Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Birkan Öztürk

Doçent
21 Aralık 2016
941
154
43
Selam dostlar bir sorum var ben 2 ay önce vatandan s7 edge siyah rengini aldım ama edge ekranını çok belli etmediğini anladım yani bizim serviscinin de s7 edge si var onunki altın renk ama çok dikkat çekiyor daha şık yani sonra arkadaşta gümüş rengini almış aşırı güzeldi kısaca s7 edge min rengini değiştirebilir miyim bir şekilde kasa değiştirmek gibi ? oluyorsa ne kadar patlar

zbatu

Öğrenci
28 Şubat 2017
11
1
3
34
Selam dostlar bir sorum var ben 2 ay önce vatandan s7 edge siyah rengini aldım ama edge ekranını çok belli etmediğini anladım yani bizim serviscinin de s7 edge si var onunki altın renk ama çok dikkat çekiyor daha şık yani sonra arkadaşta gümüş rengini almış aşırı güzeldi kısaca s7 edge min rengini değiştirebilir miyim bir şekilde kasa değiştirmek gibi ? oluyorsa ne kadar patlar

arka kapak ve ön ekranın değişmesi gerekir ön en az 1250 desek arkayada en az 250 desek 1500 tlye iyi bir gösteriş yapabilirsin + telefonun su geçirmezliği büyük ihtimal gidebilir

oguzokman

Asistan
5 Ağustos 2016
184
35
28
33
Gerçekten pahalı :) O yüzden dikkat et normalde ekran kırıldığı zaman değişim bile sanırsam 1200 küsür fiyat veriyorlar.

Bahadırozc

Öğrenci
22 Kasım 2016
76
13
8
26
Arkadaşlar sizce değerler nasıl. 5 saatte 52 ye düştü. Normal mi

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170301-004457.png
    Screenshot_20170301-004457.png
    175.5 KB · Görüntüleme: 508
  • Screenshot_20170228-172656.png
    Screenshot_20170228-172656.png
    176.9 KB · Görüntüleme: 423

run176

Öğrenci
28 Şubat 2017
3
0
1
33
6 ay oldu arkadaşım. Daha bir tane çizik yok telefonumda. Tek şikayetçi olduğum konu parmak izi çok tutuyor ekran ve arka tarafı.

Düz s7 kullanıyorum 1 sene olacak nisanda hicbir çizik olmadi zaten normal s7lerde duymadım hiç edgelerde duydum hep nedense

Ben s7 edge kullanıyorum bende düz s7 tarafı hakkında bilgim yok ama s7 edge kullandığım için biliyorum ben her hangi bir çizilme yaşamadım

2 aydır düz s7 kullanıyorum. Bu sürede parmak izi okuyucusunda bir tane kılcal çizik oluştu. Ama parmak izi okumasında bu durum herhangi bir sorun oluşturmadı.

Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar bir kaç video incelemesinde ve resimlerde çizilme görmüştüm o yüzden sormak istedim. Örnek bir resim ekliyorum.

Ekli dosyalar

• galaxy-s7-scratches.jpg
    galaxy-s7-scratches.jpg
    306.2 KB · Görüntüleme: 458

Bahadırozc

Öğrenci
22 Kasım 2016
76
13
8
26
Birader sen telefonu neredeyse hiç kullanmamışsın yoğun bi şekilde kullan ve ona göre ekran süresini bi paylaş bakalım 5 saat yüzde 50 lere gelmesi bu telefon yatıyor anlamına gelir
Teşekkürler Hocam bende kullanırken şarjının çabuk inmesinden endişeliydim
--- Gönderi Güncellendi ---
Hocam siz telefonu kaç saatte bi şarja takıyordunuz? Ben sık şarja takmanın kötü olacağını düşünüyorum.

tugrul_27

Doçent
21 Ekim 2009
881
116
43
Teşekkürler Hocam bende kullanırken şarjının çabuk inmesinden endişeliydim

