Vestel'in Akıllı Telefonunu Denedik! VİDEO

kahtali02

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vestel tv aldım geçen samsung tvden bi eksiği yok hatta artısı bile vardır. Casper da vestel de gelecek adına iyi işler yapıyor 5 inç olanın fiyatı uygun olursa f/p ürünü bile olabilir. Böylece cari açık kapanır istihdam artar:)

abidn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Samsung'un Android 2.3 veya Bada modellerine benziyor.

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Tasarım hoşuma gitmedi :( piyasada tutunmaları için ucuz ama performanslı telefon sunmaları gerekiyor :D

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Aklıma RAKS geldi. Türkiyede cep telefonu üretiyorlardı. Şimdiye kadar sadece 1 kişide raks marka görebildim.

Türk markası olması sebebiyle Türkiyede hiç şans tanımıyorum. Japonyada, Amerikada satarlar Türkiyede satamazlar.

Çünkü Türk malı telefonla kimse hava atamaz. Arkadaşları dalga geçer:

- Markası ne?
- Vestel
- Nofrost mu?

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
5 inçlik olan güzele benziyor . Vestel yazıyor diye almayacak mıyız? Vestel yazması felan önemli değilde bunun satış sonrası felan var güncelleme felan yapılması lazım bunların altından kalkarlar inşallah.

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
5 inch olanın gideri var gibi benim bildiğim panel üretmiyor mu vestel ilk olarak ondan başlayabilir %60 lık kısma

memin_1461

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bana para için yapılıyor gibi geliyor. Telefonu topla üzerine vestel yaz zaten Türkiye'de satarım düşüncesiyle yapılmış bir şey değildir inşallah.

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Vestel'e biraz inanın. Dünyada National Geographic Mega Fabrikalara konu olan tek Türk şirketi.

[video=youtube;m5aYpNMwSgw]http://www.youtube.com/watch?v=m5aYpNMwSgw[/video]

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
4.3" lik modeli aynı iphone olmuş. hangi parçaların türkiyede üretildiğini merak ediyorum doğrusu. kasası pek hoşuma gitmedi. fakat türkiyede üretiliyorsa idare ederiz yeter ki birşeyler üretilsin.

fiyatın maximum 1000 tl olması gerekiyor. örneğin xaomi mi-2s oldukça benzer bir cihaz ve fiyatı $400. xaomi'nin yazılımsal üstünlüğünden bahsetmiyorum bile.

ek olarak umarım zamanla saf android sürümünü de görürüz. zira nexus serisi ülkemize oldukça geç geliyor

byserhatt

Doçent
Reaksiyon puanı
198
Tamamını üretin şu telefonun alacağız ama toplama bilgisayar gibi hepsini yurtdışından al üstüne vestel yaz ben yaptım aha de. Buna karşıyım kardeş.Para yine yabancılara gidiyor sen markadan ciro yapıyorsun.

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
Ben beğendim.

Ne tasarımını ne de işlemcisini. VESTEL olmasını beğendim. Türk markası olmasını beğendim.

Samsung'un eski telefonlarına bakın isterseniz;

http://www.gsmarena.com/samsung-phones-9.php

Onlar da yapa yapa nerelere geldi. Vestel sadece telefon değil bence Tablet işine de girmeli. En azından çinli tabletlerden iyi olmalı.

Gelelim çöp diyip eleştirenlere. Almayın kardeşim. En ağır lafları edin. Zaten yerli üretim neyimize.

Tamamını üretin diyen arkadaşım; sen bugün işlemci üretmeye kalksan yatırımın ve ar-ge nin kralını yapman lazım. O da piyasada tutulup tutulmayacağını bile bilmeden.

Madem tamamı olsun, üzerinde VESTEL OS olsun ister misin? Yemez di mi Android olsun...

Başarılar vestel'e. Umarım, o KÖTÜ SATIŞ SONRASI ünlerini silerler... Tek eksikleri bu.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
Yahu şu parçaları bir yerden topla üstüne vestel yaz sonra da satış bekle diyenler olmuş.

