Türkiye'de ilk! Yeni HP Omen 15 2020 kutu açılışı

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Hayırlı olsun. Omen 15'in macun değişim işlemi inşallah kolaydır. Dell de değiştirmek epey uğraştırıcı da 7567 veya 7577 serisinde. :)
Dell'e göre daha kolay kesinlikle.

Bellek miktarı ne kadar? Samsung 1TB SSD'nin yanına NVMe M.2 SSD takviyesi yapmayı düşünüyor musun? :)
Yeni cihazın hayırlı olsun @Görkem Say güle güle kullanman dileğiyle.
2x8 GB 3200 MHz Samsung bellekler var hocam. Ek olarak 500 GB daha Samsung Evo Plus takviyesi yaptım bugün. Kurulumu da tamamladım.

1597162603241.jpg

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Hayırlı olsun kardeşim. Bende yakın zamanda sistemi değiştireceğim. Masaüstü mü yoksa dizüstümü alsam diye düşünüyorum. Büyük ihtimal dizüstü alırım. Hatta sen bundan memnun kalırsan bunuda alabilirim. Cihaz tasarım olarak harika görünüyor. Klavye durumu nasıl rahat mı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Hayırlı olsun kardeşim. Bende yakın zamanda sistemi değiştireceğim. Masaüstü mü yoksa dizüstümü alsam diye düşünüyorum. Büyük ihtimal dizüstü alırım. Hatta sen bundan memnun kalırsan bunuda alabilirim. Cihaz tasarım olarak harika görünüyor. Klavye durumu nasıl rahat mı?
Teşekkürler abi :) Numpad kısmının olmaması seni rahatsız etmeyecek ise harika diyebilirim abi. Tuşlar küçük değil. Ek olarak dip dibe de değiller aralarında boşluk var yani. Bu sayede güzel ve rahat bir yazma deneyimi sağlıyor. İç taraftaki kasa da metal olduğu için klavye ile birlikte iyi bir hissiyat veriyor. Tuşların basma hissiyatı da iyi. 4 bölgeli RGB aydınlatma da mevcut zaten. Eğer 11-12K arası bir ürün arıyorsan kesinlikle tavsiye ederim. Üstelik çerçeveler sebebiyle 15.6" ekranı yaklaşık 14" kasaya sığdırmışlar.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Bu kadar para veripte laptop almak ne biliyim pek akıl işi değil bana göre. Isınması ayrı dert zaten bu laptopların. Hiç yeni bir teknoloji ile geliştirmediler yıllardır aynı ekstra olarak bir fan daha koyup göz boyuyorlar. Bu yaz aylarında cayır cayır yanar o laptop.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bu kadar para veripte laptop almak ne biliyim pek akıl işi değil bana göre. Isınması ayrı dert zaten bu laptopların. Hiç yeni bir teknoloji ile geliştirmediler yıllardır aynı ekstra olarak bir fan daha koyup göz boyuyorlar. Bu yaz aylarında cayır cayır yanar o laptop.
5000'e çöp mü alsaydı?
Asıl iz kafayı yemişsiniz. Fiyatlar niye böyle demek yerine bunlar akıl işi değil diyorsunuz.

Reaksiyon puanı
6,381
Dediğiniz sadece komik.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Üniversite öğrencisi olduğum için sık sık yanımda taşımam gerekiyor. Yıl içerisinde en az 4 ay da aile evinde geçiriyorum zaten. Bu sebeple kasa ne kadar güçlü olursa olsun, yanımda tasiyamadiktan sonra pek bir anlamı yok benim için. Laptoplarda artık önemli olan ısınma değil, o ısıda darboğaz yemeden uzun süre çalışabilmek önemli. He evdeysem harici klavyem, monitörüm var zaten.

Hayırlı olsun da 80 derece bana fazla geldi benim asus rog 50-60 arası ama sistem özellikleri güzel rgb varmı merak ettim, ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kafaya takmayın onu boş konuşması meşhurdur
50-60 yük altında mı? Sistem özellikleri nedir?

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Üniversite öğrencisi olduğum için sık sık yanımda taşımam gerekiyor. Yıl içerisinde en az 4 ay da aile evinde geçiriyorum zaten. Bu sebeple kasa ne kadar güçlü olursa olsun, yanımda tasiyamadiktan sonra pek bir anlamı yok benim için. Laptoplarda artık önemli olan ısınma değil, o ısıda darboğaz yemeden uzun süre çalışabilmek önemli. He evdeysem harici klavyem, monitörüm var zaten.