Hocam siz telefonu kaç saatte bi şarja takıyordunuz? Ben sık şarja takmanın kötü olacağını düşünüyorum.
Sık şarja takmanın hiç bi zararı yok koskoca firma bunun nedenli kullanıcıya yetip yetmeyeceğini bilmiyor mu pekala onlarda biliyor bu telefonun bataryasının yoğun kullanımda bir günü çıkarmayacağını ona göre içine hızlı şarj özelliği koymuş sık şarj derken günde on defa şarja takacak değilsin her halde en fazla iki hadi bilemedin üç kere diyelim buda çok fazla etkilemez ayda bir de bataryayı kalibre edersin sonra baktın şarj değerleri iyiden iyiye düşmeye başladı ki bu kullanılan yazılıma ve kullanım şekline göre değişir olmadı gider servisten batarya değişimi yaparsın olur biter yani

Bahadırozc

Öğrenci
22 Kasım 2016
76
13
8
26
Ekran süresi böyle çok kullanmıyorum. Pil süres normal mi sizce 19 saat. Geneldede 16 saatle bi gün oluyo nasıl sizce.? Çok kullanıp Sık şarja taksam nolur acaba? Sıkıntı yapar mı ki?
Sık şarja takmanın hiç bi zararı yok koskoca firma bunun nedenli kullanıcıya yetip yetmeyeceğini bilmiyor mu pekala onlarda biliyor bu telefonun bataryasının yoğun kullanımda bir günü çıkarmayacağını ona göre içine hızlı şarj özelliği koymuş sık şarj derken günde on defa şarja takacak değilsin her halde en fazla iki hadi bilemedin üç kere diyelim buda çok fazla etkilemez ayda bir de bataryayı kalibre edersin sonra baktın şarj değerleri iyiden iyiye düşmeye başladı ki bu kullanılan yazılıma ve kullanım şekline göre değişir olmadı gider servisten batarya değişimi yaparsın olur biter yani
Sağolasın hocam çok iyi açıkladın. Tatmin oldum teşekkürler. Kullanırken çabuk düşüyor pil 5 6 dakikaya bi tık düşüuor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170301-143305.png
    Screenshot_20170301-143305.png
    172.7 KB · Görüntüleme: 426
  • Screenshot_20170301-143300.png
    Screenshot_20170301-143300.png
    71.7 KB · Görüntüleme: 463

tugrul_27

Doçent
21 Ekim 2009
881
116
43
Arkadaşlar bakın gönül rahatlığı ile telefonlarınızı günde iki defa veya üç defa tabi kullanım şekline göre şarja takabilirsiniz şahsen ben şu an smule adında bi karaoke programı kullanıyorum ve baya yoğun diye bilirim günde iki kez rahat şarja takıyorum yaklaşık 5 aydır bu şekilde kullanıyorum ve benim batarya normal kullanımda bi günü rahat çıkarıyor demekki bi zararı yok ha olsa bunu mutlaka fark ederim bu yüzden rahat olun bu telefonlar o kadar dandik değil adamlar kaç tane teste tabi tutuyor bunları sıkıntı yok

tugrul_27

Doçent
21 Ekim 2009
881
116
43
Ekran süresi böyle çok kullanmıyorum. Pil süres normal mi sizce 19 saat. Geneldede 16 saatle bi gün oluyo nasıl sizce.? Çok kullanıp Sık şarja taksam nolur acaba? Sıkıntı yapar mı ki?

