Okulların Öğretmediği Şey: Programlama

Bu konuyu okuyanlar

rtyucel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Proje muhteşem birşey, keşke bizim okullarımızda da benzer bir uygulamaya gidilebilse

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Öğretilmese bile mantığının anlatılması lazım. Zaten herkesin proğramcı olması imkansız. Kafası yatan zaten alır ve devam eder

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
ekran-goruntusu-120-1361918267.png

Steve Jobs'un katıldığım ender sözlerinden :)

sekanbas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben Bir Meslek Lisesinde Bilgisayar Programcılığı okuyorum.İnanınki türkiyede (genelinde ve benim şehrimde ) bu işi bilerek ve özümseyerek yapan bir öğretmen yok.Herşey Temel seviyeye kadar öğren diğer dile geç.Sizce mantıklımı ? Bide bir öğretmenimiz var adam açıyor kitabı aynen okuyor.Sadece okuldan mezun olmuş " Console.Writeline" bile yazamıyor böyle eğitim verilen bir ülkeden nasıl etkin bir programcı çıkabilirki ... !

tambjk

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Merhaba arkadaşlar ben Bir Meslek Lisesinde Bilgisayar Programcılığı okuyorum.İnanınki türkiyede (genelinde ve benim şehrimde ) bu işi bilerek ve özümseyerek yapan bir öğretmen yok.Herşey Temel seviyeye kadar öğren diğer dile geç.Sizce mantıklımı ? Bide bir öğretmenimiz var adam açıyor kitabı aynen okuyor.Sadece okuldan mezun olmuş " Console.Writeline" bile yazamıyor böyle eğitim verilen bir ülkeden nasıl etkin bir programcı çıkabilirki ... !

O öğretmenler zaten gerçekten programlamayı iyi bilseler, meslek olarak öğretmenlik yapmazlardı :) Sana sadece yolu gösterir, o dünyadaki kavramları ve algoritmik düşünmeyi öğretir, sonrası senin becerine, kapasitene ve isteğine bağlıdır.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
3-4 yıl önce ilkokul kitaplarında algoritma dersi görmüştüm. benim zamanımda yoktu ancak kardeşim o eğitimi almayı başardı.

esawq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Steve Jobs'un söylemiş olduğu sözü bizim büyüklerimiz de umarım fark eder.

platonik

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bu ülkede Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi maalesef seçmeli, üstelik müfredat çok eski. Estonya gibi küçük bir ülkede dahi Algoritma ve programlama dersi 1. sınıftan itibaren zorunlu gösteriliyor. Herkes Dijital çağı yakalama derdinde. Biz Sanayi Devrimini kaçırmıştık. Umarım bu devrimi de kaçırmayız. Ben küçük çapta da olsa bütün öğrencilerime programlamayı öğretmeye çalışıyorum, hepsi çok meraklı. Aralarında güzel işler yapanlar da var, bu da emeğimin karşılığını fazlasıyla veriyor. Neden bizden de büyük projeler çıkmasın ki? Bence bu genç nüfus boş geçilmemeli.

byrebel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ne bekliyorsun, öğretmen sana programlama öğretince Mark Zuckerberg, matematik, fizik öğretince de Einstein olacak halin yok, o senin çapına kalmış, ona buna ..ok atacağına azcık kibar yerlerini sık da daha fazlasını öğren.

AHMT06

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yani okullarda programlama öğretilmesi güzel bişey ama herkes programlama öğrenirse neolacak bu ülkenin hali.
Bu millete okumuş adamda lazım üzerine binecek eşşekte...

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ben de okullar programlama öğretemiyor zannettim haberturk gibi başlık atılmış.
"Okulların Öğretmesi Gereken Şey: Programlama" olsa daha iyi olurdu.

platonik

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ben de okullar programlama öğretemiyor zannettim haberturk gibi başlık atılmış.
"Okulların Öğretmesi Gereken Şey: Programlama" olsa daha iyi olurdu.
Aynen öyle :) en kısa sürede bizde de faaliyete geçer umarım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Programlama resim müzik gibi yetenek işi. Okullarda sadece temel öğretilebilir. Programcı olmak isteyen sonradan kendini geliştirmesi lazım.

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
acikakademi.com yok mu bizde de Microsoft'un sağladığı ?

sunelan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Önemli olan nokta programlama değil. Bu düşünce yapısına ulaşabilmektir. Programcı olmak zorunda değiller. Gelişim açısından öğretilebilir.Yani en azından algoritma yapısı vs. giriş seviyesi bilgiler olabilir. Zaten öğrencinin daha fazla kapasitesi ve merakı varsa kendiside devam eder.