam

Bilgisayar her açıldığında kendini sıfırlıyor

Yeni bir hesap açın windows ayarlarından ona girip bakın, oluyormu(ilk girişinizde bekletiyor windows hazırlanıyor diyip yanı açıp girdikten sonra tekrar girin)
  197. beleşadam

dur bekle bitmemiş
  198. beleşadam

çok sıkılıyorum

Aga oyun güzel çok bayılıyorumda şu mod yükleme işi sıkıntı mod sitesini açıyorum 100 adet modu teker teker yüklemem gerekiyor şöyle mod paketlerine bakıyorum onlardada mod eklemek gerekiyor bir kaç adet ben vanilla oynayamıyorum modluya alışmışım. Minecraft modluyuda çok seviyorum ama onada...
  199. beleşadam

15 yaşındayım para kazanmak için ne yapmalıyım paraya ihtiyacım var

En son 2017 martta girmiş artık daha girmez.
  200. beleşadam

Bilgisayarım ne kadar eder

Kafama takılan şey 2013 bilgisayarına catalina yükleyebilmeniz, hiç kasıyor mu?
  201. beleşadam

1 kişide olan ve gizem dolu oyun:petscop

bana göre bunların hepsi abone kasmak için yapılmış şeyler yav banane 1 kişide varsa sanki oyun çok güzel bu da herobirine entity bilmem 404 null gibi şeyler bunlar hepsi abone kasmak için yapıyorlar.
  202. beleşadam

Oyun yapıp satmak

Lisans alman lazım 25 dolara 200tl falan ediyor burda eh işte hayat şartları orda ucuza alırken biz burda pahalıya alıyoruz. istersen huawei app galeriye yükleyebilirsin çünkü yeni olduğu için yüklemek oraya beleş
  203. beleşadam

+ R tuşlarına basınız ondan sonra gelen ekrana cmd yazınız ondan sonra başlata basınız ondan sonra gelen ekrana şunu yazınız: sfc /scannow işlem bittikten sonra şunu yazınız: dism /online /cleanup-image /restorehealth ondan sonra bilgisayarı yeniden başlatın sorun hala devam ediyorsa yedek alıp...
  204. beleşadam

Mi 9T MIUI 12 Güncellemesi Dağıtıldı

Miui 13 gelirmi?
  205. beleşadam

1 kişide olan ve gizem dolu oyun:petscop

Aynısını discorddada yapan var bildiğim kadarıyla oyunun onaylanmadan onların mağazasına ekletebiliyorsun çünkü bir sürü gördüm oyunu yapan oyuna özel keyler üretiyo oyunun adında küfür var neyse işte kendi oyununu yapıp sadece onu satın alabilirsin discordda söyleyeyim dedim.
  206. beleşadam

Zararlı Yazılım Analizi Yapma

Pestudio'da kullanın oda analiz yapıyor virüstotel gibi.
  207. beleşadam

CSGO Ülke değiştirme

IP adresi diye bir şey var bu adresin içindede hangi ülkede olduğun yazıyor, VPN kullanmayı deneyebilirsin bedava olan Proton VPN'i kullanıyorum ben, tek yapman hesap açmak ondan sonra quick connect e basmak.
  208. beleşadam

Windows 10 otamatik yükleme Srttrail.Txt hatası

Başlıktata yazmışya zaten
  209. beleşadam

En Sevdiğimiz Mobil İnternet Tarayıcısı Hangisi?

Hepsi kötü bence, via'nın firefox enginesini kullanan eklenti yükleyebildiğimiz bi versiyonu olsaydı en sevdiğim o olurdu.
  210. beleşadam

Beyin yaşı hesaplama.

Bu ülkede yaşamak mucize zaten.
  211. beleşadam

#UploadHızlarıArttırılsın herkes davetlidir

Bu ülkede o zor. Olma ihtimali %1 btk(yada kimse) gelmiş diyor X mbps yetiyor başka ülkelerde 500mbps varken.
  212. beleşadam

#UploadHızlarıArttırılsın herkes davetlidir

İyi şanslar, bu iş çok zor olacak.
  213. beleşadam

Gece Yatarken Garip Tıkırtılar Duyuyorum.