Apple ne yapıyor, HTC ne yapıyor, bunlar kendi fabrikalarında mı üretiyor parçaları?
Apple kendi fabrikasındamı parçaları birleştirme işlemi yapıyor?
Tutturmuşsunuz bir sağdan soldan toplama olmaz diye. Sanki devler kendisi üretiyor tüm parçalarını...
Samsung diğerlerinden farklı olarak kendisi üretiyor sadece. Ama o bile farklı marka işlemciler kullanabiliyor telefonlarında.

Vestelin parçaları alıp birleştirmesinin nesi kötü? Hem %60 ını yerli olarak üretmek gibi bir hedefleri de var.

Ozgurky

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Uygun bir fiyatla iyi bir giriş yapabilirler. Bu telefon bir başlangıç sonuçta geliştirilecektir ve özellikle Türk insanına özgü uygulamalarla zenginleştirilebilir. Ancak marka olgusu da akıllı telefon pazarında çok önemli. Vestel isminin Türkiye'deki algısı ortada, gençlere hitap edecek şekilde telefonlara özgü bir isim eklenebilir. Nokia Lumia, Samsung Galaxy gibi model isimleriyle daha iyi pazarlanabilir.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ben beğendim.

Ne tasarımını ne de işlemcisini. VESTEL olmasını beğendim. Türk markası olmasını beğendim.

Samsung'un eski telefonlarına bakın isterseniz;

http://www.gsmarena.com/samsung-phones-9.php

Onlar da yapa yapa nerelere geldi. Vestel sadece telefon değil bence Tablet işine de girmeli. En azından çinli tabletlerden iyi olmalı.

Gelelim çöp diyip eleştirenlere. Almayın kardeşim. En ağır lafları edin. Zaten yerli üretim neyimize.

Tamamını üretin diyen arkadaşım; sen bugün işlemci üretmeye kalksan yatırımın ve ar-ge nin kralını yapman lazım. O da piyasada tutulup tutulmayacağını bile bilmeden.

Madem tamamı olsun, üzerinde VESTEL OS olsun ister misin? Yemez di mi Android olsun...

Başarılar vestel'e. Umarım, o KÖTÜ SATIŞ SONRASI ünlerini silerler... Tek eksikleri bu.

Eline sağlık, içimizden geçenleri söylemişin.

Ben Vestel'in bu işi yapabileceğine dair içimdeki umudu hiç kaybetmedim. Bence Türkiyede bir kesim dışında, forumdada görüldüğü gibi çoğu kişi Vestel'i ve bu telefonu destekleyecek. Bunun yanındada Vestel'in bizleri biraz düşünmesi gerek ilk ürünlerinde çok fazla kar amaçlı bir fiyat yerine az kar, çok satış ve çok tanıtım yapmaları gerekiyor diye düşünüyorum. Zaten 20milyon hedefide az bir rakam değil bunu sağlamaları için illaki fiyat araştırması yapıp pazara hızlı bir giriş yapmak isteyeceklerdir. Mega fabrikadan bahsediyoruz, her yönüyle mega.

mehmetfurkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evet çok iddialı değil, donanımları üst düzey yazılımı son sistem olmayabilir. Yazılımla uğraşan arkadaşlar vestel'e destek verirse neden olmasın. Şahsen fiyatı uygun olduğu takdirde, ekonomik koşullarım el verdikçe alırım ve tavsiye ederim.
Vestelin bu cesaretinden ötürü tebrik ederim.

cloud27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaş bi yazıda 100 de yüz yerli üretim yazıyordu videoda ise %60 ını yerli üretim yapmak istedikleri söyleniyor anmaladım şimdi %100 yerli yoksa toplama mı ?

01xÖMERx01

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu Bence Ön Ayak Diğer Firmalarımızda Vestel Sayesinde Akıllı Telefon Üretirler Örneğin Arçelik :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
millet 4k ekran yapıyor, bizimkiler geriden geliyor. hangi model telefonlarla yarışacak bu modeller.