Parçalarımın Sıcaklığı Çok Yüksek , Ne Yapmalıyım ? Kasa İçi Soğutma Önerileri ..

Bu konuyu okuyanlar

uNerreicht

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Arkadaşlar . Parçalarınızın Sıcaklığı Çok Yüksekse Yapmanız Gerekenler İçin Adım Adım İlerleyelim ..

Önemli ! Öncelikle Burayı Okuyunuz ..

Parçalarınız Ne Kadar İyi Olursa Olsun Onlara Yeterince Soğutma ve Hava Akımı Sağlamazsanız Parçalarınız Zamanla Çalışma Sıcaklığının Üstüne Çıkacaktır . Ve Parçalarınız Isındıkça Verdiği Performansda Düşecektir Bunu Unutmayınız .

Sıcaklığın Yüksek Olduğunu Nasıl Anlatım ?

En Basit Yolu . Elinizi Kasanın Arkasındaki Güç Kaynağı Yerine Yaklaştırın . Elinize Sıcak Hava Geliyorsa Eğer Kasa İçi Sıcaklığınız Ve Parçalarınızın Sıcaklığı Yüksek Demektir . Ve Bilgisayarınız Risk Altında Demektir

Sıcaklık Değerlerini Öğrenmek İçin,
http://forum.shiftdelete.net/donani...lgisayar-parcalarin-sicakligini-ogrenmek.html

Riskli Sıcaklıklar Maximum Kaç Derece ?

Anakart : 80
Ekran Kartı : 80
İşlemci : 90

Sıcaklıklar Yüksek Ne Yapmalıyım ?

Öncelikle Kasanızda Kaç Adet Fan Var?

Parçalarınızın Yeterli Soğuması ve Kasa İçinde Yeterli Hava Akışı Olması İçin ,

Kasa Arkasında ( Güç Kaynağının Altında ) 1 Adet Egzoz Fan Olması Gerekli . İçeriye Değil Dışarıya Üfleyecek ( İçerideki Sıcak Havayı Dışarıya Vermesi İçin )

Kasa Yan Kapağında En Az 1 Adet Minimum 12 cm'lik Fan Olması Gerekli . ( Kasa İçini Yeterince Soğutması İçin )

Fanlar Takılı Ancak Sıcaklıklar Hala Yüksek Ne Yapmalıyım ?

1. İşlemci Fanınızın Ömrü Bitmiş Olabilir . (Genellikle Stok Fanlar Yeterince İşlev Yapamıyor . Üzerinde İntel veya Amd Yazılı Olanlar)

Bu Durumda Yeni Bir Fan Almanız Gerekecek . İşlemci Yuvanıza Göre Yeni Bir İşlemci Fanı Alınız .

2. İşlemci Fanınızın Ayakları Tam Oturmamış Olabilir .

3. Ekran Kartı Fanınızın Ömrü Bitmiş Olabilir . 4-5 Tl'den Başlayan Ekran Kart Fanları Var . ( Eski Kartlar İçin )

NOT : Kesinlikle Alıntı Değildir . ( Kendi sitemdeki konumdan alınmıştır )

Son mesajlar