Sağolasın hocam çok iyi açıkladın. Tatmin oldum teşekkürler. Kullanırken çabuk düşüyor pil 5 6 dakikaya bi tık düşüuor
Ekran dpi hangisinde kullanıyorsun bence HD olan da kullan farkı gör tabi batarya uzun gitsin diyorsan performans istiyorsan ki bu bataryayı yer bitirir en yüksek değer de kullan

oguzokman

Asistan
5 Ağustos 2016
184
35
28
33
Bu kalibrasyon nasıl yapılıyor acaba ?

tugrul_27

Doçent
21 Ekim 2009
881
116
43
*#0228# bu kod ile yapılıyor ama şarj seviyen yüksek olsun bi kaç defa tekrarla bak bakalım şarj yüzdesinde çoğalma veya azalma var mı sabit bi değer buluncaya kadar devam etmen lazım yada telefonun rootlu ise play store dan battery calibration uygulamasını dene işe yarar

Bahadırozc

Öğrenci
22 Kasım 2016
76
13
8
26
*#0228# bu kod ile yapılıyor ama şarj seviyen yüksek olsun bi kaç defa tekrarla bak bakalım şarj yüzdesinde çoğalma veya azalma var mı sabit bi değer buluncaya kadar devam etmen lazım yada telefonun rootlu ise play store dan battery calibration uygulamasını dene işe yarar
bunu yapınca ne oluyor? Ne işe yarıyor acaba. Ayda 1 mi yapalım
Ekran dpi hangisinde kullanıyorsun bence HD olan da kullan farkı gör tabi batarya uzun gitsin diyorsan performans istiyorsan ki bu bataryayı yer bitirir en yüksek değer de kullan
Çözünürlük wqhd en yüksek. Böylesi daha iyi bence. Düşürdüğümde bataryaya faydası olacaktır ama böyle seviyorum. Sağolasın kardeşim yardımın için
Batarya stabilizesini yaptım ardarda 3 kere %93te kaldı değişen bi değer olmadı

tugrul_27

Doçent
21 Ekim 2009
881
116
43
bunu yapınca ne oluyor? Ne işe yarıyor acaba. Ayda 1 mi yapalım

Çözünürlük wqhd en yüksek. Böylesi daha iyi bence. Düşürdüğümde bataryaya faydası olacaktır ama böyle seviyorum. Sağolasın kardeşim yardımın için
Batarya stabilizesini yaptım ardarda 3 kere %93te kaldı değişen bi değer olmadı
Çözünürlük en yüksek seviyede kullanıyorsan o süre gayet normal hatta iyi bile denebilir

tugrul_27

Doçent
21 Ekim 2009
881
116
43
O kod bataryayı kalibre etmek için yani bataryanın az gitmesi yüzde 5 lerde veya yüzde 10 larda telefon kapanıyor ise batarya da dengesizlik var demektir ki buda o bataryanın kalibre edilmesi anlamına gelir işte bu kod bataryayı kalibre eder bozulan dengeyi tekrar sağlar özellikle 3.parti yazılım kullanan kişilerin bataryasını her yazılımdan sonra kalibre etmesi gerekirki bataryadan verim alsın ve düzgün sonuçlar elde etsin diye

9403

Asistan
6 Nisan 2014
257
10
18
Benim de batarya sürem 7.0 guncellemesi ile bayagi düştü. Aksam mesai saatino zor çıkarıyor. Eskiden gece 12 ye kadar cok rahat giderdi. 6-7 saat ekran süresi alırken şimdi 3-4 saat alıyorum. Servise vereceğim bataryam bozuldu diye. Bakalım ne yapacaklar

tugrul_27

Doçent
21 Ekim 2009
881
116
43
Benim de batarya sürem 7.0 guncellemesi ile bayagi düştü. Aksam mesai saatino zor çıkarıyor. Eskiden gece 12 ye kadar cok rahat giderdi. 6-7 saat ekran süresi alırken şimdi 3-4 saat alıyorum. Servise vereceğim bataryam bozuldu diye. Bakalım ne yapacaklar
Yeni bir işletim sistemi olması hasebiyle birazcık bekle derim ki şayet üretici firma yani Samsung Android 7 deki şarj durumunu farkında ve biliyordur dolasıyla yakın zamanda hataları kapatan yada kapatacak olan bi güncelleme yollayacaktır ha illaki yok ben bataryayı değiştirmek istiyorum diyorsan sen bilirsin ben de note 5 var 1 seneyi geçti hala batarya konusunda taş gibi garanti bitmeye yakın bi batarya değiştirme yapar sonrada satar bi üst modele geçerim diye düşünüyorum

