PC Oyunculuğu Bitiyor Mu?

Bu konuyu okuyanlar

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
evet gerçi annemin telefonu :D benim telefon daha yok
Hocam, annenizin telefonu, 64 Bit işlemci mimarisini destekliyor. Yani, 64 Bit ROM kurabilirsiniz. Fakat, ROM kurulumunu bir uzmana yaptırmanızı söylemek isterim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen öyle, aldığın telefon 1-2 sene sonra çöp oluyor otomatikman.
Hocam, benim Note 5 de teneke oldu. Ama, ne işse S-PEN dışında bir arıza vermedi. Zaten biz burada hep söylüyoruz ve hep de söyleyeceğiz;
"Samsung alacak iseniz, S veya Note serisinden vazgeçmeyin." (Nokta)

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Hocam, annenizin telefonu, 64 Bit işlemci mimarisini destekliyor. Yani, 64 Bit ROM kurabilirsiniz. Fakat, ROM kurulumunu bir uzmana yaptırmanızı söylemek isterim.
Samsung Galaxy Grand GT-İ9082 telefonum vardı 2 3 kere yazılımı çöktü her seferinde 70 tl format parası aldılar bide yurtdışı cihazı diye telefonun brick olma ihtimalide var dediler risk alıp yaptırdım. Daha sonrasında yine çöktü kendim Cyonegen rom kurdum defalarca, telefon mükemmel hale geldi. Bir daha da Samsung servisine götürmedim yazılım için. Adam kazıklıyorlar.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
AMD Ryzen C7 ARM64 Mobil işlemciyi duydunuz mu? Ray Tracing destekliyor GPU su. Ayrıca 3.00GHz.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Samsung Galaxy Grand GT-İ9082 telefonum vardı 2 3 kere yazılımı çöktü her seferinde 70 tl format parası aldılar bide yurtdışı cihazı diye telefonun brick olma ihtimalide var dediler risk alıp yaptırdım. Daha sonrasında yine çöktü kendim Cyonegen rom kurdum defalarca, telefon mükemmel hale geldi. Bir daha da Samsung servisine götürmedim yazılım için. Adam kazıklıyorlar.
Galaxy Ace'ye Android 7 LineageOS kuran manyaklar var onlar nasıl yapmış...

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Ayrıca bu Ryzen LPDDR5 destekliyor.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
Aynen öyle hocam. Samsung'un zaten en fazla şikayet alan yönü: servisi, Amiral gemisi telefonlarında Qualcomm Snapdragon chipset'li modelleri ülkemize getirmemesi (Samsung Galaxy Note 8 dışında) ve yazılım politikası. Samsung servisi yerine, güvenliğiniz bir servise telefonunuzu verebilirsiniz. Hem daha ucuza, daha kaliteli yapıyorlar.

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Aynen öyle hocam. Samsung'un zaten en fazla şikayet alan yönü: servisi, Amiral gemisi telefonlarında Qualcomm Snapdragon chipset'li modelleri ülkemize getirmemesi (Samsung Galaxy Note 8 dışında) ve yazılım politikası. Samsung servisi yerine, güvenliğiniz bir servise telefonunuzu verebilirsiniz. Hem daha ucuza, daha kaliteli yapıyorlar.
Change.org da Exynos un kaldırılması için imza vermiştim 4-5 ay önce.

H1ÇK1R1K

Doçent
Reaksiyon puanı
389
AMD Ryzen C7 ARM64 Mobil işlemciyi duydunuz mu? Ray Tracing destekliyor GPU su. Ayrıca 3.00GHz.
Hocam size bir şey açıklamak istiyorum. GPU'su Ray Tracing destekliyor dediğiniz için.
Samsung, Exynos 1000 chipset'inde, AMD Radeon GPU'larını kullanacak. Bu, Snapdragon 855+'ın GPU'sundan tam 5 kat, Snapdragon 865'in GPU'sundan 3 kat güçlü olacak demektir.
Fakat, WattMan ve driver sorunu yaşanır mı, onu bilmiyorum.

Brian O'Conner

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
722
Redmi Note 8 e geçtim :) memnunum android 10 u da haziran güvenlik güncelleştirmesi ile vermişler bekliyoruz bakalım

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921
Hocam size bir şey açıklamak istiyorum. GPU'su Ray Tracing destekliyor dediğiniz için.
Samsung, Exynos 1000 chipset'inde, AMD Radeon GPU'larını kullanacak. Bu, Snapdragon 855+'ın GPU'sundan tam 5 kat, Snapdragon 865'in GPU'sundan 3 kat güçlü olacak demektir.
Fakat, WattMan ve driver sorunu yaşanır mı, onu bilmiyorum.
Linux larda açık kaynaklı sürücüler terchi edilir. Bende dahil açık kaynaklı sürücü kullanırım.

