emrhyldrm

Doçent
19 Ocak 2013
891
89
28
38
haklısın aslında. tüketici haklarına gitmem gerekirdi. ancak bu tip durumlarda firmaların tüketiciyi mağdur etmemesi, böyle bir yola sokmaması işi doğru olanı değil mi? apple'dan tamamen haklı yere 2 defa cihaz değişimi aldım. yani burada bunu anlattım çünkü samsung -en azından samsung türkiye- tam bir rezalet.
E-Devlet üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Videoyu izleyiniz ;

emre__ss

Öğrenci
19 Kasım 2017
16
0
1
34
Merhaba
Birkaç gündür bir problem yaşıyorum. Ekranın sol kısmı basmamaya başladı ilk başta kırılmaz camdan sandım değiştim fakat yine aynı. Klavyede "a" harfinin olduğu taraf ve yine üst kısımda wireless simgesinin olduğu taraf birçok zaman basmama rağmen hissetmiyor. Böyle bir problemle karşılaşan oldu mu hiç?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:

burhan_52

Asistan
14 Nisan 2016
164
14
18
32
evet ithalatcı garantili Samsung NOte8 N9500 SnapDragon835 li model için sanırım son android 7 için günceleme geldi, yani Oreoya 1 kala :D
indirdim kurdum sorun yok. ( kuzen @ozcandelikanli sağolsun haberdar ediverdi)
blogunu takip edip, youtube kanalınada üye olursanız kendinize ve ona hayırlı bir katkınız olur.

Samsung Galaxy Note8 VoLTE ve ViLTE (Görüntülü Arama)
Samsung Galaxy Note 8 N9500 Model Snapdragon 835 İşlemcili cihazlarda VoLTE ve ViLTE Görüntülü Arama Özelliğini Açmak İçin Yapılması Gerekenler.

GÖRÜNTÜLÜ ARAMA YAPAMAYANLAR İÇİN YENİDEN DÜZENLENDİ!!!

ben oreo ya otomatik güncelemesin acelşeci davranmayım diye otomatik güncellemeleri kapatmıştım, manuel indirdim kurdum. 174.80 MB lık bir güncelleme.

duyurusu: Notify Update
Galaxy Note8 (SM-N9500)

Build Number : N9500ZHU2BRB6

Android version : Nougat(Android 7.1.1)

Release Date : 2018-03-19

- The latest Android security patch has been applied.
ㆍDevice security has been further enhanced.

Build Number : N9500ZHU2BRB1

Release Date : 2018-02-08

- Other bug fixes
ㆍFixed an application force closed issue with specific SIM card inserted.
- Improved performance
ㆍPerformance of media scanner improves.

Build Number : N9500ZHU2BRA2

Release Date : 2018-01-25

- Other bug fixes
ㆍFixed an issue that the Camera Live Foucs function does not run on some device.

Build Number : N9500ZHU2BQL1

Release Date : 2018-01-03

- A guide pop-up appears when some compatibility problems occur.
- Other bug fixes
ㆍFixed an issue that of forcibly terminating when executing the menu with the contact application.

Build Number : N9500ZHU2BQK4

Release Date : 2017-12-08

Build Number : N9500ZHU2BQK1

Release Date : 2017-11-21

- Improved performance
ㆍCamera/Gallery application The related functions of Live Focus have been improved.

Build Number : N9500ZHU1AQJ1

Release Date : 2017-10-18

- Improved performance
ㆍThe Success rate of face recognition improved.
ㆍThe stability of the fingerprint recognition function improves in the state of Dual messenger.
ㆍThe stability of automatic brightness operation improved.
- Added new feature
ㆍAdded Bixby Vision Shopping function.
- Other bug fixes
ㆍFixed an issue that the Air Command function does not intermittently work is solved.
volte ve görüntülü aramA AKTİF OLMUYOR

Mtnkts

Öğrenci
9 Ekim 2017
60
16
8
30
Parayi verdin samsunga artik umrunda degilsin guncelleme beklemek kaderin,kaderimiz bidaha asla diyorum ama
Oreo ile şuan yapamadığınız ne gelecek bana söyler misiniz lütfen? Bu kadar hayati bir güncelleme sanki, şuan telefon gayet stabil ve fazlasıyla sorunsuz. Samsung sanki ilk defa güncellemeyi geç veriyor da bir daha asla diyorsunuz bilmiyor muydunuz böyle olduğunu? Lütfen bir daha tekrar Samsung alın Samsung siz olmazsanız ne yapar yoksa. Hayır güncellemeyi herkes gibi ben de bekliyorum ama sanki telefon sorunlu yazılımsal problem dolu da bu kadar önemli erken gelmesi.

