World of warcraft hakkında bilgi istiyorum.

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Merhaba arkadaşlar. World of warcraft'ı denemeye karar verdim. Bana 20 lvl'e kadar olan ücretsiz sürümden bahsedecek vede bu 20 lvl'a kadar olan sürümünü oynadıktan sonra devam etmek için tüm ek paketleri almam gerekecek mi? Yani kısacası ne kadar masraf yapmam gerekecek?

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
bilgi vermeyip oyuna başlamamanı tavsiye ederim öncelikle.

20 lvl dolduktan sonra giriş paketini alıcak ve lvl 60 a kadar oynuyabileceksin.
60 dan yukarısı için burningcrusade paketi alıcaksın
70 lvl olduktan sonra lich king paketi
80 olduktan sonrada catalysm paketi
netice olarak hepsini almak zorundasın.

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bilgi vermeyip oyuna başlamamanı tavsiye ederim öncelikle.

20 lvl dolduktan sonra giriş paketini alıcak ve lvl 60 a kadar oynuyabileceksin.
60 dan yukarısı için burningcrusade paketi alıcaksın
70 lvl olduktan sonra lich king paketi
80 olduktan sonrada catalysm paketi
netice olarak hepsini almak zorundasın.

Oyunda hack v.s olaylar var mı? Bot programları felan. Çok online oyun denedim hepsi hile içinde yüzüyor.Wow'a başlamak istememin bir yanıda bu.
Bir kaç sorum daha olacak. Bu ek paketlerle gelen dungeonlar v.s görevler lvl e göre sanırım o yüzden 60 dan sonra v.s paketi almamız gerekiyor doğru mudur?Yoksa almadanda 55 lvl v.s iken yapabilir miyiz?

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
lvl 15 den sonra savaşlara yada dungeonlara katılmanda bir sıkıntı yok. ama oyunun tadını almak istiyorsan 85e mutlaka kasıp raidlere katılmalısın. hile programları tabiki var ama yakalanma şansın çok yüksek. yaş ortalaması çok yüksek olduğundan dolayı hile kullanan çok yok. hack olayına gelince hacklensen bile gm ler bu konuda çok sağlam çalışıyorlar sen ticket açtıktan ortalama 45 dk sonra yanına gelip durumu çözüyorlar. başıma gelen basit bir olay anlatayım bir itemi yanlışlıkla çöpe attım ve ticket açtım 25 dk sonra bir gm geldi ve relog atmamı söyledi bende relog yaptım oyuna girdiğimde çöpe attığım item üzerimde idi. gm başka bir yardımının dokunup dokunamıyacağını sordu bende teşekkür ettim oda teşekkür etti ve gitti.
20 lvl dan daha yukarı kasabilmek için giriş paketi olan wow paketini alman şart. yoksa lvl 20 de kalırsın.
ayrıca sabit her ay ödemesi olduğunuda belirtmek isterim.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
[MENTION=3]Berkin Bozdoğan[/MENTION] olsaydi şimdi sana sorunu yazarak kitap şeklinde cevap verirdi...

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ya böyle lvl kasıp sürekli yeni skiller açmak v.s güzel oluyor en azından bir amacın oluyor.Dota 2 de sürekli sil baştan başlamak iyi olmuyor. Diablo için birşey diyemeyeceğim ama dediğiniz gibi sabit ücret vermektense bu çıkacak oyunları alıp 1 kere para vermek daha iyi olur.

Bu arada yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

baaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Ya böyle lvl kasıp sürekli yeni skiller açmak v.s güzel oluyor en azından bir amacın oluyor.Dota 2 de sürekli sil baştan başlamak iyi olmuyor. Diablo için birşey diyemeyeceğim ama dediğiniz gibi sabit ücret vermektense bu çıkacak oyunları alıp 1 kere para vermek daha iyi olur.

Bu arada yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

dota2 yi bilmiyorum ama diablo3 de tıpkı wow gibi aylık sabit ücret uygulaması olacağına kesin gözü ile bakılıyor.

bir tavsiye: diablo 1 ve diablo2 oynamadı isen geç kalmış sayılmazsın. bence diablo 3 çıkana kadar bitirebilirsin. kesinlikle tavsiye ederim diablonun tadına bakmanı.

Frostban3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. World of warcraft'ı denemeye karar verdim. Bana 20 lvl'e kadar olan ücretsiz sürümden bahsedecek vede bu 20 lvl'a kadar olan sürümünü oynadıktan sonra devam etmek için tüm ek paketleri almam gerekecek mi? Yani kısacası ne kadar masraf yapmam gerekecek?

Selamlar,

WoW ile ilgili okuyucu soruları için bayrağı Berkin Bozdoğan'dan almış bulunuyorum :) Bundan sonra sorularınızı bana sorabilirsiniz.

20 levela kadar oynadıktan sonra sırasıyla World of Warcraft, Burning Crusade, Wrath of the Lich King ve Cataclysm paketlerini alman gerekecek.

0 - 20: Free
20 - 60: WoW
60 - 70: Burning Crusade
70 - 80: Wrath of the Lich King
80 - 85: Cataclysm

Sonuçta 85 level olman gerektiği için, tüm paketleri alman gerek. Tabi bunları tek seferde almana gerek yok. 60 levela kadar götürecek olan WoW, oynama hızına bağlı olarak 1 aya kadar idare edebilir. İlk 3 paket gayet uygun bir fiyata satılıyorken, Cataclysm standart bir fiyattan alıcı buluyor. Aylık vermen gereken 13 euroyu da göz ardı etme derim. Değer mi? Kesinlikle :)

Maqmar

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Selamlar,

WoW ile ilgili okuyucu soruları için bayrağı Berkin Bozdoğan'dan almış bulunuyorum :) Bundan sonra sorularınızı bana sorabilirsiniz.

20 levela kadar oynadıktan sonra sırasıyla World of Warcraft, Burning Crusade, Wrath of the Lich King ve Cataclysm paketlerini alman gerekecek.

Sonuçta 85 level olman gerektiği için, tüm paketleri alman gerek. Tabi bunları tek seferde almana gerek yok. 60 levela kadar götürecek olan WoW, oynama hızına bağlı olarak 1 aya kadar idare edebilir. İlk 3 paket gayet uygun bir fiyata satılıyorken, Cataclysm standart bir fiyattan alıcı buluyor. Aylık vermen gereken 13 euroyu da göz ardı etme derim. Değer mi? Kesinlikle :)

hile olayına da açıklık getiriver :) var demiş birisi ben hiç yok diye biliyodum :)

emre24

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Selamlar,

Peki bu 13 euroluk parayı kredi kartı aracılığıyla yatırmam gerekecek sanırım.Başka bir yolu var mıdır para yatırmanın? Birde malum Türkiye den oynayacağız ping v.s lag problemlerim olur mu?

Frostban3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Maqmar[/URL dedi ki:
1953957]hile olayına da açıklık getiriver :) var demiş birisi ben hiç yok diye biliyodum :)

Orijinal sunucularda malesef hile bulunmuyor :p

Peki bu 13 euroluk parayı kredi kartı aracılığıyla yatırmam gerekecek sanırım.Başka bir yolu var mıdır para yatırmanın? Birde malum Türkiye den oynayacağız ping v.s lag problemlerim olur mu?

Kredi kartıyla oluyor, evet. İnternet üzerinden 2 aylık prepaid kart da bulabilirsin. 40 - 45 lira civarında oluyordu dolar artışından önce.