Z2 'nin Z3 ten farkı nedir ? ve kaç yıl gider ?

megl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bugün bimekste z3 ü ve z3c yi inceleme fırsatı buldum.

Öncelikle z3c'nin ekran kalitesi nefis fakat ekran boyutundan dolayı bana çok küçük geldi.

Z3 ü incelediğimde ise z2 de alamadığım kadar sağlamlık hissettim. Tasarımsal olarak gerçekten muhteşem olmuş. Normalde sony'nin telefonlarını hiç sevmezdim fakat z3 gerçekten beni etkiledi. Diğer yandan G3 ü incelediğimde ise çok yakışıklı telefon fakat arayüzde takılmalar ve ısınma konusu biraz rahatsız edici. Zira şuanda çatlayan g3 leri çoğumuz okumuşuzdur forumda. Hafta sonu yeni bir telefon almayı düşündüğüm için aklımda birkaç tane telefon kaldı. s5 , z2 , z3.

S5 biraz kalın ama ekranı ve kamerası canlı. Sizce s5 kaç sene gider ?

Z2, z3 te aldığım sağlamlık hissine bu telefonda alamadım. Kasa açıklığı sorunuda cabası. Sizce z2 kaç sene gider ?

Z3 gerçekten çok hoşuma gitti, ince, zarif ve şık bir telefon. Sizce z3 kaç sene gider ?

Diğer bir konuya gelecek olursak telefonu paralel ithalat olarak alacağım. O yüzden z2,s5,z3 gibi telefonlar 1400-1500 kategorisinde. Z3 ice 1900 TL kategorisinde.

Sizce bu aradaki 400-450 TL farkını vermeye değermi ? Paralel ithalat alıp pişman olurmuyum ?

Cihazı ucuzbudurdan elden teslim alacağım. Z3'ün 1955 TL bir fiyatı bulunmakta. ve 2 yıl delta garantisine sahip.
G3'ün (32gb) 1575 TL fiyat etiketi bulunmakta ve Delta servis garantisine sahip
Z2'nin 1,485.00 TL fiyatı ve delta servis garantisi bulunmakta.
S5e gelecek olursak 1484 tl fiyat etiketi ve delta garantisi var.

Bunlara ek olarak Note 3 1,406.00 TL ye bulunmakta ve delta servis garantisi bulunmakta. ( arayüzü hiç hoşuma gitmiyor )

Ehh sanırım biraz fazla konuştum :) bu yazdıklarımı sıkılmadan okuduysanız çok teşekkür ediyorum.
Sizce bu yazdığım cihazlar arasından en mantıklısı hangisi ? ve siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz bu konu hakkında ?

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Z3 compact en mantıklı seçim gibime geliyor.

+1 GB ram daha isterseniz Z2'yi de düşünebilirsiniz.
+16 GB daha dahili hafıza isterseniz Z3 düşünebilirsiniz.

Ekran çözünürlüğünün oyun performansına etkisi göz önüne alındığında Z3 Compact Z2'yi geçer diye düşünüyorum.Çoğu arkadaşın da böyle düşüneceğine eminim.En azından s5'i çıkarmalısın listenden.

megl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Z3 compact en mantıklı seçim gibime geliyor.

+1 GB ram daha isterseniz Z2'yi de düşünebilirsiniz.
+16 GB daha dahili hafıza isterseniz Z3 düşünebilirsiniz.

Ekran çözünürlüğünün oyun performansına etkisi göz önüne alındığında Z3 Compact Z2'yi geçer diye düşünüyorum.Çoğu arkadaşın da böyle düşüneceğine eminim.En azından s5'i çıkarmalısın listenden.

Hocam z3c iyi hoş ama çok küçük ya,küçük telefon görmekten bıktım artık. S5 in nesi var ?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Kesinlikle z3 ve verilen farka da değer en büyük sorun olan ısınma sorunu çözülmüş daha ne olsun.

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
Hocam z3c iyi hoş ama çok küçük ya,küçük telefon görmekten bıktım artık. S5 in nesi var ?

Malzeme kalitesi kötü.

Donanım olarak bir farkları yok.z3 compact ile.16 gb dahili hafıza 2 gb ram 2.500 mhz işlemci.

Z3 ile fark var.3 gb ram 32 gb daili hafıza.