burakaltun

Asistan
6 Kasım 2017
252
43
28
42
Oreo ile şuan yapamadığınız ne gelecek bana söyler misiniz lütfen? Bu kadar hayati bir güncelleme sanki, şuan telefon gayet stabil ve fazlasıyla sorunsuz. Samsung sanki ilk defa güncellemeyi geç veriyor da bir daha asla diyorsunuz bilmiyor muydunuz böyle olduğunu? Lütfen bir daha tekrar Samsung alın Samsung siz olmazsanız ne yapar yoksa. Hayır güncellemeyi herkes gibi ben de bekliyorum ama sanki telefon sorunlu yazılımsal problem dolu da bu kadar önemli erken gelmesi.
Ben ilkkez aldim bilmiyodum bukadar ilgisiz yazilim destegi oldugunu fikir benim fikrim samsung ben olmasam bise yapmaz sen varsin nasilsa alirsin kullanirsin memnun san memnunum yazarsin bu durumdan. Ben memnun degilim almam diyorum para benim beklenti benim siz karar vercek degilsinizya telefon kötü diye bir cümle kurmadim.ben guncel kullanmayi seviyorum yag gibi akiyorsa bi beklentin de yoksa kullan senin tercihin ben senin aksine dusunuyorum diye sen hakli veya ben haksiz olmuyorum. Benim tercihim basit ben bidaha almam samsungda batmaz anladiniz umarim

_X_

Müdavim
Müdavim
22 Ağustos 2013
3,017
1,545
293
Telefonu begeniyor fakat almayı düşünmüyordum, ancak telefon bana hediye geldi.

4 gündür kullanıyorum ve ilk izlenimlerim iphone X olsun veya diğer birkaç markaya göre hızlı ötesi hızlı
kamera olarakta mükemmel.

Fakat Android karmaşıklığına hiçbir zaman alışamadım ve alışamayacağım gibi görünüyor. Bir sürü ek ayar uyarı vs benş yoruyor sadece :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben ilkkez aldim bilmiyodum bukadar ilgisiz yazilim destegi oldugunu fikir benim fikrim samsung ben olmasam bise yapmaz sen varsin nasilsa alirsin kullanirsin memnun san memnunum yazarsin bu durumdan. Ben memnun degilim almam diyorum para benim beklenti benim siz karar vercek degilsinizya telefon kötü diye bir cümle kurmadim.ben guncel kullanmayi seviyorum yag gibi akiyorsa bi beklentin de yoksa kullan senin tercihin ben senin aksine dusunuyorum diye sen hakli veya ben haksiz olmuyorum. Benim tercihim basit ben bidaha almam samsungda batmaz anladiniz umarim
Samsung'u Android guncellemelerinden çok Touchwiz güncellemeleri ile değerlendirmek gerekiyor. Touchwiz ana guncellemelerinde android ama guncellemelerine göre çok daha özellik ve optimizasyon sunuluyor.
S9 ailesinde projet treble sayesinde (yazılımsal özellik) daha hızlı Android ama sürüm güncellemesi alacağı iddia ediliyor ona bir bakmak lazım.

harun272

Asistan
15 Eylül 2016
213
47
28
35
hem iphone x hem note 8 kullanan birisi olarak ağırlık olarak iphone x tercih ediyorum cihaz ne kadar güçlü olursa olsun uygulamalarda takılma donma stabillik yok ve şarjı çok az gidiyor iphone x sabah 7 den gece 11 e kadar aktif kulanndığımda anca bitiyor ama note 8 1 günde 2 kere şarj etmek zorunda kalıyorum hiç birşeyi kısıtlamıyorum aktif olarak birde note 8 kılıf falan kullanmıyorum çabuk çiziliyormu?

