Haber MW3, ikinci oyundaki değişikliklerden vazgeçiyor

Martin Archimbaud

Profesör
Katılım
13 Ağustos 2019
Mesajlar
3,476
Çözümler
3
Reaksiyon puanı
3,855
Puanları
358
Call of Duty hayranları geçtiğimiz gün açıklanan Modern Warfare 3'ün ardından Modern Warfare 2'yi (hayır, aynı adla 2009'da çıkan versiyon değil) konuşuyor. Yıllık olarak çıkan uzun soluklu serinin geçen seneki oyununda hayranları kızdıran pek çok değişiklik yapılmıştı. Hatta bu değişiklikler oyun topluluğundan o kadar çok tepki aldı ki, Sledgehammer 10 Kasım'da piyasaya sürülecek olan Modern Warfare 3'te bunların önemli bir kısmını geri alıyor.

Değişiklikler arasında nişancı oyununun hareket sistemleri, mini harita, oyuncu sağlığı ve perk sistemlerinde oynanış açısından revizyonlar yer alıyor. MW2 ayrıca oyuncuların çok oyunculu maçlar arasında haritalara oy verme özelliğini de kaldırmıştı. Call of Duty'nin başarısı kısmen tutarlılığından kaynaklandığı için Infinity Ward'ın bozuk olmayanı düzeltmeye çalışmasının oyuncu tabanından büyük tepki çektiğini söylemeye gerek yok.

MW3'ün duyurulması ile birlikte Call of Duty'nin resmi Twitter hesabı, hayranların serinin 19. oyununda neler bekleyebileceğini detaylandıran paylaşım yaptı. Hesap MW3'ün senaryo ve zombi özelliklerine değindikten sonra hayranların beklentilerini de doğrulayarak Modern Warfare 2'de yapılan birçok değişikliğin geri alınacağını duyurdu.


Hayranlar, Sledgehammer'ın yaptığı değişikliklere biraz kızgın olsalar da olumlu tepkiler verdiler.


Modern Warfare III nostaljiye oynuyor
Modern Warfare III de önemli ölçüde nostaljiye yaslanıyor. Dikkat çekici bir şekilde, oyunun çıkışındaki tüm haritalar orijinal Modern Warfare 2'deki klasik haritaların yeniden düzenlenmiş hali olacak. Yeni haritalar lansman sonrası D:C'nin bir parçası olarak yayınlanacak. Fragman ayrıca orijinal Modern Warfare 2'nin ünlü 'No Russian' görevi gibi serinin mihenk taşı haline gelen kültürel öğelerine de eğiliyor.

Bazı CoD hayranları ise nostaljiye yönelim konusuna şüpheci yaklaşıyor. Bir Reddit kullanıcısı şu mesajı paylaşmış:

"MW Reboot'taki her oyunun, önceki üçlemenin farklı bölümlerini yeniden ele alması enteresan. Şu soruyu sormama neden oluyor: Özentilik mi var?

"Bence 2019 MW oyununda bazı göndermelerin olması ve kendi işine bakmasının çok doğru olduğunu düşünüyorum, ancak gulag, No Russian ve No Fighting in the War Room(?) bölümleri ile dolu olan fragman yaratıcı anlamda biraz kısıtlanmıl gibi hissettiriyor. Sanki farklı bir şey olmak istiyor ama bu bildiğimiz bir şeyin farklı bir hali gibi."

Ancak pek çok kişi de Sledgehammer'ın sunduğu nostalji ve düzeltmelere güveniyor. CharlieIntel'den bir içerik üreticisi, Twitter'da oyunun tanıtımı üzerine konuşurken, diğer içerik üreticileriyle birlikte aldığı brifingden bahsetti ve çok oyunculu düzenlemelerden "lafı gediğine oturtan" içerikler olarak bahsetti.

Serinin ilk "doğrudan devam oyununun", hayranları seriye kendilerini aşık eden büyüye sahip olup olmayacağını zaman gösterecek. Modern Warfare 3, 10 Kasım'da piyasaya çıkıyor ve şu anda ön sipariş yapmak mümkün.

IGN Türkiye
 

Ekli dosyalar

  • Screenshot_2023-08-20-18-42-18-44.jpg
    Screenshot_2023-08-20-18-42-18-44.jpg
    46.6 KB · Görüntüleme: 46
Üst