RESMİ AÇIKLAMA! Türk Telekom'dan Yeni ADSL Hızları ve ADSL Fiyatları

Bu konuyu okuyanlar

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
türk telekom'dan bazı yetkililer şunu diyor; "kötüye kullanan" var. ben de nasıl oluyor dedim. adamın sınırsız interneti var hep download yapıyor dediler. yeni yılda bu adamları engelleyeceğiz ve kotalı tarifelere yönlendireceğiz dediler. o nedenle sınırsız kullanımlar olmayacak dedi.

Adamın fahiş fiyatlarla ücretlendirilmiş x-mbit (ücretini ödediği için anasının aksütü gibi helal) sınırsız interneti var ve kötüye (bu adam sınırsız kullanmayacaksa niye bu paketi tercih ediyor niye bu kadar ..riz parası veriyor? ) kullanıyor...

Kısıtlı yurtdışı çıkışıyla, ikidebir bakım çalışması var vs. bahaneleriyle asla taahhüt ettiği hizmeti vermeyen nitelikli dolandırıcı bir şirketin bize ( Türk halkına ) bakış açısı...

Ücretini ödeyip 1 ekmek alacağım ama sadece 1 dilimini yiyebileceğim 2. dilimi yemeğe kalkarsam kötü yiyici olacağım demekki...

Saygılar...

ulaş35

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Özünde korsan içerik yüzünden milletin kotası doluyor , madem az download yapmamızı istiyorlar hertürlü korsan içeriği engellesinler.(altları yapıları yerse)

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
türk telekom'dan bazı yetkililer şunu diyor; "kötüye kullanan" var. ben de nasıl oluyor dedim. adamın sınırsız interneti var hep download yapıyor dediler. yeni yılda bu adamları engelleyeceğiz ve kotalı tarifelere yönlendireceğiz dediler. o nedenle sınırsız kullanımlar olmayacak dedi.

yuh artık. "sınırsız interneti var ve hep download yapıyor" lafa bak :D sayın yetkili, adam download yapmayacaksa neden sınırsız alsın ki, sınırsızın amacı o değil mi zaten??? kısacası sizi daha çok kazıklamak istiyoruz desenize şuna :) şu okul bi bitsin, bi işe başlayıp kendi evime geçtim mi elveda ttnet+telekom :)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Türk telekom'dan bazı yetkililer şunu diyor; "kötüye kullanan" var. ben de nasıl oluyor dedim. adamın sınırsız interneti var hep download yapıyor dediler. yeni yılda bu adamları engelleyeceğiz ve kotalı tarifelere yönlendireceğiz dediler. o nedenle sınırsız kullanımlar olmayacak dedi.
kendileri parasını aldıkları interneti vaadettikleri hızda veremeyince sömürücü olmuyor, biz parasını ödediğimiz interneti kullanınca sömürücü oluyoruz. ne güzel dünya! :hammer:

cengo654

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sürekli download yapmak demek kötüye kullanmak mı oluyormuş ? bu nasıl bir anlayıştır ya.esas onlar vatandaştan sömürdükleri paraları kötüye kullanıyorlar !

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
yeni gelen hızlarla nasılda mail bakılır beeea:devil2:
uçacağız uçacağız,bi yere tutunmadan nete girilmez artık:lol:

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Şu sürekli download yapanlardan hayatı boyunca youtube da vidyo izlemeyip facebook ta deli gibi vidyo paylaşıp izleyenlerden bende hoşlanmıyorum ama.

Şimdi birde artık oyunları steam ea download manager gibi yerlerden indirerek oynuyoruz.Filmleri almadan kiralayıp izliyoruz.Bide zaten steamda yılbaşı indirimleri var 5-10 oyun alsak 50 gb kotamız dolacak 1 mbit le devam etmek zorunda kalacaz.

Yani türk telekomun bu senede hedefi belli "Altyapıya kuruş yatırım yapmadan insanları en kolay nasıl soyarız"

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1
türktelekomdan bende bıktım artık işeme yarayan tek tarfilere şu anki 8 e mb ye akdar oldu :) onunda yeterince kaymağını yedim lakin bu tarifeler can sıkıyor eğer böyle olucak bende superonline fiber ineternete geçerim hiç değilse 49 liraya sınırsız 10mb veriyor son 3 ay ki download miktarım işyeri için;

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
türktelekomdan bende bıktım artık işeme yarayan tek tarfilere şu anki 8 e mb ye akdar oldu :) onunda yeterince kaymağını yedim lakin bu tarifeler can sıkıyor eğer böyle olucak bende superonline fiber ineternete geçerim hiç değilse 49 liraya sınırsız 10mb veriyor son 3 ay ki download miktarım işyeri için;