Olma olasılığı yokki olsun.
  214. beleşadam

Lazer yazici mi yoksa kartuslu yazici mi

Lazer yazıcılar sadece siyah beyaz çıkartıyor diye biliyorum, size sorun değilse renkler lazer alabilirsiniz. Bizde epson ecotank diye bir yazıcı var mürekkebi ucuz(30 tl falan) ve kartuşdan daha fazla kağıt veriyor
  215. beleşadam

Netflix Türkiye'den Çekiliyor mu?

bu yazıyı okuyabiliyorsanız büyük ihtimal vpn nedemek biliyorsunuzdur, ülkeden çekilseler bile millet vpn kullanacak bu kadar basit.
  216. beleşadam

Guinea pig (Gine Domuzu) "MURPHY"

Evin içini çamur yaparsa onu insanlarda yapıyor zaten temizlemesi kolay, kafayı yemesi imkansız(eğer bond olduğu kişi ölmezse) depoladığın yemekleri yemesini bilmiyorum ot yiyorsa depoya girişini kapatabilirsin ayrıca predatör ise kendisi öldürüyor hayvanları yani oyuna başlamasında bana göre...
  217. beleşadam

Tikim var

Bunu tekrarla mümkünse
  218. beleşadam

Kuzenime ne izletmeliyim

Ebeveyn denetimi uygulamaları var bir sürü onları kullan ayrıca, families.google.com den kuzenine özel hesap açabilirsin. Ondan sonra ben ne izleteceğini bilmiyorum ama lütfen tiktok izletme tiktok internetin sigarasıdır çünkü.
  219. beleşadam

Yok hocam oyun full singleplayer tabanlı multiplayer yok(eğer mod kullanmazsanız.)
  220. beleşadam

Huawei fan boyları

Bu website işinize yarayabilir, bakın derim. Trollem Ipsum - Having trouble finding the right words?
  221. beleşadam

Şimdi rimworld denilen oyun bir hikaye jeneratörüdür yıl 5000 bir kaç arkadaş uzayda geziyorken uzay gemisi bozuluyor sonra rimworld adı verilen gezegene düşüyorlar kaçış kapsülleriyle ondan sonra işte survival gibi hayatta kalıyorsunuz sonra araştırmalar yapa yapa kendi geminizi oluşturup(yada...
  222. beleşadam

Oyun Tavsiye Eder Misiniz

Valorant var 4gb league of legendsi yapan şirketin cese gosu
  223. beleşadam

Beyin yaşı hesaplama.

o listeyi hazırlayanlar zengin olunca galiba herkezi kendileri gibi sanmışlar 1595075167 sonuçta ingilterede yapılmış oradaki ekonomi mükemmel isteyen sağlıklı beslenebiliyor türk listesi olsaydı çok değişik olurdu 1595075274 Testi yaptım 6 puan aldım ama bayabi akıllıyım valla keşke başka...
  224. beleşadam

Pedofilleri tespit eden sistem Türkiye'de!!

Hocam ne dediğinizi hiç anlamadım? silinebilir mi diyorsunuz, silenemez mi?
  225. beleşadam

Böyle bir şeyin olması imkansız, dünyadaki en internet sansürü olan çinin The Great Firewall'ı(güzel güvenlik duvarı) bile geçilebiliyorken.
  226. beleşadam

Tor diye bir şey var.
  227. beleşadam

iPhone 7 Plus mı, SE 2020 mi ?

Bu soru sorulurmu yav iPhone 7'nin nesi iyiki şuanda SE ile karşılaştırıldığında? bi batarya ve galiba ekran ama sırf onun içinde en yeni nesil işlemcisi olan se de alınmaz
  228. beleşadam

Forum Kurallarını Güncelledik!

Hocam iyide o puanlara nasıl bakıyoruz hemen gizlemişler.
  229. beleşadam

Format

Yeter. Windows 10 iso dosyası 5gb falan boyutlarında
  230. beleşadam

Raspberry Pi 4'e Windows kurulursa nasıl bir performans sergiler?

Hocam o çok kasıyordur hiç bir şey yüklenmez çünkü windows 10 çok ağır bir işletim sistemi
  231. beleşadam

Raspberry Pi 4'e Windows kurulursa nasıl bir performans sergiler?

İyi şanslar, kuramazsınız.
  232. beleşadam

dosya uzantılarım değişti

Eğer programda bir açık yoksa ve ya bilinmeyen bir algoritma varsa dosyalarınızı almanız imkansız bruteforce yapmazsanız ondada zaten her keyi teker teker deniyor 1000 yıl sürer.
  233. beleşadam

Program Yüklemelerinde Yeniden Başlatmak Yerine Kapatıp Açsak Olur Mu?

