SDN Forum Moderatör Başvurusu Hakkında

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,265
Merhaba Sevgili Forumdaşlarım;

ShiftDelete.Net Forum olarak sürekli geliştirme aşamasında olduğumuz platform için kategori ve forumlarımıza gönüllü olarak forum yönetimimize katılmak isteyen arkadaşlarımıza kapımızı aralıyoruz.

Başvuru sonrasında seçilecek üyelerimiz ilk öncelikle "Moderatör Adayı" olarak değerlendirme altına alınacak, sonrasında ShiftDelete.Net Forum adına katkıda sağladığı ve üyelerimiz arasında olan etkileşimi uygun görüldüğünde ekibimize kabul edilerek istediği kategori üzerinden yetkilendirme yapılacaktır.

Başvuru yapan değerli üyelerimiz forum üyeliğinin uyarıları, cezaları ve mesajları ayrıntılı şekilde incelenerek SDN Forum üzerinden e-mail yoluyla başvurularının olumlu sonuçlanması halinde iletişime geçilerek bilgi verilecektir.

Başvuracak arkadaşlarımızın aşağıda örnek olarak göstermiş olduğumuz bilgiler dahilinde başvurularını gerçekleştirebilirler.
--------------------------------------------------------------------------
Adınız Soyadınız :
Yaşınız :
Internette kalma süreniz nedir? :
Eğer moderatör olarak seçilirseniz ne gibi katkıda bulunacaksınız? :
Geçmiş tecrübeleriniz var mı? :
Moderatör olmak istediğiniz kategoriler hangileri? :
Kısaca kendinizi tanıtınız :

---------------------------------------------------------------------------
Başvuru yapacak olan arkadaşlarımızın gizlilik sorunu olmadıklarını, ekibimiz tarafından kullanmış olduğumuz iletişimi WhatsApp üzerinden sağlıklı olarak yapabilmelerini rica ediyoruz.

Lütfen tüm başvuruları vermiş olduğumuz mail adresi üzerinden yapmanızı rica ederiz.

Başvuru maili : [email protected]

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Mod olacan şimdi vurucan kırbacı vurucan kırbacı :)
images.jpeg-18.jpg

Senin çekiç duruyor abi gel al.

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Ben talip olmayı düşünmem bile o kadar saatlerce oturcan internetin basında ücret almican.. hem üyelerin kahrını çek hemde şikayet oldummu adminlerden fırça yicen ??
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu iş yaş anca çoluk çocuk talip olur bide forumu sevenler . Ama oda bir yere kadar yapar..

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Ben talip olmayı düşünmem bile o kadar saatlerce oturcan internetin basında ücret almican.. hem üyelerin kahrını çek hemde şikayet oldummu adminlerden fırça yicen ??

Bu iş yaş anca çoluk çocuk talip olur bide forumu sevenler . Ama oda bir yere kadar yapar..
Aynen öyle. Zaten bilgi için giriyoruz.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Sanki biraz yanlış düşünüyorsunuz yöneticilik hakkında. Belki insanların kahrını cekmek gibi görünebilir ama düşündüğünüz zaman sürekli diğer üyelere yardımda bulunan arkadaşlar için velinimettir. Forumda üyelerde bulunan kısıtlamalar takılmadan daha fazla yardımcı olmak adına yetkileride bulunuyor yöneticilerin.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Sanki biraz yanlış düşünüyorsunuz yöneticilik hakkında. Belki insanların kahrını cekmek gibi görünebilir ama düşündüğünüz zaman sürekli diğer üyelere yardımda bulunan arkadaşlar için velinimettir. Forumda üyelerde bulunan kısıtlamalar takılmadan daha fazla yardımcı olmak adına yetkileride bulunuyor yöneticilerin.
Forumdaki üyelerde birbirine yardım etmek için yeri geldiğinde yardım isteyebilir ama yardımda eder, yöneticilik bir nevi forumda olan kötü şeyleri silip ve iyi bir şekilde forum üyelerinin bir arada bulunmasını sağlamaz mı?

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Ben başvuru yapmayacağım. Başvuru yapanlarda kurullar bölümünü yalayıp yutmalı. Şimdiden başarılar dilerim

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Forumdaki üyelerde birbirine yardım etmek için yeri geldiğinde yardım isteyebilir ama yardımda eder, yöneticilik bir nevi forumda olan kötü şeyleri silip ve iyi bir şekilde forum üyelerinin bir arada bulunmasını sağlamaz mı?
Forumun düzenini sağlamak görevlerinden bir tanesi tabiki. Mesela bir konu açtınız ve güncellemeniz gerekiyor normalde üye olarak raporlayıp konuyu yöneticiden cevap beklemeniz gerekli ama yönetici iseniz konu düzenini bütünlüğünü güncellemeyi rahatca yapabilirsiniz tabi bu bir tanesi.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Bu mesaj bana sanıyorum... kahrını çek dememin sebebi aksine onların işinin ne kadar zor oldunu anlatmış oluyorum.. ama şuda gerçek şikayet geldimmi fırçayı yersin...

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kimse dalga geçmek veya hafife almak gibi anlamasın ahirete sevap kasarsınız ancak.
Sevap kasmanın da Hakkı Alkan'a para kazandırmadan yapmanın bir çok yolu var.

Sen forumum forumum de forumu çekip çeviren adamlara küçük bir parayı bile çok gör.

Geçiniz.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Katılsam mı katılmasam mı bilemedim :) En çok telefon/mobil cihaz bölümünde geziniyorum. Orada da kavga/hakaret falan nadiren oluyor. Bundan dolayı genellikle aynı konudan 2 kere açma meselesi gibi daha hafif meselelerini hallederim.