Benim netim 4 mbit sınırsız aylık indirmem 50 yi geçmez.Adamlar hakkaten kötüye kullanan var demekte haklı şu anda sen bütün kullanıcıların hakkını yiyosun

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Benim netim 4 mbit sınırsız aylık indirmem 50 yi geçmez.Adamlar hakkaten kötüye kullanan var demekte haklı şu anda sen bütün kullanıcıların hakkını yiyosun

arkadaşım kimse kimsenin hakkını falan yemiyor. ben parasını vermişim istediğim kadar indirebilirim. aynı şekilde sen de indirebilirsin. he eğer benim indirmem senin indirmeni yavaşlatıyorsa o zaman problem olabilir ancak yine suç benim olmaz, o alt yapıyı sağlayamayıp interneti dağıtan şirketin suçu olur. veremeyeceğin alt yapıyı neden satıyorsun mantığı olur o zaman. ben 500gb indirmişim, 1tb indirmişim kime ne ki?? parasını vermedim mi sonuçta...

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1

bu kötüye kullanım değil ben ödedidiğim ücretin karşılığını alıyorum üyelikler için her yıl 1500€ gidiyor bunlara laf edilmiyor ayrıca kötüye kullanım diye bir konu olmaz olamazda eğer hizmet veremeyeceklerse sürekli bizleri kazıklamak için sözde yeni tarifeler uygulayıp altyazpıyı geliştirmyeceklerse bunun bir manası yok bende ödediğim ücretin karşılığını alıyorum sözde telefon haatı olmadan adsl olmaz diye 2 yıllık taaütlü telefon bağlattılar hey haraç öder gibi 21 tl ekstra ödüyorum bunu bir düşünürseniz daha mantıklı olucağına eminim...

acabuco4

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Yeni yılla beraber , 25 gb ı geçince internet hızı 1mbit e düşücek kotayı geçtiği an kimse kimsenin hakkını yiyemiycek o zmn . Bu üstteki 800 gb lık ne indirdi merak ediyorum ben , resmen 30 gün boyunca pc sırf download için kullanılmış gibi

SmiLey

Profesör
Reaksiyon puanı
55
Yeni yılla beraber , 25 gb ı geçince internet hızı 1mbit e düşücek kotayı geçtiği an kimse kimsenin hakkını yiyemiycek o zmn . Bu üstteki 800 gb lık ne indirdi merak ediyorum ben , resmen 30 gün boyunca pc sırf download için kullanılmış gibi

Şu zamanda filmleri xvid olarak indirmek gerçekten olanaklı değil. 720p formatında film ve dizi indiriyorum. 5 diziyi takip ediyorum. Bu da ayda 20 bölüm demek. 20x1.27gb=25.4gb. Bunun yanında 2 de film izlesem. 4x2=8gb. Ve 3 oyun da indirmiş olsam. 3x8=24gb. Ortalama 60gb download oldu. Bunun dışında programlar, izlediğim videolar, online dinlediğim şarkılar gibi çeşitli şeyler hariç.

E bir de yukarıdaki arkadaşın arşiv yapmayı sevdiğini düşünürsek 300gb az da diyebiliriz. :)

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
bu kötüye kullanım değil ben ödedidiğim ücretin karşılığını alıyorum üyelikler için her yıl 1500€ gidiyor bunlara laf edilmiyor ayrıca kötüye kullanım diye bir konu olmaz olamazda eğer hizmet veremeyeceklerse sürekli bizleri kazıklamak için sözde yeni tarifeler uygulayıp altyazpıyı geliştirmyeceklerse bunun bir manası yok bende ödediğim ücretin karşılığını alıyorum sözde telefon haatı olmadan adsl olmaz diye 2 yıllık taaütlü telefon bağlattılar hey haraç öder gibi 21 tl ekstra ödüyorum bunu bir düşünürseniz daha mantıklı olucağına eminim...
Sende haklısın ama 100-200 desen neyse 700 küsür ne demektir yav.internet cafe mi işletiyorsun anlamadım

bobilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kötüye kullanım demek le yetkilinin bahsetmeye çalıştığı şey şu sanırım. mesela adam sınırsız alıyor 5-10 kişiye kablolu yada kablosuz kaçak dağıtıyor bu 5-10 kişide ay sonuna kadar toplam 500-600 gb'tı geçiyor . böyle olunca diğer kullanıcılar etkileniyor. yoksa ben sınırsız almışım kime ne istediğim kadar download yaparım kimse karışamaz.
altyapı yetersiz demiyoda zatı muhterem kötüye kullanımdan dert yanıyo.

diğer şekliyle düşünürsek mesela kaçak kullanım olmasa herkes yasal olsa nolacak yine aynı terane . yavaşalamalar olacak niye, çünkü altyapı yetersiz . Kötüye kullnım değil kötüye kullandırtma var. bilmem anlatabildim mi :)

