Sony xperia z resmi güncelleme 4.2.2 başladi

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
resmi tr romuda internete düşmüş artık beklemek istemeyenler onada bakabilir.

St. Benoit

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Güncelleme temiz bana göre. Kilit ekrana widget eklenmiş, NFC güvenlik kontrolü eklenmiş ayarlara falan filan, ama ağırlık yok akıcılık güzel gayet.

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Az önce bende güncellemeyi yaptım,yavaşlama görmedim,gayet güzel,sorun yok arkadaşlar..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Güncellemeyi otomatik alan varmı. Yani bilgisayar üzerinden değilde telefon üzerinden.

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
temple run 2 oyun kontrollerinde biraz takılma var gibi pil gücü %50 iyileştirme olmuş ilk izlenimlerim bunlar ayrıntıları aktaracağım

r.yagmur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gençler hala bana gelmedi güncelleme başka nasıl yapabilirim?
yoksa beklemeye devam mı edeyim ?

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
hocam iyi söylersinde ben pek o işlere alışkan d3eğilim....sevmiyorumda. birde c6603 modeli içindir. benim tel c6602 modeli . ilgine teşekkürler

sen bilirsin hocam ben telefonumu gold dan almıştım bir türlü güncelleme gelmiyordu TR romunu yüklemiştim şimdide pc comp ile 4.2.2 yaptım.

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
sen bilirsin hocam ben telefonumu gold dan almıştım bir türlü güncelleme gelmiyordu TR romunu yüklemiştim şimdide pc comp ile 4.2.2 yaptım.
eyvallah kardeşim. ben öyle seylerden korkuyorum. kötü şöhretim var o konularda.

jack bauer

Profesör
Reaksiyon puanı
1
eyvallah kardeşim. ben öyle seylerden korkuyorum. kötü şöhretim var o konularda.

kardeş bende korkuyodum halada korkuyorum esasında bir gün telefon elimde kalcak diye sırf bu sıralar kurcalamasam diye ip5 niye almadım diyorum :D

kadir ion

Asistan
Reaksiyon puanı
8
güncelleme gelecek sırasıyla herkese (nokta)

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Hadi hayırlı olsun gece güncelleme geldi, telefondan uyarı geldi güncelleme olduğunu bildirdi 155MB boyutunda Wi-Fi ile indirdim, şarjın %50 olmasını istedi, gece şarja taktım sabah kalktığımda full idi 10dk sürdü güncellemesi. Yeniden açıldığında eski yedeklerin çalışmayacağını yeniden yedek almamı önerdi SD karta yedek aldım o da 16 dk sürdü (full yedek aldırdığım için).

Not : Cihaz Sony EurAsia garantili (HizliAl sitesinden alındı)

cagridata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim telefonda dün aldı güncellemeyi yüklendiği gün bi kere kapandı telefon kendi kendine ama bi daha tekrarlamadı aynı hatayı sorun yaşayan başka kimse varmı ... ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar güncellemeyi yapmış biri olarak aşırı memnuniyetsizlik var bende nedeni ise;
1- mesajlarda "gönder" yazısı son r harfi bir karakter aşağıda kalmış uyuz ediyor.
2- ekran görüntüsü alamıyorum kilit tuşuna basılı tuttuğumda seçenek kaldırılmış
3- albümde gezerken takılmalar oluyor.
4- Takvimim resetlendi ayarlarım kayboldu
Eski sürümlerin hiçbirinde bu tarz sorunlarım olmamıştı. hatta bir önceki sürüme geri dönmeyi düşünüyorum. Nasıl dönebileceğim hakkında yardım edebilerseniz çok sevinirim

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Gördüğüm güncelleme gayet iyi elimdeki cihaz daha düzgün çalışıyor. Şu ekran görüntüsü hikayesini kaç kez yazdım bilmiyorum. Açma kapama ve ses kısma tuşuna birlikte balısılı tutun. Takvim rehber vs google otomatik yedekliyor. İlk senkronizede geri gelmesi gerekir.

Oyunlarda falan hissedilir performans artışı var cihazda eklenen yeni özelliklerde cabası daha nasıl olması gerekiyordu bilmiyorum. :)

azen63

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Gördüğüm güncelleme gayet iyi elimdeki cihaz daha düzgün çalışıyor. Şu ekran görüntüsü hikayesini kaç kez yazdım bilmiyorum. Açma kapama ve ses kısma tuşuna birlikte balısılı tutun. Takvim rehber vs google otomatik yedekliyor. İlk senkronizede geri gelmesi gerekir.

