Oyun Tavsiyeleri ve Oyun tavsiye İstekleri

kara61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
oyun önerisi istiyorum
command and conquer tiberium
shogun2 fall of the samurai
gta4
sleeping dogs
need for speed run
skyrim
tropico 4
citiesxl
apb reloaded
fifa12
assasin creed serisi

bunları oynadım daha varda son oynadıklarım bunlar bu arada bayagı oynamısım :D
baska birşey önerecek varmı :Dyalnız cod falan gibi oyunlar istemiyorum aynı tarz oyunlardan sıkıldım değişik bi konusu olan bi oyun istiyorum özellikler farketmez oyunun 1 ay sonra monsterdan bır canavar gelcek elime :D

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
dragon age origins
mass effect serisi
trine 1 2
braid
shaban

kara61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fantastik yapılı aşırı sallama şeyleri sevmiyorum :) mass effectide cok düşündüm indirsemmi diye konusu nedir :)

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Şimdilik bukadar geldi aklıma.

Batman Arkham Asylum
Batman Arkham City
Miror's Edge
Bulletstorm
L.A Noire
Freelancer(Uzay similasyonu.Biraz eski ama gemiler,silahlar,görevler felan harikadır.Birde en büyük güzelliği çok geniş bir haritası var.)
Split Second Velocity
Splinter Cell Conviction
Back to the Future
Mass Efect
I'am Alive
The Amazing Spiderman
Alan Wake
Saints Row The Third
Darksiders
Witcher 2
Orc Must Die 2
Rise of Nation
Superpower
Darksiders 2
Prototype 2
Max Payne 1,2,3
Mount & Blade
Dead Space 1,2
German Truck Similatör :D
FM 12
Mafia II

kara61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Batman Arkham Asylum
Batman Arkham City
Miror's Edge
Bulletstorm
L.A Noire
Freelancer(Uzay similasyonu.Biraz eski ama gemiler,silahlar,görevler felan harikadır.Birde en büyük güzelliği çok geniş bir haritası var.)
Split Second Velocity
Splinter Cell Conviction (oynadıgım için eledim)
Back to the Future
Mass Efect (daha önce söylendiği için eledim)
I'am Alive
The Amazing Spiderman (örümcek fobimden dolayı eledım)
Alan Wake
Saints Row The Third (daha önce oynadıgım ıcın eledım)
Darksiders
Witcher 2 (cdsini ilk aldığımda dosyası eksik oldugu ve o gun bu oyunu oynamama kararı aldığım için eledim )
Orc Must Die 2 (içinde orc oldugu için eledim )
Rise of Nation
Superpower
Darksiders 2
Prototype 2
Max Payne 1,2,3 (ön yargım oldugu ıcın eledım)
Mount & Blade ( 2sini beklediğim için eledim)
Dead Space 1,2
German Truck Similatör :D (truck ve simulator sozcuklerını içerdiği için eledim)
FM 12 (sevmediğim için eledim)
Mafia II (gta tarzı oldugu ıcın eledım)

elemediklerime bakacam :D

Miror's Edge
I'am Alive

haricinde ilgimi çeken çıkmadı içlerinden başka önerisi olan :D

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar benzer sistem bendede var.Aynı oyun derdi bendede var.Yanlız değilsin arkadaşım
p4 3.2 1gb ram 128 mb ati x300 ekran kartı. xp sp3

Quake 4 ,cod modernware 1 , lord of the rings battle for middle earth 2 , halo 2 bunları kasmadan oynadım.

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
Batman Arkham Asylum
Batman Arkham City
Miror's Edge
Bulletstorm
L.A Noire
Split Second Velocity
Splinter Cell Conviction (oynadıgım için eledim)
Back to the Future
Mass Efect (daha önce söylendiği için eledim)
I'am Alive
The Amazing Spiderman (örümcek fobimden dolayı eledım)
Alan Wake
Saints Row The Third (daha önce oynadıgım ıcın eledım)
Darksiders
Witcher 2 (cdsini ilk aldığımda dosyası eksik oldugu ve o gun bu oyunu oynamama kararı aldığım için eledim )
Orc Must Die 2 (içinde orc oldugu için eledim )
Rise of Nation
Superpower
Darksiders 2
Prototype 2
Max Payne 1,2,3 (ön yargım oldugu ıcın eledım)
Mount & Blade ( 2sini beklediğim için eledim)
Dead Space 1,2
German Truck Similatör :D (truck ve simulator sozcuklerını içerdiği için eledim)
FM 12 (sevmediğim için eledim)
Mafia II (gta tarzı oldugu ıcın eledım)

