Wi-Fi kesintileri ve modemde performans azalması

Bu konuyu okuyanlar

ErenEkim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4 yıldır Superonline kullanıyorum. Kablolu olarak hiçbir sıkıntı yaşamıyorum fakat kablosuzda son 2-3 aydır eski performans yok. Wi-Fi bağlantısı kesilip duruyor. Kullandığım cihazlarda hiçbir sıkıntı yok çünkü evdeki 4 telefon ve laptopun hepsinde bu Wi-Fi kesinti sorununu yaşıyorum. Evin içinde eskiden 5 çeken ve kabloluda aldığım 25 Mbps hızı aldığım yerlerde, şimdilerde 2-3 çekiyor ve hız çok düşük. 4 yıldır aynı modemi kullandığımdan Superonline'a sorunu iletip modem değişikliği istemeyi düşünüyorum. Hiç olmadı, aşağıda linklerini bırakacağım ürünlerden birini almayı düşünüyorum. Bu konuda bir fikri olan paylaşırsa sevinirim.

TP-LINK TL-WA854RE 300 Mbps N Kablosuz Wall Plug Kolay Fiyatı (hepsiburada.com)

Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı - Güçlendirici 300 Fiyatı (hepsiburada.com)

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Modeminiz ömrünü doldurmuş. Superonline müşteri hizmetleri ile görüşüp yeni modem istemenizi öneririm.
Wifi sinyal yakınlaştırıcılar bir işe yaramaz. Modem router işe yarayabilir ama modem almanız daha mantıklı olur.

ErenEkim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Modeminiz ömrünü doldurmuş. Superonline müşteri hizmetleri ile görüşüp yeni modem istemenizi öneririm.
Wifi sinyal yakınlaştırıcılar bir işe yaramaz. Modem router işe yarayabilir ama modem almanız daha mantıklı olur.
superonline yeni modem vermezse, almak için 150 tl civarında tenda diye bir marka var ilk defa duyuyorum. Performansı, kalitesi nasıldır bir bilginiz var mı? Yoksa hiç uğraşma 200 civarına tplink veya zyxel mi almalıyım

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
superonline yeni modem vermezse, almak için 150 tl civarında tenda diye bir marka var ilk defa duyuyorum. Performansı, kalitesi nasıldır bir bilginiz var mı? Yoksa hiç uğraşma 200 civarına tplink veya zyxel mi almalıyım
Keenetic Omni DSL modemini öneririm size.

Hollywoo

Profesör
Reaksiyon puanı
1,462
Son günlerde bende bu sorunu yaşıyorum.Hatta konu bile açmıştım.Dün gece evde wifi yoktu yani vardı ama internet ışığı yanmıyordu.Modemim eski desem max 2 yıl anca olmuştur.