Oyunlarda falan hissedilir performans artışı var cihazda eklenen yeni özelliklerde cabası daha nasıl olması gerekiyordu bilmiyorum. :)
şansım ne kadar berbat yahu... hala beklemedeyim...:)

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Gelir gelir gelmezse flash tool ile yaparsınız. :)

ibram_e

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki arkadasım sen golddan aldığında telefonunda c6602 romu mu vardı?c6602 modelin üzerine c6603 romu yüklenebilir mi?
Bu dediğimi yapabilen arkadaş var mı?

balza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eski sürümde müzik açıkken ve ekran kapalıyken kapama tuşuna bastığımda ekranda media player widget i vardı bu yeni sürümde ekranı müzik açıkken açayım dedim ekran titremeye başladı sapıttı anlayacağınız bunu deneyen varmı sizlerde bir deneyin tek bende mi var bu sorun yanıtlarınızı bekliyorum

lpsln

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar güncellemeyi yapmış biri olarak aşırı memnuniyetsizlik var bende nedeni ise;
1- mesajlarda "gönder" yazısı son r harfi bir karakter aşağıda kalmış uyuz ediyor.
2- ekran görüntüsü alamıyorum kilit tuşuna basılı tuttuğumda seçenek kaldırılmış
3- albümde gezerken takılmalar oluyor.
4- Takvimim resetlendi ayarlarım kayboldu
Eski sürümlerin hiçbirinde bu tarz sorunlarım olmamıştı. hatta bir önceki sürüme geri dönmeyi düşünüyorum. Nasıl dönebileceğim hakkında yardım edebilerseniz çok sevinirim

değerli xperia z kullanan kader arkadaşım,yazına baya güldüm,Allah'ta seni güldürsün,ne oldu ki ''r'' tuşu bi alt satırda çıkıyorsa,sanki herşeyimiz dört dörtlük onu mu kafana taktın,alemsiniz..

Sagittae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
eski sürümde müzik açıkken ve ekran kapalıyken kapama tuşuna bastığımda ekranda media player widget i vardı bu yeni sürümde ekranı müzik açıkken açayım dedim ekran titremeye başladı sapıttı anlayacağınız bunu deneyen varmı sizlerde bir deneyin tek bende mi var bu sorun yanıtlarınızı bekliyorum

Seninkinde bir sorun var sanırım. Bende müzik sürekli açıktır günde belki 100 defa senin yaptığını yapıyorum bir sorun yok.

balza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Seninkinde bir sorun var sanırım. Bende müzik sürekli açıktır günde belki 100 defa senin yaptığını yapıyorum bir sorun yok.

ne yapmam gerek ki çok büyük bir sorun değil benim için ama neden olsun ki onu anlamadım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sanırım bu giriş ekranında bi sıkıntı var yeni yapmışlar widget koyabiliyorsun acaba dedim benim ondan mı koymam mı gerekiyor o widget da yok nasıl çözebiliriz bunu

ibram_e

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
c6602 modeline 4.2.2 güncellemesi gelen varmı?
yada c6603 4.2.2 romunu yükleyebilen varmı?

Sagittae

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ne yapmam gerek ki çok büyük bir sorun değil benim için ama neden olsun ki onu anlamadım

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sanırım bu giriş ekranında bi sıkıntı var yeni yapmışlar widget koyabiliyorsun acaba dedim benim ondan mı koymam mı gerekiyor o widget da yok nasıl çözebiliriz bunu
Önce temanı değiştirip bir kontrol et. Benim de temamda sıkıntı olmuştu değiştirince kendine geldi. Herhangi bir tema seç ve dene. Sorun devam ederse fabrika ayarlarına dönmen gerekir. Önceki mesajlarımda belirtmiştim. Güncelleme yaptığım ilk gün aşırı donmalar ve sorunlar vardı. Fabrika ayarlarına dönünce herşey normale döndü ve şu an çok memnunum. Fabrika ayarlarına dönünce telefondaki her şeyin silineceğini unutma. Her şeyi bilgisayarına yedekle.