elemediklerime bakacam :D

Miror's Edge
I'am Alive

haricinde ilgimi çeken çıkmadı içlerinden başka önerisi olan :D

3-4 tanesi dışında hepsini bitirdim :D

iTune

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
fx5200 cod mw yi kaldırmıyor bende de aynı kart vardı eskiden olmuyordu. nfs oynuyodum bende. carbon falan çalıştırıyodu

kara61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben şuan beni başına bağlıycak bi oyun arıyorum amabulamıyorum skyrim biraz baglar gibi oldu sıktı shogun 2 bagladı ama butun japonyayı veryhardda alınca sıktı dead space 2 yıde oynuyodum pcye format attım yarıda kaldı guzel bı oyun lazım bana :D

Charlie Scene

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ben şuan beni başına bağlıycak bi oyun arıyorum amabulamıyorum skyrim biraz baglar gibi oldu sıktı shogun 2 bagladı ama butun japonyayı veryhardda alınca sıktı dead space 2 yıde oynuyodum pcye format attım yarıda kaldı guzel bı oyun lazım bana :D

Dead Space 2 kur bitir işte :D

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
fantastik yapılı aşırı sallama şeyleri sevmiyorum :) mass effectide cok düşündüm indirsemmi diye konusu nedir :)

tek tek anlatayım
Mass Effect bilim kurgudur. Aksiyon RPG kategorisinde yer alır. Oyun uzayda geçiyor. Müttefik topla ordu kur savaşa git temeli var. Seçimlerin oyunu etkiliyor. Oyunda ilişkiye girebiliyorsun.Türkçe olduğu için 2 den başla derim eğer genesis i yüklersen -o da türkçe- birinci olayda olanları da anlatıyor. Konu olarak İnsanoğlu uzaya açılmış ve diğer ırklarla diplomatik ilişkiler içindedir. Böylesi bir ortamda bir söylenti kulaklardan kulağa çalınır. Söylentiye göre ileri ve oldukça güçlü bir makine ırkı vardır. Çok çok uzun zaman önce bu ırk canlı organizmaları yok etmek üzere harekete geçmiş, ama bir şekilde durdurulmuştur. Şimdi yeniden bu ırkın tehlikesi ortalıklarda dolanmaya başlar ve bazı olaylar gerçekleşir. İşte Mass Effect’in konusu bu olay üzerine dönüyor. Ancak hikaye o kadar detaylanıyor ki, bazı gelişmeler karşısında hayretler içinde kalabiliyorsunuz.

Dragon Age Origins; hayatımda oynadığım en iyi oyunlardan birisi. Büyücüler cenneti ele geçirmeye çalışıyorlar. Fakat bunun yerine cenneti kirletiyorlar. Lanetlenip "karanesil" olarak yeryüzüne sürülüyorlar ve yıkımı başlatıyorlar. İnsanlık yok olmanın eşiğine geliyor. Tam bu sırada "gri muhafızlar" ortaya çıkıyor ve savaşı kazanıyorlar. Aradan 400 yıl geçiyor ve yeni bir yıkım kapıda.

Parti tabanlı bir oyuun yani aynı anda 4 kişiyi yönetiyorsun. Üyelerin hepsinin karekteri farklı. Örneğin biri iyilik sever iken diğeri iyilik yaptığın zaman tepki gösteriyor. Öteki öldürelim gitsin modunda. Daha bir çok incelik var söylemeyim oyanyınca görürsün. Ha sakın düz önüme geleni vuram yok bunda. Öncelik diplomasidir.

Trine 1-2. Platform oyunudur. Yani sadedce ileri geri gidiyorsun. 1 2 ye göre biraz daha zor. 3 karakterin var. Hırsız büyücü ve şovalye. Oyun içerisinde istediğin anda değiştirebiliyorsun tek tuşla bunları. hepsinin yeteneği farklı. Konu basit krallığı kurtarmak. 2 yi özellikle tavsiye ederim. Grafikler müthiş tam masal havasında bir oyun.
Upddate 12 ile 2 türkçe oluyor.