Pile sağ tıkla orda pil seçeneklerine bas orda bilgisayarının kapağını kapatınca olacak şey butonuna bas gelişmiş seçenekleri göstere bas orda hızlı başlatın tikini kaldır.
  234. beleşadam

arkadaşlarım 2004 güncellemesini yapacağım fast mı seçmeliyim slow mu sizin tavsiyeniz nedir

Ekran görüntüsü atın ona göre bakalım, siz insider yerine gelmişsiniz galiba.
  235. beleşadam

Bilgisayarımı satıyorum

Bence ucuza satıyorsunuz.
  236. beleşadam

iphone 8 mi se 2020 mi

%100 se 2020
  237. beleşadam

Program Yüklemelerinde Yeniden Başlatmak Yerine Kapatıp Açsak Olur Mu?

Fast bootu kapatmalısın.
  238. beleşadam

Steam hesabın çalındı

E peki ya dolandırıcı olmadığını söylemeseydi? hepiniz gidip yardım edecekdiniz.
  239. beleşadam

Ram'mi? Mikrofonlu Kulaklıkmı?

Konuyu açarken anket ekleseydin daha iyi olurdu.
  240. beleşadam

Ram'mi? Mikrofonlu Kulaklıkmı?

Ram daha iyi.
  241. beleşadam

Bedava php forum scripti önerisi

En iyisi şuan Discourse beleş olarak oda docker istiyor, ondan başka flarum var.
  242. beleşadam

Sanal Bellek denen bu arkadaştan nasıl kurtulabilirim ?

Görev yöneticisini aç orda sekmeler var 2. olana bas sonra bellek kısmına basıp ekran görüntüsü gönderin.
  243. beleşadam

iPhone ücretsiz şarkı uygulama tavsiyesi

Spotify bedava diye biliyorum.
  244. beleşadam

Bilgisayar Hakkında İlginç Bilgiler

12) Windows + . emoji menüsü açar.
  245. beleşadam

sadece c oluşturarak nasıl format atabilirim? 1 terabayt disk var elimde.

Sadece sana gözükecek diyorsan olur ama öyle değilse imkansız, çünki bilgisayarın başlamak için EFI kısmını okuması gerekiyor efi kısmı ise C gibi bir yer ama gizli
  246. beleşadam

Batarya dolu ama değil :(

Batarya ölmüş olabilir.
  247. beleşadam

Minecraft Memory

APU sistemmi?
  248. beleşadam

Türkiye’deki güncel corona verileri açıklandı (04.06.2020)

Normalleşmeyi ertelesinler bence.
  249. beleşadam

Acaba anlaşılırmı yanlışmı yaptım..

tamam hortlatıldı şimdi konuşabilirim evet yani beleş para alıyorsun ve paranı kullanmayıp hacizi ödemediğin için hacize giriyorsun yav ben böyle adam görmedim dünya kapitalizm dünyası kumardan trilyar olan var bu dünyada bu adam söylemeye korkuyor ne desem yalan olur şimdi
  250. beleşadam

Bu Ram Kaç Gb ?

8gb.
  251. beleşadam

Chromium'dan Açılan Uygulamalar Açılmıyor.

kardeş o robloxu bende oynuyorum bak qemu var ona android yükleyip açıyosun yoksa imkansız sadece roblox studio açılıyor anti hilesi yüzünden
  252. beleşadam

Sizce bilgisayarımın ikinci el fiyatı nedir?

Ne güzel hocam 2. el'e aldığınız fiyattan daha çok satıyorsunuz.
  253. beleşadam

Bilgisayarı aldığınız fiyat neydi 16gb ram takviyesi dahil?
  254. beleşadam

Çok doğru, millet 20GB ramı görünce hemen gelmeye başlayacaklar.
  255. beleşadam

SDN Forum üzerinde yapılan hızlandırma çalışması

Sonunda artık görülmeye başladı yaptığım caps dün atmıştım bir kaç yere hiç kimse görmedi nedense
  256. beleşadam

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Forumda kullandığımız dil beğendi ğini sanıyor ondan sonra üzgündi olmuş
  257. beleşadam

İsim Lazım

6000 derken?
  258. beleşadam

Laptopa Win 7 Kuramıyorum

Ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > kurtarma > şimdi yeniden başlat > harici zımbırtıdan başlat butonu > usbni seç ondan sonra başlıyor
  259. beleşadam

Vakalar artışa geçince Güney Kore'de okullar yeniden kapatıldı

Hong kong resmen çinin içinde ama 1088 vakası var
  260. beleşadam

MacOS iso Nerden Bulabilirim?

