Oyun PC Oyunculuğu Bitiyor Mu?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

Arkadaşlar son zamanlarda gördüm ki çoğu pc oyununun mobil yapılmaya başladı. Pubg mobile çıktı fotnite mobile çıktı apex mobile yakında geliyor. Gta 5 mobile üzerinde çalışılıyor. Sizde de pc hayatı bitmedi mi?

H1ÇK1R1K

Asistan
Arkadaşlar son zamanlarda gördüm ki çoğu pc oyununun mobil yapılmaya başladı. Pubg mobile çıktı fotnite mobile çıktı apex mobile yakında geliyor. Gta 5 mobile üzerinde çalışılıyor. Sizde de pc hayatı bitmedi mi?
Kardeşim birde LoL mobile de geliyor.
Aynı şekilde, forza Stret mobile geldi. [Yalnızca (yazım yanlışı yaptıysam kusura bakmayın) Samsung Galaxy Store'da mevcut.]

Son düzenleme:

Ghost 123

Profesör
PC oyunculuğu asla bitmez bir kere bilgisayarın gücüne hiçbir konsol veya mobil cihaz erişemez. PC'de her türlü kontrolcüyle oynayabilirsiniz ancak konsolların her birinde tek tip kontrolcü var telefondan bahsetmiyorum bile bence o tam bir eziyet. PC'nin gücünü elinize para geçtikçe arttırabilirsiniz ancak telefonu veya konsolu bi kaç yılda bir yüklü miktar para vererek yükseltebilirsiniz. PC'de konsol ve mobil cihazlardan daha fazla oyun var ve o cihazlardaki oyunlarıda emülator sayesinde oynayabilirsiniz. PC'nin bakımını biraz bilgisi olan herkes yapabilir söküp takabilir ancak telefon veya konsol için teknik servis gerekli. Daha çok avantajı var PC'nin.

Death Mark

Guru
Onursal Üye
Csgo mobil mi var? Ya da Battlefield 5 mobil? Masaüstü oyunculuğun bittiği falan yok. Halk sadece farklı bir oyun deneyimi istiyor. Mobil tarafta her oyun muhteşem düzeyde güncelleme yapılmıyor.

PC oyunculuğu uzun bir süre bitmez. Konsol fiyatları bu kadar yüksek oldukça ve mobil oyunlarda grafik kaliteleri çok iyi olmadıkça PC devam eder. Ben mobile oyun taraftarıyım çok grafik beklentim yok cod mobile oynuyorum genellikle, clash of clans da çıktığından beri oynuyorum. Ama herkes benim gibi düşünmüyor, insanlar PC yi daha çok seviyor. Yüksek grafikler istiyor ve telefonlara oyun yüklemek istemiyor vs. vs.

Yandere

Profesör
Kardeşim birde LoL mobile de geliyor.
Aynı şekilde, forza Stret mobile geldi. [Yalnızca (yazım yanlışı yaptıysam kusura bakmayın) Samsung Galaxy Store'da mevcut.]
Forza Street'i aradım Play Store'da, Android 8.1'i bile desteklemiyor ya, lan illaki son model Android 9 yada 10'lu bir telefon mu alalım? PC'deki en iyi Android emülatörü bile 7.1.2 lan.

H1ÇK1R1K

Asistan
Forza Street'i aradım Play Store'da, Android 8.1'i bile desteklemiyor ya, lan illaki son model Android 9 yada 10'lu bir telefon mu alalım? PC'deki en iyi Android emülatörü bile 7.1.2 lan.
Hocam, kapitalist sistem, bizden bunu istiyor zaten. Eski telefonlara yeni uygulamaları koymayarak; "ya parayı bas, adam gibi bir telefon al, yada sürün" diyerek para kazanmayı hedefliyorlar. Ve bunun en üst mertebesi, Samsung.

EFI Shell

Rektör
O Android 8.1'li telefon (J7 2016) 64 bit, haliyle bilgisayar da 64 bit, illede son model telefon mu lazım bu oyun için :) ondan iyi oyun Android 5.0 ve üzeri istiyor.
64 bit derken Android biti anlamında. A10 da ARM64 fakat 32 bit Android 9 ile geliyor. ROM kurmam gerekiyor 64 bit.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O Android 8.1'li telefon (J7 2016) 64 bit, haliyle bilgisayar da 64 bit, illede son model telefon mu lazım bu oyun için :) ondan iyi oyun Android 5.0 ve üzeri istiyor.
AIDA64 den, Antutu dan Android inin bitine bak.