SDN Forum Moderatör Başvurusu Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Neyse bu konuyu bırakıyorum.. mod olacak arkadaşlara başarı dilerim..

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Gönüllükten ziyade aslında bu bir ücretsiz iş. Ben yıllık olarak her yetkiliye birer güzelinden ödül verilmeli olarak düşünüyorum.
Katılıyorum. Mod olmak şahsen gönül işi ama bu forumun sahibi ben olsaydım modların, yöneticilerin,içerikte sorumlu olan ekiplerin ve geliştiricilerin moralini yükseltmek için ara sıra onları ödüllendirirdim.

Onurlu üyelere de son bir teşekkür olarak onlara rütbe kısmında (küfür,hakaret vs olmadığı sürece) istediğini yazabilme yetkisini verirdim.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Katılıyorum. Mod olmak şahsen gönül işi ama bu forumun sahibi ben olsaydım modların, yöneticilerin,içerikte sorumlu olan ekiplerin ve geliştiricilerin moralini yükseltmek için ara sıra onları ödüllendirirdim.
Ben esas forumun mobil/bilgisayar kategorilerden daha başka konuları ele almasını isterim.
Sonuç olarak vaktimizi pozitif bir biçimde harcıyoruz ve SDN bu konuda cömert davranmayı esirgememeli.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Adaylara berber çırağı muamelesi yapmayın. Hepimiz klavye önünde oturan farklı insanlarız. Ast/ üst muamelesi yok. Büyüğe abi, küçüğe kardeş deriz ama ezmeyiz. Geleceklere şimdiden hoş geldiniz diyorum. Yönetimin gördüğünüz yüzü forumda, görmediğiniz daha çok şey var. :)

Reaksiyon puanı
6,425
Ben talip olmayı düşünmem bile o kadar saatlerce oturcan internetin basında ücret almican.. hem üyelerin kahrını çek hemde şikayet oldummu adminlerden fırça yicen ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu iş yaş anca çoluk çocuk talip olur bide forumu sevenler . Ama oda bir yere kadar yapar..
İşte bu sorunlardan dolayı ben olmam foruma çok az giriyorum hatta girmiyorum bile.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ahaha :D Yeni olmanın kötü yanı.

Yani SDN’de çeşitli sayıda bölüm var diye biliyorum. İstenen bölüm yoksa olsa olsa konu dışı bölümü var. Aynı zamanda bir bölüm istenirse yöneticilere önerebiliriz :)

Şahsen forum gayet çeşitli ama (yanlış hatırlamıyorsam) SDN’nin kökeni teknolojik cihazlar. Bundan dolayı (bence) onlarla alakalı konuları daha çok görmemiz normal.
Başka konular var ama o kategorilerin uzmanları yok. :)
Örneğin foruma otomobiller konusunda uzman bir üye gelse bugüne kadar alıp sattığı araçlar hakkında deneyimlerini paylaşsa bir kaç teknik soru cevaplasa bile forum için bir kar oluyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Başka konular ama o kategorilerin uzmanları yok. :)
Örneğin foruma otomobiller konusunda uzman bir üye gelse bugüne kadar alıp sattığı araçlar hakkında deneyimlerini paylaşsa bir kaç teknik soru cevaplasa bile forum için bir kar oluyor.
Evet. Her bölümde işini bilen birisi gelirse forumun kalitesi çok artar. Umarım öyle de olur.

Yalnız her ne kadar bunu istesem de böyle bir şeyin olması zaman alabilir çünkü SDN,daha çok teknoloji sitesi olarak biliniyor. Bundan dolayı (örneğin) otomobillerle çok deneyimi olan birisi,teknolojik aletlere/araçlara ilgisi olmadığı sürece direkt burayı keşfetmeyecek.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Modlar yeterli sayıda idi, alımlar çok az idi bundan önceki başvuru zamanında :) Sanırsam okulların ve üniversitelerin açılması ile beraber ayrılıklar mı yaşanacak veya öyle bir ani durum olursa tedbiren şimdiden başvurular alınıp hazırlık mı yapılacak...? pek bilemedim...

Ama sözün özü hayırlara vesile olsun, modluğa seçilecek üyelere de başarılar dilerim. ??

Zor iş gerçekten hem öğrenci iken veya bir meslek mensubu iken ayrıca forum işi yürütebilmek, sorun forumu açmak değilmiş (önceden nasıl açılır bilmediğimden zor bilirdim), önemli olan sürekliliği başarılı bi şekilde sağlamakmış :D Bunu yaşayarak öğrendim. ? Zaman ve para harcanıyor, harcanmak zorunda kalınıyor eğer gerçekten başarılı olmak isteniyorsa...

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Başarılar demek isterdim ama bence başarı dilenen bir şey değil maalesef :)
Göründüğü kadar kolay da değil zor da fakat vakit ayırmak zorunda olduğunuz bir miktar aşikâr.
Aramızda yetenekli ve olgun kişileri görmek bizleri mutlu eder.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Mod olan kişi herkese ban atsa ortam nasıl olur acaba merak etmiyor değilim.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,265
hem üyelerin kahrını çek hemde şikayet oldummu adminlerden fırça yicen
s-6b0447857c0ebddd54f2f29fcfe657b1ce239d4d.gif

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,382
Photoshopu bırak paintle bile yapılır ki.

Warrior67

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Moderatör olacaklara başarılar :)

Timurid

Müdavim
Reaksiyon puanı
835
şu maaş konusunu biraz açında ona göre belki başvururum :D

Viserys

Asistan
Reaksiyon puanı
166
Diğer forumlarda uzun bir deneyimim oldu. Yeni üye olmam ve mesaj sayım, moderatör olmama engel midir? Bu işi hiç yapmadım. Ama DA, Technopat, DH gibi forumlarda çok uzun kaldım.