Elrohir18

Asistan
Reaksiyon puanı
1

Sende haklısın ama 100-200 desen neyse 700 küsür ne demektir yav.internet cafe mi işletiyorsun anlamadım

evet internetcae işletiyorum ayrıca arşiv yapmayıda seven biriyim bunn için sürekli oalrak sata hddler alırım

kötüye kullanım demek le yetkilinin bahsetmeye çalıştığı şey şu sanırım. mesela adam sınırsız alıyor 5-10 kişiye kablolu yada kablosuz kaçak dağıtıyor bu 5-10 kişide ay sonuna kadar toplam 500-600 gb'tı geçiyor . böyle olunca diğer kullanıcılar etkileniyor. yoksa ben sınırsız almışım kime ne istediğim kadar download yaparım kimse karışamaz.
altyapı yetersiz demiyoda zatı muhterem kötüye kullanımdan dert yanıyo.

diğer şekliyle düşünürsek mesela kaçak kullanım olmasa herkes yasal olsa nolacak yine aynı terane . yavaşalamalar olacak niye, çünkü altyapı yetersiz . Kötüye kullnım değil kötüye kullandırtma var. bilmem anlatabildim mi :)

kötüye kullanım oalrak ne dediklerini açıklasınlar önce. ayrıca para almayı biliyorlar da altyapı kurmayı mı bilmiyorlar arakdaşımın çalıştığı şirket süperonline nın fiber hatlarını tüm doğu anadoluya ulaştırmak için heryerde kazı yapıyorlar süper online gibi bir şirket bunu yapabiliyorda güzel Türkiyekiyemin TEKEL'i Türk Telekom mu yapamıyor?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
sanırım zamanla her şey daha da güzel olacak ama bu sıkıntılı günleri bizler yaşayacağız herhalde :) bizden sonrakiler çok rahat edecekler gibi geliyor bana.

eskibirkullanici

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Bu kadar kişi Türk Telekomdan nefret edip ona beddua etmesine rağmen bu şirket hala ayakta. Çok garip.

Demnesia

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Beni kötü kötü konuşturma şimdi arkadaşım, herkes senin gibi yalnız e-maillerine bakmak için kullanmıyor interneti. Ben şimdi bir araba alıcam kendi paramla, hiç tanımadığım biri bana diyecekki ben otobüse biniyorum sen benim hakkımı yiyorsun o arabaya binmekle. Oldu beyzadem! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Senin internet hattına mı giriyorum zorla? Çalışarak kazandığım parayla aldığım hizmeti kullanıyorum! Sonuna kadar çatır çatır kullanırım, kimsede kalkıp birşey diyemez! Download rekorlarıda kırarım kime ne?

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Beni kötü kötü konuşturma şimdi arkadaşım, herkes senin gibi yalnız e-maillerine bakmak için kullanmıyor interneti. Ben şimdi bir araba alıcam kendi paramla, hiç tanımadığım biri bana diyecekki ben otobüse biniyorum sen benim hakkımı yiyorsun o arabaya binmekle. Oldu beyzadem! Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu! Senin internet hattına mı giriyorum zorla? Çalışarak kazandığım parayla aldığım hizmeti kullanıyorum! Sonuna kadar çatır çatır kullanırım, kimsede kalkıp birşey diyemez! Download rekorlarıda kırarım kime ne?
Aynen katılıyorum.Zaten TTNET'in sorunu parası verilen hizmeti vermemesi.
Öyle saçma şey mi olurmuş, Avrupa'nın hangi kentinde böyle aptalca uygulamalar var? Adamlar parasını da veriyor, hizmetini de alıyor.Eğer biri birlerinin hakkına giriyorsa o da TTNET'tir.

nihat21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepimiz şikayet ediyoruz ama bir çoğumuz ttnet'i de kullanmaya devam ediyoru.4 senelik ttnet kullanıcısıyım bugüne kadar 5-6 defa sorun oldu internetimde hepsinde ttneti aradığımda çalışmalar olduğunu belirttiler ve sonraki gün sorun düzeldi.Superonline ve uydunet kullananların internet üzerinden yorumlarını okuduğumda ttnet'e oranla daha fazla sorun yaşadıklarını gördüm(Benim gördüğüm ve okuduğum kadarıyla).Smile adsl deseniz ttnet in alt yapısını kullanıyor.Bence şimdilik daha iyi bir altyapı hizmeti sunan olmadığı için ttnet'e devam.Superonline biraz daha iyleşsin geçeriz inşallah

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
ADSL ve VDSL'de tüm sağlayıcılar şu an TTNET altyapısını kullanıyor bildiğim kadarıyla.Tamamen parsel yani.