AĞRIKESİCİ

Öğrenci
6 Şubat 2018
35
20
8
note 5 e taktım aktif etmek için mesaj attım zaten aktif diye mesaj geldi olmadı

Burhan arama yapman gerekiyor operatörünü aynı sorunu bende yaşadım banada aynısı oldu aradım konuşarak hallettim hatta tlf unuz desteklemiyor gibi şeyler söyleyecek sen note 4 gibi hareket et bu yapacağın olayı operatörüne söyleme ;) telefonum note 4 wolteyi açın o kadar demen gerekiyor ve açmakta zorundalar kimene istediğim telefona takar kullanırım hattımı adamlar ithalatçı garanti diye desteklemiyor diyerek aktifleştirmiyor.

burhan_52

Asistan
14 Nisan 2016
164
14
18
32
Burhan arama yapman gerekiyor operatörünü aynı sorunu bende yaşadım banada aynısı oldu aradım konuşarak hallettim hatta tlf unuz desteklemiyor gibi şeyler söyleyecek sen note 4 gibi hareket et bu yapacağın olayı operatörüne söyleme ;) telefonum note 4 wolteyi açın o kadar demen gerekiyor ve açmakta zorundalar kimene istediğim telefona takar kullanırım hattımı adamlar ithalatçı garanti diye desteklemiyor diyerek aktifleştirmiyor.
ben hiç bişey söylemedim sadece aktif edin dedim aktif edemiyoruz sistem hata veriyor telefon desteklemiyor dediler

gogobaba

Asistan
19 Şubat 2007
103
46
28
arkadaşlar ithalatcı garanrilki olan N9500 ler için değil bu güncelleme N950F Samsung Türkiye satış garantili olanlar için ( resmi Samsung Türkiye modeli N950F için )

Notify Update
Galaxy Note8 (SM-N950F)

Yapı Numarası : N950FXXU3CRC1

Android sürümü : Oreo(Android 8.0.0)

Yayın Tarihi : 2018-03-23

Android Oreo ile Samsung Experience 9.0 yükseltmesi

Samsung Experience 9.0, sizin gibi kullanıcıların geri bildirimleri temel alınarak oluşturulan yeni, heyecan verici Samsung ve Google özellikleriyle Android Oreo'yu sunar.

Yükseltme sırasında güvende tutmak için önemli verilerinizi yedeklemenizi öneririz.
Samsung Pay, Samsung Internet, Samsung Notes ve E-posta dahil olmak üzere bazı uygulamalar işletim sisteminizi güncellemeden önce tek tek güncellenmelidir.

İşte yenilikler.

Biyometrik bilgiler
Güvenliğinizi artırmak için biyometrik verileri (yüz, parmak izleri ve irisler) kullanan özellikler sadece güvenli ekran kilidi türleriyle (desen, PIN veya şifre) kullanılabilir. Güvenli olmayan bir ekran kilidi türüne (Kaydırma veya Hiçbiri) geçtiğinizde Samsung Pay ve Samsung Pass gibi uygulamalarda kilit açma ve doğrulama için biyometrik doğrulama askıya alınır. Mevcut olarak güvenli olmayan bir ekran kilidi türüyle biyometrik verileri kullanıyorsanız yükseltmeden sonra kullanabilmeye devam edeceksiniz ancak güvenli bir ekran kilidi türüne geçmeniz önerilir.

Quick Panel
- Bildirim kategorileriyle her uygulama için bildirimleri yönetin (sadece desteklenen uygulamalar).
- Şu anda görünmeyen bildirimler için bildirim panelinin altında simgeler gösterilecek.

Ana Ekran
- Uygulama içinde genel veya önerilen görevlerin kısayollarını göstermek için bir uygulamaya dokunup basılı tutun (sadece desteklenen uygulamalar).
- Uygulama simgelerindeki bildirim işaretleri, bildirim paneliyle bağlantılıdır. Bir konumdaki bildirimi temizlediğinizde diğer konumdaki bildirim de temizlenir.

Samsung Klavye
- Araç çubuğu yararlı işlevlere hızlı erişim sağlar.
- GIF klavyesi GIF'ler gönderebilmenizi sağlar.
- Daha çok yüksek kontrastlı klavye mevcuttur.

Sistem Performansı
- Performansı ve pil ömrünü iyileştirmek için arka plan servisleri kısıtlandı.
- Şu anda çalışan uygulamalar her zaman bildirim panelinde gösterilir.