Birde forum kurallarının bazı maddelerinin eski/geçersiz olduğunu düşünüyorum. Örneğin kurallarda ingilizce yazmak yasak deniyor ama İngilizce terimler söyleniyor. (Belki de ben o kuralı yanlış anladım...)

Sanırım mod olmanın bana göre en büyük avantajı sorun çıkınca daha rahat yardım edebilmem ve istediğim zaman mesajımı düzenleyebilmem. Mobil oyun konularımda yardımcı olabilir.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Merak etme fırca yemek gibi durum söz konusu değil bu forumda üst yöneticiler işini bilen arkadaşlardır. Zaten sıkıntılı bir durum varsa ortada üst yöneticiye danışarak yapmak her daim iyidir.

Forumun para kazandırdığı doğrudur. Zaten söylüyoruz gönüllülük işi bu birşey bekleyen başvurmasın para mara yok :)
Her işin içinde bir fırça vardır, sonuçta başvuran kişiler gönüllü olarak başvuruyor, forumda iyiliği geçsin biraz yardımcı olayım ama bir problem olduğunda illaki fırça yiyecek, ufak tefek problemlerden bahsetmiyorum büyük problemler bile olabilir bulaştığına pişman bile olabilir.

Katılsam mı katılmasam mı bilemedim :) En çok telefon/mobil cihaz bölümünde geziniyorum. Orada da kavga/hakaret falan nadiren oluyor. Bundan dolayı genellikle aynı konudan 2 kere açma meselesi gibi daha hafif meselelerini hallederim.

Birde forum kurallarının bazı maddelerinin eski/geçersiz olduğunu düşünüyorum. Örneğin kurallarda ingilizce yazmak yasak deniyor ama İngilizce terimler söyleniyor. (Belki de ben o kuralı yanlış anladım...)

Sanırım mod olmanın bana göre en büyük avantajı sorun çıkınca daha rahat yardım edebilmem ve istediğim zaman mesajımı düzenleyebilmem. Mobil oyun konularımda yardımcı olabilir.
Mesaj düzenleme moderatöre özgü demişsiniz bir kaç kişi daha bir tek ben mi attığım mesajı konu içeriğini falan düzenleyebiliyorum?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Merak etme fırca yemek gibi durum söz konusu değil bu forumda üst yöneticiler işini bilen arkadaşlardır. Zaten sıkıntılı bir durum varsa ortada üst yöneticiye danışarak yapmak her daim iyidir.

Forumun para kazandırdığı doğrudur. Zaten söylüyoruz gönüllülük işi bu birşey bekleyen başvurmasın para mara yok :)
Bu devirde para kazanan kurumlara gönülllük işi yapanlara ben ancak acırım bir de gülerim . Gören de burası hayır kurumu da gönüllük esasında iş yapılıyor sanır.

defacerGLD

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,068

Sanırım mod olmanın bana göre en büyük avantajı diğerlerine daha rahat yardım edebilmek ve istediğim zaman mesajımı düzenleyebilmem. Mobil oyun konularımda yardımcı olabilir.
O herhalde tamamen ingilizce yazmak

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Her işin içinde bir fırça vardır, sonuçta başvuran kişiler gönüllü olarak başvuruyor, forumda iyiliği geçsin biraz yardımcı olayım ama bir problem olduğunda illaki fırça yiyecek, ufak tefek problemlerden bahsetmiyorum büyük problemler bile olabilir bulaştığına pişman bile olabilir.

Mesaj düzenleme moderatöre özgü demişsiniz bir kaç kişi daha bir tek ben mi attığım mesajı konu içeriğini falan düzenleyebiliyorum?
Farklı bir forumda uzunca süre adminlik yaptım burada yine bir kaç yıl süre Smod olarak görev yaptım fırça olayı olmadı direk yetki aldık

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177

Aday ol 'da fırça var mı yok mu gör,??

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kesin halde Moderatöre özgü demem yanlış olur. Sadece bir tahmin.

Ben de düzenleyebiliyorum ama bir süre sonra o seçenek kayboluyor. Yanlış bilmiyorsam moderatörler için o seçenek her zaman mevcut.

O herhalde tamamen ingilizce yazmak
Olabilir. Forum kuralları bölümünde bu madde ile alakalı kural çok ta şeffaf değil. Türkçe yazmanız tercih edilir deniliyor ama aynı zamanda Cafe SDN [English] bölümü hariç diğer bölümlerde Türkçe dışında başka bir dilin kullanılması yasak deniliyor.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Aday ol 'da fırça var mı yok mu gör,
Üst mesaj da belirttiğim gibi burada bir kaç yıl Supermod olarak görev yaptım mod alımları dahil buradaki yöneticiler farklıdır diğer yerlere göre aile gibidir herkes işini bilir.

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Üst mesaj da belirttiğim gibi burada bir kaç yıl Supermod olarak görev yaptım mod alımları dahil buradaki yöneticiler farklıdır diğer yerlere göre aile gibidir herkes işini bilir.
Tamam yazdıktan sonra gördüm hatda tamamdiryazdım sizde onu görmemişsiniz sanırım..

Dertsizali

Reaksiyon puanı
2,177
Yaklaşık 2.5 yıldır modum, 1 yıldır da Smodum. Bu zamana kadar ne üstümden fırça yedim ne de altımdakine fırça attım. Düşündüğünüz gibi bir ortam yok yöneticiler arasında.
Illaki başına gelecek o zaman dertsizali demişti dersin..

Nixc0r

Forumgezer
Emektar
Reaksiyon puanı
15,589
Mod olcaklara başarılar banınız bol olsun