Laptopa Win 7 Kuramıyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
303
Öncelikle Selamun Aleyküm Arkadaşlar HP Compaq presario v6000 laptopda win 10 mevcut ben ise 32 bit windows 7 kurmak istiyorum rufus ile isoyu flaş belleğe bastım ayarlar kısmında mbr ntfs olarak mevcut fat32 ayarı namevcut...Biosa giriyorum tüm ayarları denedim bir türlü kuramadım biostan çıkınca yine normal olarak win 10 açılıyor Bios phoenixbios sürümüde f.2d ancak dikkatimi çeken şu biosta çok az ayar var... yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Universal USB installer yükleyip adımları izleyin:

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Ayarlar > güncelleştirme ve güvenlik > kurtarma > şimdi yeniden başlat > harici zımbırtıdan başlat butonu > usbni seç ondan sonra başlıyor
O dediğin sadece EFI/UEFI olarak kurulu Windows 8/8.1/10'larda var. Her EFI/UEFI BIOS ta yok ama UEFI olarak kurulu olsada.

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
Öncelikle Selamun Aleyküm Arkadaşlar HP Compaq presario v6000 laptopda win 10 mevcut ben ise 32 bit windows 7 kurmak istiyorum rufus ile isoyu flaş belleğe bastım ayarlar kısmında mbr ntfs olarak mevcut fat32 ayarı namevcut...Biosa giriyorum tüm ayarları denedim bir türlü kuramadım biostan çıkınca yine normal olarak win 10 açılıyor Bios phoenixbios sürümüde f.2d ancak dikkatimi çeken şu biosta çok az ayar var... yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler
İrternetin sağlamsa şunu yap:
1-İsoyu winrar ile klasörde açın
2-iso daki setup u çalıştırın
3-kurulum başındaki soruları cevaplandırın
4- kurulumun bitmesini bekleyin

FurkanBagTR

Asistan
Reaksiyon puanı
54
phoenixbios sürüm kısmında f2.d yazıyor
benim bios a benziyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim bios a benziyo
sen flasha attınmı format isosunu

benim bios a benziyo

sen şimdi böle boot kısmına giriyosunya bunu yapma ben şimdi sana tuş söylücem ona bascan

benim bios a benziyo

sen şimdi böle boot kısmına giriyosunya bunu yapma ben şimdi sana tuş söylücem ona bascan
f1 veya f11 veya esc tuşu olması lazım boot menüsü gelicek karşına herangi birisinde boot menüsünde taktığın flash belleğin üstüne tıklıcan yani şöle attıgım fotografta cd drive diyo ama snede flashın ismi yazcak ok tuşlarından üstüne gelip enter basıcan sonra win 7 kurulumunu başlatabilirsin

yada advanced boot opintions sonra taktıgın usb yi seçip enter bas sonra file gelip yani f10 bascan save and change diyosun sonrasını halldersin

Ekli dosyalar

• indir.png
    indir.png
    8.3 KB · Görüntüleme: 96
  • boot-menu.png
    boot-menu.png
    2.8 KB · Görüntüleme: 94
Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
303
benim bios a benziyo

f1 veya f11 veya esc tuşu olması lazım boot menüsü gelicek karşına herangi birisinde boot menüsünde taktığın flash belleğin üstüne tıklıcan yani şöle attıgım fotografta cd drive diyo ama snede flashın ismi yazcak ok tuşlarından üstüne gelip enter basıcan sonra win 7 kurulumunu başlatabilirsin

yada advanced boot opintions sonra taktıgın usb yi seçip enter bas sonra file gelip yani f10 bascan save and change diyosun sonrasını halldersin
Bende işte onu deniyorum flash bellek çıkmıyor rufus ile isoyu basıyorum ancak ne denesem olmuyor

102804-e2ea708c8393fbeb4b6bb7e1c6985def.png

removable device çıkmıyor burada hocam