Hangi operatörü tercih ediyorsunuz? Avantajları nedir?

enesdegirmenci

Asistan
Reaksiyon puanı
252
Son zamanlarda kullanıcılar operatör seçiminde fazlasıyla sıkıntı yaşıyor. Bu konuda bu seçimi yapacak kişilere hangi operatörleri önerirsiniz? Kullandığınız operatörün avantajı ve dezavantajlarından bahsetmeyi unutmayın.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Türk Telekom'un uygun fiyata cazip tarifeler sunuyor olması inkar edilemez. Fakat çekim kalitesi de tartışılır durumda.

Vodafone geçtiğimiz aylarda, bölgelere göre değişen çekim kalitesi olsa da bazı kampanyaları ile müşterilerini memnun eden bir operatördü.

Turkcell ise çekim kalitesi en iyi olan operatör olarak görülüyor. İstisnaları olsa da sektöre oldukça katkısı olmuş ve ülke çapında kaliteli hizmet sunan bir operatör. Fakat tarife tarafında biraz tuzlu.

Son zamanlarda yaşanan ekonomik sorunlar bu büyük şirketleri de etkilemiş olacak ki Vodafone tarafından müşteriler bende olmak üzre biraz muzdaripler.
Artan tarife ve Ek paket fiyatları oldukça rahatsız eder nitelikte.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Turkcell'den yaklaşık bir 9,10 yıl önce vodafone' a geçtim fiyat olarak çok daha uygun.Faturasız kullanıyorum.Faturalı hatlarda daha çok giydiriyolar? Ama son zamanlarda Freezone'lu olmamam rağmen uygun paket bulamıyorum ayrıca evimizde tam çekmiyor.Türk telekomda kullanan var evde onlarda çok çekmiyor.Muhtemelen evin konumundan kaynaklı ama büyükşehirin merkezinde oturuyoruz? Köyde falan hiç çekmiyor zaten.Gene de idare ediyor işte :) Ama son birkaç aydır iyice çekmez oldu geçen konuşurken konuşmam kesildi oysa en çok çeken yerdeydim..

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
ben de 10 yıldan fazladır turkcelliyim kesinlikle öneririm paketleri yeni gelen için çok daha uygun.
Ayrıca çok fazla hediye internet veriyor gooler cepte, bip, gnç, sim derken zaten 10 gb en az ediyor.
Paket fiyatları taş çatlasa 3-5 tl fazladır. Öneririm.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,026
Son zamanlarda kullanıcılar operatör seçiminde fazlasıyla sıkıntı yaşıyor. Bu konuda bu seçimi yapacak kişilere hangi operatörleri önerirsiniz? Kullandığınız operatörün avantajı ve dezavantajlarından bahsetmeyi unutmayın.
Kontörlü TT kullanıyorum.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077
Aslında tüm operatörlerin ortak sorunu eski aboneleri kazıklamaları.İlk geçtiğinizde güllük gülistanlık oluyor her şey ama sonrası...2,3 yılda bir ordan oraya hat taşımak en mantıklısıdır yapan vardır aramızda var mı? Sınırı var mı acaba numara taşımanın??

Son düzenleme:

kralloflu61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Turkcell en iyi çekim gücü ve ses kalitesine sahip ama en pahalı
Vodafone turkcell in bir nebze gerisinde yeterli kaliteye sahip çekim gücü de bir tık geride fiyatlarıyla daha cazip,
Türk Telekom ise hem çekim gücü hem ses kalitesini yetersiz bulunan ki hiç çekmediği yerler de oluyor,fiyat olarak en cazip olan operatördür
şimdiye kadar ki değişmeyen kanılardır bunlar umarım bundan sonra daha çekişmeli,sonuçların kullanıcıya yaradığı daha ucuz ve kaliteli bir piyasa oluşur

panzr

Profesör
Reaksiyon puanı
1,483
Hangi paketleri mesela
6 GB + 1 GB internet
Instagram için 2 GB internet
250 SMS
1000 DK
Yanında Bip, Fizy, Dergilik, Life Box için de ek internet var ve faturam 50 TL geliyor. Sizce de uygun değil mi ?

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
6 GB + 1 GB internet
250 SMS
1000 DK
Yanında Bip, Fizy, Dergilik, Life Box için de ek internet var ve faturam 50 TL geliyor. Sizce de uygun değil mi ?
Uygun aslında, 3-4 gbli uygun varsa bende geçebilirim turkcell

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,179
Rezalet olma yönünde ilerleyen çöpfone(vodafone)

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Aslında tüm operatörlerin ortak sorunu eski aboneleri kazıklamaları.İlk geçtiğinizde güllük gülistanlık oluyor her şey ama sonrası...2,3 yılda bir ordan oraya hat taşımak en mantıklısıdır yapan vardır aramızda var mı? Sınırı var mı acaba numara taşımanın??
Yeni operatörünü beğenmeyenlerin, numara taşıdıktan sonra tekrar taşıma süresi hakkında gerekli bilgiyi öğrenmeleri faydalı olacaktır. Yeniden numarasını taşımak isteyenler, diledikleri zaman işlem başlatabilirler. Ancak yeni alınmış hatlarda kısıtlamalar yer almaktadır. Yeni alınan bir hattın numarasını ilk üç ay başka operatöre taşımak kısıtlanmıştır. Belirtilen bu üç aylık süresi dolan hatları dilediğiniz zaman başka operatöre taşıyabilmektesiniz. O halde numara taşıma kaç ayda bir yapılabilir sorusuna verilebilecek en doğru cevap, kısıtlama olmayan tüm hatlarda belli bir süre beklemeden taşıma işlemi yapılabildiğidir.

(Alıntıdır)

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
10 yıldır Turkcell kullanıyorum.Turkcellin internet hızı ve şebekesinden çok memnunum.Diğer operatörlere göre fiyatı biraz tuzlu olsada T.telekomdan da, Vodafone danda kesinlikle daha iyi.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,179
Vodafone da mobil veri kopması oluyor

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
6 GB + 1 GB internet
250 SMS
1000 DK
Uygun değil annem aynı fiyata 10 GB + 100(yada 1000 sms pek hatırlmayorum) + 1000dk falan bi paketi var aynı fiyata(türkcellde)

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,513
Vodafone diyorum. Turkcell pahalı, tt yeni gelene avantajı var devam etmek istersen aynı paketi fazlaya satmaya çalışıyor. Ev interneti de öyle. Tt de 16 mbps hız alacağım ücrete Vodafone da 50 mbps alıyorum. Tt müşterilerine tavsiyem hattınızı taşırsanız veya kapatırsanız 3 ay sonra genel merkez sorunu diye sizden 100 lira ücret istiyorlar. O gün ödemezseniz de avukata verileceği belirtiliyor. Dikkatli olunuz

Assad Najjar

Profesör
Reaksiyon puanı
2,303
Kullandığım operatör RT&E; çünkü ödediğim her bir fatura ülkeme yeni bir köprü yapılması demek.
:)

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Vodafone , avantajlı paketler ..

Yavaş internet

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,930
Şuan Turkcell kullanıyorum yakın zamanda Türk Telekoma geçeceğim. Araştırmalarıma göre kullananlar memnun gibi. Paketlerde bütçeme uygun.