Islemcimin kac cekirdegini aktif etmeliyim?

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
arkadaslar islemcimin 4 cekirdegi var suan 1 cekirdegi aktifmis yeni ogrendim 4 cekirdegide aktifmi etmeliyim yoksa 2 mi yapmaliyim jarz onemli degil ama islemciye zarar verirmi 4 cekirdegide aktiflestirirsem

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,713
Hepsini aktif etmelisin tam performans almak için.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
arkadaslar islemcimin 4 cekirdegi var suan 1 cekirdegi aktifmis yeni ogrendim 4 cekirdegide aktifmi etmeliyim yoksa 2 mi yapmaliyim jarz onemli degil ama islemciye zarar verirmi 4 cekirdegide aktiflestirirsem
??? hepsinin açık olması gerek zaten. dediğini hiç anlayamadım.

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
tmm cok tesekkur ederim iyi gunler...

asil sorum islemciye zarar verirmiydi?
sen çıldırdınmı aga ne zarar vermesi yahu zaten varsayılan olarak işlemcinin tüm çekirdekleri çalışıyor sen bu durumu ya yanlış anladın yada çekirdekleri kapattın
Mesaj otomatik birleştirildi:

benimde bir sorum olucak nerden aktif ediliyor ? :)
aktif etmene gerek yok zaten açık hepsi

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
201
sen çıldırdınmı aga ne zarar vermesi yahu zaten varsayılan olarak işlemcinin tüm çekirdekleri çalışıyor sen bu durumu ya yanlış anladın yada çekirdekleri kapattın
Mesaj otomatik birleştirildi:

aktif etmene gerek yok zaten açık hepsi
aga bende bu zamana kadar bu bilgisayar neden yavas diyordum :) bilgisayarin 1 cekirdegi aktifmis neyse simdi 4 yaptim performans artisini hissettim resmen tesekkurler

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
aga bende bu zamana kadar bu bilgisayar neden yavas diyordum :) bilgisayarin 1 cekirdegi aktifmis neyse simdi 4 yaptim performans artisini hissettim resmen tesekkurler
Yahu hocam siz gittiniz heralde çekirdeği kendiniz kapattınız yada işletim sisteminiz çıldırmış yani ben hayatımda böyle bir şey görmedim işlemciler varsayılan olarak her çekirdeği çalışıyor zaten