Shaban; bulmaca oyunu. Koyunlarını çalıyorlar. Sende koyunlarınıg erti almak için çeşitlibulmacaları çözüyorsun. Sadece mouse ile oynanıyor. Oyun komedi yalnız ben baya güldüm oynarken

Braid, başka bir platform oyunu. Kahramanızımızn amacı presnsesi kurtarmak ama oyun çok duygusal. Çünkü prensesin gitmesine kahramanızımızn geçmişte yaptıkları neden olmuş. Oyun zor yalnız onu söyleyim baya uğraşman sürekli zamanla oynaman gerekiyor.

Bu oyunların hepsinin TR yaması var.

yamuk31

Asistan
Reaksiyon puanı
0
şöyle bir sistem var iyi mi bilmiyorum ama bana iyi diyorlar

madem güzel bir sistem bende güzel bir oyun oynamak istiyorum.

cwghp.png

önerilerinizi bekliyorum.

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Ekran kartı yazmıyor ama orta ayarda bir ekran kartın olduğunu varsayarsak Battlefield 3 oynayabilirsin.
Online'ı çok keyiflidir.

kara61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tek tek anlatayım
Mass Effect bilim kurgudur. Aksiyon RPG kategorisinde yer alır. Oyun uzayda geçiyor. Müttefik topla ordu kur savaşa git temeli var. Seçimlerin oyunu etkiliyor. Oyunda ilişkiye girebiliyorsun.Türkçe olduğu için 2 den başla derim eğer genesis i yüklersen -o da türkçe- birinci olayda olanları da anlatıyor. Konu olarak İnsanoğlu uzaya açılmış ve diğer ırklarla diplomatik ilişkiler içindedir. Böylesi bir ortamda bir söylenti kulaklardan kulağa çalınır. Söylentiye göre ileri ve oldukça güçlü bir makine ırkı vardır. Çok çok uzun zaman önce bu ırk canlı organizmaları yok etmek üzere harekete geçmiş, ama bir şekilde durdurulmuştur. Şimdi yeniden bu ırkın tehlikesi ortalıklarda dolanmaya başlar ve bazı olaylar gerçekleşir. İşte Mass Effect’in konusu bu olay üzerine dönüyor. Ancak hikaye o kadar detaylanıyor ki, bazı gelişmeler karşısında hayretler içinde kalabiliyorsunuz.

Dragon Age Origins; hayatımda oynadığım en iyi oyunlardan birisi. Büyücüler cenneti ele geçirmeye çalışıyorlar. Fakat bunun yerine cenneti kirletiyorlar. Lanetlenip "karanesil" olarak yeryüzüne sürülüyorlar ve yıkımı başlatıyorlar. İnsanlık yok olmanın eşiğine geliyor. Tam bu sırada "gri muhafızlar" ortaya çıkıyor ve savaşı kazanıyorlar. Aradan 400 yıl geçiyor ve yeni bir yıkım kapıda.

Parti tabanlı bir oyuun yani aynı anda 4 kişiyi yönetiyorsun. Üyelerin hepsinin karekteri farklı. Örneğin biri iyilik sever iken diğeri iyilik yaptığın zaman tepki gösteriyor. Öteki öldürelim gitsin modunda. Daha bir çok incelik var söylemeyim oyanyınca görürsün. Ha sakın düz önüme geleni vuram yok bunda. Öncelik diplomasidir.

Trine 1-2. Platform oyunudur. Yani sadedce ileri geri gidiyorsun. 1 2 ye göre biraz daha zor. 3 karakterin var. Hırsız büyücü ve şovalye. Oyun içerisinde istediğin anda değiştirebiliyorsun tek tuşla bunları. hepsinin yeteneği farklı. Konu basit krallığı kurtarmak. 2 yi özellikle tavsiye ederim. Grafikler müthiş tam masal havasında bir oyun.
Upddate 12 ile 2 türkçe oluyor.

Shaban; bulmaca oyunu. Koyunlarını çalıyorlar. Sende koyunlarınıg erti almak için çeşitlibulmacaları çözüyorsun. Sadece mouse ile oynanıyor. Oyun komedi yalnız ben baya güldüm oynarken

Braid, başka bir platform oyunu. Kahramanızımızn amacı presnsesi kurtarmak ama oyun çok duygusal. Çünkü prensesin gitmesine kahramanızımızn geçmişte yaptıkları neden olmuş. Oyun zor yalnız onu söyleyim baya uğraşman sürekli zamanla oynaman gerekiyor.