UmutPasha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
PC oyunculuğu kolau kolay bitmez ama özellikle Avrupa'da yaşayanlar oyun oynamak için PC yerine Konsol almayı tercih ediyorlar. Sebebi ise konsolu aldıktan sonra 5-6 yıl kullanabilmeleri ve yeni çıkan oyunlarda bile sorun çıkarmaması. Örneğin adam 1000€'luk bi bilgisayar almaktansa 400€ gibi bi fiyata 1TB PS4 Pro alıyor ve her türlü oyunu oynuyor. Mobil oyun konusuna gelirsek; şimdilerde yeni çıkan bilgisayar oyunlarının çoğu, mobil oyun olarakta karşımıza çıkıyor. İşin özü, her platformun belirli bir kitlesi var, ve o kitle kendi platformunu terk etmediği sürece o platform yok olamaz.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Ya aslında pc yerini konsol almaya başladı mobil değilde. Konsollara çıkan oyunlar bir türlü pc'ye çıkmıyor. O exclusıve oyunlar da konsol kullanımını çok çok arttırdı.
Konsolda crack olayı PC kadar değil, önce oyunun parasını kasıyorlar sonra PC'ye çıkartıyorlar.

AkçakocaLı

Müdavim
Reaksiyon puanı
95
PC Oyunculuğu bitmezzzzzzzz .. Mobil oyunları genelde yaşı küçük , ileri düzeyde pc sahibi olamayan kardeşlerimiz oynar ve ya içeriklerini çeşitli platformlarda takip eder. Onun haricinde AAA diye tabir edilen günümüz yüksek grafikli oyunları PC haricinde yüksek kalite de oynatabilen mobil ya da kompakt cihaz yoktur (ps , xbox , nintendo gibi ) . Şu an FPS , Moba , Survival , Battle Royale oyunları en çok izlenen , oynana ve takip edilen oyunlar olduğundan ve e sporculuk tarafında PC platformunda rağbet gördüğünden bu sektörün bitme olasılığı doların 2 liraya düşme olasılığı ile aynı orantılı ....

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Pc oyunculuğu ne mobil geçebilir nede konsol oyunları geçebilir klavye ve mause kontrolcüsü olduğu sürece her zaman en üst sıradaki yerini koruyacaktır..

ChaosBoost

Müdavim
Reaksiyon puanı
696
Arkadaşlar son zamanlarda gördüm ki çoğu pc oyununun mobil yapılmaya başladı. Pubg mobile çıktı fotnite mobile çıktı apex mobile yakında geliyor. Gta 5 mobile üzerinde çalışılıyor. Sizde de pc hayatı bitmedi mi?
Grafik=düşük FPS=30 çoğunlukla ve ekrana dokunarak 7 8 inç telefon olması etkileyen faktörler.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
PC oyunculuğu bitmez, PS ve XBox 'da bitmez mesala hepsinin ayrı bir kitlesi ayrı bir zevki var.
Mobile çıkması, mobil oyunculara da hitap edip para kazanmak.
Bilgisayara çıkan bir oyunun PS ve Xbox 'da yayınlanması gibi düşün kitle genişletmek.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Herşey mobile dönüyor, google kullanım araçlarından görebiliyorum bende. Siteye mobilden giriliyor, işler mobilden hallediliyor, video kamera işleri yine aynı şekilde. Elini cebine atıyorsun çıkarıyorsun ve bitti. Artık herşey tel ile mümkün.

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Mobil oyun da nedir ya?
Pc de oynanan oyunların (benim için) hiçbiri pc de ki gibi zevk vermiyor.
Hele yazın telefonun ısınması falan şarj sorunu derken çekilmez
Mesaj otomatik birleştirildi:

Herşey mobile dönüyor, google kullanım araçlarından görebiliyorum bende. Siteye mobilden giriliyor, işler mobilden hallediliyor, video kamera işleri yine aynı şekilde. Elini cebine atıyorsun çıkarıyorsun ve bitti. Artık herşey tel ile mümkün.
Bu konu da haklısın

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
öyle düşünme @Zalkren,
canın sıkılıyor, stres atayım 5 dakika kafa dağıtayım diyorsun, aynı zevki vermesede hop pubg mobile :)

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
öyle düşünme @Zalkren,
canın sıkılıyor, stres atayım 5 dakika kafa dağıtayım diyorsun, aynı zevki vermesede hop pubg mobile :)
Yok be Pubg de oynanmıyor...
Daha doğrusu beni sarmıyor desem daha iyi olur pc de bile aim almak bu denli zorken mobilden falan aim almak çok zor oluyor o yüzden mobilde fps oyunları oynamak bana hiç zevkli gelmiyor