Ayrıca note 3 ü de unut sen.Exynos çöpü dünyamızdan silinmedikçe samsung alınmaz.S5 ile gitti NOTE 4 ile geri geldi tipini sevdiğim.

Kuruyemişçilik yapmasa şu SamEsung.

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
z3c yada z3, samsunga bulaşma hiç.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
z3c kötü filan değil ki... samsung düşmanı olmayın...

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
z2 de güzel telefon ama z3 z2 nin fixlenmiş cilalanmış hali, ısınma, kamera vs fixlenmiş daha iyi.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
şaşırdım elmacılar gelip android telefonlar 1 yılda çöp dememiş ;)

1-Z3 işlemcisi biraz daha güçlü 2500 MHZ diye biliyorum.
2-Depolama daha fazla
3-Daha ince

Kaç Yıl gider size kalmış şimdi son çıkan tüm oyunları illa oynarım derseniz 2017 gibi hafif hafif donmalar olabilir.bu teknoloji gelişiminede bağlı.yani şuan 5 sene önce çıkmış 512 mb ramli android telefonlarda iş görüyor ve her türlü ihtiyacı gideriyor.internet arama mesajlaşma diye düşünülürse en az 5 yıl gider.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Merhaba arkadaşlar bugün bimekste z3 ü ve z3c yi inceleme fırsatı buldum.

Öncelikle z3c'nin ekran kalitesi nefis fakat ekran boyutundan dolayı bana çok küçük geldi.

Z3 ü incelediğimde ise z2 de alamadığım kadar sağlamlık hissettim. Tasarımsal olarak gerçekten muhteşem olmuş. Normalde sony'nin telefonlarını hiç sevmezdim fakat z3 gerçekten beni etkiledi. Diğer yandan G3 ü incelediğimde ise çok yakışıklı telefon fakat arayüzde takılmalar ve ısınma konusu biraz rahatsız edici. Zira şuanda çatlayan g3 leri çoğumuz okumuşuzdur forumda. Hafta sonu yeni bir telefon almayı düşündüğüm için aklımda birkaç tane telefon kaldı. s5 , z2 , z3.

S5 biraz kalın ama ekranı ve kamerası canlı. Sizce s5 kaç sene gider ?

Z2, z3 te aldığım sağlamlık hissine bu telefonda alamadım. Kasa açıklığı sorunuda cabası. Sizce z2 kaç sene gider ?

Z3 gerçekten çok hoşuma gitti, ince, zarif ve şık bir telefon. Sizce z3 kaç sene gider ?

Diğer bir konuya gelecek olursak telefonu paralel ithalat olarak alacağım. O yüzden z2,s5,z3 gibi telefonlar 1400-1500 kategorisinde. Z3 ice 1900 TL kategorisinde.

Sizce bu aradaki 400-450 TL farkını vermeye değermi ? Paralel ithalat alıp pişman olurmuyum ?

Cihazı ucuzbudurdan elden teslim alacağım. Z3'ün 1955 TL bir fiyatı bulunmakta. ve 2 yıl delta garantisine sahip.
G3'ün (32gb) 1575 TL fiyat etiketi bulunmakta ve Delta servis garantisine sahip
Z2'nin 1,485.00 TL fiyatı ve delta servis garantisi bulunmakta.
S5e gelecek olursak 1484 tl fiyat etiketi ve delta garantisi var.

Bunlara ek olarak Note 3 1,406.00 TL ye bulunmakta ve delta servis garantisi bulunmakta. ( arayüzü hiç hoşuma gitmiyor )

Ehh sanırım biraz fazla konuştum :) bu yazdıklarımı sıkılmadan okuduysanız çok teşekkür ediyorum.
Sizce bu yazdığım cihazlar arasından en mantıklısı hangisi ? ve siz olsanız nasıl bir yol izlerdiniz bu konu hakkında ?

Note 4 al derim exynosluyu al onu büyük dersen z3 derim ben

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
yeni android telefonların islemcileri ve rami yüksek eskiden 1 yılda cihaz kasardı ama simdi kestirmek zor alıp denemek gerek, mesela z3c full hd değil sadece hd, bu bir avantaj snapdragon 801 ve hd ekran çok akıcı bir performans verir, kırıp parçalamazsan eger uzun yıllar gider benim fikrim.