sahinilkr

Öğrenci
2 Şubat 2017
29
5
3
1 hafta kadar önce s7 edge telefonuma sert jelatin taktırdım şu ekrana kapak gibi yapışandan ama ekranla jelatin arasında çok az boşluk var yani biraz bastırmassan algılamıyor ne yapmalıyım veya başına gelen varsa yardım etsin

tugrul_27

Doçent
21 Ekim 2009
881
116
43
1 hafta kadar önce s7 edge telefonuma sert jelatin taktırdım şu ekrana kapak gibi yapışandan ama ekranla jelatin arasında çok az boşluk var yani biraz bastırmassan algılamıyor ne yapmalıyım veya başına gelen varsa yardım etsin
Yapman gereken basit kardeşim git başka bi marka ve farklı bişey taktir olsun bitsin tavsiyem nanoteknoloji koruyucu jelatinler kırılmaz artı süper ince

sahinilkr

Öğrenci
2 Şubat 2017
29
5
3
daha önce denedim nanoteknoloji jelatin ama kırılmaz dediklerine inanmıyorum telefon masadan düştü ve ekranı kırıldı eğer sende ondan kullanıyorsan dikkat et derim ;benim şu anda kullandığım çok sert iyi koruyor ama dediğim gibi arasında boşluk var. söylediklerini düşüncem teşekkür ederim

cr7kaan7

Öğrenci
27 Kasım 2012
41
0
6
Yaklaşık bir aydır s7 edge kullanıyorum ilk 3 hafta sorun yoktu şarjı flan iyi gidiyordu ama bu son 1 haftadır akşamı çıkaran telefon saat 4 5 gibi şarjı bitmeye başladı telefonu sıfırladım bugün gene aynı batarya için yapabileceğim başka birşey var mı servise götürmek dışında çünkü şuan Suriye de askerim servise götürmek gibi bir imkanım yok bana bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Bahadırozc

Öğrenci
22 Kasım 2016
76
13
8
26
Gece bekleme süresinden önce yoğun kullanımda %22ye düştü. Yaklaşık 6saatte

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170302-084016.png
    Screenshot_20170302-084016.png
    164.8 KB · Görüntüleme: 521
  • Screenshot_20170302-084021.png
    Screenshot_20170302-084021.png
    71.9 KB · Görüntüleme: 587

tugrul_27

Doçent
21 Ekim 2009
881
116
43
Gece bekleme süresinden önce yoğun kullanımda %22ye düştü. Yaklaşık 6saatte
Ekran çözünürlüğü en yüksek ayarda mı eğer öyleyse bu değer hiç fena değil ki bi yama alsın daha da yükselir işletim sistemi yeni olmasından dolayı tam optimize edilmedi bi kaç güncelleme ile bu sorun çözülür diye düşünüyorum

Kberk06

Öğrenci
29 Haziran 2015
77
2
8
Alali 1 ay olcak telefonu bi agiz tadiyla kullanamdim. Ekran 2 saat acik gorunuyo en fazla 3 saat filan 1 gün cikarmiyo telefon. Bunun yaninda ses kisma tusuda problemliydi servise verdim. 1.5 hafta once aldim telefonu pil yazilimsal guncelledik, tusuda gecistirdiler. Simdi ses kisma tusu icine girdi dokunmatik oldu resmen. Simdide ekran kapatma tusu arada hissiyatsizlasiyoz 5-6 kere basinca eski sert haline geliyo. Bume boyle ya.

Bahadırozc

Öğrenci
22 Kasım 2016
76
13
8
26
Ekran çözünürlüğü en yüksek ayarda mı eğer öyleyse bu değer hiç fena değil ki bi yama alsın daha da yükselir işletim sistemi yeni olmasından dolayı tam optimize edilmedi bi kaç güncelleme ile bu sorun çözülür diye düşünüyorum
Evet en yüksekte. Çözülür inşallah. Teşekkürler