Xiaomi Note 8 Pro şarj giriş yerine su kaçma

Bu konuyu okuyanlar

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Merhabalar az önce sakarlığım yüzünden telefonun şarj giriş yerine azıcık su kaçtı telefona birşey olmadı ilk başta o yeri peçete ile temizlemeye çalıştım temiz gibi görününce şarja taktım hızlı şarj olmuyordu normal şarj oluyordu 5 dk sonra şarj dolmamaya başladı ne yapmalıyım? Şuan telefonu kapatıp şarj giriş yerini pirince koydum.

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Merhabalar az önce sakarlığım yüzünden telefonun şarj giriş yerine azıcık su kaçtı telefona birşey olmadı ilk başta o yeri peçete ile temizlemeye çalıştım temiz gibi görününce şarja taktım hızlı şarj olmuyordu normal şarj oluyordu 5 dk sonra şarj dolmamaya başladı ne yapmalıyım? Şuan telefonu kapatıp şarj giriş yerini pirince koydum.
Bu işlerden anlayan birine göster ama elini çabuk tut telefon paslanabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Keşke şarja takmasaydın

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
Bu işlerden anlayan birine göster ama elini çabuk tut telefon paslanabilir

Keşke şarja takmasaydın
Şuan pirince koydum düzeleceğini umuyorum inşallah düzelir. Bir ara başka bir telefonuma su kaçmıştı pirinç işe yaramıştı.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Öyle uzun süre tutarsan zarar verir tabiki.

Reaksiyon puanı
268
Tamir götür
Büyük ihtimal
Usb type c şarj soketi hasar gördü
Şarj aleti sokete sudan dolayı V veremiyor ve şarjı srtmıyot

İç kısım paslanabilir ve iç soket değişmşne kadar yolu var ki buda bataryaya kadar yani 1k para

ichuusy

Doçent
Reaksiyon puanı
273
45 dk önce koymuştum pirince az önce bi deneyeyim şarja takayım dedim sorun çözüldü. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sorun çözüldü ama tekrar telefonu kapatıp tekrar pirinçe koydum 1-2 saat sonra çıkartacağım telefonu pirinçten tekrardan teşekkürler.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
45 dk önce koymuştum pirince az önce bi deneyeyim şarja takayım dedim sorun çözüldü. Cevaplarınız için teşekkür ederim. Sorun çözüldü ama tekrar telefonu kapatıp tekrar pirinçe koydum 1-2 saat sonra çıkartacağım telefonu pirinçten tekrardan teşekkürler.
Çözüldüğüne sevindim.
Tamir götür
Büyük ihtimal
Usb type c şarj soketi hasar gördü
Şarj aleti sokete sudan dolayı V veremiyor ve şarjı srtmıyot

İç kısım paslanabilir ve iç soket değişmşne kadar yolu var ki buda bataryaya kadar yani 1k para
Pirinç düzeltmiş.