Laptop Türkiye'de ilk! Yeni HP Omen 15 2020 kutu açılışı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Murat Burç

Guru
Yasaklı
Hayırlı olsun. Dell 7567 duruyor mu kaça sattın?

Valla 7567 ile sürünüyoruz. Bu fiyatlarla kokusunu bile alamam iyi laptopların. En az daha 3 sene bende. İnşallah bozulmaz valla bozulursa bittiğimin resmidir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim :) Bende de Mac planı vardı bir ara ama macOS tarafında ekipmanlar için yazılım desteği çok sınırlı. Birde arada da olsa oyun oynayan birisiyim. O yüzden uzunca bir süre olmak kaydıyla erteledim Mac planını :D
Düşüncesi bile bana bir fenalık getirdi.
macosda yazılım namına birşey yok.
Var diyen kendini kandırıyor. Proteous bile yok

Görkem Say

In the middle of the night...
Yönetici
Super Moderator
Editor

Valla 7567 ile sürünüyoruz. Bu fiyatlarla kokusunu bile alamam iyi laptopların. En az daha 3 sene bende. İnşallah bozulmaz valla bozulursa bittiğimin resmidir.
Teşekkür ederim Murat :) 5K'ya sattım emektarı. Benimkinin içerisinde XPG SX8200 512GB SSD'de vardı ek olarak. Yine de biraz uyguna verdim yakın arkadaşım olduğu için. Yoksa SSD sayesinde biraz daha fazlaya satabilirdim gibi.

Murat Burç

Guru
Yasaklı
Teşekkür ederim Murat :) 5K'ya sattım emektarı. Benimkinin içerisinde XPG SX8200 512GB SSD'de vardı ek olarak. Yine de biraz uyguna verdim yakın arkadaşım olduğu için. Yoksa SSD sayesinde biraz daha fazlaya satabilirdim gibi.
Hayret ediyorum 3.5 senelik bilgisayarı almak cesaret ister. Alan da hayrını görsün de senin başını ağrıtmasın. Arkadaşın daha kolay ulaşır zaten.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Hayret ediyorum 3.5 senelik bilgisayarı almak cesaret ister. Alan da hayrını görsün de senin başını ağrıtmasın. Arkadaşın daha kolay ulaşır zaten.
3.5 senelik ama gözüm gibi baktım. Dışarıdan bilmeyen birisi gelse baksa sıfır zanneder o derece. Zaten yüzde 60 harici klavye ile kullandım. Kasayla bile çok temasım olmadı. Dediğin gibi arkadaşım zaten bir şey olursa halletmeye çalışırım tabi.

NxeS

Asistan

Mesaj otomatik birleştirildi:

Düşüncesi bile bana bir fenalık getirdi.
macosda yazılım namına birşey yok.
Var diyen kendini kandırıyor. Proteous bile yok
10 yıldır aspire 5742g kullanıyorum. Bana mısın demiyor. Ağır işlemler yaparken sadece işlemcim yetmiyor orası ayrı fakat bizimkisi bozulmuyorsa sizin bilgisayar uzun süre gider herhalde.

Murat Burç

Guru
Yasaklı
3.5 senelik ama gözüm gibi baktım. Dışarıdan bilmeyen birisi gelse baksa sıfır zanneder o derece. Zaten yüzde 60 harici klavye ile kullandım. Kasayla bile çok temasım olmadı. Dediğin gibi arkadaşım zaten bir şey olursa halletmeye çalışırım tabi.
Ben termal macun yenilerken kasayı çatlattım. Anakarrttaki 3 vidanın birini garanti birini ben kaybettim. :D :D

Ama ekranda ekran koruyucu var unutmayalım. :D

Vidaların bazıları yalama oldu unutmayalım onu.

thelordof

Asistan
Hayırlı olsun. Omen 15'in macun değişim işlemi inşallah kolaydır. Dell de değiştirmek epey uğraştırıcı da 7567 veya 7577 serisinde. :)

Murat Burç

Guru
Yasaklı
Seninki gazi olmuş artık :D
Valla tazı gibi çalışıyor. Satarsam sattığım adamın gözü önünde termal macun değiştirip vericem. Öbür türlü içim rahat etmez herşeyini göstermem lazım.

Kaldı ki satsam üstüne koyup birşey alabilir miyim şüpheli. Zaten olsa ryzenli alırım onlarda yok gibi birşy piyasada.

Hedefimde iPad Pro var 5 sene sonra alıcam inşallah.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Hayırlı olsun. Omen 15'in macun değişim işlemi inşallah kolaydır. Dell de değiştirmek epey uğraştırıcı da 7567 veya 7577 serisinde. :)
Dell'e göre daha kolay kesinlikle.

Bellek miktarı ne kadar? Samsung 1TB SSD'nin yanına NVMe M.2 SSD takviyesi yapmayı düşünüyor musun? :)
Yeni cihazın hayırlı olsun @Görkem Say güle güle kullanman dileğiyle.
2x8 GB 3200 MHz Samsung bellekler var hocam. Ek olarak 500 GB daha Samsung Evo Plus takviyesi yaptım bugün. Kurulumu da tamamladım.

1597162603241.jpg

Samet UCA

Profesör
Hayırlı olsun kardeşim. Bende yakın zamanda sistemi değiştireceğim. Masaüstü mü yoksa dizüstümü alsam diye düşünüyorum. Büyük ihtimal dizüstü alırım. Hatta sen bundan memnun kalırsan bunuda alabilirim. Cihaz tasarım olarak harika görünüyor. Klavye durumu nasıl rahat mı?

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Hayırlı olsun kardeşim. Bende yakın zamanda sistemi değiştireceğim. Masaüstü mü yoksa dizüstümü alsam diye düşünüyorum. Büyük ihtimal dizüstü alırım. Hatta sen bundan memnun kalırsan bunuda alabilirim. Cihaz tasarım olarak harika görünüyor. Klavye durumu nasıl rahat mı?
Teşekkürler abi :) Numpad kısmının olmaması seni rahatsız etmeyecek ise harika diyebilirim abi. Tuşlar küçük değil. Ek olarak dip dibe de değiller aralarında boşluk var yani. Bu sayede güzel ve rahat bir yazma deneyimi sağlıyor. İç taraftaki kasa da metal olduğu için klavye ile birlikte iyi bir hissiyat veriyor. Tuşların basma hissiyatı da iyi. 4 bölgeli RGB aydınlatma da mevcut zaten. Eğer 11-12K arası bir ürün arıyorsan kesinlikle tavsiye ederim. Üstelik çerçeveler sebebiyle 15.6" ekranı yaklaşık 14" kasaya sığdırmışlar.

KimBuGamzeli

Profesör
Bu kadar para veripte laptop almak ne biliyim pek akıl işi değil bana göre. Isınması ayrı dert zaten bu laptopların. Hiç yeni bir teknoloji ile geliştirmediler yıllardır aynı ekstra olarak bir fan daha koyup göz boyuyorlar. Bu yaz aylarında cayır cayır yanar o laptop.

Son mesajlar