Champion78

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Bu kadar kişi Türk Telekomdan nefret edip ona beddua etmesine rağmen bu şirket hala ayakta. Çok garip.

alternatifi yok ki be kardeşim.. istanbulda olsam tabiki daha fazla imkan ve alternatif var ama türkiyenin diğer illerine her şey daha geç geldiğinden elimiz mahkum...

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
İyiki de kampanya yürürlüğe girmeden 2mb limitsiz paketimi 8'e yükseltmişim sonra onu da yaptırmazlardı. Ben adil biri değilim onun için adil kullanım limiti de öte dursun benden :D Limitsiz 8mb ile bıraksınlar beni mutlu mesut.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Santrale yakın olanlar son hız download yapsın o hız bize ulaşmadan düşmeye başlasın sizde bende aynı parayı vereyim ama siz daha hızlı kullanın.İyiymiş yav

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Santrale yakın olanlar son hız download yapsın o hız bize ulaşmadan düşmeye başlasın sizde bende aynı parayı vereyim ama siz daha hızlı kullanın.İyiymiş yav
Hız düşümünün onunla alakası yok, mesafe arttıkça bağlantı kalitesi düşer.Hatta eğer uzun mesafeler arası bağlantı çekilecekse, repeater ve ya access point gerekir ki orta mesafede bağlantıyı güçlendirerek yollayabilsin.

Altair

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Hız düşümünün onunla alakası yok, mesafe arttıkça bağlantı kalitesi düşer.Hatta eğer uzun mesafeler arası bağlantı çekilecekse, repeater ve ya access point gerekir ki orta mesafede bağlantıyı güçlendirerek yollayabilsin.
Santrale yakın olan hem hız hemde öncelik konusunda daha avantajlı.Hız önce yakındakilere sonra uzaktakilere verilmiyormu?Yakında 32 mbit sınırsız kullanan 20 tane internet cafe olursa uzaktakilerin hızı yavaşlamaz mı diyosunuz bana?

Uso!

Doçent
Reaksiyon puanı
27
Santrale yakın olan hem hız hemde öncelik konusunda daha avantajlı.Hız önce yakındakilere sonra uzaktakilere verilmiyormu?Yakında 32 mbit sınırsız kullanan 20 tane internet cafe olursa uzaktakilerin hızı yavaşlamaz mı diyosunuz bana?
Evde iki farklı ADSL paketi kullanıyorum.Biri 4Mbit limitsiz paket, biri ise 8Mbit'e "kadar".8Mbit'e kadar paketinde sık sık kesinti, yavaşlama, hız değişimi oluyor, TTNET'i aradığımızda "genel arıza var" denilip geçiştiriliyor, bir diğer hattımızın neden hala normal çalıştığını sorduğumuzda sorun hemen değişiyor.TTNET'in standart parayı veren düdüğü çalar mantığı bu.

Aynısı çalıştığım yerde de var.Santrale uzaklığımız en fazla 70mt'dir. 8Mbit limitsiz paket kullanıyoruz, 99TL.Yan dükkan ise 8Mbit'e kadar NetLimitsiz paket kullanıyor ve sık sık kesinti yaşıyorlar.Bizde ise herhangi bir değişim yok.

Yok mesafeymiş falan bunlar hikayesi işin.Ha, en çok akşamları yoğun olur internet, o zaman durduk yere yavaşlamalar başlar.O da zaten genel bir altyapı sorunu.TTNET'in parayı her şeyin önünde görmesinden dolayı altyapıyı geliştirmeden 8Mbit+ paketleri sürmesi.

Zaten şu an da tahmin edebiliyorum ki o 100Mbit'e kadar paketlerinde baya bir şikayet gelir.Bu altyapıyla 149TL'ye değmez çünkü 100Mbit bağlantı sağlayacak bir şey yok ortada...

Eklemeyi unutmuşum, evdeki 8Mbit'e kadar bağlantı paketimiz ilk önce 6Mbit'teydi, sık kesintiler sonunda 4Mbit'e sabitlendi.Bizdeki kesintiler apartmanın eski altyapısıyla ilgili.Data hattında ölçüm yaptıklarında 4900 küsür Kbit çıkmıştı zaten.

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77

Aklıma yurttaki duş sistemi geldi. Üç kat vardı yurtta en altta bulunuyordu kazan ve pompa sistemi. Eğer üç katta aynı anda duş almaya başlarsa, sıcak su üst taraflara çıkmıyordu. Ilık suyla yıkanırken aşağıdakilerin işi bitipte kapattığı zaman duşları direk haşlanan su geliyordu. Ya da sen sıcak yıkanırken, soğuk su geliyordu. Aynı durumda TTNET sisteminde var :D Santral dağıtımını tesisatçılara yaptırıyorlar galiba :p