Sony Xperia Honami( Z1 ) Özellikler Sorunlar ve Çözümler Genel Başlık

alig_6

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Tamamdır çaktım mevzuyu ;) Da nasıl olcak anlamadım . Fotoları gizle derdim root lazım . Wifi a bağlıyken indir seçeneğini kaldırdın dimi ? :)

Tüm hepsini kaldırdım ama foto gelince indirmek zorunda bırakıyor beni. İndirince de albüme atıyor :/

buraksen01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar z1 in jelatin i çıkınca sony yazısı gidiyor bunun sony logolu orjinal jelatin ini nerde bulabilirim ?

Mağaza önerileri söylemeyin adana da gezmedik mağaza kalmadı optimum , media , teknosa vs. gezdin yetmedi en azından çizilemsinini önlemek için ara satıcılardan jelatin aradım boyutlarına uygun ama bulamadım.Kılıf desen o telefonun özelliği kılıfsız kullanmaktır.Hiç bişe yok arka kapakta çizik var biraz büyük tırnağımla gezdirince üstünde ses geliyor cam çatlamış olabilir mi acaba ? Birde ekranda ufak bi çizik var ama o jelatinde o yüzden jelatin i çıkartamıyorum.

Yardım edin :D

cm0091

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler ben iphone 5 kullaniyorum fakat z1 almayi dusunuyordum kiii gecen aksam bir musterimin Z1 i ile musterime fotograf cekerken gece modunun cok kotu oldugunu hissettim kamerasi da anlatildigi gibi degildi sanki..bir malumati olan var mi bu konuda

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Beyler ben iphone 5 kullaniyorum fakat z1 almayi dusunuyordum kiii gecen aksam bir musterimin Z1 i ile musterime fotograf cekerken gece modunun cok kotu oldugunu hissettim kamerasi da anlatildigi gibi degildi sanki..bir malumati olan var mi bu konuda

Sony, sonradan kamera guncellemesi yayınladı. Güncelleme ile noise sorunu duzeltildi.

cnkefe2013

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar slm,köpeğim z1 in miro usb kapağını yedi,nasıl temin ederim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Z1 i sökmek dert,servise versem bir ayda gelmez,bilgisi olan var mı

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
kullanıcı kulubü var mı bu telefon için?

bir de;

teli root eden var mı?

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Z1 e bütçesi yetenler kesinlikle onu almalı ama bütçeniz Z1 e yetmiyorsa G2 çok iyi bir tercih olacaktır.

cm0091

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranda selale dalgalanmasi sorunu gordum ilk defa boyle bir telefonda gorunce cok sasirdim ve beni cok soguttu bu durum ile karsilasanlar oldu mu?

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=299863]cm0091[/MENTION]
Şelale dalgalanması derken?

cm0091

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hafif Ekrana bastirinca veya kenarlari hafif oynatinca ekran olusan murekkeplesme..dalgalanma

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
Ekrana bastırma olayı nedir arkadaş biri sizin göğsünüze tekme atsa yada kolunuzu burksa sizden nasıl bir tepki çıkar merak ediyorum.

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar z1 in jelatin i çıkınca sony yazısı gidiyor bunun sony logolu orjinal jelatin ini nerde bulabilirim ?

Mağaza önerileri söylemeyin adana da gezmedik mağaza kalmadı optimum , media , teknosa vs. gezdin yetmedi en azından çizilemsinini önlemek için ara satıcılardan jelatin aradım boyutlarına uygun ama bulamadım.Kılıf desen o telefonun özelliği kılıfsız kullanmaktır.Hiç bişe yok arka kapakta çizik var biraz büyük tırnağımla gezdirince üstünde ses geliyor cam çatlamış olabilir mi acaba ? Birde ekranda ufak bi çizik var ama o jelatinde o yüzden jelatin i çıkartamıyorum.

Yardım edin :D

Siz nokia 1100 kullanin hocam size bu kafayla fazla bir cihaz o

Yok jelatin cizildi aman bilmem ne yok
Tirnak gzdirdim ses cikti.

Gundelik elektronik bir cihaz zanla cizilirde deforme olur
Su tlfonlara evlat muamelesi yapmayi birakin artik.
Sadece kullanin.
Emin olun evlat
Muamelesi yaptiginiz zamandan daha
Verimli kullanacaksiniz.