Edge ekranı
- Daha iyi Edge paneli görünürlüğü için iyileştirilmiş yazı tipi boyutu, renk ve diğer ayarlar.
- Konumunu değiştirmek için Edge paneli koluna dokunup basılı tutun.
- Uygulamalar için 3 yeni Edge aydınlatma efekti ve renk kişiselleştirme eklendi.

Kilit Ekranı ve Always On Display
- Kilit ekranı ve Always On Display için yeni saat şekilleri.
- İstediğiniz görünümü elde etmek için bildirimlerin şeffaflığını ayarlayın.

Smart View
- Başka bir ekrana yansıtırken telefonunuzun ekranının kararmasını sağlayın.

Samsung account
- Çoklu uygulamalar için hesap ayarlarınızı ve profil bilgilerinizi kontrol edin.
- Profil bilgilerinize ve hesap ayarlarınıza erişmek için ana Ayarlar sayfasında profil resminize dokunun.

Samsung Cloud
- Sadece Samsung Cloud'da depolanan fotoğrafları ve notları görüntüleyip yönetin.
- Her tür dosyayı Samsung Cloud Drive'da depolayın.
- Silmek veya geri yüklemek için yedeklerinizden belirli ögeleri seçin.
- Her bir yedeğin ne kadar büyük olduğunu ve kaç öge içerdiğini görün.

Samsung Dual Messenger
- İki hesabı aynı anda kullanabilmek için bir mesajlaşma uygulamasının ikinci kopyasını yükleyin. Telefon numaralarını kullanarak hesapları doğrulayan uygulamalar için her hesapta farklı bir telefon numarasına ihtiyacınız olur.
- İkinci hesabı yüklemek için Ana ekranda veya Uygulamalar ekranında bir mesajlaşma uygulamasına dokunup basılı tutun ya da Ayarlar - Gelişmiş özellikler - Dual Messenger bölümüne gidin.

Cihazımı Bul
- Telefonunuz kaybolduğunda Güvenli Klasör'ü Samsung Cloud'a uzaktan yedekleyin.
- Cihazımı Bul özelliğini kullanarak Samsung Pass'i kilitleyin.

Samsung DeX
- Samsung DeX'i faresiz kullanmak için telefonunuzu dokunmatik yüzey olarak kullanın.
- Ekranınıza daha iyi şekilde sığmak için birden fazla çözünürlük (HD+/FHD/WQHD) desteği eklendi.

Diğer iyileştirmeler
- Bluetooth artık, AAC ve Sony LDAC gibi yüksek kaliteli ses kodeklerini destekler.
- Video oynatıcıda otomatik tekrar ve 2x hız seçeneği bulunur.
- Ses Kaydedici, kayıt sırasında aramaları rahatça engellemek için akıllı ipuçları sunar.
- E-posta, Microsoft Exchange ActiveSync e-postalarını işaretlemenizi sağlar.
- Samsung Health'in yeni yapışkan bildirimi adım sayınızı bir bakışta görebilmenizi sağlar.
- Saat artık Yatay mod ve zamanlayıcı sesi seçeneklerini içerir.
- Dijital saat widget'ı, üstüne dokunduğunuzda doğrudan Saat uygulamasına gider.
- Samsung Pass'e üçüncü taraf uygulamalarındaki kullanıcı adlarını ve şifrelerini yönetme özelliği eklenmiştir.

Yapı Numarası : N950FXXU3BRA8

Android sürümü : Nougat(Android 7.1.1)

Yayın Tarihi : 2018-02-13

· Cihazınızın güvenliği iyileştirildi.

Yapı Numarası : N950FXXU2BQKG

Yayın Tarihi : 2017-12-15

· Takvim, Galeri, Ses Kaydedici, Hatırlatıcı güncellendi
· Samsung DeX hatası çözüldü.

Yapı Numarası : N950FXXS1AQK9

Yayın Tarihi : 2017-12-04

· Cihazınızın güvenliği iyileştirildi.

Yapı Numarası : N950FXXU1AQI1

Yayın Tarihi : 2017-09-12

· Kamera uygulamasının dengesi iyileştirildi.
· Kablosuz şarj uygulamasının dengesi iyileştirildi.
· Cihazın genel performansı geliştirildi.

