Varsayılan Tarayıcı Yapma.

Bu konuyu okuyanlar

Bruhh_AEm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Merhaba, Opera GX kullanıcısıyım asıl tarayıcımı Opera GX yapamıyorum. Arama çubuğuna Opera GX yazınca çıkmıyor. Windows 10 Home kullanıyorum. Yardım edermisinizz

Son düzenleme:
S

SDN Anonim 320986

SDN Okuru
1-Denetim masasına girerek , varsayılan programlar özelliğini açıp, menüden ilk seçenek üzerinden varsayılan programlar'dan tarayıcınızı varsayılan yaparak çözüm elde edebilirsiniz.
2- Arama çubuğundan çıkmıyorsa eğer, windows search / arama özelliği deaktif olmuş olabilir. windows hizmetler'den windows arama özelliğine bakın aktif olmayabilir. değilse eğer , aktif edip başlatın bazen bir şekilde kapanmış olabilir veya bir uygulama tetiklemişte olabilir kapanmasına.
3- > Olarak da , OpenGX uygulamasını windows program ekle kaldır yerine, HiBit uygulamasını kullanarak sistemden tamamen kaldırarak kalıntısız ve iz bırakmadan , tekrar'dan OperaGX'i yükleyerek sorunun çözüleceği kanaatindeyim.
Hibit uygulaması için kaynak: Hakkında? : Hibit uygulaması programları hiç kurulmamış gibi sistemden tamamen kaldırır iz bırakmaz. Bu bakımdan da , yaşanılan bu gibi durumlar programların artık,iz ve sorun log dosyalarından kaynaklı olarak bir ihtimal sistemlerde bahsi geçen sorunlar gibi durumlara mahal verebilirler. Bu tüm uygulamalar için geçerli bir durumdur.

İyi Forumlar | Saygılarımla. :)

Berat Walsh

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Merhabalar öncelikle.
Cihazınızın klavyesinde aynı anda Windows ve R tuşuna basarak "Çalıştır" adlı uygulamayı açın.
Açılan menüye "opera" yazın. Opera GX açılacaktır.
Opera GX'in üst kısmında varsayılan tarayıcı yap seçeneği çıkacaktır. Oradan ayarlayabilirsiniz.