Bu oyunların hepsinin TR yaması var.

tesekkur ederım üşenmemiş yazmışsın uzun uzun bende emeğine saygı duyup hepsını okudum mass effect te orduyu kendımız mı kuruyoruz peki yoksa crysis gıbımı :) bu sorunun cevabı oynayıp moynamamamı etkılıycek suan :)

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
tesekkur ederım üşenmemiş yazmışsın uzun uzun bende emeğine saygı duyup hepsını okudum mass effect te orduyu kendımız mı kuruyoruz peki yoksa crysis gıbımı :) bu sorunun cevabı oynayıp moynamamamı etkılıycek suan :)

Şuan I am Alive oynuyorum.Oyunun boyutu 1.9 gb ama süper detay var.Onu kesinlikle oynamanı tavsiye diyorum.

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177

Crysis gibi değil. Mass effect düz çatışma değildir. Hazır ordun yok sadece yol arkadaşların var geminde çeşitli yerlere gidip oralardan yardım istiyorsun onlarda sana yardım ederiz ama şu sıkıntımızı çöz diyorlar sende yardımcı oluyorsun karekterleri tanımaya çalış iyilik severdir kimi iylikten hoşlanmaz misal olarak ayrıca ilişki durumu da var oyunda. Örneğin grubundakilerden yatabiliyorsun. Nette videosuda var zaten Crysis den 100 kat daha iyi oyundur mass effect. Dragon agede de benzer şekilde misal bi yere gidiyosun sen yardım isteyecen adam diyo ki ben sana bu durumda nasıl yardım edeyim görmüyor musun halimizi? Sen onların sorununu çözüyorsun onlarda sana söz verdikleri yardımı yapıyorlar. Mass effectta ayrıca karekter gelişimide var. Level atladıkça zırhını silahın vuruş ücünü vs geliştirebiliyorsun Çeşitli sınıflar ırklar var. Crysis gibi tek tip adam yok. İster mühendis ol ister asker ol ister başka bişey ol ister adamı kendin yap ister sana oyunda verileni kullan. Savaş kahramanı emekli asker vs gibi karakterinle ilgili bilgileri tamamen sen seçiyorsun. Eline bi adam verip al bunu oyna demiyorlar. Mass Effect 2 yi şiddetle tavsiye ediyorum. Crysis 7-8 saatte bitiyor bildiğim kadarıyla yani kısa bir oyun Mass Effect 2 ise 40 45 saatlik bir oynanış sunuyo belki daha fazla.

Tüm DLC lerini kurup öyle oynamanı öneririm oyuncevirideki 2 dlc den biri ilk oyunun hikayesini anlatıyo sanırım cerberus olması lazım zaten çevrilmiş olan 2 dlc var. İlk oyun baya ingilizce istediği ve çevrilemediği için önermiyorum. İngilizcem iyi diyorsan ilk oyundan başla derim.

http://www.bolumsonucanavari.com/VideoIncelemeler-Mass_Effect_2_inceleme_Videosu-962.htm bu da incelemesi

kara61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usta öyle bi anlattınki oynayacagım yoksada oynayasım geldı :D kimse boş bi oyunu bu kadar övmez diyerek sana güvenip yükliycem teşekkürler :)

kara61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
boş oyun mu metacriticde en iyi pc oyunları sıralamasında ilk 10 da bu oyun

http://www.metacritic.com/browse/games/score/metascore/all/pc?view=condensed&sort=desc

hem merak etme boş oyun olsa salla gitsin indirdiğine bile değmez oynanaman için elimden geleni yaparım :)

usta ben beğenmedikten sonra isterse 4 milyar satsın :D sana güvendim deniycem hikayesiz sallama şeyleri sevmiyorum dümdüz adam vur tarzı şeyleride sevmiyorum realistim biraz galiba :D

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
benim ekran kartım yandı ve ana kartın içindeki 64mb ile kaldım bunun kaldıracağı oyunlar varsa bildiğiniz yazarmısınız :)

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
aynı mantık bende de var merak etme yani, düz ilerle vur olmayacak konu olacak, hikaye olacak boş oyun olsa önermem dedimya...Sen abna güven oyun konusunda

bu arada 1.02 güncellemesini yapmayı unutma o yamayla türkçe oluyor

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
önce ekran kartını tamir ettir 64 mb ile ne oynayacan fi tarihinden kalma oyunları pixel grafiklerle oynarım diyosan o ayrı

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Zaten yeni ekran kartı alıcam bunla biraz idare etmem lazım
alana kadar 64mb tın kaldıracağı oyunları oynuyorum sizinde bildikleriniz varsa söylerseniz sevinirim