AĞRIKESİCİ

Öğrenci
6 Şubat 2018
35
20
8
ben hiç bişey söylemedim sadece aktif edin dedim aktif edemiyoruz sistem hata veriyor telefon desteklemiyor dediler
Bak şöyle düşün senin iki telefonun var note 8 ithalatçı note 4 TÜRKİYE ganrantili cihazın var note 4 simi tak veeeeeeee bwen bu telefonun wolte sini açtırmak istiyorum benimle dalga geçmeyin istediğim telefona hattımı takarım ne demek tlf desteklemiyor diyip bu olayı halletmen gerek kardeşim hakkını arayacaksın bastır biraz bu senin en doğal hakkın şunu unutma internette çekişini etkiliyor kesinlikle her zamn oynadığım bir oyun var çok fark ediyor ping olarak

---- Mesajlar birleştirildi ----

wolte yi açtır internet çekişinin keyfini çıkar :)

Son düzenleme:

gogobaba

Asistan
19 Şubat 2007
103
46
28
bence kurma .
hatta bu soruyu sorman için bile erken.
daha birkaç saat oldu indiremeyenler var, sıkıntı yoğunluk var, hele bir millet kursun , denesin !
ayrıca burda sütliman ama başka yerlerde sorun yaşayanlar çoğunlukta.
yani acele etme.

kendimce )
hatta acizane soruyu 1 hafta sonra sor, 10 günden öncde kurma, sık düişini 1 ay sonra herşey netleşir .

nextman

Müdavim
Müdavim
28 Nisan 2010
1,221
567
293
N9500 ile aranıza katılmama 2 gün var selam note severler inşallah snapdragon 835 işlemcili çıkar aldığım yerde bilgiler doğru değil iade ederim yoksa:cool:

gogobaba

Asistan
19 Şubat 2007
103
46
28

aslında samsung note 8 çıktığında OREO ile gelmesi gerekir idi, 2017 Ağustosun 23 ünde Oreo çıkmasını bekleyenler çok idi. Hayal kırıklığı o zamandan başladı. ama bir dünya güncelleme geliyor gelecekte. Keşke gelmese güncellemelerin bir çpğu güvenlik güncellemesi, hata düzeltimi, eksilik gediklik. İşte yenilik olarak ne gelir bu soru kişiden kişiye göreceli. Boşuna tartışmanında anlamı yok. Benim ihitiyacım senin beklentin onun keyfi şeklinde gider... Samsung u savunmaya kalkmakta yerden yere vurmakta anlamsız. Adamlar yıllardır belli bir çizgide, çoğu firmadan iyi bazılarından biraz kötü, ama belli bir çizgisi var.

Benim Oreo beklentimden ziyade NOTE 10 beklentim var. Malum s9 S9 plus çıktı, note9 için sızıntılar vs , zaten ağustos sonu eylük başında muhtemelen note9 gelir. Ben Android P ile muhtemel çıkacak Note10 un hesabını yapıyorum. Oreo neymiş :p

gogobaba

Asistan
19 Şubat 2007
103
46
28
Burhan52 sen daha Volte sorununu aşamadın dikkat edersen sorun sende, hatta ben aceba cihazımı sıkıntılı diye düşünüyorum ,
ben sanada sakın ha diyeyim. N9500 zaten itthalatcı garantili ( delta, günceljital ve rixymiydi neydi)

diğeri olan N950F olan ise distrübütör yani samsung resmi Türkiye garantili.

Ayrıca CSS değiştirmek de ROM değiştirmekte son nesil cihazlarda sıkıntılı. geriye dönüşü olmuyor dişye söylemiştim, ki birçok cihazda var bu kısıtlama engeleme ( aksini söyleyenlere inanma , genelinde bu sıkıntı kısıtlama var)

sabırlı ol . benimcihazda volte varmış banane ? işime yaramadıktan sıonra. naapçam görüntülü aramayı , karşı tarafta samsung olucak vs vs boşver gitsin.

takılma bunlara ke4ndine eziyet ediyorsun. note8 in keyfine varamayıp dert ediyorsun.

istersen kız bana acemiyim ben gerek yok , sen de boşver dert alma başına. naapçan rom yüklweyite?

iş çıkacak başına dert alıcan . daha volteyi çözemedin. %90 u çözdü. sen birde rom , oreo diyorsun.

şaka yapıyorsun değil mi diyeyim kapatayım konuyu.

Jubei

Müdavim
Müdavim
22 Aralık 2011
1,434
1
477
263
E oldu mu şimdi ?
20180323_175403.jpg