Neden kubuntuda kalmıyorsun?
  261. beleşadam

Linux ödevime yardım edermisiniz?

Bu ödevi verenlerde doğru yazamamış Karnel değil Kernel olacaktı
  262. beleşadam

Kaspersky vs Eset

Kaspersky daha iyi esetdede kuru kafalı ya da robot gibi gözüken logosu var
  263. beleşadam

laptopum donuyor

Böyle şeyler yapıyorsanız bence linux işletim sistemlerine geçebilirsiniz, Linux zımbırtıları windows gibi arama geçmişinize kadar tüm bilgilerini alan değil her şey açık kaynak kodludur, hiç bir bilginiz çalınmaz boş boş işe yaramayan servisler olmaz ve sizi güncellemeye zorlamaz, isterseniz 10...
  264. beleşadam

rahatsız eden numara

Neyi öğrendiniz?
  265. beleşadam

Gaming Laptop 8 gb RAM Kaç FPS Arttırır?

Oyundan oyuna değişir örneğin çok iyi grafikli bir oyun oynuyon şimdi sana gösterdiği o kalite için ram lazım örneğin sen duvara bakıyon duvarda resimler falan filan var işte onların hepsi ram'da 1mb 3mb yer kaplıyor.
  266. beleşadam

laptopum donuyor

SSD almak yerine başka bir bilgisayar alman daha iyi ayrıca adam seni %100 kazıklıyor 500 tl'ye ssd yok. Bizim mahalledede öyle tabi bi fan için 150 tl alıyor adam
  267. beleşadam

Naıl root atarım

Ozaman biraz zor sizin işiniz android 9 çok yeni ayrıca neden model yerine 2.ci yazıyorsunuz? Telefonunuzun modelinizi bile bilemiyorsanız root atmayın bence.
  268. beleşadam

Worl Of Tanks oynayan?

Gelişmesi çok zor ondan başka iyi oyun yani çok oynaman lazım iyi bir tank için. Zaten tank yıldızları satıyorlar altına(altınıda paraylan alabiliyorsun) para verip 1 yıl oynayanın emeğinide alabiliyorsun, bunların yaptığı şey senin gibi olanlarlan savaştırıyor böylece adaletli oluyor.
  269. beleşadam

İphone 11 mi ? İphone se 2020 mi ?

Arkadaşlar kapitalist bir dünyada yaşıyoruz, her şeyin bi kusura olacak değil mi?
  270. beleşadam

WPS'i yanlışıkla kapattım.

Aslında WPS çok kötü bir şey pin açığı var googleden wps test uygulaması indiriyorsun modemin macına bağlı bi algoritma ile ürettiği pini test ediyor(şimdiki modellerde çözdüler ama hala bazı modemler var) ondan sonra doğru çıktımı, internet senin ben nasıl WPS'yi kapatınca internetinize...
  271. beleşadam

Naıl root atarım

Supersu zaten root olan telefonlarda root erişimi verdiğin uygulamaları yönetmek için kullanılıyor.
  272. beleşadam

rahatsız eden numara

Numarayı engellemeyi niye düşünmedin?
  273. beleşadam

Dosya yöneticisi

KDE kullanın kurtulun böyle şeylerden.
  274. beleşadam

Internet Explorer dosyasını WinRar yapma

Yapamazsın, onu bir çalıştırabilere dönüştürüp en fazla öyle ikonunu değiştirebilirsin. Öyle .exe oluyor. Zaten ben böyle bir şeyin iyi şeyler için kullanabileceğinide düşünmüyorum.
  275. beleşadam

Kali Linux Undercover Mode'dan Çıkamıyorum

Sen hayla kubuntu'ya geçmedin mi? Büyük bir fırsatı kaçırıyorsun.
  276. beleşadam

Kubuntudan güzel bir linux distrosu yok arch hariç arch zaten profosyeneller için yapılmış tabi.
  277. beleşadam

Onu sormana gerek yok kardeşim sen direk Kubuntuya geç yav niye anlamıyorsun kali linux ev kullanıcısı için yapılmadı haçkerler için orda sadece hack araçları var kullanmayacağın şeyler için GB'ne yazık
  278. beleşadam

Yav senin linux dünyasından haberin yok kali ev kullanıcısı için yapılmamış bir kere Kubuntuya geç sonra bir daha windows 10 istemessin. 1591022333 Yav senin linux dünyasından haberin yok kali ev kullanıcısı için yapılmamış bir kere Kubuntuya geç sonra bir daha windows 10 istemessin. bu...
  279. beleşadam

Bilgilerimin güvende olduğunu nasıl anlaya bilirim?