Guzelim ekranlara jelatin koyup buyun kalitesini dokunmatik verimi yok ediyorsunuz.
Adma o dokunmatige o cama sen ustune jelatin koyup korelt diye koymadi
Sen tlfonu iyi hisset sana iyi tepki versin diye yapti.

Cizikler ekrandaki kagitlarda daha fazla olur.
Orjinal ekran cami cizdiginiz o koruyucu kagitlara gore 10 kat daha dayanikli ve cizilmezdir. Silin artik kafanizdaki su olguyu...

cm0091

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] kardesim tabiki ekrana ikide bir yuklenip bastirmayacagiz fakat bu ekranin genelinde var ayni seyi iphoneda denedim basinctan etkilenmedi..ama z1 de az bir basincta murekkep yayilmasi oluyor bu da gozume batti sorayim dedim sizde de oldu mu diye?? Sinirlenecek birsey yok sonuc itibari ile SONY e avukatlik yapmiyoruz muhabbetediyoruz

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Ekrana amuda kalkıp yandan bakınca net gozukmuyor olayına alıstıkta bastırınca bozuluyor sorununu ılk defa duyuyorum:) normal kullansanız hıc sorum kalmayacak aslında. Zorla sorun arıyorsunuz aletlerde sankı. Ortadan bükunce kırılıyor sorununu beklıyorum ben:)

cm0091

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eyvallah beyler siz haklisiniz ben susuyorum..burda her konuda bir dalga gecme muhabbeti var

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
[MENTION=299863]cm0091[/MENTION] kızma yada sinirlenme yok deneyin ama olayın manasızlığına dikkat çekmek istemiştim.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Dalga gecılmıycek gıbı degıl kı adamım:) yanı bu kadar alınacak bır durumda yok aslında.

mokoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
z1 ekran görüntüsü sanki daha mat bir görüntü gibi geldi bana, telefonu kullanan arkadaşlar bu konu hakkında bir yorum yapabilir mi acaba ? bir de hoparlörden kısmen daha kısık gibi geliyor sanki ses, bu konu hakkında da görüşlerinizi bildirebilirseniz çok memnum olurum :)

Reaksiyon puanı
16,118
ch@t527'yi kızıp bir kaç kez duvara attım kırılmadı madur oldum bu yüzden ey samsung daha kolay kırılan teller yap!

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Dostum senın bu ch@t527 muabbetın cidden bıktırdı, ne tarz bı sorunun var anlamadım

Reaksiyon puanı
16,118
ekrana basınca mürekep akıtıyor onu yazana...
benimkide yapıyr çok basınca çek parmağını diyor...

mokoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hoparlörden ses az geliyor demişsiniz,peki kulaklıkla herhangi birşey dinlerken bir sorun oluşmuyor değil mi ?

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Bende Xperiz Z var. Bi arkadaşımla anlaşabilirsek 1400 - 15000 civarı satıp Z1 almayı düşünüyorum. Ne dersiniz ? Satmalımıyım ? Z1 almalımıyım ? =)

Netkolix

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar. Bende Xperiz Z var. Bi arkadaşımla anlaşabilirsek 1400 - 15000 civarı satıp Z1 almayı düşünüyorum. Ne dersiniz ? Satmalımıyım ? Z1 almalımıyım ? =)

takasmi yapicaksiniz telefonlari arkadasla analasabilirsek demissin? Z1 compact dusunebilirsin

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
takas değil. Kendi telefonumu (Z) satıp yerine Z1 almayı düşünüyorum.Satış fiyatım 1400-1500 civarı olacak kısmetse. Bu şekilde uygun bir satış yapmış olurmuyum ? Turkcell'den almıştım.

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
346
takas değil. Kendi telefonumu (Z) satıp yerine Z1 almayı düşünüyorum.Satış fiyatım 1400-1500 civarı olacak kısmetse. Bu şekilde uygun bir satış yapmış olurmuyum ? Turkcell'den almıştım.
Z1 ithalat garantili ve limango gibi yerlerde filan 1600 liraya satılıyor. o fiyata z'yi satamazsınız. z sıfır fiyatı zaten ne kadar ki de ikinici eli o fiyata alsınlar.

snowdrop

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1300 tl verdi zaten. internetten alışveriş yapmak istemiyor. Bendekini almak istiyordu ama Migrostan almış 1400 tl'ye =) . Bildiğiniz gibi bazı Z'ler su alıyor, bendeki defalarca suya girdi çıktı çok şükür su almadı. Konu benim açımdan kapanmış oldu =)