50-60 yük altında mı? Sistem özellikleri nedir?
sıcaklık 51 derece falan sistem özellikleri sizin 1 tık altı gtx 1660 ti var i5-9300h işlemci

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Yük altında mı yoksa boşta mı işte :D Yük altında o değerler imkansız da.
Yok hocam oyundayken yarın sabah ss atabilirim isterseniz 58 üstüne çıktığını görmedim turbo da çalıştırıyorum fanları soğutması dehşet ? bir şey asus rog serisinin
Laptop bu ramim 16 benim ekstradan

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Yok hocam oyundayken yarın sabah ss atabilirim isterseniz 58 üstüne çıktığını görmedim turbo da çalıştırıyorum fanları soğutması dehşet ? bir şey asus rog serisinin
Boşta kaç derece? Ben ilk defa yük altında o değerleri gördüm çünkü bir dizüstü bilgisayarda. Baktığın program yanlış bilgi veriyor olmasın. Benim AC Odyssey oynarken değerler böyle ki gayet iyi sayılır bu donanım için.

1.png

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Hayırlı olsun da 80 derece bana fazla geldi benim asus rog 50-60 arası ama sistem özellikleri güzel rgb varmı merak ettim, ?

Kafaya takmayın onu boş konuşması meşhurdur

Ne kadar tanıyorsun beni de boş konuşması meşhurdur diyorsun kardeşim? Benim seninle bir diyaloğum falan var mı önce onu bir söyle bana.

Dediğiniz sadece komik.

Ne alaka fikrimi belirttim sadece.

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
Yok hocam oyundayken yarın sabah ss atabilirim isterseniz 58 üstüne çıktığını görmedim turbo da çalıştırıyorum fanları soğutması dehşet [emoji2962] bir şey asus rog serisinin
Bir arkadaşımda da bundan var, işlemciyi yoran oyunlarda 85 lere çıkıyor (onun da ram 16 olan versiyonu) siz ne oynursunuz ki? Dead Cells gibi piksel grafikli oyunlar oynuyorsanız tabi geçmez 58'i.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Boşta kaç derece? Ben ilk defa yük altında o değerleri gördüm çünkü bir dizüstü bilgisayarda. Baktığın program yanlış bilgi veriyor olmasın. Benim AC Odyssey oynarken değerler böyle ki gayet iyi sayılır bu donanım için.

Ekli dosyayı görüntüle 112108
boşta 47 derece cs de 55 derece gta 5 61 derece (gpu)
boşta 47 derece cs 53 derece gta 58 derece (cpu)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
boşta 47 derece cs de 55 derece gta 5 61 derece (gpu)
boşta 47 derece cs 53 derece gta 58 derece (cpu)
Boşta ile yük altındaki değerler arasında o kadar az fark etmesi pek mümkün değil. 9300H de hiç ısınmayan bir işlemci değil çünkü. Bence farklı bir program ile bak. Boş değerler gayet iyi.

_MusTy_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,308
Boşta ile yük altındaki değerler arasında o kadar az fark etmesi pek mümkün değil. 9300H de hiç ısınmayan bir işlemci değil çünkü. Bence farklı bir program ile bak. Boş değerler gayet iyi.
yok asusun kendi programı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
yok asusun kendi programı
Forumda bir arkadaşın daha bu laptoptan vardı. Onun 80 üstü derecelere çıkıyordu işlemcisi. MSI Afterburner ile falan bir kontrol et derim. Sıcaklığın yük altında o kadar olması için, boşta 30 derecede falan çalışması gerekir bilgisayarın.

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Sağolun hocam

Hocam siz linkini atarmısınız stoka gelince sipariş edebilirim.Rica etsem
Satıcı GPN teknoloji. Gittigidiyor'da en uyguna satıyordu.

HalukSonmez

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
@Mustyyy Hocam Afterburner ile kontrol edin sıcaklıkları. Hiç normal değil değerler.

Mert0 hocamda da bundan vardı ve dediğiniz derecelerde değil.

Kaetenay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selam. Öncelikle hayırlı olsun. Ben de bu bilgisayarın i5 10300h işlemcili versiyonunu almak istiyorum. i5 10300h ile RTX 2060 ekran kartı uyumlu bir şekilde çalışır mı acaba? Yoksa bütçem dahilinde(10000-10500₺) başka bilgisayarlara yönelmem (Monster gibi) daha mı doğru olur?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,981
Selam. Öncelikle hayırlı olsun. Ben de bu bilgisayarın i5 10300h işlemcili versiyonunu almak istiyorum. i5 10300h ile RTX 2060 ekran kartı uyumlu bir şekilde çalışır mı acaba? Yoksa bütçem dahilinde(10000-10500₺) başka bilgisayarlara yönelmem (Monster gibi) daha mı doğru olur?
Uyumlu çalışır sıkıntı olmaz. Monster ile aradaki farkları söyleyeyim, siz ona göre değerlendirin. HP'nin ekranı, kasası, klavyesi ve soğutması daha iyi. Monster'da ise i7 işlemci var. i7 ve i5 arasındaki fark eskisi kadar küçük değil. Sonuçta arada iki çekirdek ve 4 izlek fark mevcut. i5-10300H'de performanslı bir işlemci elbette ancak yayın yapacaksanız, render alacaksanız 6 çekirdeğin avantajını görürsünüz.