Eset yeterli.
  280. beleşadam

Reklam engelliyicisini diyorsan zaten hiç bir şey kayıt almıyor, virüsler hakkında diyorsan onlardada bir şey olmaz zaten yapıcağını yapmış sen silmeden önce.
  281. beleşadam

Geçmişi ne yazıkki kayıt alamıyor, zaten alebilende yok. Ama indirdiğin andan itibaren her yeri tarıyor.
  282. beleşadam

Tabiki Aynısı ublock'dada var ve daha performanslı ayrıca abp para veren şirketlerin reklamlarına izin veriyor diye biliyorum, evet kapatılabiliyor ama hiç olmasın daha iyi.
  283. beleşadam

ShiftDelete Çok Yavaş !

Bende bazenleri oluyor çok yavaş mesaj gönderilmiyor konu açılmıyor sonra kendine geliyor sonra yeniden yavaşlıyor çok değişik bir şey
  284. beleşadam

uBlock CPU'nu ve RAM'ini çok az kullanır ayrıca kötü siteleride bloklar senin kullandığın ise sadece reklamlar hemde özelleştirilemiyordur büyük ihtimal.
  285. beleşadam

Hocam sizde bir sürü virüse hemen av gibi yakalanıyorsunuz, uBlock diye bir eklenti var, onu indirin. ondan sonra tıklayın ve ayarlara gidin. ondan sonra çıkan yerde adımları uygulayın Ondan sonra ordan çıkın artık bir daha reklam ve sahte siteler görmessiniz.
  286. beleşadam

İphone 11 mi ? İphone se 2020 mi ?

iPhone 11 al bitsin. Küçük ekran istiyorsanda se 2020 alırsın.
  287. beleşadam

bu güncellemeler kaç mb internet yer

Hocam bilgisayarınız baya bi eski sizi 1903 sürümüne yükseltmek istiyor gördüğüm kadarıyla ama 1909 2004 çıktı siz çoook eski sürümdesiniz baya.
  288. beleşadam

Batarya ömrü için ne zaman şarj etmek daha sağlıklıdır?

Bu uygulamayı yükle, bende kullanıyorum bataryanın ömrünü uzatıyor uygulamaların pil kullanımı hakkında bilgi veriyor ve yapılan araştırmadaki bilgileri kullanıyor.
  289. beleşadam

Macbook pro FileVault sıkıntısı

Hangi ürünü 2. el aldınız? SSD'mi yoksa Mac'mi?
  290. beleşadam

Kali Linux Chrome Nasıl Kurulur?

Hocam ona bi Gnome eklentisi kurmanız lazım çünkü tüm gnome(kalinin kullandığı masaüstü ortamı kısacası tüm pencereler masaüstleri ekranda gördüğün her şey neredeyse gnome uygulamalar hariç örneğin chrome gibi) varsayılan olarak masaüstü desteği bulundurmuyor yani masaüstüne sadece wallpaper...
  291. beleşadam

bu güncellemeler kaç mb internet yer

Wifi'ne bas ordan wifinin ayarlarına git ordan "tarifeli bağlantı" seçeneğini aktifleştir, ondan sonra indirmeden önce birde kaç mb indireceğinide soruyor.
  292. beleşadam

Masaüstündemi yoksa kali linuxun içindeki şu uygulama menüsümü?
  293. beleşadam

Hocam pardusa geçiyordunuz sonra niyeyse kali linux'a geçtiniz o değişik oldu
  294. beleşadam

sudo apt install chromium
  295. beleşadam

Pubg bedavamı olucak

Bunlarda hep ağır oyunları beleş yapıyorlar, ark mesala çok ağır oyun bedava olsa ne olmasa ne güçlü bir bilgisayara ihtiyacın var pubg'de öyle şöyle güzel hem ünlü hem optimize edilmiş oyunları paylaşsalar daha çok kişi indirir diye düşünüyorum.
  296. beleşadam

Merhabalar :)

Ve bum, 1 saat içinde ban yedi. Dünya rekoru kırdınız :eek: 1590950238 Hocam size bir adet kupa hazırladım buda serfitikanız: